Познай коя е книгата - 11

  • 28 569
  • 766
  •   1
Отговори
# 45
  • На високо
  • Мнения: 825
Така си е, Джек Лондон си е Джек Лондон.
Името на романа представлява прякора на главния герой, приблизително преведен на български.
Дано това е някаква подсказка.
 Утре ще напиша отговора.

# 46
  • Мнения: 2 879
Приемате ли нови попълнения?  Hug Бих искала да се запиша сред вас.

Цитата на Авлига, мисля че е от тази книга на Джек Лондон


Една невероятна история за трудния път и изборите, които човек трябва да направи през живота си. История за възхода и падението, за ценностите и истините, за любовта и властта. И най-важното - за правилното и грешното.  Hug

# 47
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 355
признавам - не съм го чела. имах съмнения, после твърда увереност, че е Дж. Лондон и заради името на героя Дейлайт,  Grinning промъкнало се в първия цитат Peace

# 48
  • На високо
  • Мнения: 825
Да, това е книгата, atari Peace. И добре дошла!
А издайническото име името на главния герой уж щях да махна от първия цитат, но забравих и реших, че и така си е добре Simple Smile.
Сега  atari трябва да пусне новата загадка, макар че CrisPaini пръв достигна до името на автора  Thinking.
Крис, произнеси се по въпроса, съгласен ли си?

Последна редакция: пт, 13 фев 2015, 07:43 от Авлига

# 49
  • Мнения: 2 879
Аз като разписала се за първи път в темата ще ви помоля да ми разрешите да не пускам ново заглавие.  Hug С интерес ще следя новите загадки и обещавам да участвам редовно.

# 50
  • София, България
  • Мнения: 2 228
Е, щом нямаш желание тогава да пусне Крис. Но пък ако се забави, или и той няма подходящо заглавие, тогава Атари, трябва да се включиш няма как  Wink

# 51
  • Мнения: 2 879
Ами добре, щом трябва  Grinning и ако Крис се забави, няма как.  Grinning
Исках да кажа нещо за книгата. Джек Лондон ми е любим автор още от детството. Естествено "Белия зъб" и "Дивото зове" са били любимите ми истории. "Сияйна зора" я прочетох преди две години и книгата веднага зае едно от челните места в класацията ми за любими. Много силно впечатление ми направи прехода, който Дейлайт извървя до богатството и славата и избора, който направи след това.  Определено историята ме докосна и остави отражение у мен. Може би донякъде, защото докато четях книгата и се чудех какъв ще е следващия избор на главния герой, той по някакъв начин вършеше точно това, което и аз бих направила.

# 52
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 355
.... Може би донякъде, защото докато четях книгата и се чудех какъв ще е следващия избор на главния герой, той по някакъв начин вършеше точно това, което и аз бих направила.

точно за това обичам да чета книгата, а не да гледам филма  Blush
сякаш по-лесно аз ставам той/тя, съпреживявам случките, "участвам" в събитията...

# 53
  • София, България
  • Мнения: 2 228
Аз напоследък прочитам книгата, и след това обичам да изгледам и филма, за да видя как го е видял режисьора.

# 54
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 355
 Peace как го е видял режисьора е едно, а как аз се вписвам в картинката - друго

 Blush като се погледна в огледалото ми е много трудно да се видя като героиня, изиграна от Скарлет Йохансен например  Blush

# 55
  • Мнения: 40
Благодаря за това, че ми отстъпваш реда си атари, но в момента не се сещам за никоя книга,от която да напиша цитат, така че отстъпвам реда си, на който иска.

# 56
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 355
това не е загадка, но вече се изчерпах откъм идеи  Blush
харесах това откъсче. искам да намеря книгата, но не ми излиза. нито електронно, нито на хартия, даже на заглавие не излиза.
виждали ли сте я? чували ли сте за такава?

Цитат
"Не искам да ти разбивам илюзиите, момче. Млад си, зелен си. Мек ти е цинизмът още... Много са ти времето и самочувствието, малко са ти раните и тишината. Но от мен да запомниш една мъжка приказка - смъртта, жената и алкохолът нямат прошка, когато си прекалил да си играеш с тях. Не дай си Боже да си ги подценил!"
- Мария Лалева-" Живот в скалите"

# 57
  • Мнения: 2 879
st. Dobri ще потърся и аз тази книга.

Щом Крис се отказа ще ви дам ето тази нова загадка. Надявам се да не ви затрудни  Hug

— Не зная какво означава да имаш съзнание. Ти ме разколеба. Понеже ти си единственият ми събеседник, разбирам как постепенно започвам да се отнасям с теб като с разумно създание, каквото съм аз, но това може би е затворнически синдром. Досега да съм се сприятелил със стола, ако теб те нямаше. Може би дори щях да започна да му говоря и да си представям как ми отвръща. Но и в тази килия, където разговарям само с една машина, понякога съзирам истината. Вече не искам да говоря за разум. Искам да говоря само за разлика. Всички мои познати виждат разликата между животното и човека, но не могат да я дефинират, да я измерят. Според някои разликата е толкова незначителна, че не вкусват месо. За тях приликите са по-важни. Така е и с хората отвъд Голямото ограждение. Обучаваха ме да ги убивам на мига. Не защото смятахме, че не си приличаме почти по всичко, а понеже си въобразявахме, че дребните разлики оправдават смъртта. Но аз срещнах погледа й. И дори от толкова далеч съзрях нещо, което никога не съм долавял в очите ти. Първо, докато спорехме, не успях да го назова. Мислех бавно и ти умело насочи собствените ми аргументи срещу мен. Накара ме да се съмнявам в собствения си разум. Умен ход, признавам, но просто ход, нищо повече. След онзи разговор мислих много и вече зная в какво се състои разликата.

# 58
  • Мнения: X
"Генезис" от Бърнард Бекет?

# 59
  • Мнения: 2 879
"Генезис" от Бърнард Бекет?

Да, да, да  newsm10
Точно тя е.

Общи условия

Активация на акаунт