ДА СЕ ЗАПОЗНАЕМ! Какво сме направили до сега?

  • 590 771
  • 2 289
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 1 270
ето ме и мен
на 31г.
5 години лутане и напразни опити
1 лапаро - неуспешно в Плевен при Стойков
в момента изчаквам да минат горещините и ... резекция
една проходима тръба и луф синдром
-------------------------------------------------
страхотно CV  Joy

# 421
  • Мнения: 939
сефте! не си първата, за съжаление ... (не ми се връзвай - така си говоря)
Успех и дано скоро преминеш към по-бременният подфорум

# 422
  • Мнения: 460
1. На колко години сте, а партньора?аз на 31г,той на 36
2. от колко врме опитвате за дете?от 3гдини
3. Имате ли поставена диагноза?не
4.  Кой лекар посещавате?д-р Тимева от клиника Щерев
5. Какви изследвания сте направили?миналата седмица хидротубация-перфектна проходимост
6. Приемате ли някакви лекарства? Ако да какви?не
7. Имате ли неуспешни бременности? Ако да колко и знаете ли причината?да имам една,причената -просто не е било писано да стане!

Ако имате предложения за дообогатяване на въпросите, моля пишете в седмичната тема, коментарите пак там!

# 423
  • Мнения: 165
И аз да се разпиша  bowuu
На 32 години със съпруг на 37 и 6 години неуспех в бебеправенето.
Нямам време вече, цикълът ми е средно на 25 дена, а и със съпружеското сме толкова ангажирани, че едва намираме време да се порадваме един на друг  Sad
Решихме да проучим възможността за инсеминация. Рових из нета, четох и препрочитах и сега незнам към кого да се насочим - д-р Стаменов, Щерев или Владимиров...и за тримата има много положителни мнения тук във форума, а отделно разнищих в детайли и сайтовете им. Единствено с финансовата страна на тази процедура срещнах затруднения и не съм сигурма с каква сума трябва да се подготвим (а не намерих тема, в която да е засегнат този въпрос). Моля ви, може ли някоя от вас да ме упъти, момичета? В понеделник ще се обадя на една от клиниките, за да си запишем час за преглед. Предполагам, не е необходимо направление от ГП-то, след като клиниките са частни.  newsm78

# 424
  • Мнения: 740
Добре дошла, Джема и дано не се задържаш дълго. Желая ти бърз старт към отчетни  bouquet
ЗК не поема инсеминации, само лекарствата за стимулация при ин-витро процедури. Сумите варират според клиниката.

# 425
  • Мнения: 165
Благодаря ти за милите думи, Simma   bouquet
От твойта уста в божиите уши!  Praynig

# 426
  • burgas
  • Мнения: 2
zdraveite i ot men kazvam se albena i sam na po4ti 36 :oops:ot 3 meseca opitvame da si napravim vtori nomer ama ne6o ne se polu4ava no ne gubia nadegda. pogelavam na vsi4ki bebeta v nai skoro vreme celuvki ot men i uspeh Hug  bouquet

# 427
  • Мнения: 1 091
Здравейте, днес се регистрирах, но отдавна съм с вас. Преди 3 години дйдох в САЩ и тук се запознах със съпруга си. Много се обичаме, но ни липсва най - голямата радост, за да е пълно щастието ни. Аз съм на 26, а той на 37, от 2 години не се пазим, но без резултат. Ходих на преглед и кръвните проби и цитонамазката са ми наред, но още не сме изследвали мъжкия материал. Имам по-дълъг цикъл и си мисля, че нямам овулация (сама си го реших). Сега си меря температурата, за да разбера. Скоро ще ме препратят към клиника по фертилност и ще съм по-наясно с причините за безплодие. Нямам предишни бремености, нито аборти, нито съпругът ми има деца (поне той не знае за такива  Laughing). Надявам се скоро щъркела да дойде при всички, които така от сърце го чакаме.

# 428
  • Мнения: 1 270
привет на всички "новодошли"
приемаме нови членове, но само за месец два

# 429
  • Мнения: 939
Имам по-дълъг цикъл и си мисля, че нямам овулация (сама си го реших). Сега си меря температурата, за да разбера.
БТ не е гаранция, нито тестовете. Задължително да те проследят с вагинален ехо да се види има ли ову или не.

# 430
  • Мнения: 1 270
съгласна съм с Мишинката!
стига вече сами си определяме диагнози!

# 431
  • Мнения: 48
 Предполагам, не е необходимо направление от ГП-то, след като клиниките са частни.  newsm78
[/quote]


Няма значение, че клиниката е частна, питай дали работи със здравната каса. Ако работи с касата си вземи направление. И аз ходя в частна клиника, но с направление

# 432
  • София
  • Мнения: 185
Здравейте и от мен! Аз съм на 34г., а мъжът ми - 40г. От 7год. чакаме заветният момент да дойде, но уви НЕ. Правили сме всички необходими изследвания и всичко е ок. Още през 2000г. един доктор ми предложи лапароскопия, тъй като имам срастване на десният яйчник с операцията ми от апендисит, за да види какво е положението и дали са проходими тръбите. Тогава ренгенолога (правил ми снимката) ми предложи да потърся и други мнения и да не правя операцията. И аз се отказах от лапарото, уплаших се, а и може би защото бях още в началото с бебеправенето.
Сега твърдо съм готова на всичко, за да стана една щастлива Бг.мама.
Записала съм си час при д-р Стаменов - е, вярно че е за 13.03.2008, а дотогава може и да забременея Peace
 PraynigПожелавам на всички момичета да следват мечтите си и дано всички ние не се задържим дълго тук !!!

# 433
  • Мнения: 1 091
Skrita i Mi6inkata, прави сте за самодиагнозирането, по - добре е да оставим медицината в ръцете на компетентните. Когато споделих с гинеколога си, че правим опити от доста време, а цикъла ми ту го има, ту го няма, или е къс, или прекалено дълъг, той ми каза, че може и да нямам никакъв проблем (просто липса на късмет) или ако все пак има - каза, че липсата на овулация е от най - лесно поправимите. Понеже другите изследвания засега са добре се усъмних в овуто, но ще изчакам да се разбере със сигурност преди да споделям. Дано да е липса на късмет, но 2 години е доста дълъг период, за да не сме олучили момента нито веднъж. Във вторник ми предстои колпоскопия с биопсия. Понеже живея в чужбина и термините не са ми ясни се осведомявам от статиите във форума и от вашите обяснения и така страха ми от неизвестното се намалява. Просто искам да кажа БЛАГОДАРЯ на всички   bouquet

# 434
Здравейте момичета,

Преди няколко дни се зачетох из форума. Не съм си представяла, че има толкова мили момичета с толкова проблеми Sad Надявам се всички скоро да се похвалите с хубави новини.

Казвам се Вики, на 30 години съм и в последните 4 години вярвах, че забременяването е проста работа. Имам един изваден яйчник с операция (после се установи, че едно лапаро е щяло да бъде достатъчно), в последните години посещавам редовно една луксозна клиника срещу арката на Медицинска академия, където два или три пъти месечно ми мерят фоликулите. Ту ги стимулираме, ту ги пукаме, после пак ту така, ту така. Те пък не искат, и не искат да се пукат, едвам ги овладяваме. Нито инсеминации, нито предложения какво да правим. Малко късно осъзнах, че така доникъде няма да се стигне. 

Направо ме е срам като чета колко сериозно се отнасяте към тези въпроси (явно, че от 10 часа работа на ден доникъде не се стига). Вчера посетих д-р Тодоров, поне установихме, че другият ячник и тръба са ОК, направиха ми днес цветна снимка или както там се казва. Наистина вече не знам на кой да вярвам. Сега ми е назначено едно лечение с Фемара (струва купища пари) - за стимулиране на овулация, умирам от шубе да не направя пак кисти и да загубя и другия яйчник.

Благодаря ви за това, че пишете, ще ви следя редовно и стискам палци на всички!!!

Общи условия

Активация на акаунт