ДА СЕ ЗАПОЗНАЕМ! Какво сме направили до сега?

  • 588 256
  • 2 270
  •   1
Отговори
# 2 115
  • Мнения: 816
Здравейте. Вече бях на консултация и ми казаха, че не мога да зачена по естествен път и без медицинска помощ, защото имам увредена част от хипофизата и се подлагам на хормонално лечение. Въпреки това те ми препоръчаха да отида на ембриолог, за да прецени асистираната репродукция.
Можете ли да ми дадете някакви насоки? Не знам дали това е безопасен и надежден метод и съм малко объркан по този въпрос. Имам много въпроси и малко увереност
Благодаря ви 


Кой лекар го е казал? Трябва ендокринолог и гинеколог ( може би , който прави инвитро) да кажат може или бе. Не знам защо да говорите с ембриолог … Говори се с репродуктивен специалист гинеколог.
Вижте в вашият град или близко къде има добри репродуктивни клиники и направете консултация.
В Турция могат да избират ембриони без определени гени - при болести, които се предават генетично - само за някои болести.
В случаят , ако е тумор на хипофизата , май се среща често и сигурно има решение.



Здравей, Санса. Да, имам аденом на хипофизата НЕ проплактин, той е този, който отделя растежен хормон (пасивна акромегалия, много рядко заболяване). Знаете ли някоя клиника в Пловдив със специалисти в тази област? Казаха ми, че поради възрастта ми, поради проблема ми (вече нямам яйчников резерв и за да функционирам добре, трябва да се подложа на лечение) единствената ми възможност е да опитам асистирана репродукция. Изгубих менструацията си на 25-годишна възраст. Не разбраха за проблема ми, докато не навърших 36 години, и мина много време, докато се нормализира. Днес имам менструация, но със заместваща терапия, тъй като лъчетерапията блокира част от хипофизната ми жлеза. Годините минават, а аз не губя надежда, че ще стана майка.
Аз нямам опит с това .. Но попълнете формуляра в Надежда . Стаменов взима по тежките случаи . Май до 2-3 м. звънят вече, преди много се чакаше. За Пловдив не знам .. Но по-добре се ионсултирайте с няколко лекари ( ако може финансово ) за да прецените кой какво предлага. В краен случай, ще предложат донорска яйцеклетка.

# 2 116
  • Мнения: 7
Скрит текст:
Здравейте. Вече бях на консултация и ми казаха, че не мога да зачена по естествен път и без медицинска помощ, защото имам увредена част от хипофизата и се подлагам на хормонално лечение. Въпреки това те ми препоръчаха да отида на ембриолог, за да прецени асистираната репродукция.
Можете ли да ми дадете някакви насоки? Не знам дали това е безопасен и надежден метод и съм малко объркан по този въпрос. Имам много въпроси и малко увереност
Благодаря ви  


Кой лекар го е казал? Трябва ендокринолог и гинеколог ( може би , който прави инвитро) да кажат може или бе. Не знам защо да говорите с ембриолог … Говори се с репродуктивен специалист гинеколог.
Вижте в вашият град или близко къде има добри репродуктивни клиники и направете консултация.
В Турция могат да избират ембриони без определени гени - при болести, които се предават генетично - само за някои болести.
В случаят , ако е тумор на хипофизата , май се среща често и сигурно има решение.



Здравей, Санса. Да, имам аденом на хипофизата НЕ проплактин, той е този, който отделя растежен хормон (пасивна акромегалия, много рядко заболяване). Знаете ли някоя клиника в Пловдив със специалисти в тази област? Казаха ми, че поради възрастта ми, поради проблема ми (вече нямам яйчников резерв и за да функционирам добре, трябва да се подложа на лечение) единствената ми възможност е да опитам асистирана репродукция. Изгубих менструацията си на 25-годишна възраст. Не разбраха за проблема ми, докато не навърших 36 години, и мина много време, докато се нормализира. Днес имам менструация, но със заместваща терапия, тъй като лъчетерапията блокира част от хипофизната ми жлеза. Годините минават, а аз не губя надежда, че ще стана майка.
Аз нямам опит с това .. Но попълнете формуляра в Надежда . Стаменов взима по тежките случаи . Май до 2-3 м. звънят вече, преди много се чакаше. За Пловдив не знам .. Но по-добре се ионсултирайте с няколко лекари ( ако може финансово ) за да прецените кой какво предлага. В краен случай, ще предложат донорска яйцеклетка.


Благодаря ви много за вашата помощ

Последна редакция: ср, 02 фев 2022, 18:20 от AnMary

# 2 117
  • Мнения: 299
Гали85 и аз имам аденом на хипофизата. Цикъла ми винаги е бил нередовен. По няколко месеца не ми е идвало. Пиех доста време хормонални хапчета, но забременях.
Правена ли ти е операция на аденома?

# 2 118
  • Мнения: 7
Гали85 и аз имам аденом на хипофизата. Цикъла ми винаги е бил нередовен. По няколко месеца не ми е идвало. Пиех доста време хормонални хапчета, но забременях.
Правена ли ти е операция на аденома?


Да, през 2017 г.
Има остатъци от аденома и съм на  терапия с лекарства. Но  е под контрол.Единственото нещо е, че когато започнахме с всичко , ендокринологът ме предупреди, че докато болестта не бъде овладяна, не мога да знам дали мога да забременея или не. Всичко зависи ...ми каза...от това, какъв ще бъде  хипофизата  след операциите и лечението. Много се радвам за бременността ти..Надявам се дa помогнат и на мен:hibiscus:

# 2 119
  • Мнения: 816
Гали85 и аз имам аденом на хипофизата. Цикъла ми винаги е бил нередовен. По няколко месеца не ми е идвало. Пиех доста време хормонални хапчета, но забременях.
Правена ли ти е операция на аденома?


Да, през 2017 г.
Има остатъци от аденома и съм на  терапия с лекарства. Но  е под контрол.Единственото нещо е, че когато започнахме с всичко , ендокринологът ме предупреди, че докато болестта не бъде овладяна, не мога да знам дали мога да забременея или не. Всичко зависи ...ми каза...от това, какъв ще бъде  хипофизата  след операциите и лечението. Много се радвам за бременността ти..Надявам се дa помогнат и на мен:hibiscus:
Консултирай се  слекари от Ендокинологията в София .Мисля , че ендокринолози трябва в твоя случай , но може и да греша . Ако тук им е по-лесно да ти кажат не , а има шанс за бременноост помисли и за Турция. Тук на моменти е по-лесно да ти предложат донорска яйцеклетка или др. .. Все пак при Стаменов в Надежда имаше жена с множествена склероза в ремисия , която правеше опити за дете(второ ...). Понякога вадят яйцеклетки всеки месец ,за да няма стимулации.

# 2 120
  • Мнения: 299
Гали85 и аз имам аденом на хипофизата. Цикъла ми винаги е бил нередовен. По няколко месеца не ми е идвало. Пиех доста време хормонални хапчета, но забременях.
Правена ли ти е операция на аденома?


Да, през 2017 г.
Има остатъци от аденома и съм на  терапия с лекарства. Но  е под контрол.Единственото нещо е, че когато започнахме с всичко , ендокринологът ме предупреди, че докато болестта не бъде овладяна, не мога да знам дали мога да забременея или не. Всичко зависи ...ми каза...от това, какъв ще бъде  хипофизата  след операциите и лечението. Много се радвам за бременността ти..Надявам се дa помогнат и на мен:hibiscus:

Моя е 3 на 3 мм, но пиех доста време Бромокриптин и след като пролактина ми се нормализира успях да забременея. Все още не съм правила операция, но засега сме се разбрали с лекаря да не правя такава. Хипофизата е доста важна, но успееш ли да вкараш пролактина в някакви граници ще се случат нещата. Но трябва освен гинеколог да те следи и добър ендокринолог. Пожелавам ти в скоро време да се похвалиш с добри новини. Всичко се случва точно когато му е времето и най-малко очакваш. Аз се бях отказала,но Господ си знае работата.

# 2 121
  • Мнения: 1
Здравейте момичета, след няколко дни ми предстои трансфер на ембриони....първият ми опит за асистирана репродукция с дя. С моя лекар работим по подготовката на матката вече повече от месец. Надявам се скоро да стана майка.
Има ли някоя жена тук опит с това?
Мерси момчета

# 2 122
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен! Казвам се Рилка и съм от София. С моя мъж сме заедно 16 години .Първите две три години се пазехме защото не бяхме готови.Но с течение на времето и двамата решихме да си имаме .Обаче след дълги опити и ходене по клиники до скоро нямахме решение на проблема.Съвсем скоро разбрах че двете мат. Тръби са запушени и затова нямах този шанс за скорошно забременяване. От 2018,2019 ходене по мъките куп изследвания лекарства и т.н не са искали дори и Цв снимка да ми направят докторката ме убеждаваше че имам огромна киста и затова нямам шанс .стигнах до документите за инвитро процедура всичко нужно съм направила каквото са ми казали и всичко беше готово докато един момент ми каза че няма да ми разпише становище ,че трябва да направим още една спермограма явно не е достатъчно другите му изследвания и от това установих че нещо ме мотае и да си изхвърлям повече и повече пари .Отказах се дадох си почивка две години.След което пак продължих дадох си кураж и продължих бях се отчаяла няма шанс за мен😟 да стана родител. Наскоро си направих Цв снимка на тръбите след което отидох на преглед и от там ми установиха че имам запушени тръби и че трябва да ги премахна да направя някой изследвания и да ми направят инвитро процедура.

# 2 123
  • Мнения: 165
Здравейте! Поста ми ще бъде доста дълъг, за което се извинявам. Чета ви от няколко месеца, но все не се решавах да се включа. Ние с ММ правим опити от година и половина, но някакси от доста по-рано усещах, че нещо не е наред. За съжаление се оказах права, защото бебе все още няма. На 7-8 месец решихме да пуснем контролна спермограма, просто за да видим дали всичко е наред. Никъде не ни взимаха на сериозно, защото е "твърде малко време минало" и защото сме млади (тогава на 24г и двамата). Оказа се, че всичко е в норми, но повече към долната граница на стойностите. Минаха още няколко месеца в опити, които вътрешно ми беше ясно, че няма да бъдат успешни. През юни отидох в репродуктивна клиника където директно заявих, че държа да ми се обърне внимание, въпреки че съм млада. За щастие нещата се задвижиха и месец по-късно направих цветна снимка. От нея се установи, че лявата тръба е силно нагъната и е пропуснала под високо налягане. Дясната е пропусклива, но има съмнения за сраствания. Казаха ни да изчакаме няколко месеца след ЦС и ако не се случат нещата да ги потърсим отново. Междувременно ММ пи Профертил 3 месеца и миналата седмица пуснахме нова спермограма, където резултата е почти същия, малко по-добър от първата. Срещнахме се с лекуващия ни лекар и той ми даде 2 възможни варианта: лапароскопия, за да се провери дали има такова срастване или инвитро. Бих искала да чуя и други мнения относно възможностите. Искрено желая на всяка една от вас да сбъднете мечтата си възможно най-скоро!

По описанието мога да предположа, че ЦС е правена в Щерев от д-р Билчев. Ако е така, не му се доверявайте. И на моя приятелка беше написал подобни глупости, тя повтори изследването на друго място и се оказа, че всичко й е наред. Тези в Щерев си имат схемичка да точат Фонда (ЦАР)!!!

# 2 124
  • Мнения: 180
здравейте, някоя от вас при стартиране на стимулация да се е оказала с настинка или раздразнено гърло? спряхте ли стимулацията ?

# 2 125
  • Мнения: 1
Здравейте! Преди месец правих цветна снимка в АГ Селена,а мъжа ми - спермограма. Резултатите ни,според гинеколога ми показват,че нямаме друг вариант освен Инвитро... Заключението,което е дадено на спермограмата му е Астенотератозиоспермия, а моето за ЦС е дясна тръба - тежко нагъната , тежко стенотична, пропуска оскъдно КМ в сраствания, лява тръба - скъсена ампуларна част с три стенотични участъка,пропуска слабо КМ при високо налягане, матка с нормална форма и обем. Изглежда ми ужасно,но и не като директна насока за Инвитро без насоки за някакви други варианти преди това. До сега никога не съм имала индикации за подобен проблем, а това което ми направи най-голямо впечатление е, че едно от момичетата, с които бяхме в стая преди и след манипулацията, показа резултат, сякаш дословно преписан от моя, за останалите 3 момичета не знам какъв им е бил резултата,но дори този на момичето,което споменах ме шокира.... Смятам скоро да потърся 2ро мнение, тъй като всичко това ме озадачи,както и това, че д-ра първо каза,че ще опитаме всичко възможно преди да преминем през Инвитро, а в следващия момент тотално се отрече от думите си и по всевъзможен начин започна да ни насочва на там, без дори да обсъдим други варианти или лечение.
Някой имал ли е подобен казус и ако да - какво е мнението ви по въпроса?

# 2 126
  • Мнения: 4 097
Моят съвет е да потърсите задължително второ, ако трябва и трето мнение. Успех! Flowers Four Leaf Clover

# 2 127
  • Мнения: 3 029
Имах подобна диагноза, но не чак толкова зле като описаната от теб. При мъжът ми нещата също не бяха перфектни.
 Едната тръба запушена, нагъната, другата пропускала малко. Забременях след инвитро, но не това е интересната част, а факта, че след като родих, забременях отново естествено, неочаквано и на възраст над 40 г.
И аз не знам както да ти кажа освен да се консултираш с още някой...
Инвитрото си е и бизнес...🤨

# 2 128
  • Мнения: X
Здравейте, да се представим и ние:
1. На колко години сте, а партньора? На 26 сме и двамата
2. от колко врме опитвате за дете? От 4 месеца
3. Имате ли поставена диагноза? Той беше с ниска морфология - тератозооспермия 4%, втората след лечение излезе 17%. За момента е с вторичен хипогонадизъм
4.  Кой лекар посещавате? - няколко са андролог, уролог, ендокринолог и АГ
5. Какви изследвания сте направили? При мен хормони, амх, мъжки хормони няколко пъти, спермограми, LHRH тест при него, ПКК и за двамата и тръби, ЯМР при него
6. Приемате ли някакви лекарства? Ако да какви? Той- кломифен
7. Имате ли неуспешни бременности? Ако да колко и знаете ли причината?не, нямаме все още

# 2 129
  • Мнения: 4
Здравейте, за пръв път пиша пост искам да се представя и се надявам да събера малко информация в групата. Със съпруга ми сме заедно от 13 години имаме едно дете родено 2016 година, забременях от първия опит и имах много лека бременност и нормално раждане с бързо възстановяване. Аз съм на 35 години, той е на 38. За второ дете опитваме от Ноември 2020 безуспешно, успях да забременея юни 2021 но последва спонтанен аборт само в 6 та седмица. Оттогава опитваме всеки месец, овулацията я следим с лентички, взимаме какви ли не добавки. Храним се здравословно, никога не сме пушили, не пием алкохо, а аз спрях и кафето от Септември миналата година но бременност не настъпва. Ние живеем в чужбина и исках да запазя час, за репродуктивен специалист, но ми казаха тъй като вече имаме едно дете двамата нямаме право на никаква помощ, дори за консултация само не сме годни. И това е нищо друго не сме правили, ще се приберем в България, но имаме само една седмица време което е абсурдно да ни стигне за нещо. Но все пак откъде бихте ни препоръчали да започнем.
Аз исках да букна във клиниката в Ст Загора др Стефанов, защото ни е най-близко. Не съм готова да мисля все още за инвитро макар, че може би това е единствената ни възможност.
Миналата година след аборта, когато се прибрах в България си пуснах кръвни изследвания. Вит Д ми е в норма мисля че беше над 50, б12 също е в норма, щитовидните също са в норма може би не оптимални но в норма. Също така искам да вметна че няколко дена след спонтанния аборт се оказа че съм с ковид, и е възможно той също да е повлиял след това на изследванията ми, защото съм с анемия желязото ми е 4 и каквото и да правя вече почти година не мога да го вдигна. И най-големият шок за мен амх си изследвах миналото лято и беше 0,85. Това е, не знам към кой специалист да се насочим, каквото точно ще ни изследват и да ни изготви план за действие, мноо ми се иска да опитаме поне половин година преди да обмислим инвитро. Благодаря за който го прочете, надявам се да намеря подкрепа и така ценна информация в групата.

Общи условия

Активация на акаунт