Не дават на децата в яслите и детските градини вода!

  • 10 062
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 124
Трябва според мен да се говори и с други родители да се повдигне темата на родителската среща.Но идеята е да са повечко хора, за да не могат да нарочат някой родител,респективно детето му за проблемни.

# 16
  • София
  • Мнения: 29 051
Заглавието лъже - синът ми е в ДГ в София, пие вода когато иска.

# 17
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
При нас не се е случвало, нито в яслата, нито сега в градината.
Много лесно може да се разбере дали детето пие вода през деня. Като го вземете му дайте вода, ако изпие голямо количество, значи го държат жадно.
Моето дете рядко пие по много вода след градина, а самата учителка ми се оплака "не си казват, че им се пие вода, водя ги на водопой под строй, а някои и не искат да пият".
За ходенето до тоалетната по същия начин. Периодично ги карат да ходят, а и не спират никого, ако му се доходи. Самата учителка, без да я питам, ми каза - "Днес сам си отиде до тоалета, свърши работата и беше много доволен. Аз го гледах през прозореца."

Явно зависи от персонала и директорката на градината. Подайте оплакване. Peace

А кварталният фолклор е ясен, винаги ще се намери някой компетентен, за да огласи как държат децата жадни, гладни и недоспали.

# 18
  • Мнения: 13
Съмнявам се, че го правят, за да не се напикават. Това направо граничи с престъпление.

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
Просто не им е на учителките до това да им напомнят. Децата забравят, учителките забравят, и после вкъщи пада голямото пиене.

# 20
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Просто не им е на учителките до това да им напомнят. Децата забравят, учителките забравят, и после вкъщи пада голямото пиене.
При нас има нещо подобно, само при едната учителка ми се е случвало детето да е много жадно след градина. Сега го уча да си иска от госпожите.

# 21
  • Мнения: 4 420
При нас дават вода, децата обаче забравят понякога. Учителките още в началото казаха да ги учим да си искат вода, допълнително храна и да ходят до тоалетна, защото те не могат да следят 25-6 деца кое кога е пикало, пило и т.н.

Има и друго. Моето като е на площадката ще умре от глад, но не мога да я прибера докато не си тръгнат децата. След това като влезем в къщи ще ми извади душичката докато не се навечеря. Просто се улисат в играта и нищо друго не ги вълнува.

# 22
  • Мнения: 4 630
Авторката е права току що писах в  темата "Детската градина- всичко, което ни вълнува", че съм била заблудена като родител ... та погледа ми отвътре  е, че навсякъде е едно и също.  Децата в групите са прекалено много, оттам идват и проблемите- вода, тоалетна, миене на ръце е под строй- макс 2 път на ден. По време на занятия и по време на сън - не се разрешава.  А аз си мислех, че яде плодове в градината- а то по едно резанче... вода по 1.2 глъдки- никъде не дават да се пълни чашата. И пак казвам много са деца- едно ако каже пие ми се вода и всички са след него, по същият начин е и за тоалет и така се разваля "реда", който е измислен предварително и който не го спазва, няма масто в персонала...

# 23
  • Мнения: 1 103
В нашата група е същата история,има вода от диспенсър,но чашите са скрити,трябва да си поискаш от лелята,тя да ти даде и тогава чак да пиеш,100 пъти съм питала защо крият чашите,емиии ей така,тя лелята не отказвала,ама се нареждали всичките да пият и ставало суматоха! #Crazy И така,ние свикнахме да си носим от вкъщи,понеже аз там на водата не мога да разчитам,очевидно тя е само за персонала,а децата не могат да пият свободно!

# 24
  • София
  • Мнения: 158
А кварталният фолклор е ясен, винаги ще се намери някой компетентен, за да огласи как държат децата жадни, гладни и недоспали.
Grinning И как отварят прозорците широко, за да ги простудят и да не идват на градина. Laughing

# 25
  • Мнения: 4 420
SoulMate, в нашата група прозореца стои постоянно отворен цяла зима. Ако го затворят вътре няма да се диша, просто е много топло. Факт е, че дъщеря ми там ходи с едно пухено елече, което в къщи маха. У нас, определено не е по-топло от градината, но на няколко пъти ми казва - там ми духа от прозореца. Не съм се оплакала в градината, само защото не боледува. Ако ми боледува често, няма да си мълча.

# 26
  • София
  • Мнения: 158
deskatta, това е друго. Прекомерното отопление го има на доста места - за мен не е здравословно и изнежва децата. Коментирали сме го в нашата градина, така и не разбрах защо държат такива горещини.

# 27
  • Мнения: 4 420
Мисля, че във всички градини и ясли е толкова топло. Поне аз до сега не съм чула някъде да е студено. Това обаче не пречи да има деца, които ходят с чорапогащник и ватиран анцунг, с дебели блузи и т.н. Точно родителите на тези навлечени деца се оплакват от отворените прозорци и смятат, че всичко е нарочно, за да се разболеят децата.

Това си е лично мое мнение, нека сега да не започваме да обясняваме на кой колко са му калени децата и т.н.

# 28
  • Мнения: 6 627
и при нас има диспенсър, достъпът до него е свободен. чашките на децата са порцеланови, на всеки е с различни картинки и стоят на една ниска масичка. който когато поиска отива да си вземе чашката и да си сипе вода. не ми е направило впечатление да не им дават. като по-малка се е случвало да ми връщат напишкана пижама от обедния сън, значи все пак е пила вода.

# 29
  • София
  • Мнения: 62 595
децата не не сещат, защото или имат занятия, или са улисани в игра.

Общи условия

Активация на акаунт