Отговори
# 600
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
Току що във друг форум пише, че МБАЛ Надежда работи със внос на яйцеклетки.

Това е абсолютно невярно! В Надежда донорите са българи!

# 601
  • Мнения: 196
Лично д-р Пресенска го каза

# 602
  • Мнения: 19
Току що във друг форум пише, че МБАЛ Надежда работи със внос на яйцеклетки.
Сериозно ли? Това кой го твърди и дали е сигурно? Нещи ми е странно, но ако е вярно, как ще гарантират здрави бебета?

# 603
  • Мнения: 43
Здравейте дами,
Имам една питанка - днес бяхме при доктора да видим какво се случва с ембрионите и се оказа, че един от четирите си е забавил развитието. Днес им е трети ден и ги оставяме да се оплодят до бластоцист.
Доктора малко ни стресна обаче, защото каза, че пак нещо при деленето не е наред. Казвам пак, защото първия път като правихме същата процедура, беше с мои яйцеклетки и решихме, че проблема е при мен(недостиг на яйчников резерв и други хормонални проблеми), понеже пак спря развитието на единия ембрион, а с другия имахме проблем с деленето. Сега сме с ДЯ, проблема пак е същия и заключението му е, че може би при съпруга ми нещо не е както трябва. Не иска от сега да говорим, защото до събота(5ти ден на ембрионите) има време и има вероятност да се оправят ембрионите, да стигнат до бластоцист. Каза дори, че вече трети ден не е фактор никъде и винаги се чака до 5-ти и ще говорим след събота. Аз естествено ще се изям отвътре, а съпруга ми много се смачка. Та има ли някоя, която може да предположи защо така се получава? И знам, че не трябва да се ядосвам и да го мисля до събота чак, обаче... днес очаквахме добри новини....

# 604
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
Лично д-р Пресенска го каза

Ако беше така нямаше да се чака толкова дълго за донор, и също ако работят с някоя банка за я вносни, щеше да може да се избира, разни фенотипни белези, както е по другите клиники. Аз лично чаках за донор 7 месеца, и съм попитала изрично дали има вариант за по бързо развитие на нещата...в случая нямаше. Ако работиха с чужди я, то те ще в замразени в банка и ще са внесени, което значи, че ще имат набор от я, които реципиентите да избират и ще се случват нещата мн по бързо. Познавам донори в Надежда, аз съм реципиент, не мисля че това е вярно, но е възможно нещата да са се променили. Моля да се включат и други запознати, защото това което йазваш, че ти е казала Персенска, мен лично ме притеснява.

# 605
  • Мнения: 196
Отвратително..все едно мебели купуваш . Без коментар съм по темата ама почна да ми избива на търговия / печалбарство. А бях толкова обнадеждена

# 606
  • Мнения: 7 228
Много моля без излишни драми в темата. Кому е нужно?! Какви са тия сравнения с мебели? Каква е разликата между Я от българка и чужди Я в случая? Значи, при едните има търговия и печалбарство, а при другите всичко е от добро сърце и милосърдие? Ха-ха! Айде, няма нужда.
Международните банки за донорски материал са толкова разпространена и развита практика по света, ние тук ще се правим на ощипани.

# 607
  • Мнения: 196
Няма драма. И не съм съгласна, че е "световна практика" . Ще дам пример : не е нужно да има дете донора / тоест репродукцията не е сигурна/., кариотип/ генетика по избор...националност не една.  Всички сме гледали предаванията на Бенатова за ромите, които пътуват в Гърция и Испания за донорство.
Замразени яйцеклетки- шанс за размразяване на всички 0 % .
П.п- тези банки не снабдяват собствените си държави, защо ли ?

# 608
  • Мнения: 33
Славяна, вие колко време чакахте за ДЯ?

# 609
  • София
  • Мнения: 1 079
Току що във друг форум пише, че МБАЛ Надежда работи със внос на яйцеклетки.

В кой форум?

# 610
  • САЩ
  • Мнения: 120
Интересно ми е, че тук всеки, не успял с донорски яйцеклетки, търси причината в качеството на яйцеклетките!
А къде отива качеството на спермата?
Генетиката на ембриона е 50%:50% женски:мъжки.
Между другото, Turner syndrome не е наследствена болест. Turner syndrome може да се причини както от некачествена яйцеклетка, така и от некачествен сперматозоид.
Аз лично съветвам жени, неуспяли с няколко опита с ДЯ, да пробват с донорски ембрион (т.е. с донорска сперма), за да елиминират евентуалния проблем с мъжкия фактор, който е пренебрегван както от пациентите, така и от лекарите!
Жени, много често докторите ще ви убеждават, че проблемът е само във вас, защото дори съпругът ви да няма добра спермограма, то за ИКСИ това нямало значение! Точно този отговор съм получавала всеки път! И когато на 48 години аз все още имам овулация от двата си яйчника, доктора продължава да твърди, че моите яйцеклетки са "стари" и "некачествени".
 Ако вие, за да минете на ДЯ, сте преодоляли психологическата преграда на "не моята генетика", то това с пълна сила трябва да важи и за съпругът ви!
 

# 611
  • Мнения: 43
Славяна, вие колко време чакахте за ДЯ?

На 4 март подадохме документи. На 27 септември отидох на лекар и за преглед и от 1 октомври започнах Марвелон,. Вече имаме ембриони и ги чакаме да стигнат до бластоцист. Около 7 месеца.

# 612
  • Мнения: 163
Здравейте момичета,за съжаление след 5 опита със стимулация и 2 на спонтанен цикъл се оказа,че съм вече съм с изчерпан яйчников резерв.От два месеца съм пациент на Персенска ,а преди това при Шефкетова,Цветков и тя каза,че нещата са се влошили още 2016 ,а преди това кандидатствах в фонда за заповед на спонтанен цикъл,но след като дадох заповед миналата седмица в болницата ми се каза,че вече не ставам и за това!Сервира ми се,че е най-добре за донорска Я.Та въпроса ми към вас е ,Мога ли паралелно да се възползвам от тази заповед и да пусна във същото време документи за донорска Я?Извинете за дългия пост,но вече съм много уморена и объркана.....

# 613
  • Мнения: 574
Здравейте момичета,за съжаление след 5 опита със стимулация и 2 на спонтанен цикъл се оказа,че съм вече съм с изчерпан яйчников резерв.От два месеца съм пациент на Персенска ,а преди това при Шефкетова,Цветков и тя каза,че нещата са се влошили още 2016 ,а преди това кандидатствах в фонда за заповед на спонтанен цикъл,но след като дадох заповед миналата седмица в болницата ми се каза,че вече не ставам и за това!Сервира ми се,че е най-добре за донорска Я.Та въпроса ми към вас е ,Мога ли паралелно да се възползвам от тази заповед и да пусна във същото време документи за донорска Я?Извинете за дългия пост,но вече съм много уморена и объркана.....
   Според мен не бързай да се отказваш от собствените Я. Опитай в Турция и  след това ползвай донорска , да не съжаляваш после !

# 614
  • САЩ
  • Мнения: 120
 
Цитат
Според мен не бързай да се отказваш от собствените Я. Опитай в Турция и  след това ползвай донорска , да не съжаляваш после !
marvi39 пита нещо съвсем различно!
Аз лично изобщо не бих опитала в Турция, тази Турция я слагате тук като някаква панацея!
И защо трябва да съжалява, ако започне с донорска яйцеклетка?!
Този тема май беше за взаимоподкрепа при ДЯ, а не за отказване от ДЯ!

Общи условия

Активация на акаунт