Мартенички бели и червени за МАЙски бебчета засмени

  • 27 828
  • 728
  •   1
Отговори
# 75
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Добър вечер мамчета, нямам време да пиша, ноо ви чета през тела Sunglasses
Мишка не помага леженето по пода, мързела си е мързел. Имаме обаче напредък, много дълго време се задържа изправена, като аз я придържам, все още ме е страх да е пусна сама. На проходилката открихме движението напред Joy Оставяме я по 20мин., много се "кефи", даже днес ревна като я вдигнах.
Яденето още ни е проблем, за закуска нямам никаква идея какво да и разнообразя, давам и пшеничени ядки, сварени на каша с круша или с ябълка и морков. Обед яде някакви месни, рибено или зеленчуково пюре, следобед плодово.
Тарталетке как даваш на Макси моцарела, в какво я слагаш и по колко, пюрираш ли я, нямаме нито един зъб.
Днес мляска, докато ядох мъфин, и й дадох малко Joy То голямо облизване падна, три трохички хапна и за още чакаше, уви дадох и бебешка бисквита - изплю я. Абе нищо не харесва Confused
При нас има бананово мляко с ориз (на Нестле) - давам и понякога, около 5-6 следобед, много го харесва.
Вече казва, "тата" и "мама", преди няколко вечери много ме разсмя: влизам в спалнята, тя уж спи, и говори нещо, изведнъж  "тата", "мама" , аз не се обаждам да не я разсънявам, а тя отегчена"ееееее".
Хайде мами лека вечер от мен,че едно паляче писка тука и тряска каквото добара Joy

# 76
  • Мнения: 855
Кус-кус давам от три дни сутрин със сирене масло и лъжица плодово пюре. Допда и. Попарата и с лъжица пюре не я тачи много. Мисля някой ден да дам и към обедното пюре.

Трябва ли да въвеждам моцарела отделн след като съм въвела бг бяло сирене. Купих разни пюрета с моцарела и се чудя как да действам.

# 77
  • Мнения: 47
Здравейте,мами.Днес и при нас беше много студено -7.Излезнахме(с кола)само дО детската кухня.
 За оставянето на земята бях много предпазлива,че и тя се тръшкаше така на зад,но както уж я пазих така и се издънча,аз много уплашена стресирана,а тя ми се смя И от тогава тя сама предпазливо си полягваше и въртеше,даже пропълзЯ много бързо(не мога да я спра)сега сме на период изправене,но след като
 се изправи,не се предържа или държи и така бум на земята.Единствено в кошарата се държи и предържа сама..
Кус кус аз давам с масло и сирене или с АМ и плоД..Хайде,лека вечер от нас Heart Eyes

# 78
  • София
  • Мнения: 529
Привет мами,

Днес е кривотия голяма, та чакаме и ние зъб явно. Добре че е разходката, защото ще издивеем иначе вкъщи.

Мишка, ние уж на пода сме, но макс не се пробва особено. Напоследък както седи и като се опитва да докопа нещо и пада на корем. Уж дига малко дупата, но дотам. Няма такъв мързел просто.

Мони, добра идея ми даваш. Ще взема пак да го пробвам с ам, дали пък не му харесва вече.

Genni, давала съм моцарела в готово пюре. Давала съм и от нашата, просто накъсана. То не им трябва зъби, за да дъвчат, та можеш да я пробваш Лили.

Анп, аз отделно я въведох моцарелата. Досега всичко освен подправки съм въвеждала поотделно.

# 79
  • Мнения: 1 558
Тарталета, разсмя ме, Елена прави същото от около седмица, много смешно си вдига дупето, прилича на гъсеница. Другото ново при нас е, че като и подам ръце се набира и се изправя да стои права, издържа известно време права, като я държа за ръцете, но от легнало до седнало положение още не може да се изправи сама.

Кус-кус давам с масло и сирене и малко плодово пюре за закуска, редувам с попара и каша.

Сега пека ябълки за утре и съм сложила малко червено цвекло в тавичката,  смятам утре да го дам за първи път и се чудя с какво да го комбинирам, видях че monicat е писала с тиква, но нямам в момента, дали ще стане с ябълка?

Последна редакция: вт, 17 фев 2015, 23:07 от mishka88

# 80
  • Toronto, Canada
  • Мнения: 343
Здравейте мами. Да ви кажа моя опит с пода. В кошара я държахме много малко до към 5 месец, понеже за мен това не е вариант, нямаше достатъчно пространство там. После й купихме от тези килимчета като пъзели (мисля, че ги има и в БГ) и го заградихме. От 5 месец я слагаме там, казваме му "затвора", влизах и аз при нея да си играем. Сега почти не го използваме, слагам я само сутрин, докато аз се оправя. Но докато беше по-малка стоеше там с часове без да ме търси. Като пролази почнахме да я пускаме на пода. Аз бях много против пода, заради течения и понеже е зима, но като видях колко се радва, когато има повече пространство я оставях на пода.
Ето това представлява "затвора" http://lenafashionworld.com/blog/?cat=38  Не можах да кача снимка на нашия.
Благодаря за съветите за млечните хранения. Аз днес й дадох киви за закуска с киноата и като я гледам няма реакция от него.

# 81
  • Мнения: 502
добро утро

днес малката се събуди доста рано и почнахме с беличките - всичко на земята се хвърля, всичко се блъска и бута, неудържим тайфун

иначе си хапна любимата закуска - овесена каша с плод банан и явно за това има енергия да покорява света  #Crazy

аз я слагам на земята върху едни цифри като пъзел - от джъмбо, така я оставям като ходя в другата стая за малко, или сядам до нея да играем на нещо, но я оставям легнала по гръб, защото ако е седнала се отпуска рязко назад и пада, иначе стои стабилно седнала, но явно по някое време решава да легне по трудния начин, иначе докато съм до нея е седнала

# 82
  • София
  • Мнения: 529


Хайде на кафетоо!
Ние днес сме направо не смея да се похваля  Simple Smile В 7.35 сутринта се притесних даже, що не се буди. Влязох в 7.45 да го видя. Беше си буден и си гледаше в тавана Simple Smile Сладур пълен.
Аз го държа цял ден на земята. Постлала съм одеала, килимчетата от активните гимнастики и възглавнички. Понякога се въргалям с него, друг път съм на дивана до него. Рядко ставам да свърша нещо. Никога не съм го слагала в кошара, вижда ми се безсмислено.

Мишка, според мен ще стане. Нали има такава салата с ябълки, морковии цвекло. То верно, че сурови, ама....

И да не забравя, Пенкейк, а и другите, които се интересуват. Ти нали също се береше с магическата чаша на авент - дето си е магия детето да успее да пие с нея Grinning Купих му шише на нук дисни със силиконов мек и неразливаем накрийник и оо чудо - детето успява да пие с нея и не се налага да му изливам в устата
Скрит текст:

Последна редакция: ср, 18 фев 2015, 10:12 от tartaleta123

# 83
  • Мнения: 417
Добро утро майчета  Hug
Тарталетке мерси за кафенцето - тъкмо навреме  kaffeetrmker_2
Ние тази сутрин бяхме на ДК - прасчо е качил 680гр и 0см  и вече е 8460гр и 70см  Mr. Green Направо не можах да повярвам колко е качил - казаха че само първия месец е бил наддал толкова много. Ама то и глад си го гони яко вече - снощи в 20,30 изпи 220, в 23,30 - 180 и в 4,40 като се събуди с рев...та айде още 150мл та и още можеше но водата ми свърши  Whistling
Педи каза всичко да яде вече и да си му давам и от нашата храна преди да я овкуся. Пита дали искаме бележка за кухнята ама за сега аз си му готвя- то в тоя студ какво друго да правя . Онази вечер до 24ч съм правила пюрета и понеже и аз се запасих със сьомгата от  лидл- та направих и в ледарката   chef
Днес за обяд ще хапва за първи път телешко. Педи каза и свинско да му давам. Местните пюрета не ги въвеждам - направо му давам цяло наведнъж. Само първото пиле го цепих на две заради новия вкус.
В неделя направихме страхотен преход с шейната - 7км по черен път в гората докато стигнем до вилата понеже се оказа, че колата изобщо не може да се качи заради леда и снега. Дребния го проспа но ние добре се раздвижихме - то един баир направо щяхме да пукнем running
В понеделник вкарах и сметаната вече, вчера дадох и целина. Общо взето действам смело и с размах   Peace Моцарелка му дадох още на нова година от нашата и много му хареса и оттогава всеки път като ям му давам и на него.Мнооого му се услажда  Laughing Пъстърва ще взема тази седмица и от нея ще направя кубчета в лекарката и ще редувам. Имам и от треската на Хип със сметана. Мисля вече да минавам на 220гр бурканчета понеже ламчо нещо все гладнее и май малките не му стигат.
Педи каза за вечеря да даваме вече каши или пюрета понеже млякото не го засища. Млякото може по скоро като за десерт.
skandity ако достатъчно млекце има сумарно на другите хранения може и да го махнеш за да си свиква само на основното ядене да бъде. Аз не дохранвам от както съм започнала захранването.
juli2455 кус-куса го давам с масълце и плодово пюре ( за следобедно) , но може и със сиренце ако е за закуска.
 anp    аз не съм я въвеждала моцарелата- директно си му дадох. За щастие няма реакции към млечните продукти и давам смело.  Peace
Tsveteto_ такъв затвор обмислях още бременна да взема- добре че ме подсети  Flutter

# 84
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Добро утро мамчета, то за мен е добър ден, от кога съм будна Joy Тарталетке кафето е супер, че и макарони ммммм Hug
Цвети и тук ги има затворите, но по брутални, със железни решетки са тук Joy
За лазенето мисля, че Макси, Елена и Лили по-едно време ще започнат да тичат, няма да имат удържане. Може да не е от най-подвижните, но пък нашата е супер философ, по цял ден говори ли говори (нейни си неща), а види ли копчета, се побърква, запова едно "чоплене" с мини пръстчетата си #Crazy Затова съм убедена,че всяко дете си е индивидуално и хич вече не я пришпорвам за нищо.
Мами хайде лек ден, тук днес е ужас - силен дъжд с мъгла (типичното норвежко време), навън все едно е 5 следобед. Довечера пак ще ви прегледам Heart Eyes

# 85
  • Мнения: 300
Привет и от нас.
Tartaleta, благодаря за кафето.
При нас пак период на НЕспане, та нз какво се случва. Буди се през час с неостов рев. Гушкаме се, сучем - няма успокояване. Принудих се да дам шише, е не го иска и него. От неделя сме супер кисели. Направо не се трае. И през деня ме прави луда. Разтърча се по дивана, на пода го е шубе. Обръща се настрани хваща се с едната ръка за възглавниците на дивана и потегля към др край. Поне е голям 3м. Та има да крачи. Но и аз след него, че ме е страх какъвто се засилва да не се прехвърли на пода. Вече съвсем спокойно се пуска и прави по няколко крачици. И туп, като талпа. Обаче става и продължава.
Zeldelina, и нашата док каза същото. Но мисля да поизчакам малко със свинското. А за общата храна, малко ме е шубе след това изриване от прасковите. Все още има доста неща, който не е ял. За ДК не мисля да го записвам.
Оставям ви, че загриза една нокра кърпа Simple Smile

# 86
  • Мнения: 1 558
Добър ден!

tartaleta123, благодаря за кафето!

zeldelina, добра разходка сте си направили!

Ние имаме нов номер по време на хранене, запъва с крака в таблата и прави мостове или се изправя, това хранене с всеки ден става все по-трудна задача Crazy, какво ще бъде занапред, не знам!

Ние също имахме неспокойна нощ, прореваваше и се  събуждаше много пъти, повечето пъти се успокояваше сама, но 2-3 пъти я гушках и приспивах и то по над 30 мин., след 04:00 вече заспа по-спокойно, съответно днес е недоспала и доста кисела.

Сега да ви питам, понеже не обичам риба и сьомга правя за първи път, нормално ли е да има такава тежка миризма и на вкус, освен че е ужасно мазна, леко нагарча? Сварих я на пара и цялата е покрита с бяла пяна, а кухната вони ужасно, притеснявам се да не би да е развалена или си е така по принцип newsm78.

# 87
  • Мнения: 417
Мишка и аз на пара я направих но в понеделник още. Не би трябвало да нагарча нито да има тежка миризма. Сьомгата ми е любима за приготвяне (и ядене  Mr. Green ) понеже само след нея кухнята не мирише на риба с дни-даже обратното - миризма поти няма.  За бялата пяна и при мен се получи но не много. Не знам дали твойта не се е развалила обаче.  newsm78 Ако до сега е била в хладилника е възможно да не е издържала.  Thinking Най добре нека още някой да я пробва и да си каже мнението но ако имаш съмнения по добре я хвърли. Другото е да не е попила миризмата на металната решетка примерно ? Thinking

# 88
  • София
  • Мнения: 2 150
Днес мляска, докато ядох мъфин, и й дадох малко Joy То голямо облизване падна, три трохички хапна и за още чакаше, уви дадох и бебешка бисквита - изплю я. Абе нищо не харесва Confused
Е как да не харесва, явно е харесала мъфина. Mr. Green

mishka88, не съм варила сьомга на пара, сама фурна. Тя си е мазничка, но това с пяната и нагарчането ми се струва странно. Thinking

Къде в БГ продават такива прегради? Искам и да спретна един затвор в хола, защото започна да пълзи много бързо и пипа навсякъде. Проявява и нездрав интерес към кабелите и саксиите, които са на пода и ако не ги оградя, ще трябва да ги махна, иначе съвсем скоро ще обърне някоя.

И сега да се оплача - ММ домъкна някакъв пореден вирус, който тръшна и двете деца. Тъкмо се бях засилили от днес да пускам Ники на градина и снощи се разкашля убийствено. Ходихме при педиатъра - гърдите свирят и изписа АБ. Маги пък е с ужасни водни сополи, които текат като река, и не може нито да яде, нито да спи, направо е кошмар някакъв. ooooh!

# 89
  • Мнения: 417
Соник тъкмо това търся,че и аз имам същият проблем - постоянно се засилва към един разклонител, отделно заради мм отвсякъде висят разни кабели за конзолите му...и дребния само като ги види  отваря устата и се засилва. Вече яде ръст от саксийте понеже са точно до килима и направо не знам как да го опазя. ooooh!...
Първото което открих беше това
http://www.baby.store.bg/p98119/sgyvaema-detska-koshara-za-igra-babyden.html
 #2gunfire #Cussing out Тея да не са луди?Това е пластмаса все пак?? Shocked Продължавам да търся Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт