Познай коя е книгата - 11

  • 28 556
  • 766
  •   1
Отговори
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Добре дошли на всички любители на книгите и загадките!
Това е вашето място, където можете да поиграете и размените цитати от любими или не толкова любими произведения.






Регламентът е следният:
Всеки публикува цитат от книга. Който познае коя е книгата, пуска следващата загадка. Ако загадката стои повече от 24 часа неразгадана и авторът й не пуска жокер /нов цитат или инфо за автора/ или не публикува правилния отговор, който желае може да пусне нова загадка.
Приятно забавление!


smile3529

    За да бъде играта по-интересна може цитатът, който пускате да не е от най-характерните за книгата. Ако никой не разпознае автора по стила му, вече може да последва по-разкриващ цитат.

     Цитатите от книгите, особено от класическите произведения са много лесно откриваеми в Гугъл. Всеки може да потърси там, но пак в интерес на интригата в играта, това не е нито забавно, нито справедливо. Ако изгаряте от нетърпение да пуснете ваш любим цитат просто следете играта. Много често позналият участник се отказва от правото си да пусне цитат и го преотстъпва. Спокойно може да се възползвате от него.

     И последно, но не по важност - позналият участник може да сподели с няколко изречения впечатленията си от книгата, или това, което му е подсказало верният отговор. Така ще се избегне всяко съмнение за нечестна игра. Тези, които досега не са участвали в играта - да не се притесняват - очакваме вашите любими цитати и книги!!!
 thumbsup

Последна редакция: ср, 11 фев 2015, 23:44 от радос

# 1
  • София, България
  • Мнения: 2 222
 И да поставим едно хубаво начало, на една ведра, изпълнена с хубави цитати и положително настроение тема, с част от една страхотна книга. Струва ми се, че всяка жена трябва да я прочете, невероятни мигове прекарах с нея.


     "Дори знаеше как ще се самоубие - със сребърен куршум, объл и студен като ледено мартини. Щеше да сложи пистолета във фризера за няколко часа, за да е заскрежен и студен, когато го опре в главата си. Почти усещаше как леденият куршум пронизва парещия и объркан мозък и замразява болката завинаги. Гърмът от изстрела щеше да е последното, което ще чуе. И после ... нищо. Може би само тишината, която чуват птиците, докато летят в чистия хладен въздух високо над земята. Сладкото, неопетнено чувство за свобода."

Абе май е малко мрачничък цитата, но наистина искам да ви затрудня. Ако не познаете, ще пусна нещо по-свежо.

# 2
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 190
И да поставим едно хубаво начало, на една ведра, изпълнена с хубави цитати и положително настроение тема, с част от една страхотна книга. Струва ми се, че всяка жена трябва да я прочете, невероятни мигове прекарах с нея.


     "Дори знаеше как ще се самоубие - със сребърен куршум, объл и студен като ледено мартини. Щеше да сложи пистолета във фризера за няколко часа, за да е заскрежен и студен, когато го опре в главата си. Почти усещаше как леденият куршум пронизва парещия и объркан мозък и замразява болката завинаги. Гърмът от изстрела щеше да е последното, което ще чуе. И после ... нищо. Може би само тишината, която чуват птиците, докато летят в чистия хладен въздух високо над земята. Сладкото, неопетнено чувство за свобода."

Абе май е малко мрачничък цитата, но наистина искам да ви затрудня. Ако не познаете, ще пусна нещо по-свежо.



 Blush

# 3
  • София, България
  • Мнения: 2 222
 newsm10

Ех, не можах да ви пусна повечко цитати от тая прекрасна книга. Прочетох я след като някой тук беше пуснал цитат от нея и ми хареса. st. Dobri как я позна?

# 4
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 190
 Blush по "сребърния куршум"

# 5
  • София, България
  • Мнения: 2 222
е, ти ме уби ... че той сребърния куршум дори не се появява май по-нататък в книгата  newsm78

Хайде, ти си!

# 6
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 190
 Blush май паметта ми работи избирателно. и "малката нощна шапчица" в една от книгите на Пратчет помня   Blush не че помня в коя точно  ooooh!



"...събори покривката и всичко се разля. После смукахме покривката до заранта, но разликата беше огромна.
Грешката ни беше, че твърде дълго го държахме на сухо. ... обаче най-важни са човешките права. Иначе няма да ни пуснат в Европа."

# 7
  • Мнения: 40
Мисля си, че книгата е от поляк, но не и кой точно. Почти сигурен съм и че е драма.

# 8
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Здравейте!

 Записвам се. Не съм чела подробно упътването за участие в темата, просто благодаря на радос, че я направи.

 Цитатът на Доби ми звучи хумористично, но идея нямам нито от коя книга е, нито пък мога да разпозная стила на автора. Обикновено и това ползвам за ориентир.  newsm78

# 9
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 190
аз се извинявам, че не съм схванала правилата на "играта"  Blush
цитатът е от разказ, не от роман Peace
подсказка Blush

Цитат
- Но на въпроса. Какво мислиш за селското стопанство?
- Може. Защо не.
- А за тежката промишленост?
- Ще я облекчим!
- Ами леката тогава?
- Много е просто, леката ще понатежи, тежката ще олекне.
- Просветата?
- Да си свети. Само да гасят като излизат. И без четене, че тока е скъп.
- Армията? какво ти е отношението?
- Регулирал съм го.
- Много добре! Делово, принципно и най-важното, може да се разчита на популярност. Но не  е достатъчно. За да изпъкнем ни трябва радикално предложение.

# 10
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Доби, пускали сме и от разкази. Аз, например, съм пускала от Йовков и Елин Пелин със сигурност.

 Имах съмнение, че цитатът ти е от разказ.  Peace Да не е от Нушич?

# 11
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 190




Мисля си, че книгата е от поляк, но не и кой точно. Почти сигурен съм и че е драма.


поляк драма

# 12
  • Мнения: 40
Съвещание от Славомир Мрожек? Thinking

# 13
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Mr. Green Със сигурност е верен отговорът.

# 14
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 190
Съвещание от Славомир Мрожек? Thinking



да си призная, помних го като "Партия"  Blush

Общи условия

Активация на акаунт