Февруари е наполовина вече и мамите от ИБ за мартенички се оглеждат от далече!

  • 20 042
  • 721
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 11 573
Точно защото искам да избегна кърменето като панацея, затова питам какъв друг подход може да се приложи  Mr. Green Гушкане, пеене, свиркаща играчка, вода - не помогнаха. Както и да е де, не искам да монополизирам темата.
Каси, Принцеска и Шоко не са писали отдавна.

# 661
  • Мнения: 2 022
.......Принцеска ...... не са писали отдавна.
Веднага се поправям.... Добре сме. Здрави сме, слава Богу!  Всички болнички да оздравяват, че е голяма мъка така.
Моме, бяхме по центъра на 2-ри.... и очаквах включване. Ама нищо де, не ви критикувам....
Вчера бяхме в МОЛ-а. То беше разглеждане,то беше чудо.....и никакво спане цял след обяд. И елате ни вижте вечерта... от превъзбуда и умора Коко не можеше място да си намери.Та така де ... вчера не ми беше много happy ден.
Ето.... отчетох се.... и то в приличен час хи-хи.

# 662
  • NE
  • Мнения: 11 001
Моме Аз пея любимата песничка и танцуваме. Бързо се разсейва и минава. Цаката е да се разсее, иначе става по-зле. А също прожектора на Фишър прайс ме е спасявал няколко пъти. Mr. Green
Арвенче Дано бързо се повлияе Насето и вече е по-добре. Praynig

Забелязвам няколко ситни пъпчици около устата на малкия като давам кисело мляко. Засега не го яде в чист вид, а в супа или десерт. Thinking Да спирам ли да давам?

# 663
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
И аз като Стели почти не реагирам на истериите - то при Ивайла са нещо постоянно, но и тя се захласва, все още, та тогава духвам в лицето, понякога мия със студена вода, или нещо което да я сепне , за да си поеме въздух. Но тя като се удари почти не плаче, плаче и се захласва от инат. Стели, тази мама , за която пишеш , ако знае занапред какво я чака, мале , мале не ми се мисли  Simple Smile
Арвен, да се оправяте и вие  Hug

# 664
  • Северозапада
  • Мнения: 5 490
Фея, сигурна си, че пъпчиците са от млякото, така ли? Може да го спреш за малко и пак да пробваш след 2-3 седмици.
Аз/ ние доскоро много се съобразявахме със София. Не ползвам "угаждали", защото тя не изисква много. Гушкахме се постоянно, за всяко мрън, кърмехме се постоянно. Не иска/ иска нещо, ако не е опасно (напр. да играе с нож, или да скача от леглото), винаги сме ОК. Ако беше друг характер, да ни се е качила на главите. От скоро започнахме малко по-твърдо. Не е много съгласна, но се налага. Понякога си мисли, че си играем, нищо че сменям тона и изражението, и продължава да се хили. На мен ми става смешно, но гледам да се въздържа.
Какво му стана на това дете? Ходеше с радост на ясла, а сега почва да плаче и то сериозно, със сълзи, още като спрем пред яслата  Thinking

# 665
  • София
  • Мнения: 4 144
Ехооо 😊

Меци, когато имаш възможност пиши.

Арвенче, и вие бързо да се оправяте.

Ние снощи се прибрахме. Бяхме за няколко дни при свекитата. От днес малката е на ясла след Варицелата.

Дани,относно варицелата: Малката беше заразна първите дни. В четвъртък като бяхме при педката каза,че е ок и мога да я събирам с деца. Но аз я събрах чак в понеделник. Така,че ако наистина на това дете му е 5 ден няма от какво да се притесняваш и възмущаваш.

# 666
  • NE
  • Мнения: 11 001
Нещо се е уплашила Мраве след това боледуване. Дано е период.
А на КМ правих пауза веднъж след първите пъпчици и от два-три дни го върнах и пак се появиха. Около устата са и са към 4-5, но ги има.

# 667
  • Северозапада
  • Мнения: 5 490
Сега ще се опитам да обясня, какво съм чела за алергичните реакции, но без термини, че не ги помня.  Embarassed
Когато има алергична реакция, тялото произвежда антитела. Това е вид сбъркана защитна реакция срещу нещо, което организмът приема за заплаха. Във връзка с нашата алергия към млякото, бях чела, че е нужно поне месец, за да се изчистят тези антитела и тогава да се прави повторен опит с храната, която смятаме за алерген. Ако пак има реакция, на мен ми беше казано, че трябва да минат 6 месеца от нея, за да пробвам пак.
Аз снощи сложих малко пр. мляко в крем-супата и сега чакам. довечера ще дам пак, вероятно и утре ще измисля в какво да капна малко. София успешно яде всякакви други млечни - сирене, кашкавал, к. мляко.
Аз не знам дали писах вчера, че ММ казва "Сигурно я е страх да не се зарази". Може и да е прав. То и на нея и идва вече в повече да я тъпча със сиропи и да и капя капки.

# 668
  • NE
  • Мнения: 11 001
Мраве Може да не е алергия защото се и лигави много, ама нали се съмнявам във всичко. Въвела съм и сирене, където няма такива пъпчици. Сега се загледах, че са зачезнали, та може и да не е реакция. Crazy

# 669
  • Северозапада
  • Мнения: 5 490
Аз затова питах сигурна ли си, че е от млякото Peace Сигурно е просто съвпадение  Hug Ама нали все се вглеждаме  smile3537 Колко ли им е спокойно на майките, които не се вглеждат във всяка пъпка и всяка червенина?  Wink

# 670
  • Мнения: 11 573
Аз съм от тези  Embarassed Но пък се шашкам за други дреболии.
Принцеска, драснах ти на лични.

# 671
  • Северозапада
  • Мнения: 5 490
Гледах сега темата "Кой какво ще хапва?" и искам да ви питам, вие успявате ли да сготвите различни обяд и вечеря?  newsm78 Аз не. Обикновено сервирам едно и също поне 2 пъти Embarassed Докато станем, докато си направим тоалетите и всички процедури, после излизаме до обяд и обядва каквото съм сготвила предния ден. За вечеря и за следващия обяд мога да сготва докато спи, поне вече спи поне 2 часа на обяд. Сега като е на ясла 2 вечери яде едно и също. И винаги се чудя какво да и направя, че да не е еднообразно и да има всички групи храни и месо поне през ден или 2 дни месо, 2 дни без месо.

# 672
  • NE
  • Мнения: 11 001
Оу аз не ям два пъти една и съща манджа, но пък ММ обича да ми готви и го прави честичко. Blush

# 673
  • Северозапада
  • Мнения: 5 490
Глезана  Hug

# 674
  • София
  • Мнения: 4 144
Бе следвам вече правило да яде месо и без месо през ден или по 2 дни. Каквото има това яде. Случвало се е по 3 дни да яде едно и също. Ние караме понякога и на салата.

Общи условия

Активация на акаунт