С дантелено бельо хващаме око, а без бельо ще има йохохо!(бъдещи мами над 35)

  • 28 295
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 39 633
Кейчо, забравих да те поздравя за мерките на гуспоицата.

# 721
  • Мнения: 2 603
Танзу, грабвам чайчето и нещо от закуската.
Мимче, не сме близо хич до морската, но сме с кола, уж, която зимата почти не съм карала, че се разхождаме на близки дестинации, като съм сама, иначе ММ ни вози. А баткото, той сам и до магазин не стига, макар, че вече може да каже повечето неща, имат си училищен бус, то нали училището е за специални деца, взема ги и ги връща от нашата спирка, плащаме си, и така.
Кей, браво за мерките на момата Hug
Магнетче, много бе  ooooh! Аз мисля да взема някой лев от данъчните, като младо семейство и ипотечен кредит  Mr. Green, за поредна година, много ще се замогна, стотина лева, ама не оставям фъндък на тъпата държава. Тия дни трябва да седна да попълня декларацията.

# 722
  • Мнения: 3 535
Кейчо, забравих да те поздравя за мерките на гуспоицата.
newsm78 аз как съм пропуснала . Отивам да търся Simple Smile
Ааа, браво Кей ! Simple Smile

# 723
  • Мнения: 3 535
Звезде бе, младото семейство не е ли поне един от двамата да е до 35?

# 724
  • Мнения: 1 679
Добро утрооо.
Танзу- взимам си от вкусотийките ти , благодарско bowuu
Инатче- ами представяш си, че след тези 10 дни ще има да чакаш още едно 9 месеца  до срещата с любимо същество и ще ти се стори като песен а и дето вика Дарето- правиш торти на поразия. Чудесна идея ти е дала за торта под формата на + тест, еххх Heart Eyes А имаш си и други ембриончета в запас, супер!
Дона- успех днес миличка Praynig
Мамаса- мерси, успех и на теб Hug, днес наистина ми е прегледа и да видим кво ще ми каже сега доки, кога долу горе ще е О, че по теста снощи няма да е днес  hahaha Та чудя се дали да му замъкна и спермограмата да и хвърли един поглед Thinking
Кей-супер за момата, нека си расте на воля и да си ритка Heart Eyes
Ели- как мина снощи интервюто?
Иви- какво става при теб и ти днес си на преглед?
П.С Коте- надяваме се да си свалила Т и да си по-добре ..Джинджифила е голяма работа наистина..
Звездичка- възползвай се каквото ти върне/даде държавата не го отказвай Crazy ТО не, че е кой знае каква сумата, но все пак си е наше право..пък ще купиш на децата нещо все с тези пари Simple Smile
Магнетче- много пара бе Sad

Последна редакция: чт, 19 фев 2015, 10:07 от kremika

# 725
  • Мнения: 1 512
Добро утро!

Танзу, благодаря за почерпката. Успокои ли се?

Успех на Дона днес  fingerscrossed

Кей, много мило ми стана от твоето описание на прегледа. Включвай се по-често. Дано кръвното не те притеснява вече.

Ина, заедно ще тръпнем 10 дена  Hug

Ивката, кога ще ходиш на преглед?

Цвети, дано да намерите адекватно лечение на хормоните.

Коте, как си днес? Дано се пребориш с този лош вирус  Praynig

Аз съм по-добре. Щъкам вече по малко.
Хубав ден!

# 726
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Звездичке, от снощи я мисля твоята количка, силно се надявам да се появи втора ръка някъде  newsm78

Ина, 10 -те дни са най-прекрасните /поне аз така си ги възприемах/ - това е времето на бременна до доказване на противното  Hug Hug

Сигме, за количките не знам дали ме разбра - в нашите магазини има само китайски, като нивата на коша са много на ниско, даже и дръжката да може да се издърпа. Че нали това бебе трябва и да се поглежда и нещо да му се намества от време на време.
Ина, ако имаш снимки, мога да погледна.
Утре мислим да отидем да видим тази количка. http://olx.bg/hauck-disney-malibu-all-in-one-i66977518 Искат й 350, вероятно ще паднат до 300. В София същата я има за 245. И там може да отстъпят.
Факт е, че в продавалника на всеки 3 минути излиза по една обява за количка. Вчера ги смятах. Колички много се педлагат. Затова ако и да се изръся за нова, после няма да мога да я продам.

Снощи бебка така се мята, че чак ме притесни и рита ниско долу, викам й - стой, мамо, не излизай  ooooh! Че ММ беше на работа и ме хвана шубето.

МамаСА
, повярвай, тук с години не се говореше за бебешки неща. Доста време бебе не се раждаше, но от 2-3 години насам какво ни стана ...  и Асан е човек, и той деца може да има  Mr. Green

Успех на всички, които днес имат нужда, да не остане мама не забрменяла   bouquet

# 727
  • Мнения: 39 633
моята количка също не беше нова.

# 728
  • София
  • Мнения: 268
Перу, за количките - за мен беше много полезно, че количката ни беше 3 в 1 (Jane Slalom Prohttp://olx.bg/jane-slalom-pro-3-v-1-matrix-cup-i66596196). Голяма и тежичка е, но пък никъде не съм я мъкнала толкова. Шасито си стоеше в багажника на колата, а на горе качвах само кошницата/коша или в последствие само детето. Много здрава количка, в момента гледа 5-то бебе и може и още Simple Smile За лятна си взехме TFK Buggster S - страхотна количка - на всеки я препоръчвам. Купих я от продавалника за 100 лева....а сега като гледам как са скочили цените.....под 250 не мога да я намеря и втора употреба......

Аз утре ще отида да си пусна пак едни хормони.....някакси тайничко се надявам предният път да е било някаква лабораторна грешка.....

Цвети Богомилова ти къде ще ходиш на ендокринолог... аз много четох за всички светила, но все още се чудя къде да отида.....

Последна редакция: чт, 19 фев 2015, 09:35 от simonap

# 729
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Ок нямя да спорим просто исках да кажа нещо хубаво и положително за социалната система в  БГ  Peace
Иначе деца се гледат и с една заплата в София, личен опит .

Да кажа и аз "компетентно" по темата. Гледат се деца в София с една заплата, но зависи с каква. В нашето семейство от 2 години само аз имам доход и се оправяме. Даже сега и с майчнството ще се оправим, но ще ползваме част от спестяванията си. Обаче аз съм със заплата доста над осигурителния таван и сега ще вземам тавана на майчинството, който обаче е значително под заплатата ми.
Обаче не плащаме квартира, не се храним навън, ползваме служебна кола и аз съм ужасно стисната за всичко. Защото само английският, айкидото и танците на големия са 150 лв месечно. Ако сме с една заплата 600 лв определено няма да се справим.

Чета аз чета и като стане време да пиша все става време за цокане и не успявам да се включа навреме, та сега забравих какво щях да пиша още, ама каквото помня:

Уанче, награбил ме е вълчият глад и започнах да се храня с почти всичко. Надявам се до седмица-две да се урегулира кърмата и да се върна в режим, че иначе веднага почвам да качвам.

Рансън, мила  Hug Hug Hug Ще стане, скоро ще стане!

За кошарките - ние понеже сме с ограничено място - сме със сгъваема кошарка. Навремето купих най-скъпата възможна на Чико за Момчил и я ползвахме 4 години - ходехме навсякъде с нея - на море, при бабите. Сгъва се на една чанта и айде. Сега е леко раздрънкана, но за Бурак не сме купували нова. Неприятно е, че, за да вземеш бебето, трябва да станеш и не може да се долепи до спалнята, но се преживява.

Ленивик, оправяй се бързо.

Перу, някъде назад прочетох, че искаш още от началото всичко да е със стил. Много е интересно как всички минаваме през същите вълнения. Повярвай ми, в момента, в който се появи бебето, толкова неща ще изгубят значение. Наистина бебчетата нямат нужда от нищо освен от гърда и да ги гушкаш.  Hug

И друго щях да пиша, но забравих...

# 730
  • Мнения: 5 037
Ината както са писали момичетата,ще чакаме заедно и няма да усетиш как са минали дните Hug

Кей,браво на бебка.Да расте и ритка на топло.

Коте,дано днес си по-добре.

Лени,почивай и не натоварвай крака.

Цвети дано всичко се нормализира при теб.

Магнет,разби ме с тези даници.На мен ми се доплака като прочетох,а за теб не знам.

Перу,тези колички дават много дефекти в гумите.

Дона и аз много те мисля Praynig

# 731
  • Мнения: 8 532
Времето е студено и още не сме хукнали по улиците. Имам време за кратък разказ, който му е интересно да чете Simple Smile
Със сигурност не мога да ви разкажа всичко. Ако нещо ви е интересно допълнително - питайте, пък ако го знам ще пиша. А може би малко разхвърляно ще пиша, ама както ми дойде.
Скрит текст:
Местния брак е религиозен. Но държавата признава и бракове сключени в чужбина, коита са граждански. Масово пътуват, за да се женят. Местния религиозен брак е супер трудно да бъде прекратен.
Градовете не са много големи (сравненията са ми с България). Единствено изключение прави Йерусалим, който е официалната столица на държавата. Там са всички държавни институуции, но посолствата (с малки изключения) са в Тел Авив. В държавата има много пари и се влагат в инфраструктура. Интересно е,че там където преобладаващото население са араби - инфраструктурата е много зле. Цените на стоките за обичайно потребление са между 10 и 20 процента повече от Бг, заплатите са над 8 пъти по-високи. Телефони и ТВ абонаменти почти като при нас на стойност. Имат 3 банки, 3 бензиностанции и 3 големи вериги хипермаркети. Обичайно човек работи нещо и има някакъв допълнителен бизнес. Обикновено е някаква търговия. Малките магазини са безкрайно много. Може един да друг да са за скъпи дрехи, за домакински стоки среден клас и за някакви евтини дрехи. Едновременно с това в центъра има улици със специализирани магазини - за платове, за обзавеждане, за мъниста и камъчета и бижута. Пазарът им е като Женския пазар в София Wink безкрайно мн сергии и малки препълнени магазинчета, от всякъде някой за нещо те приканва. Там няма как да пазаруваш с карта. Само в брой. Технити цигани са негри от северна африка. По целиа град ходят с метли и разни др приспособления за чистене. Обаче на всяко пазаруване ти слагат много найлонови торбички, в резултат на което вече България не ми си струва страната на найлоновите торбички Wink Има ужсно заведения за хранене и имам чувството, че непрекъснато ядат. Работят на стъпаловиден режим на работното време. Много малко ползват градски транспорт, който иначе е мн добре организиран. Масово са по един човек в автомобил. Новите жилищни квартали в Тел Авив са градоустроени много преди да се почне стр. Земята е изключително държавна собственост и само учредяват право на строеж на стр.фирми. Кварталчето има няколко различни по вид блокове, детска площадка и малък център (фитнес, магазинче, хим чистене или нещо др от услугити). В някои има детска градина, в друг у-ще, в трети МОЛ. Последните нямат съществена разлика с тези в Бг. Едиствено където е на разпродажба, наистина и на разпродажба. Сега толкова се сещам да пиша. Питайте каквото ви е интересно.

# 732
  • Мнения: 7 201
Ииии закуска за поспаланки  Mr. Green
Скрит текст:
Тук.
Да уточня, че не ставам сега, а преди час. Mr. Green

Много стиснати палци на Донна за успешен трансфер! На Цвети за срещата с ендокринолога и на който още има нужда от положителна енергия.

Рансън, след 2-та спонтанни аборта имам живо и здраво момченце. Направете изследванията и скоро и ти ще прегърнеш своето чудо. Praynig

Пуси, как си днес? Свали ли температурата? Hug

МамаСА, повярвай, тук с години не се говореше за бебешки неща. Доста време бебе не се раждаше, но от 2-3 години насам какво ни стана ...  и Асан е човек, и той деца може да има  Mr. Green
Абсолютно.
Аз не говоря за бебешки неща, но тайно ви завиждам, и понякога не съвсем благородно.
И Асан е човек, и той има мечти. Mr. Green

# 733
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 304
Още една поспалана на линия - ама при мен е рано още  Simple Smile

Креми утре ми е интервюто.

Коте как си днес, спадна ли температурата   Hug

Мамче пробвах с новата тема, но от таблет е все едно от телефон да пусна, не се справям, ако имаш време ще те помоля да я пуснеш, ако не ще я мъча някак  Simple Smile

# 734
  • Мнения: 7 201
Мамче пробвах с новата тема, но от таблет е все едно от телефон да пусна, не се справям, ако имаш време ще те помоля да я пуснеш, ако не ще я мъча някак  Simple Smile
Няма проблем, Ели. Само ако можеш на ЛС да ми пратиш заглавието и друго, което си подбрала за темата/картинки и т.н./ Hug
Ако и това те затруднява, ще действам - намира ми се време днес.

Общи условия

Активация на акаунт