Анкета за епизиотомията

  • 13 377
  • 240
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 042
При първото си раждане имах епизотомия, много вътрешни шевове и 7 външни.
При второто имах  няколко вътрешни шева и 3 външни.

# 16
  • Мнения: 4 392
Е,доста,доста-5 доста ли е? А това защо правят епизиотомия все по-често-за да се избегнат разкъсвания,както и евентуално смъкване на влагалището години по-късно.Те затова нашите майки сега масово имат такива гинекологични проблеми.А след разкъсванията моята майка е стояла със скоби не знам колко време...

Много по-големи проблеми вьзникват в следствие именно на вьпросната епизиотомия! Wink Много жени имат оплаквания цял живот.Ако се интересуваш от проценти,мога да ги напиша,защото сьм изчела доста материал по темата.
Оказва се ,че естествените разкьсвания заздравяват много по-бьрзо и няма или почти няма никакви последици след това,за разлика от епизиотомията!
Така,че нашите лекари пак са изостанали!
Естествено,не оспорвам факта,че има изключения. Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 2 967
В епизиотимията няма нищо лошо и страшно. Практикува се по много причини. И за бебето, и за майката е добре. На сина ми започнаха да се губят тоновете, а болките ми започнаха 48ч. преди да родя и ми направиха епизиотомия. Не ме болеше и докато ме шиха, но после известен период от време боли и е некомфотно. Но звучи доста нелогично да сравняваме това как ние раждаме, с това как са раждали нашите майки и баби. И последно, ако не направят епизиотомия на родилката, а се налага, и я оставят да се разкъса, по-добре ли е да я шият по въображение?!?!?!

# 18
  • София
  • Мнения: 2 967
Цитат
Оказва се ,че естествените разкьсвания заздравяват много по-бьрзо и няма или почти няма никакви последици след това,за разлика от епизиотомията!
Така,че нашите лекари пак са изостанали!
Цитат

Малко животинско звучи.
Аз лично не съм съгласно, че нашите АГ са изостанали.

# 19
  • Мнения: 1 237
Аз родих с епизиотомия,имах 4 външни шева.Според мен без нея щеше да е по-лошо.То и така бебето излезе доста трудно. Tired

# 20
  • София
  • Мнения: 2 967
Аз имах 8 външни шева, а вътрешните не ми ги казаха избощо. Не искам да си представя без епизиотомия..............................

# 21
  • Мнения: 46 528
Не се прави епизиотомия винаги, ще ме уморите с тия обобщения  ooooh! Wink
...

Не ги правим ние, а лекарите  Wink иди на курс в Света София и ще чуеш точно това. Казаха, че само питат дали е първо раждане и директно режат, който е ходил ще го потвърди  Peace

# 22
  • Мнения: 1 298
На моята приятелка и направиха малък разрез за да ускорят процесът на раждане.При което тя се доцепи и беше шита чак и на д...Докторът не и каза колко шева има.На изписването ходеше точно като "пате" с извинение.Милата.Освен това имаше оток също като infinity.Казаха и да прави компреси с реванол.
Ето това ме стресира повече от самото раждане  Shocked

# 23
  • Мнения: 1 382
Бях с 8 вътрешни и 8 външни и определено съм за епизотомията  Peace

# 24
  • Мнения: 3 537
Не се прави епизиотомия винаги, ще ме уморите с тия обобщения  ooooh! Wink
...

Не ги правим ние, а лекарите  Wink иди на курс в Света София и ще чуеш точно това. Казаха, че само питат дали е първо раждане и директно режат, който е ходил ще го потвърди  Peace
Да,така е ,Никол е права Peace

# 25
  • Мнения: 108
И аз съм с 4-5 шева отвън и отвътре, но с епизиотомията бебето излезе много по-лесно и бързо. Чела съм неща по въпроса и съм за, и на теория, и от собствения си опит. А при мен като че ли имаше и известен "разкрасителен" ефект, след като заздравя. Вече не знам след време дали ще почувствам някакви предимства/недостатъци, дано да нямам проблеми.

# 26
  • София
  • Мнения: 4 423
Да, Никол е права, но не знам защо го практикуват. newsm78
Всички, които раждахме тогава бяхме първескини.

# 27
  • Мнения: 3 356
Сега правят епизотомия май на всички.
Аз съм с 4 шива външни,за вътрешните не се сетих и да питам.
Бебето не беше голямо,но беше омотано с пъпната връв,та имаше и подскоци върху ми,освен епизотомия.Възстанових се бързо-на 3 ден ставах,лягах,кляках...
Бивацин и смрадлика-това е истината.

# 28
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
гласувах,че имам 1-2 шева от епизотомията

# 29
  • Мнения: 7 430
На моята приятелка и направиха малък разрез за да ускорят процесът на раждане.При което тя се доцепи и беше шита чак и на д...Докторът не и каза колко шева има.На изписването ходеше точно като "пате" с извинение.Милата.Освен това имаше оток също като infinity.

И аз бях така - казаха ми, че са ми направили 11 шева Sad
После за патето, ходел близо 10дни, а за отока, тук нищо не ми изписаха и се възстановявах доста бавно.
Не го пожелавам на никого Confused повече болеше от самото раждане Cry

Общи условия

Активация на акаунт