Любов във въздуха витае, ЮНСКО бебе във корема весело играе. - тема 8

  • 26 697
  • 726
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 636
desyy1 аз за себе си говоря , защото първите 3 месеца страшно ми се спеше и започнах да качвам килограми още тогава и то доста първите 4 тогава ги качих изведнъж и се бях депресирала и нищо не ми се правеше после установих , че като се  пооправи човек прическа , лак тва онова е по-добре Simple Smile

# 46
  • Мнения: 519
http://www.gnezdoto.net/video/792-magiata-na-noviq-jivot
Този клип е невероятен....една страхотна  идея живот и здраве....

# 47
  • Мнения: 350
Честита ни тема! Не мога да ви наваксам!! Crossing Arms Crossing Arms

piletta, егати наглата кака на тая аква аеробика.  #2gunfire #2gunfire
Eudaimonia, shinzou  , специално отношение за бременните няма, освен укорителен поглед по корема.Няма толерантност в тая държава!! #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Арлина благодарско с бюлетина за разпордажбите и намаленията. Ще огледам как е и тук в Пловдив
Diva* , евала иновация с тоя кош за пелени  Peace Peace
80 лв. е най-евтиния кош  Shocked . Май пак се поувличат производителите на тема "всичко бебешко трябва да е на ХХХ цена!" Аз не бих дала 80 лв. за кош за боклук (използвани памперси). За щастие имаме тераса и през топлия сезон не ми е проблем да излизам там и да ги слагам в обикновен кош, който да се изхвърля 1-2 пъти дневно. Изобщо не ми беше хрумвала идеята за необходимост от специален кош, а като четях тук започнах да обмислям да взема просто някаква голяма, плътно затваряща се кутия.
С моите постове навярно звуча, като най-голямата скръндза на света, но не мисля, че ще генерираме мръсни памперси цял живот.
  202uu  202uu

tedi8811, Честито комплектче за изписване .  важното е, че ти харесва! Wink Wink
I believe I can fly с таблетките за гърло и кашлица, които са за смучене май няма проблеми newsm78
GERINCETOVV Кръвното и килограмите ми се следят всеки път и при двамата ми лекари! Party Party Party Защо не ти го мерят? #Crazy
 desyy1 Как няма да се подстригвам? А още повече, че косата ми расте със скоростта на светлината от витамините - а и ме и червена - няма как да се оставя като чумава. Щото освен, че ще коренясам, ами и ще вземе да става оранжево, което не ми отива. Това ми едно от малкото удоволствия, които за момента си позволявам! Naughty Naughty Naughty
Видеото е страхотно!

Мамета, аз да ви се похваля - днес си взех последния изпит и вече официално съм семестриално завършила.   newsm44 newsm44 newsm44 newsm68 newsm68   Голям зор беше - 2 дни ми беше лашо, гадеше ми се и си повръщах  Sick Sick , гладна бях и спях по 17 часа на ден. На самия изпит се припотих 23872382 пъти, и за капак докато говорех едната ръка ми се изрина цялата и бебето риташе  Crazy Crazy  Но всичко мина  smile3521 smile3521
Държавния ми е юли месец. Ще започна отсега да се готвя и се надявам в края на юни да оставям бебето за 1 седмица за повече време през деня на едната баба, за да мога да преговоря малко. Надявам се да успея, за да ми се маха от главата  тоя бакалавър и да зная, че наесен ще си запиша магистратура. И ако главоците не измислят нещо - да си взема 2800 лв. Има надежда в тунела!! Party Party

За коша за памперси - понякога се чудя къде ги измислят тези неща. Определено няма да ползвам, но ако смятате, че ще ви е по-удобно и изгодно се възползвайте.

Другата седмица трябва да ида на ЖК по ЗК. Нямам търпение да разбера дали и този доктор ще ни потвърди пол. И също се вълнувам колко е наддало за 2 седмици бебочето  newsm32 , защото напоследък ми се струва, че коремът ми се промени доста - май нарастна.Въпреки, че колежките ми от УНИ-то не бяха очаровани. Joy Joy Напоследък пък малкото човече е изключително активно, чак на моменти се възмущавам и стряскам  Laughing Laughing Laughing друг път ми става смешно. Знаете как е  smile3521

Хайде лека нощ на всички буби и бубьовци!! passifier passifier passifier







# 48
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
Ей, тоя кош за пелени големи емоции възбуди. Само да уточня, че някой питаше какво представлява и затова дадох линк към видеото. Дали ще ползвате или не - въпрос на лично предпочитание Peace

# 49
  • Мнения: 26
Ех,че сладурско бебче!
И аз се замислям да инвестираме в една хубава видео камера за да улавяме тези прекрасни мигове!

# 50
  • Мнения: 26
За коша и аз да споделя...ние ще сме с кофа със стабилен капак,в която ще има вода и перилен препарат и всеки ден вместо до кофата за боклук,ще дежуря на пералнята за изпиране на многократните пеленки и подложки.

# 51
  • София
  • Мнения: 2 659
Добро утро и от мен! Петък ееее! Аз не че работя, но много ме мъчи ранното ставане, за да изпратя семейството на работа и училище, затова и аз като тях много се радвам на петъка.

За постригване и боядисване - ако ми е на настроение да го направя, ще го направя. По принцип многооооо рядко се боядисвам. Понякога правя кичури, последния път бяха твърде много и нещо не можах да свикна, колкото и да ме убеждаваха, че ми отива. Затова си взех една тъмнокестенява коса (като естествения ми цвят) и се боядисах (има вече почти година от тогава). После през юли купих една скъпа на промоция същия цвят, за да доизмахам следите от кичурите, обаче така и не се боядисах. Първо беше да мине лятото, после покрай първия учебен ден нямах време, та само се постригах и доста от пепеливите кичури си паднаха сами и накрая разбрах, че съм бременна, но не това ме спря... Просто толкова ми беше лошо в началото. За постригване сега пък хич нямам мерак, на работа нося косата си само прибрана и сега толкова се радвам, че може да е пусната, че  не ми се иска да я режа. Като родя ще я намаля драстично - хем ще идва лято, а и от хормоналните промени рязко започва да пада косата и да цъфти и все хубави работи. Боята явно ще остане за първия учебен ден.

# 52
  • София
  • Мнения: 470
Ел, благодаря за хубавата темичка   bouquet
Аз си се подстригвам, друг е въпросът че рядко се чувствам на място в салон и все тичам за детето, което прави записването на час неприятно задължение. От боя на този етап нямам нужда .
Мимко, честито завършване! Аз с предната бременност бях студентка и ми е мило да си спомням 5-те държавни изпити с новородено Simple Smile Но когато имаш помощ и воля всичко се нарежда Simple Smile

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
 Laughing Laughing Laughing Аз съм малко от тези "какви жени ще сме?" (не, че го приемам, като упрек към мен). Т.е. аз съм от тези, които не са суетни и не обичат тъй наречените "женски глизотии" и "процедури по поддържане на външния вид". От една страна е до характер и възпитание - майка ми ъсщо е такава, а аз съм по-зле и от нея. От друга страна съвпадна и с работата ми. По цял ден съм с прибрана коса и дори от тези отвратителни еднократни бонета, не се допуска маникюр и бижута на работното място, а в други обекти и грима не се толерира. В университета се опитвах да си изградя навици на по-женствено момиче, но уви със завършването си станах пак аз. Фризьорските салони ме изнервят и ги посещавам в краен случай за подстригване, а когато избият много бели косми се боядисвам в салон или у дома (2-3 пъти годишно). Май писах, че последно тези процедури бяха през август за сватбата ми. Сега не мисля да си причинавам ... разговор с фризьорка  Stop Косата ми е станала доста дълга и както обикновено ужасно нацъфтяла, но ще си спестя фризьорските упреци и охкания за след раждането. Не е от суаверие.
Относно покупки. Днес (преди малко) за пръв път гледах бебешки дрехи, защото ми се появи оферта в пощата. Имаше много симпатични, но не смятам да купувам поне за новородено дрехи от интерент от неизвестен производител, мисля че искам да ги пипна дали са мекички. Та дрешките от офертата бяха симпатични с цени от 9 лв. боди без ръкави до 22 лв. гащеризон с дълъг ръкав (дори не знам дали това са някакви нормални цени или са ниски или високи  newsm78). Също и размерите не разбрах... Пишеше 56; 62; ... това сантиметри ръст ли са?
Майка ми започва да се вдахновява, че за пръв път ще има внуче и не просто пръв път, а и пръв път след търпение ... аз съм на 32, а брат ми на 33, а майка е на 63 и чак сега първо внуче. ВДъхновила се е жената и даже май очаква от мен по-голям възторг, но аз съм си темерут в демонстриране на емоции. Купила ми (на бебето) комплект чорапки ... няколко чифта. Аз съответно и разказвам, че трябвало да се вземе първо шапка. Тя "ама защо ти е през юни шапка, толкова важна.". Обяснявам и за суеверието. Обеща, че ще изплете "дантелена шапка. Тя е цар на плетенето на 1 кука и е много прецизна във всякакъв ръчен труд, не като мене нетърпелива бързачка.
Стига съм писала толкова.

# 54
  • Мнения: 19
Добро утро и от мен!
Ел, страхотна темичка!
За подстригването - подстригвам се и се боядисвам редовно. Тези процедури винаги са ми повдигали тонуса и не ги пропускам. Маникюра също. Не съм суеверна и след фризьор и маникюр се чувствам чудесно. Ползвам го и като терапия, явно.  Simple Smile

# 55
  • Мнения: 1 313
Ех, този кош за пелени Laughing
Аз мога да споделя, че когато беше малко бебе девойката, коша с мръсните пелени (многократни, не памперси) стоеше в спалнята ни, до мястото за повиване. Постепенно се наложи да купя ароматизатор, да го преместим в тоалетната и след това и на балкона, защото не се понасяше миризмата. А лятото си ги перях всеки ден като се размирисаха, ама си мирише.... Така че е различно в различните периоди.

И с риск да съм ви досадна и поучитлна, много моля НЕ завързвахте всеки памперс в отделна найлонова торбичка, това пречи на разграждането на боклука и създава ужасно много боклук, сред който ще живеят децата ни. Замислете се по този въпрос.

На фризьор сме и двете с малката другата седмица Mr. Green Преди да родя ще отида още веднъж, че после ще ми е трудно, далеч ми е фризьорката.

poohito, много е хубаво да има кой да ти плете неща за бебчето според мен. Аз съжалявам, че баба вече не можеше когато родих. Много красиви завивки стават на една кука.

И последно преди да седна да работя да ви покажа най-удобната според мен възглавница за кърмене:

За съжаление не се продава в БГ, на мен ми бяха дали на заем, а сега си купих втора употреба. Чудих се малко, но излезе изгодно и почти не е ползвана. Ако нямаше тази опция щях да поръчам от англия независимо от високата цена.

# 56
  • София
  • Мнения: 2 659
Пухи, и аз съм от твоята порода. Ден преди да разбера, че съм бременна си правих маникюр с ноктопластика (понеже изобщо нямам естествен нокът) за първи път в живота. И то не че ми се ходеше на маникюр, просто имаше една оферта в гработо на удобно за мен място, а свеки ни беше вече цял месец на гости, та се чудих къде да се скрия... Не е за мен това чудо, изтърпях го цял месец, но така и не свикнах. Лак слагам, но трудно успявам да задържа нокти, по същия начин - косата ми е все прибрана, грим така и не свикнах да слагам. Когато нямах деца, ставане, душ, обличане и излизане можеха да ми отнемат само половин час. Сега го мога и за по-малко.  Joy Ако трябва да ходя на фризьор при мен е повече от ходенето на зъболекар - поне два месеца го мисля и се чудя и когато ми наближи часа обикновено се чудя, дали да не се обадя да го отменя.

# 57
  • София
  • Мнения: 5 193
Арлина, подкрепям те за пликчетата  Peace Тази възглавница как помага?  newsm78

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
За отделна торбичка за всеки памперс също прочетох тук за пръв път и на първо четене ми се стори добра идея и съвсем нормална, съдя по това как слягам в отделна торбичка всяко ако на кучето, когато сме на разходка. Никога не съм се замисляла, че тези торбички са си боклук. От една страна акото в градинката ще се разгради и отиде в почвата, от друга обаче е толкова гнусно, като си разхождам кучето (а хора си разхождат и децата) да настъпвам акота, а е пълно с тях, поне нашето го махам. Кучешките торбички са по 2-3 броя на ден, а бебешките, ако са за всеки памперс ще са доста повече и ще станем един доста мощен генератор на наакани торбички  newsm78 Малко обаче не се сещам как да избягам от кучешките торбички, а и не съм на вълна многократни пелени.

# 59
  • София
  • Мнения: 2 659
И аз подкрепям за пликчетата. Като цяло се старая да събирам боклука разделно доколкото мога.
Скрит текст:
В Пловдив дъщеря ми учеше в екоучилище и така ги бяха дресирали, че само за две години и половина и изградиха хубави навици - още ни командори кое как да хвърляме и как да не купувам тетрадки с бели, а с рециклирани листове. Всъщност от всеки малък жест се започва. Аз започнах да отделям хартията, когато бях бременна с второто дете. ММ беше в чужбина и нямаше кой да ми помага, за да не се пълни боклука бързо (в неделя обикновено идваха нашите да ме видят и татко се заемаше с кофата), аз разгъвах старателно всяка картонена опаковка и така ги прибирах в един кашон от ксерокс хартия. Периодично го карах да ги връща - имах пункт пред блока - не че е богатство, за година се събират около 10 лева от всичкия книжен боклук, но след като един ден го оставих до коша, с идея някой беден да го вземе и предаде и видях как го изипаха от чувала, за да вземат чувала, а аз после си събирах разпилените хартии се зарекох, че ще си връщам сама боклука.
Сега дълго време събирах всички капачки от ПВЦ и ги носих на работа за благотворителност, продължавам да ги събирам отделно, защото знам, че са гаден боклук, в същото време са скъп и преработваем такъв, не знам какво ще ги правя, но ще открия. Отдавна се старая да ограничавам ползването на пликчета. Памперси обаче ще ползвам.
Тази възглавница не мога да схвана как се ползва, аз кърмих легнала и бебо до мен и така с двете деца, беше ми много удобно, ще пробвам и с това така, дано успея.

Общи условия

Активация на акаунт