Мартенички бели и червени за МАЙски бебчета засмени

  • 27 800
  • 728
  •   1
Отговори
# 60
  • Toronto, Canada
  • Мнения: 343
Днес голямо затишие тук.
Може ли да питам нещо за млечните хранения (знам, че трябва да преобладават млечните все още), ние сме на кърма и не съм давала още АМ. Та въпроса ми е има ли други мами, които дават АМ или кърма само вечер и сутрин? Аз четох някои примерни графици за 9-10 месечно бебе може да имат само кърмене вечер и през нощта/сутрин. Ама все пак да ви питам, дали не е малко. От една седмица може би или повече си махна и следобедното кърмене, та имаме около 5 часа прозорец между обяд и вечеря.
Благодаря предварително.
Някой беше писал за киноата. Аз днес дадох киноа със сиренце и малко плодово пюре, като за нова храна го хареса.

# 61
  • Мнения: 58
Здравейте,момичета!Както ви бях казала,записах Божидара на детска кухня и днес беше първото й хапване.Омете си основното на обяд и десерта за следобедно ,мооого й хареса.Само супата не знам какво да я правя,чудя се дали да не й въведа една вечеря вече на дребосъка?А и от вълнение ,че взимам кухнята забравих да видя какво е дневното меню та хич не знам какво съм й давала,ама здраве да е ,ще оцелее. Rolling Eyes Grinning

# 62
  • Мнения: 1 048
ох...на бързо, че чевето днес е решило да скрибуца  Crazy
Tsvete - аз кърмя вечер при приспиване (22), пробужда се с рев и търка горната устна към 4 и й давам да си цокне, макар май да няма какво  Rolling Eyes и после към 7:30  още един опит Simple Smile
през деня не ме търси за кърмене. (давам на закуска млечна каша, понякога и следобяд (с 4ам) или нещо с извара - ако следобедната е била плод с каша, на вечеря тиква с 3 ам.

абе...мн ми е странно като кажат , че детската кухня била с АМ  newsm78 нали АМ като се разтвори, трябва да се дава в рамките на 1 час...и дали не наричат АМ, а в същност да слагат сухо мляко?

# 63
  • София
  • Мнения: 529
Аз съм чувала, че има ам промишлено. Дали е така, не знам. Обаче в някои кухни имат по 2 менюта - едно с обикновено мляко и едно с ам. Така че надали лъжат.

# 64
  • Мнения: 502
привет момичета

днес бяхме на консултация и сме 8 100 гр т.е. +300 гр и 70 см т.е. + 2 см, горда съм с моето пораснало момиче  Heart Eyes

обаче имаме едно малко лишейче или нещо такова, малко грапаво кръгче на рамото на ръката и питах лекаря от какво е и той ми каза, че прекалявам с морковите, тя нали повръща от картофа и аз й го спрях за дълго време и съм купувала пюрета, в които няма картофи, но се оказа, че съм наблягала на морковите, та лекаря каза да ги огранича заедно с тиквата

ние имаме два долни зъба и явно ни мъчат сериозно горните, защото венецът й е червен и подут, а снощи се събуждаше през час и беше голяма мъка, дано днес да спи повече

в кухнята, за която ви писах, се оказа, че имат меню за кърмачки, т.е. безмлечно, но това ми го казаха преди месеци при записването, но още не съм пробвала

моята си иска и през деня да си цока и не я ограничавам и без това не яде пюрета много много, вярвам, че един ден сама ще си се откаже, пък и щом наддава явно й е добре така

# 65
  • Мнения: 47
На мен днес ми обясниха,че има неща с прясно мляко,а други  са с преходно мляко за готвене(сухо мляко).Поне при нас е така.

# 66
  • Мнения: 1 048
браво на Сиси Simple Smile порастнала е подобаващо. Не я ограничавай в кърменето, но ако искаш опитай например ако на обяд си хапне по-добре, да не й предлагаш веднага да цокне (аз така забавях 30 мин, после час и след това тя започна да хапва повечко и след като обядва, обличам я, в количката и вън - така свикна и си заспива в количката. После си огладнява и в 15:30 си яде например каша, която вече е 140 мл, а преди беше 60 мл - което за нас е прогрес Joy)

# 67
  • Мнения: 855
Цветето, аз знам, че млякото трябва да е поне 600 мл на ден до годинка. Това ти включва не само кърменето, а и аквото млечно даваш през деня. По тази причина аз бутам АМ в следобедната манджа, а в повечето случа давам Ам и преди да спи след обяд (освен,ако не е прекалено близо до обяда).

Какъв тъпашки номер си направих днес. Нлаи реших да отбивам полека-лека. Снощи кърмих там с колкото имам и с целия си акъл сутринта не дадох на Д да суче. Реших, че кърмата ми е толкова малко, че няма да има проблем. Малко, немалко, едва изкарах до 20:00. Щях да се пръсна. Така, че хич не си подценпвайте количеството кърма.

# 68
  • София
  • Мнения: 529
Juli, ние имахме такова, дето прерасна в много такива. Аз тогава един вид повторно захраних всичко, но не заб2лязах да е реакция от храна. Препоръчвам ти да се посъветваш с дерматолог преди да се стигне до кортикостероиди.

Аз кърмя вечер. Сутрин сирене и масло в попара или каша. На обяд в зеленчуци слагам ам или моцарела. Следобяд млечна каша или пюре с извара или йогурт или ам. Вечер ам или кисело мляко мисля да вкарам. Не знам колко се събира, но трябва да е достатъчно.

# 69
  • Мнения: 47
Момичета,завиждам ви,благородно,за това,че бебоците ви хапват!аз в чудо се виждам...днес например пропусна закуската,на обяд хапна пюре(от кухнята) 10л.сл.закуска и направих:млечна каша,но нищо не хапна,вечеря:супа броколи е хапна 5-6л,не знам какво да я правя вече?Нон стоп на цица иска,а аз не съм обедена,че и стига,защото гърдите не напрягат и ми се струва,че има много малко.Моля ви дайтЕ съвет!

# 70
  • Мнения: 855
Добро утро!
Ели, според мен и стига и затова не иска друго. Нали не отслабва, не плаче от глад. По-горе написах как и аз смятах, че няма нищо, понеже не ми се напрягат гърдите. Да ме беше видяла снощи  как се бяха напрегнали. Хич немисли, че нямаш кърма

Ето една игра, която ми се вижда приятна . Само не знамбкъде ще си пратя коткаат, докато я играе, че и той е фен на светлинните зайчета

Последна редакция: вт, 17 фев 2015, 07:09 от anp

# 71
  • Мнения: 1 557
Добро утро  bouquet!

Вчера нямах време да се включа, защото докараха мебелите на свекърите и на нас новият матрак и цял ден беше лудница в нас. Тази нощ изобщо не можах да мигна, все едно не си бях в моето легло, но ще свикна.

Соник, честито зъбче!

Eli-84, първо дадох пъстърва, а сега ще дам сьомга и аз като Соник се запасих от Лидл-а.

Genni, имаше ли ефект от слагането на пода на Лили, започна ли да вдига дупата, че аз се чудя дали да позиционирам и Елена там. Да си призная ме е страх, от малка е все на спалнята и е свикнала, че и е мекичко и както си седи, така изведнъж се хвърля назад с пълна сила. Една вечер я оставих на килима и уж си играеше нещо и изведнъж се хвърли назад, удари си главата ужасно, направо си изкарах ангелите #Crazy.

Жълтък давам от почти 2 месеца, сега давам по половинка в зеленчуковото пюре.

АМ давам само вечер 1 или 2 пъти и понякога сутрин, когато не ми се занимава да и правя закуска. Единственото хранене, което не съдържа мляко е обедното пюре, всички други са с АМ или сирене. Онзи ден се осмелих та дадох млечна каша с елда на Хумана(тя е с обезмаслено сухо мляко), бях я взела погрешка преди няколко месеца и отлежаваше в шкафа, давах я 3 дни сутрин и следих за реакция, нямаше такава. 

Приятен ден!

# 72
  • Майна Сити
  • Мнения: 956
Здравейте, момичета!
Отдавна не съм писала (от преди 2 теми сигурно, много сте бързи  Simple Smile ). Записах малкия на детска кухня, доброто прасе си омита всичко, даже има една супичка, дето реве между лъжиците, само и само да давам по-бързо  Joy
Та имам въпрос - тъй като малчо яде към 200мл супичка +малко сухар, виждам че го засища. Дали
ще е добре да му махна 60мл АМ дето давам накрая? Ако не покажа шишето изоообщо не се сеща за него. За закуска и вечеря задължително мляко, но се чудя на дневните 2 хранения дали да не махна дохранването   Thinking

# 73
  • Мнения: 502
здравейте

днес се оказа доста студено и ветровито и за съжаление не излязохме на разходка

моникат, със сигурност ще пробвам съвета ти за изчакване с кърменето след хранене

аз дадох на бебето от йогурта на хип и малката го хареса, но исках да ви питам дали добавяте нещо в кускуса на плазмон, защото го направих, както пише на опаковката и малката не го хареса

# 74
  • Мнения: 1 048
 kaffeetrmker_2 здравейте,

skandity щом си хапва, давай му...то 60 мл не е голямо количество пък и е след ядене, така че не пречи на порциона Simple Smile прецени колко млечни храни даваш през деня, но ам в случая засища и жажда  newsm78 поне така си мисля аз..

днес и аз върнах старата традиция в 15:30 да давам ам и каквото остане в 16 го забърквам с каша.
 Shocked да, ама тя като видя шишето, като го грабна, 120 мл беше, изпи 90 за няма и 5 мин Simple Smile че айде пак дозабърках ам около 60 мл + 30 останало и каша и дояде Simple Smile

лека полека минаваме на милупа 7 зърна  ooooh! така поне няма да се чудя глутенова- безглутенова Simple Smile вътре има 2 в 1 Simple Smile

успяхме да излезем за 45 мин  ooooh! с целия си акъл се намазах с един нейн крем, който вече се предполага, че не става за нея (минаха 6м от отварянето) и той хидратиращ...леле, като ме лъхна вятъра...замръзнах...беба заспа още с излизането, та се въртяхме 45 мин, докато съвсем ми се вкочаниха ръцете и се прибрахме. Доспа си в коридора Simple Smile

Juli и аз дадах йогурт, ама изяде само половината  Thinking ще изчакам още малко и пак ще опитам. А кисело мляко като ме види да ям, давам й малко на върха на лъжицата, мляска и се обизва  Tired трябва да измисля марка кисело мляко...

кус кус съм давала само с масло и отделно съм го добавяла към супа (готвя супата без макаронени вътре, за да мога да я замразя и като реша да я давам, сварявам малко кус кус и прибавям). Също сирене и масло. А отделно кус кус имаше в готовото пюре със шунка и зеленчуци, така че ако искаш може и в такива да добавяш... newsm78 макар че може би ти търсиш алтернативи за закуска....

За Ам - в началото ми го отказваше категорично (явно вкусът не й харесваше) и 30 мл давах малко по малко с лъжичка. После се отчаях и започнах да слагам сухо ам към плодовите следобяд...минаха 2 седмици и забърках пак 30 мл , пак с лъжица...но тя с такава охота се спускаше, че веднага прехвърлих в преходната чаша и й го дадах да си го изпие (то 30 мл, ама успя да ги изсмуче) и от тохгава пие от преходната чаша.

Честита фея, на който е бил късметлия Simple Smile ние още чакаме  Tired

Общи условия

Активация на акаунт