Отговори
# 3 840
  • Мнения: 634
За какво по-точно искаш помощ? Сподели, за да може някой да ти помогне.

Въпросът е:
Като изключим българските клиники, Кипър (заради анонимността) и Украйна (най-вече заради положението там), има ли други алтернативи за ДЯ?


Искам клиники като в Украйна, където може да си избереш донора и съответно да стане бързо. И без риск да те застрелят по пътя.
(Толкова много ли искам?!?...)

Проучете дали Гърция, Чехия, Испания предлагат тази опция, някъде бях чела, че има клиники, които дават детска снимка на донорката.
От любопитство защо държите да изберете донора на външен вид?

# 3 841
  • София
  • Мнения: 13 245
Аз изобщо не виждам смисъл да се гледа външен вид на донорката. Първо, няма гаранция, че процедурата ще е успешна. Второ, не се знае доколко детето ще прилича на нея, а не на свекървата на рецепиентката или на дядото на донорката, например. Трето, това допълнително обременява с мисли и емоции в момент, в който рецепиентката е достатъчно объркана.
Мен лично чак тук момичетата в темата ме подтикнаха да потърся повече информация и то вече след като бременността беше факт. И то взех само тази информация, която би била от значение за здравето на детето ми, но не и другите подробности, доколкото имах достъп до тях. Синът ми си е мой и изобщо не ме вълнува дали прилича или не на някаква непозната жена, която ми е дала рамо да го имам и до там.

# 3 842
  • Мнения: 18
Не е нужно да викаш!
Търси извън ЕС, след като искаш условията да са като в Украйна. За ЕС законът е еднакъв и донорството е анонимно.
За това колко бързо ще стане, няма гаранция. При някои момичета става от първия път. Лично на мен ми отнемаше около 7 години и между 5 и 7 процедури за всяко дете, когато правех със СЯ. С ДЯ успях от раз. Всичко е въпрос на късмет и на моментно състояние на твоя организъм основно.

Акцентирам на въпроса, понеже никой не отговаря. А той е съвсем прост въпрост. Рекламните лица узурпирали форума не им изнася и се правят че не го виждат, като размиват темата. Ти си го решаваш как ще го приемеш, като "викане", натрапване на неудобен въпрос, или желание на една жена да й се отговори точно на въпроса без локуми. Как го виждаш ти е настройката на твоя телевизор и няма нищо общо с мен.

Но все едно говорим на друг език. Бързо се има предвид месец-два да чакам заради клиниката и донорката. В Украйна този срок може да е буквално "до 2 седмици". За България за някой клиники чувам, че се чака ред поне година.
USA не е вариант, нито алтернатива... EU не е толкова голям, че да ходим Мексико и САЩ. Има проблем и с расите и т.н. Аз бих отишла в Русия много преди това. Ако някой има мнение или тема за Русия, това вече е нещо, начална точка, нещо което може да помогне на много като мен.

FBID10206506436694795, търся това, защото се предлага. Значи МОЖЕ. И искам да имам избор как ще изглежда детето, което ще отглеждам цял живот. Щом в Украйна може и сроковете са изключително кратки, значи и на друго място може. EU не е критерии, че не може... тези хора забраниха половината качествени лекарства от едно време, бактериофагите, здравеопазването се съсипва, а лекарствените проучвания стават само с пари. Доста от модерните лекаства са невероятни отрови. Стъпим ли извън EU и бившите им колонии като Кипър, всичко в здравеопазването е съвсем различно (дори цените на лекарствата), вкл. Турция. Жалко, че при тях донорството е забранено.

Danita 14, благодаря! Ще съм благодарна ако може малко повече информация за UK, клиники, изчакване, брой ходения, цена, какъв е избора на донор или пол...

Последна редакция: пт, 19 апр 2024, 14:28 от Benito11

# 3 843
  • София
  • Мнения: 13 245
Съгласно т.нар. нетикет - използването на големи букви и болдването са аналог на повишаване на тон в реала.
И не знам къде черпиш информация.
Зависи дали чакаш за замразена яйцеклетка или за прясна. Аз чаках буквално дни (около 2 седмици), защото успях да хвана предстоящо пускане на куриер, когато направих заявката.
Във форума момичетата го пишат ясно, а и клиниките предупреждават - за замразена ДЯ се чака между 1 и 3 месеца, а за прясна вече зависи кога ще се появи донорка, която да има съвпадение с теб (все пак донорките не ги държат в готовност някъде и веднага да ги пунктират, понеже се е появила "клиентка").

# 3 844
  • Мнения: 60
В Надежда болницата поддържа налични замразени яйцеклетки от различни банки,  включително и украински, така че няма нужда да чакате, те са налични в болницата. Дават ви инфо за донорката, така че може да изберете по външни белези. Дано да съм била полезна.

# 3 845
  • Мнения: 18
В Надежда болницата поддържа налични замразени яйцеклетки от различни банки,  включително и украински, така че няма нужда да чакате, те са налични в болницата. Дават ви инфо за донорката, така че може да изберете по външни белези. Дано да съм била полезна.

Alisa_A, благодаря! Засега обаче оставам скептична към българските клиники. И в друга вече ми предложиха по каталог, но след това което направиха при процедурата ми, им нямам никакво доверие за нищо. Посещавала съм няколко клиники в България, особена разлика няма.

Съгласно т.нар. нетикет - използването на големи букви и болдването са аналог на повишаване на тон в реала.
И не знам къде черпиш информация.
Зависи дали чакаш за замразена яйцеклетка или за прясна. Аз чаках буквално дни (около 2 седмици), защото успях да хвана предстоящо пускане на куриер, когато направих заявката.
Във форума момичетата го пишат ясно, а и клиниките предупреждават - за замразена ДЯ се чака между 1 и 3 месеца, а за прясна вече зависи кога ще се появи донорка, която да има съвпадение с теб (все пак донорките не ги държат в готовност някъде и веднага да ги пунктират, понеже се е появила "клиентка").

В Украйна за прясна става до 1-2 месеца. Но предвид войната, притеснява ме дали ще оживеем, и колко ще си свърши работата самата клиника при тези условия там...

# 3 846
  • Мнения: 273
В Надежда болницата поддържа налични замразени яйцеклетки от различни банки,  включително и украински, така че няма нужда да чакате, те са налични в болницата. Дават ви инфо за донорката, така че може да изберете по външни белези. Дано да съм била полезна.

Alisa_A, благодаря! Засега обаче оставам скептична към българските клиники. И в друга вече ми предложиха по каталог, но след това което направиха при процедурата ми, им нямам никакво доверие за нищо. Посещавала съм няколко клиники в България, особена разлика няма.

Съгласно т.нар. нетикет - използването на големи букви и болдването са аналог на повишаване на тон в реала.
И не знам къде черпиш информация.
Зависи дали чакаш за замразена яйцеклетка или за прясна. Аз чаках буквално дни (около 2 седмици), защото успях да хвана предстоящо пускане на куриер, когато направих заявката.
Във форума момичетата го пишат ясно, а и клиниките предупреждават - за замразена ДЯ се чака между 1 и 3 месеца, а за прясна вече зависи кога ще се появи донорка, която да има съвпадение с теб (все пак донорките не ги държат в готовност някъде и веднага да ги пунктират, понеже се е появила "клиентка").

В Украйна за прясна става до 1-2 месеца. Но предвид войната, притеснява ме дали ще оживеем, и колко ще си свърши работата самата клиника при тези условия там...
Бенито, Радост Тодорова ще ти е полезна за Русия. Тя е със собствени Я,но има голям опит и може да даде насоки. Ела във вайбър групата "Мечтата,наречена бебе" или ѝ пиши в инстаграм @joytodorova. С това мога да помогна за Русия като информация.

# 3 847
  • Мнения: 100
Здравейте, момичета! Отново се нареждам сред вас след петгодишно отсъствие от темата. Първият ни опит с ДЯ наесен ще е ученичка и сега чакаме май месец за втори. Междувременно в клиниката ни се е появила новост - този път освен стандартните хормони искат да ми дават и Клексан - при отсъствие на тромбофилия до 7-ма г.с., а при наличие на такава - чак до края. Миналия път без никакъв проблем забременях и износих и без тази "екстра". Сега дали са си сменили начина на работа, или пък е от факта, че вече съм на 42 г. - не знам. Ще ги попитам дали не може и без Клексан, на което почти съм сигурна, че отговорът ще е "не" - в чужбина стриктно си спазват протоколите и няма хън-мън. Някоя от вас дали има подобен опит? Дават ли ви лекраства от рода на Клексана и защо?

Последна редакция: пт, 19 апр 2024, 16:05 от Данила

# 3 848
  • Мнения: 227
Привет, Данила Simple Smile
И аз нямам тромбофилия, но бях на Фраксипарин/Клексан до 12 гс по препоръка на клиниката. Тези лекарства подобряват кръвоснабдяването на плода и цялостното кръвообращение. Не смятам, че ще ти навреди, тъй че не се притеснявай. Успех! Simple Smile

# 3 849
  • Мнения: 914
За какво по-точно искаш помощ? Сподели, за да може някой да ти помогне.

Въпросът е:
Като изключим българските клиники, Кипър (заради анонимността) и Украйна (най-вече заради положението там), има ли други алтернативи за ДЯ?
Искам клиники като в Украйна, където може да си избереш донора и съответно да стане бързо. И без риск да те застрелят по пътя.
(Толкова много ли искам?!?...)

Във Варна, клиника Нова радост, д-р Алкан Емин. Имат добре развита мрежа от донори, не се чака и избираш по каталог от наличните към момента. Разбира се, това са обикновенно 3-4 момичета макс, а не 100 може би като в Украйна. И като казвам каталог, разбирайте всякаква информация, разрешена от закона, в т.ч снимка на донорката като бебе/малка, ако е дала такава. Има дори анкета с различни въпроси, като напр. защо е станала донор? На донорките им се плаща, под формата на "разходи"....., затова и имат донорки....
Така че, да има такава клиника и представете си не е в София! Всъщност аз за нея чух от едно "софийско светило", той ме натири там....

# 3 850
  • Мнения: 18
За какво по-точно искаш помощ? Сподели, за да може някой да ти помогне.

Въпросът е:
Като изключим българските клиники, Кипър (заради анонимността) и Украйна (най-вече заради положението там), има ли други алтернативи за ДЯ?
Искам клиники като в Украйна, където може да си избереш донора и съответно да стане бързо. И без риск да те застрелят по пътя.
(Толкова много ли искам?!?...)

Във Варна, клиника Нова радост, д-р Алкан Емин. Имат добре развита мрежа от донори, не се чака и избираш по каталог от наличните към момента. Разбира се, това са обикновенно 3-4 момичета макс, а не 100 може би като в Украйна. И като казвам каталог, разбирайте всякаква информация, разрешена от закона, в т.ч снимка на донорката като бебе/малка, ако е дала такава. Има дори анкета с различни въпроси, като напр. защо е станала донор? На донорките им се плаща, под формата на "разходи"....., затова и имат донорки....
Така че, да има такава клиника и представете си не е в София! Всъщност аз за нея чух от едно "софийско светило", той ме натири там....

Докторът е много добър. Преди това практикува в Плевен. Сега има собствена клиника във Варна. Познавам хора много близки до него. Има една черта, която е + и -. За пари е готов на всичко.

1. Може да се договориш с него, стига да имаш пари.
2. Ще ти направи бебе, чак когато усети, че "следващ път" няма да има.

(всичко това не е мое мнение, а на човек който го познава много добре извън процедурите)

Предвид първото е идеален да се разберем за донорка, но предвид второто... не е моя човек.

За Плевен също имам мнение, но по-добре да не го знаете. Там само в определена аптека се продава Бемфола. С Gonal-F - "НЕ МОЖЕ! НЕ Е КАЧЕСТВЕН"

Последна редакция: пт, 19 апр 2024, 16:51 от Benito11

# 3 851
  • Мнения: 1 577
В Украйна сроковете не са чак скандално кратки, все пак трябва и твоя цикъл и организъм да е наред, да имаш парите, да си организираш транспорт, отпуска, да ти потвърдят дати и т.н. Ние ходихме на информативна среща в София миналия юни. Трансфер ноември. Много ми се искаше по-рано да стане, но технически е трудно, освен ако не зависи от някой, който изпълнява желания с вълшебна пръчица. И тогава изобщо нямаше да имаме нужда от инвитро...

# 3 852
  • Мнения: 914
За какво по-точно искаш помощ? Сподели, за да може някой да ти помогне.

Въпросът е:
Като изключим българските клиники, Кипър (заради анонимността) и Украйна (най-вече заради положението там), има ли други алтернативи за ДЯ?
Искам клиники като в Украйна, където може да си избереш донора и съответно да стане бързо. И без риск да те застрелят по пътя.
(Толкова много ли искам?!?...)

Във Варна, клиника Нова радост, д-р Алкан Емин. Имат добре развита мрежа от донори, не се чака и избираш по каталог от наличните към момента. Разбира се, това са обикновенно 3-4 момичета макс, а не 100 може би като в Украйна. И като казвам каталог, разбирайте всякаква информация, разрешена от закона, в т.ч снимка на донорката като бебе/малка, ако е дала такава. Има дори анкета с различни въпроси, като напр. защо е станала донор? На донорките им се плаща, под формата на "разходи"....., затова и имат донорки....
Така че, да има такава клиника и представете си не е в София! Всъщност аз за нея чух от едно "софийско светило", той ме натири там....

Докторът е много добър. Преди това практикува в Плевен. Сега има собствена клиника във Варна. Познавам хора много близки до него. Има една черта, която е + и -. За пари е готов на всичко.

1. Може да се договориш с него, стига да имаш пари.
2. Ще ти направи бебе, чак когато усети, че "следващ път" няма да има.

(всичко това не е мое мнение, а на човек който го познава много добре извън процедурите)

Предвид първото е идеален да се разберем за донорка, но предвид второто... не е моя човек.

За Плевен също имам мнение, но по-добре да не го знаете. Там само в определена аптека се продава Бемфола. С Gonal-F - "НЕ МОЖЕ! НЕ Е КАЧЕСТВЕН"

Аз не го познавам извън процедурите. Имам близнаци от трети опит при него с 2 донорки. Не съм чула на някоя да е правил процедури за без пари, ама то кой доктор би правил? За него знам, че е забременил 60 годишната жена, която нашумя по медиите и роди здраво дете. Ами добър доктор е, а извън процедурите   ми е все тая какъв е. Не съм отишла при него да му предлагам брак. За договорка, незнам какво имате предвид? Цените при него са твърди и обявени в сайта им. Работи с фонда. Не ми се вярва да договаря с някоя по-ниски цени...., пък и да има такива, все ми е тая. Важното е да свърши работа...., а лично мое мнение е, че е добър специалист и начина му на работа също ми хареса. Аз имам база за сравнение, защото преди това съм била в клиники в София и Пловдив, пък и с турски специалисти съм контактувала. Най вече работи само той с клиентите си, не те прехвърля на други, както прави голямото "светило" Стаменов, при който чакаш 1 година за първи преглед, а после те дава на служителите си и забравя за теб.
Незнам дали е алчен за пари, но е ясно, че като отиваш при такъв специалист, отиваш с пълен джоб и огромна надежда, че като ти се изпразни джоба, ще има резултат.  Има не малко хора, които са успели от първи път при него, аз не бях от тях. Успях от втората донорка и ми бяха останали още 6 Е. Въпреки първите си два неуспеха при него, знам че той направи всичко възможно. Е къде и кой ще ти даде 100% гаранция за успех от първи опит?
Все пак тук обсъждаме специалисти и техния професионализъм, а не характерите им. Иначе д-р Емин е пълен бурсук.

# 3 853
  • Мнения: 746
Benito11, за UK имам изключително малко информация, друго момиче от група във Фб ми писа, че прави опит там. Каза, че донор се избира по каталог, сравнително бързо беше, не помня с точност, бяха около 18-19 бластоциста, изкарани 36 свежи Я. Сумата беше около 20 000 паунда. Всички яйцеклетки отиват при реципиента. Самата тя е пред трансфер, още не е правила и няма резултат от процедурата. Не знам конкретни форуми или групи, не ми е казвала. Не знам протоколи и сие.

# 3 854
  • Мнения: 613
При нас намирането на Д. в Гърция се случи доста бързо - за около 2-3 месеца имахме свежи яйцеклетки и бластоцисти с добро качество. По описание Д. отговаряше до голяма степен на посочените от нас критерии. Последва успешна бременност от първи трансфер там. И имаме още замразени ембриони.
Както вече съм писала, преди това имах неуспешни трансфери другаде.

В Русия не бих отишла да правя ин витро. Но няма да навлизам в детайли, защо. Мои лични предпочитания и разбирания...

Относно Клексана - аз го слагах почти до раждането, но не ми беше изписан "профилактично", а на база резултатите от изследванията за тромбофилия.

Общи условия

Активация на акаунт