Ноктите! Как да ги режем по-лесно?

  • 5 440
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 771
Режа ноктите задължително след баня. В едната ръка държа ножичката, а върху другата, с която му придържам крачето, си слагам нещо, най-лесно чорап, за да не го гъделичкам.

# 16
  • София
  • Мнения: 9 558
Аз съм от тези, които режат ноктите, когато детето спи. Още от раждането така ги режа и смятам да продължа по този начин докато стане достатъчно разумна, за да разбира, че трябва да стои мирно и да не пипа. Всичко е индивидуално - според темперамента на детето. Има деца, при които не е проблем, но други шават повече, искат да държат ножичката и не им е достатъчно да я разгледат. Правилният подход се избира според особеностите на детето.

# 17
  • Мнения: 6
 Здравейте, моята дъщеричка е на 1год. и аз и режа ноктите по време на рекламите.

# 18
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
В един момент всички деца ще свикнат да им се режат ноктите. Peace

# 19
  • Мнения: X
Винаги съм рязала нокти, докато детето е в будно състояние. Даже му харесваше, НО от 3-4 месеца е решил, че не ще да му режа ноктите на краката и това е. На ръцете няма проблем, режа му ги, седи си мирно. Обаче хвана ли крака и става страшно, пищи, свива пръстите. Пробвах докато спи, не става, свива си краката и мърда ужасно. Давам му ножицата , играе си с нея (бебешка ножица с заоблени върхове), даже се прави, че си реже ноктите на краката - казвам  хайде двамата да изрежем ноктите и до там. Някакви други идеи?

# 20
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Да не би да си го наранила неволно при рязане или да има някаква раничка на пръстчето? Нокът да е враснал и да го боли?
Може да му обясниш, че след рязането ще намажете пръстчетата в вълшебно кремче.

Общи условия

Активация на акаунт