ДА СЕ ЗАПОЗНАЕМ! Какво сме направили до сега?

  • 589 433
  • 2 270
  •   1
Отговори
# 2 100
  • Мнения: 95
Като бивш пациент на Надежда мога да кажа само едно: не препоръчвам.За мен беше конвейер, за това се махнах от там.Персенска при всеки преглед  настояваше че левия ми яйчник го "няма", защото се е свил понеже съм в пре-менупауза ( на 33 съм).Оказа се, че тя не се справя с ехографа явно, понеже в същия месец след пункцията направих снимка на двата яйчника и в уж липсващия имаше фоликул.

Преди да ме нападнат феновете на топ болницата пак ще напиша, че това е личният ми опит с тях.

Последна редакция: пт, 05 ное 2021, 14:35 от Sunsshinne

# 2 101
  • Мнения: 21
Здравейте, аз съм на 27 г., а приятеолят ми на 33 г. и правим опити от 11 м. Започнахме консултации с АГ през юли. До тук хормоните са добре, но при цветна снимка се установи, че дясната тръба е тотално запушена, а лявата е добре проводима и е без нагъвания. При прегледите се установи и че само левия яйчник работи. Основния проблем ( поне за момента, защото ми предстои изследване за тромбофилия ) при мен е овулацията - до сега не съм я засичала. Моят цикъл е около 33 дни правих тестове в предполагаеми дни  ( и според АГ и според приложението, което ползвам) и са отрицателни. При един от прегледите имаше фуликул на 14ти ден, а на 17ти ден го нямаше и на следващия месец в този период тестовете пак бяха отрицателни. Последната М ми беше на 29.11 - 4.11 и съм решила да правя тестовете през ден, пък ще видим, дано този месец стане.

# 2 102
  • Столицата на "Второто българско царство"
  • Мнения: 249
Добре дошла  Simona Lilova 604841. Дано нещата се случат скоро при теб🙏🙏🙏.
Искам да попитам някоя от вас кандидатствала ли е за 100те безплатни прегледа в ,,НАДЕЖДА"? На 03.11.21г трябваше да подавам документи в АГ СЕЛЕНА Пловдив за ин витро по фонда, обаче 2 часа преди това ми звънят от НАДЕЖДА , че съм избрана за безплатен преглед на 04.12.21 при др Стаменов. Отложих записването в Селена, защото усливието на Надежда е да не си записана в друга клиника. Ако някоя е била на техни безплатни прегледи да сподели как минават и струва ли си да отлагам в Селена.
Благодаря ви!
"Прегледите са само за жени, които не са пациенти на МБАЛ „Надежда“ и нямат насрочен час до 03.12.2021 г., които искат да имат дете, без значение от репродуктивния проблем".

# 2 103
  • Мнения: 1 329
От Малинов подаряват безплатно инвитро на 1 двойка, записала се до края на ноември .

# 2 104
  • Мнения: 32
Здравейте, след ЯМР на хипофиза и орално глюкозо толерантен тест, колко време е нужно на организма да се изчисти за да се премине към ин витро. Може ли 10 дена след тестовете да се започне процедура или е по-добре да се изчака.

# 2 105
  • Мнения: 816
Добре дошла  Simona Lilova 604841. Дано нещата се случат скоро при теб🙏🙏🙏.
Искам да попитам някоя от вас кандидатствала ли е за 100те безплатни прегледа в ,,НАДЕЖДА"? На 03.11.21г трябваше да подавам документи в АГ СЕЛЕНА Пловдив за ин витро по фонда, обаче 2 часа преди това ми звънят от НАДЕЖДА , че съм избрана за безплатен преглед на 04.12.21 при др Стаменов. Отложих записването в Селена, защото усливието на Надежда е да не си записана в друга клиника. Ако някоя е била на техни безплатни прегледи да сподели как минават и струва ли си да отлагам в Селена.
Благодаря ви!
"Прегледите са само за жени, които не са пациенти на МБАЛ „Надежда“ и нямат насрочен час до 03.12.2021 г., които искат да имат дете, без значение от репродуктивния проблем".
Не знам как ще хванат , че си записан другаде..  но просто отложи в Селена. Направо консултации и на двете места и прецени за къде си.
Стаменов взима по сложните случаи,а другите отиват при другите лекари. Малко на конвейр са нещата там. Аз засъжаление не успях там с няколко опита ( усоях в Турция от първи опит) С мен в Надежда имаше цщжени от всички болници с неуспехи, аз от Надежда търсих къде другаде да ида.. Искам с това да ти кажа, че си е до случай, късмет и не знам какво още … но има успели и неуспели навсякъде. Стаменов е един от най-добрите в БГ - отивай и си подготви въпроси, че иначе много не говори и то и бързо минават прегледите.

# 2 106
  • Мнения: 205
Здравейте. След неуспешен опит инвитро на добро ембрионче, какви изследвания е хубаво да ди направя? Досега само хормони съм изследвала.

# 2 107
  • Мнения: 7
Здравейте. След неуспешен опит инвитро на добро ембрионче, какви изследвания е хубаво да ди направя? Досега само хормони съм изследвала.


Здравейте, в кой център се подлагате на лечение с асистирана репродукция?  Търся повече информация и хора, които са се подложили на тази процедура.

# 2 108
  • Мнения: 816
Здравейте. След неуспешен опит инвитро на добро ембрионче, какви изследвания е хубаво да ди направя? Досега само хормони съм изследвала.
Има ли и други ембриони за ЗЕТ . Опит с двам апартньори или донорска сперма ?
Първо , какъвто и да е опитът - просто може ембриона да не е добър. Никой не знае добър ли е или не. Прави се ПИД по преценка на лекар и може да се види генетично ок ли е и пак няма шанс , за бременност. Аз забременях на трети опит след ПИД  и още 2 -3 неуспешни уж все добри ембриони.

Попринцип изследвания за/при инвитро :
1. спермограма за мъжът.
2. цветна снимка при жената
3. кариотип
4. тромбофилия с MTHFR
5. микробиологии и цитонамазка профилактично - те са проблем след трети месец , а не причина за безплодие
6. ТСХ - много важно - ТСХ , фт4 , фт3 , мат и тат и ехография
7. кръвна захар и инсулин , ако има съмнение за Инсул. резистентност хапчета /диета
8.витамини - вит Д и б12 - трябва да са около средна граница и нагоре , вит Д не пийте на своя глава големи дози , ако правите опити - лекар да назначи
9. фолиева - да се види метилирана или не
10. Има диети за по-дорби яйцеклетки /забременяване - без глутен , без млечни - или драстично намаляване , без захар и всякакви пакетирани неща е хубаво да се избягват.

Шансът при ест. бременнос е 30 % , не си мислете , че при инвитро е повече и това е само , ако всичко по вегирате е ок !

# 2 109
  • Мнения: 83
Здравейте,
Може ли мнение за тази спермограма?
Дали ще се наложи инвитро или има шанс за естествено забременяване?
Благодаря Ви предварително!



# 2 110
  • Мнения: X
Здравейте,
Може ли мнение за тази спермограма?
Дали ще се наложи инвитро или има шанс за естествено забременяване?
Благодаря Ви предварително!




Здравейте, моят мъж също е с 2% нормални сперматозоиди...но за година и половина опити забременях 2 пъти по естествен начин. Проблемът е при мен...откриха ми тромбофилии и завишени НК клетки и двете бременности завършиха със спонтанен аборт. Сега съм на терапия.
Надежда винаги има.
Успех

# 2 111
  • Мнения: 83
Здравейте,
Може ли мнение за тази спермограма?
Дали ще се наложи инвитро или има шанс за естествено забременяване?
Благодаря Ви предварително!




Здравейте, моят мъж също е с 2% нормални сперматозоиди...но за година и половина опити забременях 2 пъти по естествен начин. Проблемът е при мен...откриха ми тромбофилии и завишени НК клетки и двете бременности завършиха със спонтанен аборт. Сега съм на терапия.
Надежда винаги има.
Успех

Много Ви благодаря! ❤️
Успех и на Вас и скоро да се похвалим с хубави новини 😊

# 2 112
  • Мнения: 7
Здравейте. Вече бях на консултация и ми казаха, че не мога да зачена по естествен път и без медицинска помощ, защото имам увредена част от хипофизата и се подлагам на хормонално лечение. Въпреки това те ми препоръчаха да отида на ембриолог, за да прецени асистираната репродукция.
Можете ли да ми дадете някакви насоки? Не знам дали това е безопасен и надежден метод и съм малко объркан по този въпрос. Имам много въпроси и малко увереност
Благодаря ви 

# 2 113
  • Мнения: 816
Здравейте. Вече бях на консултация и ми казаха, че не мога да зачена по естествен път и без медицинска помощ, защото имам увредена част от хипофизата и се подлагам на хормонално лечение. Въпреки това те ми препоръчаха да отида на ембриолог, за да прецени асистираната репродукция.
Можете ли да ми дадете някакви насоки? Не знам дали това е безопасен и надежден метод и съм малко объркан по този въпрос. Имам много въпроси и малко увереност
Благодаря ви 


Кой лекар го е казал? Трябва ендокринолог и гинеколог ( може би , който прави инвитро) да кажат може или бе. Не знам защо да говорите с ембриолог … Говори се с репродуктивен специалист гинеколог.
Вижте в вашият град или близко къде има добри репродуктивни клиники и направете консултация.
В Турция могат да избират ембриони без определени гени - при болести, които се предават генетично - само за някои болести.
В случаят , ако е тумор на хипофизата , май се среща често и сигурно има решение.

# 2 114
  • Мнения: 7
Здравейте. Вече бях на консултация и ми казаха, че не мога да зачена по естествен път и без медицинска помощ, защото имам увредена част от хипофизата и се подлагам на хормонално лечение. Въпреки това те ми препоръчаха да отида на ембриолог, за да прецени асистираната репродукция.
Можете ли да ми дадете някакви насоки? Не знам дали това е безопасен и надежден метод и съм малко объркан по този въпрос. Имам много въпроси и малко увереност
Благодаря ви 


Кой лекар го е казал? Трябва ендокринолог и гинеколог ( може би , който прави инвитро) да кажат може или бе. Не знам защо да говорите с ембриолог … Говори се с репродуктивен специалист гинеколог.
Вижте в вашият град или близко къде има добри репродуктивни клиники и направете консултация.
В Турция могат да избират ембриони без определени гени - при болести, които се предават генетично - само за някои болести.
В случаят , ако е тумор на хипофизата , май се среща често и сигурно има решение.



Здравей, Санса. Да, имам аденом на хипофизата НЕ проплактин, той е този, който отделя растежен хормон (пасивна акромегалия, много рядко заболяване). Знаете ли някоя клиника в Пловдив със специалисти в тази област? Казаха ми, че поради възрастта ми, поради проблема ми (вече нямам яйчников резерв и за да функционирам добре, трябва да се подложа на лечение) единствената ми възможност е да опитам асистирана репродукция. Изгубих менструацията си на 25-годишна възраст. Не разбраха за проблема ми, докато не навърших 36 години, и мина много време, докато се нормализира. Днес имам менструация, но със заместваща терапия, тъй като лъчетерапията блокира част от хипофизната ми жлеза. Годините минават, а аз не губя надежда, че ще стана майка.

Общи условия

Активация на акаунт