Отговори
# 2 850
  • Мнения: 1 550
Имате ли направена хистероскопия преди трансфера за надраскване на лигавицата и оглед на матката?

Не.

За чужбина, когато мъжът ми отсъства, екипът му за 20 ст. работа не може да свърши, а не си е шеф сам, не може да избира кога да си взема отпуската. Може по празници - Коледа, Великден и края на август.

# 2 851
  • Мнения: 828
Mama2288 много съжалявам за неуспеха,нямате ли други ембриони? Обикновено с ДЯ първите ги трансферират, останалите ги замразяват. Хистероскопия за оглед на матката е задължителна, мисля че не е задължително да се прави непосредствено преди трансфер,май имаше поне 6 месеца давност. Тромбофилия,имунологични, тсх - това като минимум е трябвало да го проследят. Но обикновено няма коментар след един неуспех, казват случва се и това е. Даже при аборт не коментират,до 3 било ок,после тръгват да търсят причините. Аз затова станах половин лекар при моите опити

# 2 852
  • Мнения: 205
Някоя от вас да пробвам с ДЯ при др Явор Владимиров?

# 2 853
  • Мнения: 263
Момичета, вчера на 2 ходения до тоалетна през деня, бършейки се имах като лека слуз с червеникав оттенък. 7ми ден ми беше и си мислех дали е възможно да е късна имплантация. И на моменти много силна режеща болка в яйчниците. Вече психически изкуках, сънувам само болница, лекари и бебета. Няма да издържа чак до 14ти ден за кръвен... 😒

Последна редакция: сб, 03 дек 2022, 10:36 от Asya93

# 2 854
  • София
  • Мнения: 31
Някоя от вас да пробвам с ДЯ при др Явор Владимиров?
Да, аз очаквам да започна подготовка скоро. Имам пакет от Овобанк, чакам цикъл и действаме,  живот и здраве, преди празниците.
Първи опит с ДЯ.

# 2 855
  • Мнения: 1 550
Mama2288 много съжалявам за неуспеха,нямате ли други ембриони? Обикновено с ДЯ първите ги трансферират, останалите ги замразяват. Хистероскопия за оглед на матката е задължителна, мисля че не е задължително да се прави непосредствено преди трансфер,май имаше поне 6 месеца давност. Тромбофилия,имунологични, тсх - това като минимум е трябвало да го проследят. Но обикновено няма коментар след един неуспех, казват случва се и това е. Даже при аборт не коментират,до 3 било ок,после тръгват да търсят причините. Аз затова станах половин лекар при моите опити

Ето това е проблемът: не исках да ставам половин лекар, считах че нямам сили за този тип борба и за недоверие към лекаря и към клиниката. Аз просто не искам да правя нещо по този начин!

Но сега, както писах, имам прекалено много въпроси и мисля, че не беше направен максимумът. А най-вероятно причината за неуспеха е извън мен, но аз пак търся дали нещо в мен не е липсвало.

Статистиката:
- микробиология от 14.10, Lactagyn предписан на 19.10 за 7 дни, трансфер на 24.11 и повече никакво проследяване.
- от вчера изследван ТСХ = 4.1. За, сведение съм напълно здрава по всичко, нямам тромбофилия, усвоявам добре всичко предписано. За трансфера бях като по учебник. Щит. жлеза е изследвана и нямам проблем с нея, но и не съм виждала стойност под 2,5. Пия 1х еутирокс, предписан 2020г., никой не ми е променял или коментирал терапията, даже ми беше изписано 1/2, аз го ивеличих на 1.
- юни 2021 ми е махан полип и/или задържан фоликул (което се коментираше първоначално и го имах от няколко месеца), но в епикризата пише: Ендометриум с участъци на полипозна хиперплазия. В десен маточен рог - наличие на ендометриален полип, изхождащ от задната маточна стена с р-ри 10/8мм.
- спермограма правена 3 пъти за 2г. при репродуктивен и винаги коментар, че е перфектна. За оплождането - нищо по-специално, освен че е правено ИМСИ (ако разбирам и помня добре) заради замразените яйцеклетки.
- въпрос, не трябвашв ли да направим допълнителни изследвания за него, тук четох за ДНК фрагментация и НВА твст - отговор няма нужда, ще приложим техники в ход ако установим проблем.
- въпрос: има ли какво още аз да изследвам, за да понижим риска: отговор - това са задължителните и препоръчителни изследвания (отново пратен списък, който имам; не направих нищо повече от това, което не ми беше изрично споменато, т. е. от дадения списък не съм направила:
-репродуктивен имунофенотип и антифосфолипидни тела;
- PICSI и калциев активатор;
НВА тест (да не говорим за това, че където сме питали, не знаят какво е, правя си извода, че д-р трябва да го назначи и да каже къде да го направим) ;
-хистероскопия и кариотип (карам по списъка)
- мъжа ми има само разширена спермограма, андрологът му каза, че не е необходимо да се предприема каквото и да било друго, даже бил много учуден защо го търси. Спрели са го от други изследвания, не било необходимо.

# 2 856
  • Мнения: 1 741
Asya93, изследва ли прогестерона?
Може да е ниско нивото и да е зацапване.

Момичета, вчера да 2 ходения оо тоалетна през деня, бършейки се имах като лека слуз с червеникав оттенък. 7ми ден ми беше и си мислех дали е възможно да е късна имплантация. И на моменти много силна режеща болка в яйчниците. Вече психически изкуках, сънувам само болница, лекари и бебета. Няма да издържа чак до 14ти ден за кръвен... 😒

# 2 857
  • Мнения: 828
Момичета, вчера да 2 ходения оо тоалетна през деня, бършейки се имах като лека слуз с червеникав оттенък. 7ми ден ми беше и си мислех дали е възможно да е късна имплантация. И на моменти много силна режеща болка в яйчниците. Вече психически изкуках, сънувам само болница, лекари и бебета. Няма да издържа чак до 14ти ден за кръвен... 😒
На кой ден бяха ембрионите при трансфера? При мен на 3дневни ембриони на 9ти ден от трансфера вече имаше чхг при кръвния тест. Беше с много ниски стойности,но го имаше.

# 2 858
  • Мнения: 263
На 5ти ден, но сме в борба с ММ, защото той не иска да бързаме с теста и да се филмирам. Знам, че вече би трябвало да покаже ако е имало имплантация, защото днес ми е 8ми ден. Не мога да го определя и на кръв, по-скоро много малка слуз с лек цвят.
Момичета, вчера да 2 ходения оо тоалетна през деня, бършейки се имах като лека слуз с червеникав оттенък. 7ми ден ми беше и си мислех дали е възможно да е късна имплантация. И на моменти много силна режеща болка в яйчниците. Вече психически изкуках, сънувам само болница, лекари и бебета. Няма да издържа чак до 14ти ден за кръвен... 😒
На кой ден бяха ембрионите при трансфера? При мен на 3дневни ембриони на 9ти ден от трансфера вече имаше чхг при кръвния тест. Беше с много ниски стойности,но го имаше.

# 2 859
  • Мнения: 1 550
На 5ти ден, но сме в борба с ММ, защото той не иска да бързаме с теста и да се филмирам. Знам, че вече би трябвало да покаже ако е имало имплантация, защото днес ми е 8ми ден. Не мога да го определя и на кръв, по-скоро много малка слуз с лек цвят.
Момичета, вчера да 2 ходения оо тоалетна през деня, бършейки се имах като лека слуз с червеникав оттенък. 7ми ден ми беше и си мислех дали е възможно да е късна имплантация. И на моменти много силна режеща болка в яйчниците. Вече психически изкуках, сънувам само болница, лекари и бебета. Няма да издържа чак до 14ти ден за кръвен... 😒
На кой ден бяха ембрионите при трансфера? При мен на 3дневни ембриони на 9ти ден от трансфера вече имаше чхг при кръвния тест. Беше с много ниски стойности,но го имаше.

И за мен това е добър знак. От сърце пожелавам успех! 🍀

# 2 860
  • Мнения: 413
Mama2288, много съжалявам. Наистина как така след като е млада донорката и нали в крайна сметка за това плащаме- за качествени яйцеклетки, как така много жени разказват, че имат само 2 ембриона и по- често с лошо качество. Как така няма обяснение на това. Над 50 проц успеваемост… и на мен така казаха. А как Кипър казват над 80 проц успеваемост. За Киев да не говорим. Какъв е проблемът тука в БГ. Защо????????? Защо са такива резултатите тук? Аз са Киев честно казано не ми стиска в тия условия там да пътувам. Но за Кипър бих се замислила сериозно. Ние вече поръчахме за тук. Ако не стане- Кипър и това е. Разбирам те, че си ядосана, аз бих била бясна.

# 2 861
  • Мнения: 263
Честно казано не знам и аз какъв е проблемът в БГ. Според мен явно понякога се стига до хиперстимулация, за да извадят повече Я. При нас от 10 Я, които ни дадоха, се оплодиха 8 и 4 стигнаха до 5ти ден. 1 ембрион върнахме първо на свеж трансфер и не стана, 1 отпадна сега след размразяване и останаха 2 накрая. Ще видим дали в някой от тях ще е нашето щастие. Дай, Боже!

# 2 862
  • Мнения: 1 550
Mama2288, много съжалявам. Наистина как така след като е млада донорката и нали в крайна сметка за това плащаме- за качествени яйцеклетки, как така много жени разказват, че имат само 2 ембриона и по- често с лошо качество. Как така няма обяснение на това. Над 50 проц успеваемост… и на мен така казаха. А как Кипър казват над 80 проц успеваемост. За Киев да не говорим. Какъв е проблемът тука в БГ. Защо????????? Защо са такива резултатите тук? Аз са Киев честно казано не ми стиска в тия условия там да пътувам. Но за Кипър бих се замислила сериозно. Ние вече поръчахме за тук. Ако не стане- Кипър и това е. Разбирам те, че си ядосана, аз бих била бясна.

Доколкото знам, ако не сте избрали донор, можеш да откажеш. Другото нещо е ако внимателно разгледаш своята история и това, което съм написала, да поискаш да се постараят повече. Но това няма как да гарантира качеството на яйцеклетките...

Би могла изрично да искаш следното от ембриолога и Овобанк:

- писмена гаранция, че донорката не е била хиперстимулирана
- да избереш донорка под 30г.... (моята беше на 30)
- ако има начин, да избереш донорка извън пвриода им на 'свръхпрозводство', каквото и да значи това и с възможно по-скорошна дата или да поръчат яйцеклетките точно за теб (не знам дсли може изобщо)
- да задаваш много повече неудобни въпроси от мен ПРЕДИ да започнеш каквото и да било и да искаш отговор. Аз не зададох нито един...

# 2 863
  • Мнения: 263
Аз честно казано не бях запозната с това, че при даряването на Я могат да се разделят за няколко семейства. Бях учудена, когато ме питаха дали искаме  всички Я. Така как би могла да се следи тази статистика за до 5 живо родени деца или да ограничиш някой да си ползва ембрионите..

# 2 864
  • Мнения: 1 550
Аз честно казано не бях запозната с това, че при даряването на Я могат да се разделят за няколко семейства. Бях учудена, когато ме питаха дали искаме  всички Я. Така как би могла да се следи тази статистика за до 5 живо родени деца или да ограничиш някой да си ползва ембрионите..

Вие може би го правите тук в Б-я и има възможност за свеж трансфер и замразяване на ембриони. Но на нас от Овобанк ни идват замразени и след това каквото се получи - това е за веднъж. Не могат да се замразяват ембриони от замразени яйцеклетки. За мен това е най-голямата измама! И разбрах за това едва след като вече бяхме поръчали яйцеклетките, бяха дошли и аз подпитвах по колко ембриони връща. Като чух само за един, се засмях и казах: тогава догодина пак сме тук с другите. Отговор: те замразените не стават за замразяване на ембриони... Това е информация, която е редно да дадат ПРЕДИ пациентът да приеме 'офертата'. Това са пакети за богаташи с луксозни проблеми, които могат да поръчват по пакет за един опит и това е! Бих стартирала анти-реклама на Овобанк, които явно като някои други се гаврят с бедността и нещастието на българския народ!  Да, може да имам сравнително добър доход, щом от раз поръчвам донорския пакет, но това не значи, че мога да го правя колкото пъти те сметнат, че се налага! Имам жилищен кредит и също така трябва да се грижа за здравето и благополучието на семейството си! Разбирам ги, че искат и те да си гарантират доход, но и аз работя в несигурна среда, в която всеки момент може да продадат и закрият филиала на фирмата ни в Б-я. Но това не ме оправдава да работя нелоялно! Какво ще спечелиш, като си плюеш на реномето с % от пациентите си, а останалите да те боготворят?

Общи условия

Активация на акаунт