ДА СЕ ЗАПОЗНАЕМ! Какво сме направили до сега?

  • 591 505
  • 2 289
  •   1
Отговори
# 435
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Здравейте момичета,

Преди няколко дни се зачетох из форума. Не съм си представяла, че има толкова мили момичета с толкова проблеми Sad Надявам се всички скоро да се похвалите с хубави новини.

Казвам се Вики, на 30 години съм и в последните 4 години вярвах, че забременяването е проста работа. Имам един изваден яйчник с операция (после се установи, че едно лапаро е щяло да бъде достатъчно), в последните години посещавам редовно една луксозна клиника срещу арката на Медицинска академия, където два или три пъти месечно ми мерят фоликулите. Ту ги стимулираме, ту ги пукаме, после пак ту така, ту така. Те пък не искат, и не искат да се пукат, едвам ги овладяваме. Нито инсеминации, нито предложения какво да правим. Малко късно осъзнах, че така доникъде няма да се стигне. 

Направо ме е срам като чета колко сериозно се отнасяте към тези въпроси (явно, че от 10 часа работа на ден доникъде не се стига). Вчера посетих д-р Тодоров, поне установихме, че другият ячник и тръба са ОК, направиха ми днес цветна снимка или както там се казва. Наистина вече не знам на кой да вярвам. Сега ми е назначено едно лечение с Фемара (струва купища пари) - за стимулиране на овулация, умирам от шубе да не направя пак кисти и да загубя и другия яйчник.

Благодаря ви за това, че пишете, ще ви следя редовно и стискам палци на всички!!!
Добре дошла във форума Вики  Hug
Съжалявам за проблемите с  които се сблъскваш вече 4 години.Не губи вяра и кураж- продължавай да се бориш за това , което искаш и ще го постигнеш. Hug
Тук има страхотни  хора, които винаги  биха помогнали с каквото могат.Има теми от  които можеш спокойно да се изучиш за гинеколог- има мами тук , които знаят повече от някои лекари   bouquet  bouquet  bouquet И всичко това от личен опит за съжаление....
Поздрави от Вили  bouquet

# 436
  • Мнения: 524
здравейте момичета! и аз съм от скоро във форума, но тук намерих много мили и отзивчиви момичета. казвам се Елена и съм на 28 години. от 3 години правим опити за бебе, имах извънматочна бременност преди 2 години и половина. след операция по спешност 6 месеца почивахме и после се почна ходене по лекари. хормони в норма, но положителна хламидия , макар и на границата. стимулираха ме с клостилбегит, но правех фоликули от яйчника без тръба. имайки в предвид опрецията при извънматочната и опреция от апендисит като малка, най-вероятно има доста сраствания. близо половин година си дадохме както физическа, така и психическа почивка от лекари и от май месец тази година пак започна нашият труден път към така жадуваното бебче. ходих при д-р Владимиров, но той още на втория преглед, без изследвания, каза, че съм за ин-витро. това естествено доста ме шокира. сега съм при д-р Ганева и ми предстои хидротубация на другата тръба. тя ми предложи схема, по която да работим. евентуално след това ще говорим за ин-витро.това е в най-общи линии, надявам се силно усилията ни да се увенчаят с успех. успех на всички! Hug

# 437
  • София
  • Мнения: 14
Здравейте мили момичета!Чета от няколко месеца форумите и ето че и аз реших най-после да се включа.Казвам се Ива и съм на 31 год.От пет години опитваме да си направим бебе със съпруга ми и все не става.Когато бях на 26 год.преживях много силин стрес и цикълът ми спря изведнъж.Оттогава се започна моето ходене по мъките.Появиха ми се всички симптоми на менопаузата,започна да ми става горещо,дасе потя обилно,нервност и т.н.През годините съм ходила на какви ли не доктори и всеки ми казва че се оправят нещата но досега нищо нито цикъл нито бебе.Аз въпреки всичко отказвам да приема тази диагноза.Ще продължа да се боря.

# 438
  • Мнения: 524
.Аз въпреки всичко отказвам да приема тази диагноза.Ще продължа да се боря.
ivli добре дошла. браво на теб за това, че не си се отказала от тази битка, която всяка от нас води по един или друг начин, с едни или други средства. всички ние имаме една цел - бебче. и както са казали хората - целта оправдава средствата. ще се борим и съм сигурна, че ще имаме скоро успех и много поводи за радост. успех!  bouquet

# 439
  • София
  • Мнения: 14
Благодаря за куража.Искрено желая успех на всички момичета newsm10

# 440
  • Мнения: 84
Здравейте момичета! Grinning 
От началото на тази година чета форумите, от скоро се регистрирах, а сега се реших да се присъединя към вас. Казвам се Вили и съм на почти 29г., а съпругът ми е на 30г. Заедно сме от 9г., а от 1 официално съпрузи и почти от толкова целенасочено правим опити за бебче. Преди си мислехме, че когато си поискаме, тогава ще стане /как пък не, фасулска работа/, дори винаги съм се притеснявала да не стане точно когато не искам – докато учех, докато се устройвахме или …., тъй като кой знае какви предпазни средства не сме прилагали, след сватбата най-добре. Е да, но…Сега се чувствам малко кофти. Най-добрите ни приятели вече са с деца, някои вече на 6г., другите с бебе, без да са планувани, сватбата след това. Повечето приятелки и съученички вече са с проблемите на яслата и детската градина. Януари м. ходих на лекар, пренебрежително ме прегледа само на видеозон, проследи ми ову-то, и това е – всичко ок, на 15-16 ден, но няма проблем. Беше ми ужасно, почувствах се тъпо, без много обяснения, без някакви изследвания, при положения че съм с 1/3 щитовидна жлеза от 9г. и сестра със синдром на Даун, гоним трийсетака. Повече от тогава никакви доктори, всеки път само се надявам, дори и сега. Пия си селенчето, фолиевата киселина, калмацин, витамини и мъжът ми също. Надявам се да няма проблем, иска ми се да няма проблем и да стане просто ей така, струва ми се че всичко е на психическа основа.  Cry Не знам до кога!
Дано всеки има късмет!  Praynig Успех на всички!  Peace

# 441
Здравейте,
Аз съм на 34 години а мъжът ми на 30.От 6 месеца правим опити да забременея и все нещо не се получава и не се получава.Не сме ходили на изследвания, но вече се притеснявам много сериозно.Преди няколко месеца ми поставиха диагноза ДЕПРЕСИЯ, а след това ми откриха много високи нива на МАТ антителата.Отказах да пия антидепресанти и сега пия сокове билки и други подобни неща и се чувствам по добре някой дни а някой по зле.Но сега започвам сериозно да се притеснявам от факта че не мога да забременея.
Обичам да гледам телевизия, да ходя на разходки, да чета книги.

# 442
  • Мнения: 65
Здравейте и от мен!Аз съм на 27год. от Пазарджик съпруга ми е на 30г. От 2год. и 5месеца правим опити за бебче,но засега без успех Cry Направихме си изследвания-оказа се ,че той има проблеми.Сега се лекува. По професия съм учителка в детска градина.В момента работя с 3годишни деца-малки сладки бръмбарчета,много ги обичам.Когато съм сред децата забравям всички проблеми.Сега съм в отпуск и много ми липсват (дори палавите Grinning) Оптимист съм и вярвам ,че ще имам и аз-въпрос на време,упоритост и естествено известно количество пари(финансите са ми ограничени,но ще се справим някак)Важното е да мислим положително!!!!!!!!!!! Успех на всички newsm10

# 443
  • Мнения: 740
Добре дошла, Ани8007 и не се задържай тук дълго  bouquet

# 444
Здравейте и от мен! Аз се регистрирах току що тук. Казвам се Таня, на 30 години съм. Правим опити за забременяване с моят съпруг от август миналата година, още преди сватбата ни. В края на декември чудото стана, но после в края на януари тази година се оказа "кухо яйце" и ми направиха кюртаж. Преживявах го дълго и трудно. От тогава цикълът ми нещо полудя и си идва, когато си поиска. Предстоят ми другата седмица пак посещения при моята докторка, изследвания и прочие "приятни" неща. Важното е, че и двамата със съпруга ми имаме вяра и знаем, че някой ден ще си гушкаме нашето бебче.
Аз съм детска учителка и децата ми дават страхотна енергия. Обичам да гледам филми, да чета книги в огромни количества и да ходя по нашите планини със съпруга ми.

Пожелавам успех на всички бебеправещи и скоро да се похвалят в други темички!  Hug newsm10

# 445
  • Мнения: 75
Здравейте, аз съм на 28 години съпругът ми е на 29. Правим опити от около 2 години. Завършила съм за акушерка, по време на следването си мислех, че като реша да имам свое дете, то ще стане когато аз пожелая. Исках да е огнена зодия и така нататък. Но уви, бебето не ставаше и не ставаше, сега вече не си мисля каква зодия да бъде и такива подобни, просто искам да забременея. Тръгнах по лекари няколко месеца след като започнахме да правим опити. Имам една неуспешна инсеминация в Тутракан при д-р Бойчев. Проблемите са и при двама ни, моите тръби са с намалена проходимост, НК клетки - 32 %, съпругът ми е с Хипоспермия и Астенозооспермия. Предстои ми инвитро, което ще правя в Плевен. Стискайте ми палци.

# 446
  • София
  • Мнения: 185
Нели, стискам палци всичко да е ок и скоро да се похвалиш   newsm10

# 447
zdraveite momi4eta!Az sam na 30 i se kazvam Julka.Dnes se registrirax,no vi 4eta ot meseci.Az sam s 3 aborta i edno razdane v 6-a mesec pak neyspeshno!No sam optimist i na vas zelaya da ne spirate da vyarvate i chydoto shte stane! yspex na vsichki  Grinning Praynig

# 448
  • Мнения: 55
1. На колко години сте, а партньора?
И двамата сме на 30 г.
2. от колко врме опитвате за дете?
От около 5 г.
3. Имате ли поставена диагноза?
Съпруга ми - ретроградна еякулация. А при мен хипертиреоидизъм, и 3 г. по-къно повишен пролактин и аденом на хипофизата.
4.  Кой лекар посещавате?
Много сме посещавали, но сега съм при д-р. Персенска, а съпруга ми д-р. Кацаров.
5. Какви изследвания сте направили?
Полови хормони, щитоведна, хламиди, цитонамазка.
6. Приемате ли някакви лекарства? Ако да какви?
Сега не взимам нищо, защото хормоните вече са в норма, но преди това Пропицил и Бромокриптин .
7. Имате ли неуспешни бременности? Ако да колко и знаете ли причината?
Не.

# 449
  • Мнения: 712
Да се представя и аз. Казвам се Деси, на 24, той е на 25. Нашите опити са от сравнително скоро (от февруари тази година), но за мен тези месеци бяха достъчни, за да потърся причина бебето да не идва. Намерихме я от раз още със спермограмата. Тепърва ни предстоят посещения при лекар и евентуално лечение, а и трябва да видим дали при мен всичко е наред (често имам проблеми с гъби и бактериални инфекции  Sad, които лекувам час по час). Накратко, местя се при вас, след като последната половин година прекарах в компанията на момичетата от "Искам бебе". Надявам се че щ бъда толкова добре приета в седмичната тема, както в тази, която пуснах с въпроси по нашия проблем  Blush

Общи условия

Активация на акаунт