Любители на Котки Тема 92

  • 38 103
  • 751
  •   1
Отговори
# 720
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 897
Привет от нас. Не знам дали някой ще види поста ми, но да се оплача. Кари не яде. Вчера близна лъжичка кис.мляко, днес абсолютно нищо Sad депресирана е много. Мисля , че не само от болка...лошото е че не е пила капка вода... да,факт че вчера и онзи ден яде кис мляко,което си е воднисто...но пък толкова малко... Sad
Не помирисва месните късчета, накиснах й гранулки-нищо Sad(( днес и мляко не яде...не знам какво да правя, дали да я мъча насила, съвсем да я депресирам...ама пие антибиотици и не искам да я зоболи и коремче
Роси, Hug по-добре депресирана, но приела нещо, отколкото с абсолютно празен стомах и обезводнена. Peace
Ако си чела последните теми преди нова година, си видяла постовете ми и как не се отказах и храни Силвестърчето до последно. При това ставаше въпрос за нелечимо болен и стар котарак. Кари ти е още млада, лечение има, така че никакво отказване!  Naughty За да я хидратираш, да възстановиш малко апетит и да може да живне, купи от човешка аптека 2-3 сашета от прахчетата "Хидратин алфа". Отваряш го, сипваш го на една хартия и го разделяш на две равни купчинки. Едната купчинка я разтваряш в 100 мл вода и я даваш със спринцовка на 3-4 пъти за денонощието. Другата я връщаш обратно в пликчето да не изветрява и я ползваш за следващия ден. Ако е склонна сама да си я изближе, може да не я мъчиш, а да я сипеш в малка чинийка. Важното е да си сигурна, че я изконсумира цялата. На следващия ден разтваряш и останалата половина от прахчето. Спокойно можеш да го ползваш това поне седмица. Отделно се опитай да я захраниш с разредено пастетче, пюренце от накиснати гранулки, направени на кашичка минаваща през спринцовка. Аз Сиско го хранех като бебе направо с една  лъжичка. Кари може да не е склонна така. Просто пробвай да видиш кое е по-лесно за нея! Не се опитвай с много наведнъж, а точно като при бебешоците с по-малко, през 3 часа. И в никакъв случай не се отказвай! Ще ти е трудно поне 3-5 дни, но като добие сили и живне тя сама ще си прояде нормално. Peace

П.П. Роси сега прочетох, че Кари ще трябва да остане сама с баща ти  Shocked. Абсурд! Мъжете не могат да се справят с такова нещо. Намери някой да му помогне! В това състояние, три дена без адекватни грижи са много.
Това, което ти го написах за прахчето през устата на практика замества слагането на оводняваща система при ветеринар. Хем се избягва стресирането на животното, хем струва около 40 стотинки, а на мен при вета ми излизаше по 25 лв на всяко вливане всеки ден. ooooh! Sick

Последна редакция: чт, 26 мар 2015, 12:53 от profi_1

# 721
  • София
  • Мнения: 2 092
Ros4enka, да добавя и нещо важно в случая. Постарай се да заоблиш накрайника на спринцовката, на който се поставя игла - защото в състоянието, в което се намира, ще й е твърде болезнено, а и може да я нарани. Вземете парче шкурка, от по-ситните, но не най-ситния вид, и търкайте от всички страни ръбовете, докато се закръглят. Аз съм правила така, когато съм хранила бебе-коте с мляко. Дано се оправи бързо миличката душичка.

# 722
  • Мнения: 520
profi_1, MammaMia, благодаря ви!  bouquet

# 723
  • София
  • Мнения: 2 686
Да се похваля и аз, като Хъни Simple Smile Кара безгрижно си върши работата в закритата тоалетна, единствено още не сме сложили летящата вратичка. Дано да свикне и с нея, уикенда като сме си в къщи ще се учим.

# 724
  • София
  • Мнения: 4 714
Привет от нас. Не знам дали някой ще види поста ми, но да се оплача. Кари не яде. Вчера близна лъжичка кис.мляко, днес абсолютно нищо Sad депресирана е много. Мисля , че не само от болка...лошото е че не е пила капка вода... да,факт че вчера и онзи ден яде кис мляко,което си е воднисто...но пък толкова малко... Sad
Не помирисва месните късчета, накиснах й гранулки-нищо Sad(( днес и мляко не яде...не знам какво да правя, дали да я мъча насила, съвсем да я депресирам...ама пие антибиотици и не искам да я зоболи и коремче
Роси, Hug по-добре депресирана, но приела нещо, отколкото с абсолютно празен стомах и обезводнена. Peace
Ако си чела последните теми преди нова година, си видяла постовете ми и как не се отказах и храни Силвестърчето до последно. При това ставаше въпрос за нелечимо болен и стар котарак. Кари ти е още млада, лечение има, така че никакво отказване!  Naughty За да я хидратираш, да възстановиш малко апетит и да може да живне, купи от човешка аптека 2-3 сашета от прахчетата "Хидратин алфа". Отваряш го, сипваш го на една хартия и го разделяш на две равни купчинки. Едната купчинка я разтваряш в 100 мл вода и я даваш със спринцовка на 3-4 пъти за денонощието. Другата я връщаш обратно в пликчето да не изветрява и я ползваш за следващия ден. Ако е склонна сама да си я изближе, може да не я мъчиш, а да я сипеш в малка чинийка. Важното е да си сигурна, че я изконсумира цялата. На следващия ден разтваряш и останалата половина от прахчето. Спокойно можеш да го ползваш това поне седмица. Отделно се опитай да я захраниш с разредено пастетче, пюренце от накиснати гранулки, направени на кашичка минаваща през спринцовка. Аз Сиско го хранех като бебе направо с една  лъжичка. Кари може да не е склонна така. Просто пробвай да видиш кое е по-лесно за нея! Не се опитвай с много наведнъж, а точно като при бебешоците с по-малко, през 3 часа. И в никакъв случай не се отказвай! Ще ти е трудно поне 3-5 дни, но като добие сили и живне тя сама ще си прояде нормално. Peace

П.П. Роси сега прочетох, че Кари ще трябва да остане сама с баща ти  Shocked. Абсурд! Мъжете не могат да се справят с такова нещо. Намери някой да му помогне! В това състояние, три дена без адекватни грижи са много.
Това, което ти го написах за прахчето през устата на практика замества слагането на оводняваща система при ветеринар. Хем се избягва стресирането на животното, хем струва около 40 стотинки, а на мен при вета ми излизаше по 25 лв на всяко вливане всеки ден. ooooh! Sick

Всичко, което ти е писала ПРОФИ + водене на вет и слагане на катозал по 2-3 мл и декасаметазон (кортикостероид) по 1 мл + витамин Ц. Ако можеш сама, още по-добре. Сега не му е времето да оставаш котето без теб. Ако баща ти може да се справи - ОК. Аз съм на различно мнение от ПРОФИ за мъжете. Те просто са по-меки от нас и все си мислят да не навредят, да няма уплах, болка, за това изглеждат, че не могат да се справят. Късмет, мило и пиши. Ще помагаме с каквото можем. Hug

# 725
  • Варна
  • Мнения: 6 281
Росченка Hug
Друго заболяване има ли Кари или само заради възпалението в устата е унила и без апетит? Мисля, че ще бъде добре за венците да ги мажат с подходящо лекарство, т. е. не само антибиотици.

Ако е наложително да отсъстваш, помоли някой опитен да идва да помага на татко ти с лечението. Вариант е и да води Кари на манипулации всеки ден в клиниката, или да идва ветеринар у вас.

# 726
  • София
  • Мнения: 4 714
Росченка Hug
Друго заболяване има ли Кари или само заради възпалението в устата е унила и без апетит? Мисля, че ще бъде добре за венците да ги мажат с подходящо лекарство, т. е. не само антибиотици.

Ако е наложително да отсъстваш, помоли някой опитен да идва да помага на татко ти с лечението. Вариант е и да води Кари на манипулации всеки ден в клиниката, или да идва ветеринар у вас.

Стейси, Heart Eyes
Скрит текст:
засякохме се в друга тема- за зъболекарите. Само лоши неща мога да кажа за тях. И на мен ми мазаха зъб с донтизолон (кортиокстероид) Ама как ще мажеш венци,бе зъбарю? ShockedТой се отмива почти веднага от слюнката. Колкото са кадърни за хора, толкова и за животни. Sick

# 727
  • Варна
  • Мнения: 6 281
Майче, на мен много рядко са ми мазали венец с нещо, но понякога съм си ги самоуспокоявала с жабуркане(вода за уста, смрадлика). Помагало ми е.
Но животното как да го накараш да жабури.  Sad
За Мила веднъж в една близка до дома ми клиника бяха предложили да ѝ купя котешка вода за уста, която се слагала във водата им за пиене. Но аз не се съгласих. Успявах понякога да ѝ намажа венците със силно разредена човешка вода за уста.
Мисля, че в случая с Кари много ще помогне мазането на венците с грануфорин. За Мила ми дадоха някога от клиниката, но е страшно трудно у дома-и трима сме я държали-пак не се справяхме. А ветеринарят успяваше от раз-как я подхваща, хоп с натопено памуче на клечка влиза в устата отстрани, докато се сети да се бори и е готова.
Но чак толкова зле като Кари не е била-поне ядеше-боли не боли.

# 728
  • Мнения: 1 027
Водихме я при вет стоматолог- първия в Бг. Добър уж. Внимателен е. Каза,че има мн ефикасно нещо за мазане,ама
тя дори леко да си отвори,пищи Sad той я упои и двата пъти, за да тушира качествено. кървели й венците дори без допир.
Има възпаление на венците- напреднал гингивит съпроводен с  вирусна инфекция и увеличени лимфни възли.
мн е унила Sad и ми е мъчно,щото е един кльощав дребчо-кожа и кости.
а хидратин аз съм пила преди време. Ок е за котешки особи-така ли?
 Знам за самия мъж и решихме сестра ми да остане,но и тя не би се справила добре, а и ще се връща вечер,но все пак да са двама. Оставяме им тел на вета, предупредихме човекът-той е мн разбран и каза да звн по всяко време и за вс,макар че са почивни дни...та така- нашите премеждия.
Молинче ми се е качила на главана букволно и едва пиша. Прегръщам ви  Hug

# 729
  • Варна
  • Мнения: 6 281
Росченка, ако знаеш какво е това ефикасно мазило, за което е казал ветеринаря, напиши го, моля!

# 730
  • София
  • Мнения: 4 714
Стейси, аз съм за гранофурина, макар че не му помня състава. Той е течност. Ама донтизолона не е. Няма да се разпростирам какво, защо. Peace На мен не ми е проблем да я правя каквото си искам моята. Ама на друг не дава. Водя я на вет, за да не ме намрази и да намрази къщата. И въпреки винаги от вет си тръгвам разкървавена, защото мен ме хапе.

ros4enka, ако можеш, пуснете микробиология. То, в същност сега няма смисъл, защото вече сте приели антибиотици. Но, мускулно противовъзпалителни може.
Хидратина е и за хора и за животни. Няма проблем. Hug

# 731
  • Мнения: 1 027
Стейси, не го запомних - жълто-маслена е течността. Предният път ни я дадоха в спринцовка... не запомних името. Сега четох в статията на въпросния вет- дали е споменал...но нищо не ми проговори.
Ако ти се чете-има интересна инфо - http://www.vvcbg.com/vet-statii-ordiscat.html

# 732
  • Варна
  • Мнения: 6 281
Задължително ще прочета. Благодаря! А ти, ако е удобно, питай някой път ветеринаря какво е лекарството.  Hug Може да ми потрябва за Мила, а в интерес на истината ако ми се наложи и лично бих пробвала, върху мен.  Crazy

Майче
Скрит текст:
Срещам те из стоматологичния подфорум.  Hug

# 733
  • София
  • Мнения: 4 714
Скрит текст:
Стейси, не го запомних - жълто-маслена е течността. Предният път ни я дадоха в спринцовка... не запомних името. Сега четох в статията на въпросния вет- дали е споменал...но нищо не ми проговори.
Ако ти се чете-има интересна инфо - http://www.vvcbg.com/vet-statii-ordiscat.html

Изчетох го, ама ТИ прочете ли го? Peace

Стейси,
Скрит текст:
вече въобще не влизам в тях. А и с новото подреждане на темите ми е още по-трудно. Ако има нещо-на лични. Heart Eyes

# 734
  • Мнения: 1 027
Даааа...особено нашия случай. Затова бях и в прединфарктно онзи ден,като прочетох на какви инфекции може да се дължи и затова нахълтах с въпросите за левкемията...че я събирам и с Моли,като си дойдем при нашите...и още по-шаш.
исках да правим тест, вет не даде. След като я упои беше категоричен,че не се касае за такива гадости...
Знам ли...шаш съм като за петима Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт