Отговори
# 2 835
  • Мнения: 413
Mama2288, ще се съгласят, как няма да се съгласят. Ако не в една, в друга клиника ще се съгласят. Къде си седнала да мислиш такива неща сега. Опитът ще е успешен. Спокойно. Много вярвам.
🍀Здравейте. Записвам се и аз при вас. Предстои ни поръчка и много се вълнуваме. Желая успех на всички ни  от все сърце.

# 2 836
  • Мнения: 62
Здравейте, момичета минавам да вдъхна кураж на всички, които още чакат да видят малката точица. Днес видяхме добре оформено ембрионче и чухме сърчице, Въпреки, че края на миналата седмица имах прокървяване и бях много притеснена всичко е наред. Продължавам естрофема и утрогестана Белчева ми изписа и дуфастон и нош па превантивно. Пусна ми изследвания на кръв и урина rh-антитела и хормони,  и препоръча матернит пренатест,  който ми се вижда малко скъп, но ако е наложително ще го направим.  Та да Ви питам, Вие правихте ли пренатест и какъв? Иначе по мои сметки бебето трябва да е на 7седмици и 5 дни, но апарата го дава 8седмици и 5 дни, но докторката каза, че е по-голямо.

# 2 837
  • Мнения: 587
Здравейте, момичета минавам да вдъхна кураж на всички, които още чакат да видят малката точица. Днес видяхме добре оформено ембрионче и чухме сърчице, Въпреки, че края на миналата седмица имах прокървяване и бях много притеснена всичко е наред. Продължавам естрофема и утрогестана Белчева ми изписа и дуфастон и нош па превантивно. Пусна ми изследвания на кръв и урина rh-антитела и хормони,  и препоръча матернит пренатест,  който ми се вижда малко скъп, но ако е наложително ще го направим.  Та да Ви питам, Вие правихте ли пренатест и какъв? Иначе по мои сметки бебето трябва да е на 7седмици и 5 дни, но апарата го дава 8седмици и 5 дни, но докторката каза, че е по-голямо.
Чудесни новини! Стискаме палци и занапред да са добре нещата!
Аз като мантра си пея за Прогесетрона, понеже на мен това ми беше слабото място при неуспешните опити. Понеже при Владимиров много-много не го "уважават", аз си го пусках заедно с ЧХГ-то и на третия опит, след 2 неуспешни, успях да го хвана в "летеж" надолу и да "убедя" Белчева да включа инжекции Пролутекс, понеже не усвоявах Утрогестана вагинално. Слава Богу, подходът сработи и закрепих бременността. Иначе и на мен Белчева ми препоръча Матернит тест и след проучване на него и на други подобни, си пуснах него. Да, скъп е, но и другите са скъпи, а този ми се стори с добри характеристики.
Не знам дали си пускате изследвания за тромбофилия - Белчева и Владимиров не назначават такива, но аз за проследяване на бременността се преместих от тях в друга клиника и там АГ веднага ме насочи за такива изследвания, които се оказват ключови при голяма част от българските жени и то са доста важни, ако не и фатални в някои случаи по време на бременност. На мен ми откриха разни мутации и оттогава прилагам ежедневно терапия. Обикновено се препоръчва тези иследвания да се пускат още в първите седмици след установяване на бременност, та помислете и вие, ако вече не сте. Успех!

# 2 838
  • Мнения: 829
Моят пренатален след много проучвания беше Вижън, макар че за мен всички са достатъчно добри и дават още един шанс да се хване проблем ако има такъв. Вижън поемат амниоцентеза ако излезе проблем, мен това ме спечели - възможност за втора проверка при съмнения. Иначе най-стария и надежден е пренатест, на мен ми беше втори вариант

# 2 839
  • Мнения: 263
Добро утро, момичета, вече няколко нощи се събуждам от разтягане, което правя явно подсъзнателно. И така няколко пъти. По принцип звучи странно, но нямам навика да се разтягам нощем и то само надолу в слабините. В момента чак ме боли, не знам колко пъти съм го правила, но е необичайно. При вас някакви странности да е имало 🤷‍♀️

# 2 840
  • Мнения: 3
Здравейте момичета! Някой да е ползвал Лукреин депо за 4 месеца преди ЗЕТ на донорски ембрион? Аз съм с ИЯР , мъжът ми е с много лоши показатели на спермограмата и се спряхме на ДЕ. Обмислям следващ опит в Кипър, имах среща с доктора и неговото становище  е , че има наченки на аденомиоза , също и много завишени NK и ще е най-сигурно, ако преди трансфера ме вкарат в изкуствена менопауза за 4 месеца с Лукреин депо и след това е трансфера. Много страшно ми прозвуча това, а и не намирам никаква информация за минавали вече по този "ултра дълъг протокол". Моля, ако някой е минавал да пише Simple Smile

# 2 841
  • Мнения: 13
Здравейте момичета! Някой да е ползвал Лукреин депо за 4 месеца преди ЗЕТ на донорски ембрион? Аз съм с ИЯР , мъжът ми е с много лоши показатели на спермограмата и се спряхме на ДЕ. Обмислям следващ опит в Кипър, имах среща с доктора и неговото становище  е , че има наченки на аденомиоза , също и много завишени NK и ще е най-сигурно, ако преди трансфера ме вкарат в изкуствена менопауза за 4 месеца с Лукреин депо и след това е трансфера. Много страшно ми прозвуча това, а и не намирам никаква информация за минавали вече по този "ултра дълъг протокол". Моля, ако някой е минавал да пише Simple Smile

Здравейте,

Аз съм с ендометриоза и съм си слагала такива инжекции 3 поредни месеца преди 10 г

След това направихме веднаха трансфер след идването на цикъла и забременях

Не помня да съм имала някакви проблем

да спомена, че тогава бях на 35 години

# 2 842
  • Мнения: 102
Здравейте момичета! Някой да е ползвал Лукреин депо за 4 месеца преди ЗЕТ на донорски ембрион? Аз съм с ИЯР , мъжът ми е с много лоши показатели на спермограмата и се спряхме на ДЕ. Обмислям следващ опит в Кипър, имах среща с доктора и неговото становище  е , че има наченки на аденомиоза , също и много завишени NK и ще е най-сигурно, ако преди трансфера ме вкарат в изкуствена менопауза за 4 месеца с Лукреин депо и след това е трансфера. Много страшно ми прозвуча това, а и не намирам никаква информация за минавали вече по този "ултра дълъг протокол". Моля, ако някой е минавал да пише Simple Smile
Като цяло зависи на колко сте години и най-вече, освен ИЯР, дали все още яйчниците функционират нормално и образуват някакви фоликули. Ако FSH и другите хормони са ви в норма, цикълът ще се възстанови след това, макар че ви пожелавам да не е след трансфера, а поне година по-късно Simple Smile
Иначе от личен опит, аз съм на 45, от 4 години съм с напълно изчерпан яйчников резерв, но не образувам и яйциклетки поне от две години. FSH ми е над 30. Преди стартиране на процедурите за подготовка на инвитро с ДЯ, ми приложиха еднократно Декапептил депо(също е за блокиране). Дотогава имах цикъл, макар и не напълно редовен. Към днешна дата, около 10 месеца по-късно и двата яйчника са напълно "заспали". През тези месеци, преди двата трансфера, вземах хормонални препарати. Сега съм в период на изчистване, без никакви хормони, след спонтанен аборт, от втория трансфер. Не виждам никакви изгледи да ми дойде естествено, а и имам страшно много симптоми от така наречената "критическа". Въпреки риска да влезете в менопауза обаче, ако нямате надежда за успех с ваши яйциклетки, ви препоръчвам да се доверите на репродуктивния специалист и  да следвате предписанията му. Дори наистина да влезете в менопауза, това не е пречка за бременност с ДЯ. Успех!

# 2 843
  • Варна
  • Мнения: 144
Аз също съм била на Лукрин Депо за 4 месеца, поради ендометриоза.
Може да прочетеш повече по темата Ендометриоза в бг. мама, там се засяга и аденомиозата. Целта на инжекциите е да се стопира заболяването чрез въвеждане в изкуствена менопауза,защото то създава токсична среда за ембриона.

# 2 844
  • Мнения: 263
Добро утро! Отново съм аз...Ден 7ми от трансфера и моля за съдействие. Вече 3 нощи не мога да спя. Доспивами ми се супер рано, но нарочно към 22ч. лягам, за да не се будя рано. Е, не! Събуждам се кукуряк в ранни зори, а искам да спя.. Предполагам, че е от хормоните и натрупването им в тялото, но как сте се борили с това... Също така на няколко пъти се будя обляна в пот и не знам вече дали да съм спокойна, че всичко е наред. Колкото и смешно да звучи - не знам от Т, която вдигам и се изпотявам да не им направя нещо на тези ембриончета. 😁 Confused

Последна редакция: пт, 02 дек 2022, 07:03 от Asya93

# 2 845
  • Мнения: 829
Добро утро! Отново съм аз...Ден 7ми от трансфера и моля за съдействие. Вече 3 нощи не мога да спя. Доспивами ми се супер рано, но нарочно към 22ч. лягам, за да не се будя рано. Е, не! Събуждам се кукуряк в ранни зори, а искам да спя.. Предполагам, че е от хормоните и натрупването им в тялото, но как сте се борили с това... Също така на няколко пъти се будя обляна в пот и не знам вече дали да съм спокойна, че всичко е наред. Confused
Спокойно, хормони + притеснения и стрес след трансфера винаги дават какви ли не "симптоми". Отпусни се и се наслаждавай на момента, мисли как вече си бременна,как ще се носите с малкото човече/та 9 месеца, после ще се срещнете и т.н. Не знам как да се бориш,реално нямаш проблеми със заспиването,а с ранното събуждане - може би бързо се наспиваш или си пренавита от очакването.

# 2 846
  • Мнения: 209
Момичета, след 4ти неуспешен трансфер на ембриони (собствени, прилично качество, блатоцисти) се чудя кой път да хвана. Няма имплантация. С, АМХ 0.3 съм, 35г,предполагам че затова не се имплантират. Какви изследвания да правя докато чакам за ДЯ?

# 2 847
  • Мнения: 1 616
Ние приключихме. След кръглата нула имам прекалено много въпроси от най-елементарно естество, които не касаят дори опит с ДЯ, като например липса на прясна микробиология преди трансфер, неследене на щитовидна жлеза и много, много други. Чувствам се като че неподготвени, скочихме в авантюра. Не съм се интересувала допълнително, не съм подлагала на съмнение подхода, предписанията и терапията. Някой ще каже, че съм твърде скептична като за първи опит, но истината е че сега чувството е като за едни 10 хил. похарчени напразно и нито стъпка напред към целта (според мен, за момента няма категоричен отговор защо имаме неуспех). Не вярвам, че беше въпрос на късмет и малшанс. Нали бяха качествени яйцеклетки на млада жена, която се предполага, че се грижи добре за здравето си?! Та аз дори не знам дали, случайно, не е била хиперстимулирана. Кой може да ми гарантира това?

# 2 848
  • Мнения: 753
Съжалявам за неуспеха Ви Cry Много е тежко и се чувстваш излъган Cry
Проучете как стоят нещата с инвитрото в Киев в момента и Ви съветвам да не губите времето и средствата си в БГ!

# 2 849
  • Мнения: 171
Имате ли направена хистероскопия преди трансфера за надраскване на лигавицата и оглед на матката?

Общи условия

Активация на акаунт