Любители на Котки Тема 92

  • 38 232
  • 751
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 4 406
Bubbly, много сте красиви Heart Eyes
Както и всички котета в темата Heart Eyes
Мони си е прекрасен, като дойде да мърка в теб му забравяш всички калпазанщини!
Е, то няма коте дето не прави бели Wink

Оооо, аз като видях една сутрин Янко през 5 тераси от нашата веднага сложих мрежа.
Уж за по-евтино купих футболна, ама и тя излезе към 60 лв. Как съм пробивала с бормашина ooooh!
Сега ще я позатягам, че ще има двоен натиск Laughing Тъкмо като ще сменят дограмата.
И тогава ще се чудя какво да ги правя. Няма къде да ги командирова, че и на всички комшии ще я сменят по това време.

# 241
  • Мнения: 5 178
 проблем ли е да се оставят лятото отворени прозорци - вертикално, полвгнали и с комарник.  На единия дори комарника е фиксиран с види

# 242
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Коте, имаш предвид да оставяш прозорец отворен на ножица ли?
Ако това имаш предвид трябва да знаеш, че е много, много опасно. Има десетки случаи, в които котките подскачат, за да подадат мустак навън, достигат до отворената част(на триъгълника), не успяват да преодолеят, защото е неудобно за прескачане и засядат в процепа. Това предизвиква бавно прищипване, което се задълбочава от упорството на котката да се измъкне. Смъртта е от пречупване на гръбначния стълб.
Аз навремето изрично поисках да не ми правят дограмата с вертикално отваряне, макар котките ми да живееха волен селски живот - вътре и вън. Случвало се е да се промъкне някой в спалнята, а аз сутрин в бързането да не го забележа(Маша и Стуен колко са ми се блещили след цял ден престой там). Не ми се искаше да стане беля. Бях се наплашила от разкази тук на препатили. Проблемът с отворените перални може би също трябва да припомним, внимателно проверявайте пранете преди да стартирате. Имало е смъртни случай, чрез изпиране в темата.

Малко драматично стана за събота сутрин, извинявам се, но е добре е да се напомнят нещата.

За себе си, ще споделя, че дИчата все още не съм ги виждала, станаха 8 месеца. Мъчно ми е, сънувам ги, усещам как ги гушкам и галя, но...такива са нещата. Знам, че са ок и това ме успокоява. У майка и вуйчо групата от 4 нескопени мъжки (Брамс, Малчо, Мъдьо и Рафаело),2 нескопени женски (Рошла и Мацинка) и 1 скопена женска (Ливия) е здравословно добре. Поразгонени са някои, но за сега няма битки и войни. Ще ми се да резнем топките, ама стопаните им не дават, а аз нямам нерви да споря.

пп. Имената на някои са относителни, защото колкото хора вкъщи, толкова и имена.

Последна редакция: сб, 28 фев 2015, 22:58 от vivili6

# 243
  • Мнения: 779
Коте, имаш предвид да оставяш прозорец отворен на ножица ли?
Ако това имаш предвид трябва да знаеш, че е много, много опасно. Има десетки случаи, в които котките подскачат, за да подадат мустак навън, достигат до отворената част(на триъгълника), не успяват да преодолеят, защото е неудобно за прескачане и засядат в процепа. Това предизвиква бавно прищипване, което се задълбочава от упорството на котката да се измъкне. Смъртта е от пречупване на гръбначния стълб.
Аз навремето изрично поисках да не ми правят дограмата с вертикално отваряне, макар котките ми да живееха волен селски живот - вътре и вън. Случвало се е да се промъкне някой в спалнята, а аз сутрин в бързането да не го забележа(Маша и Стуен колко са ми се блещили след цял ден престой там). Не ми се искаше да стане беля. Бях се наплашила от разкази тук на препатили. Проблемът с отворените перални може би също трябва да припомним, внимателно проверявайте пранете преди да стартирате. Имало смъртни случай, чрез изпиране в темата.

Малко драматимно стана за събота сутрин, извинявам се, но е добре е да се напомнят нещата.

За себе си, ще споделя, че дИчата все още не съм ги виждала, станаха 8 месеца. Мъчно ми е, сънувам ги, усещам как ги гушкам и галя, но...такива са нещата. Знам, че са ок и това ме успокоява. У майка и вуйчо групата от 4 нескопени мъжки (Брамс, Малчо, Мъдьо и Рафаело),2 нескопени женски (Рошла и Мацинка) и 1 скопена женска (Ливия) е здравословно добре. Поразгонени са някои, но за сега няма битки и войни. Ще ми се да резнем топките, ама стопаните им не дават, а аз нямам нерви да споря.

пп. Имената на някои са относителни, защото колкото хора вкъщи, толкова и имена.

Подкрепям. Опасно е.

# 244
  • София
  • Мнения: 13 256
Да онагледя. За това смъртоносно заклещване говорим:



Иначе и за този тип прозорци има лек. Ето как може да се обезопаси:

 

Но не знам тази решетка доколко лесно се слага и маха.

# 245
  • Мнения: 9 700
Ето тук има такива предпазители за прозорци.
Слага се с винтове или лепило (но май с винтове е по-удачно).  Thinking

Проблемът с отворените перални може би също трябва да припомним, внимателно проверявайте прането преди да стартирате пералнята.
Позволявате ми да цитирам и болдна горното. Надявам се нови стопани като мен да го видят и да го имат предвид.

Преди няколко дни си изкарах акъла точно така. Търся диването и го намирам заровено под дрехите в почти пълна пералня. Да, аз не бях тръгнала да пускам пералня, но си помислих какво щеше да стане, ако бях.... и се разплаках честно. Blush

# 246
  • Мнения: 1 786
Моята към пералнята не проявява интерес, но обича да си почива в легени и кошове за пране  Mr. Green

# 247
  • Мнения: 779
Моята към пералнята не проявява интерес, но обича да си почива в легени и кошове за пране  Mr. Green

Открихме Оли един път заровен в мръсното пране...  Grinning Ама той нали си е боклуджия...

# 248
  • Мнения: 5 178
ММ реши, че ще фиксираме комарниците с допълнителни райбери, че сега едон по-силен скок ище се отворят. А ако е чак толкова напористо ще се проветеява през малкото прозорче над балконската врата
 За пвралнята няма страшно,  моята стои празна и целия панаир е скрит във вградения гардероб

# 249
  • София
  • Мнения: 13 256
Честита Баба Марта и от Мъро!



Скрит текст:
Извинявайте за старата снимка, но тази година не съм го снимала с мартеничка.  Embarassed

# 250
  • Мнения: 3 248
Поздрав и от нас:

# 251
  • Мнения: 4 406
Честита Баба Марта и от Янко! От Мони и от мен на всички Вас Heart Eyes

# 252
  • Варна
  • Мнения: 6 348
Честита Баба Марта и от нас!

По случай празника, Женка приклещи Магито да я пооближе.  Mr. Green


Скрит текст:

# 253
  • Мнения: 1 786
Чак съм очуден , сутринта сложих на Грейси мартеница и като се прибрах от работа още си е на нея , а като се опитвах да й вържа панделка преди време хич не я изтърпя  newsm78

# 254
  • Варна
  • Мнения: 6 348
Мартеница на вратлето на котките слагайте само във ваше присъствие, моля! Стават разни инциденти.

По-добре без.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт