Относно бащинството и мамите които нямат брак с татковците:

  • 2 028
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 187
В Св. София искат нотариално заверена декларация Peace

Така е.Попълваш я и после по служебен път отива в служба ГРАО,от където ти издават акта за раждане. Peace

# 16
  • Мнения: 223
в майчин дом също искаха нотариално заверена декларация и таткото с личната му карта.
нищо повече от това.
декларацията той си я беше извадил за 20 мин., не повече  Grinning
трябва да се впише точната дата на раждане и имената с които ще запишете детето.

# 17
В "Шейново" искат нотариално заверена декларация от таткото, че припознава детето. Поне септември месец беше така. По-добре питай за изискванята на болницата, различни са.
Аз в понеделник съм на консултация в "Шейново" и ще питам за техните правила, ще кажа после какви са.  Wink

# 18
  • Мнения: 35 968
Здравей, тъй като се оказва, че болниците имат различни изисквания (ама не ме питай защо), най-добре е да питаш там, където ще раждаш. В 1-ва АГ "Св.София" (бивша Тина Киркова) в София искат освен личните карти и нотариално заверена декларация от бащата, че припознава детето. Това се прави след раждането, защото в декларацията се вписва кога е родено детето, къде, пол и от коя майка. Абе, няма страшно, ще ти обяснят в болницата. Иначе всеки нотариус знае за какво става дума и какво точно трябва да се впише.

Леко и бързо раждане и най-хубавото и здраво бебче ти желая!

да, така е в "Св. София" - и двете са ми родени там

# 19
  • Мнения: 8 505
В Шейново декларацията се попълва на място,в момента на записване на детето.Не е необходимо да е нотариално заверена.Искат и двамата родители да са там.Ксерокопия на лични карти не сме давали.

# 20
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
В Шейново декларацията се попълва на място,в момента на записване на детето.Не е необходимо да е нотариално заверена.Искат и двамата родители да са там.Ксерокопия на лични карти не сме давали.
Naughty Може преди да е било така, но вече не е...Преди 10-ина дни се сблъсках с точно този проблем на точно това място. Искат нотариално заверена декларация за признаване на бащинство. Присъствие на двамата родители с личните карти или на единия с двете лични карти.

# 21
  • Мнения: 949
На нас пак в Шейново на 09.01 тази година ни искаха нотариално заверена декларация заприпознаване на детето.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Хм, ами ние не сме попълвали никакви деклараций.Таткото дойде при записването на името с личната си карта и това беше всичко Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 1 555
искат освен личните карти и нотариално заверена декларация от бащата, че припознава детето. Това се прави след раждането, защото в декларацията се вписва кога е родено детето, къде, пол и от коя майка. .... На нас това ни искаха и мисля, че навсякъде това и искат !!!

# 24
  • Мнения: 337
Таткото трябва да направи декларация която да е нотариално заверена и в нея трябва да пише трите имена на бебето. В болницата се попълва друга декларация, прилага се тази от нотариуса и ти трябва личната карта на таткото и твоята. Това е всичко.

# 25
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
При нас той дойде лично с личната си карта и си го припозна не сани искали никакви декларации

# 26
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Хм, ами ние не сме попълвали никакви деклараций.Таткото дойде при записването на името с личната си карта и това беше всичко Rolling Eyes

А къде във Варна ражда, защото по информация на другите майки тук във всяка болница е различно, ние имаме време до лятото, но все пак ми е интересно какво ме чака.

# 27
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
При нас пък от родилният дом бебчо излиза с имената на майката и след това двамата родители отиват в общината и таткото припознава детето .Значи бебето първо има акт за раждане с едни имена, а после с други -е не е ли простотия. Mr. Green

# 28
  • Мнения: 133
Във АГ-Варна не са ми искали нищо нотариално заверено. Просто с таткото заедно отидохме да впишем името на децата. И двата пъти беше така.
Освен ако няма промяна - говоря за 1999 и 2002 г.
Да... това ме подсеща да се поинтересувам, макар че имам време до септември.

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
В болницата в която аз искам да раждам "Весела" Пловдив записват бебето на името на майката и после трябвало да се ходи в общината и да се сменя с това на бащата    Rolling Eyes  Колко ще ни струва това да сменят имената на ваву    Cry

Общи условия

Активация на акаунт