Отговори
# 2 865
  • София
  • Мнения: 13 155
Замразяват се без проблем.

# 2 866
  • Мнения: 263
И аз чувам за първи път, че не могат да се замразяват. Ако наистина е така, е много неприятно за всички чакащи.

# 2 867
  • Мнения: 90
Ами то 100 пъти е писано в тази група за ниската успеваемост на замразените яйцеклетки, но все се намира някоя успяла и ние се хващаме като удавник за сламка, че видиш ли и ние ще успеем. Свежи яйцеклетки и замразени ембриони или свежи яйцеклетки и свеж трансфер-това е успешната формула. Аз успях при доктор Цветков от трети опит  на 46 години съм, 8 години ми отне. Извода до който стигнах е ембрион, правилно таймиране на трансфера(не трансфер на 30ден например) и лигавица(дебелина). Всички тия биопсии, имунологии, леко завишено тсх и прочие, нямаме ли ембрион на 5ти ден и добра дебелина на лигавица, са пари и време хвърлени на вятъра. Имам ги правени всичките и при успешния ми трансфер, не бяха взети под внимание.

# 2 868
  • Мнения: 1 552
Благодаря, пуснах анкета в нова тема за Овобанк. Моля да гласувате.

# 2 869
  • Мнения: 634
Могат да се замразяват ембриони от замразени яйцеклетки, аз имам 1 такъв.
Също така забременях след 1ви свеж трансфер пак от замразени яйцеклетки.

# 2 870
  • Мнения: 828
Абсолютни глупости....значи аз трябва да съм някакво колосално изключение при 4 опита с 4 бременности от 4 трансфера на 4 замразени Я и 3 размразени ембриона. Да бях знаела да пусна тото,току виж уцеля 7ца. Успеха дали със свежи или замразени Я изобщо не се дължи САМО на яйцеклетките,има хиляди други фактори. И като кажете,че със свеж трансфер имало по-голям успех...колко точно е като %? Защото аз знам за доста неуспешни свежи трансфера с ДЯ.
Ембриони от размразени яйцеклетки се замразяват без проблем. Да добавя и че лигавицата ми беше .... 7-8 мм, на долната граница. Дебелината също не играе роля за сметка на качеството.

# 2 871
  • Мнения: 1 552
Благодаря ви за споделеното и за получената дискусия, тези неща са важни! Успех на всички!

Be-lla, все пак можеш ли да коментираш спред теб на какво се дължи неуспеха за качествени ембриони при замразени ДЯ без мъжки фактор..?

# 2 872
  • Мнения: 828
Благодаря ви за споделеното и за получената дискусия, тези неща са важни! Успех на всички!

Be-lla, все пак можеш ли да коментираш спред теб на какво се дължи неуспеха за качествени ембриони при замразени ДЯ без мъжки фактор..?
Ами....мога да коментирам при мен на какво се дължаха 3 мисед аборта в 10 гс и как си реших проблема и си спасих детето - с едно хапче от 3 лв. Дължаха се на имунологичен фактор,неизяснен явно, който не се повлия от вливки на интралипид (Русев) и разни други лекари, които пък изобщо не го отчетоха като фактор. При всеки може да е различен фактора, трябва да се отхвърлят по-често срещаните проблеми още преди първия трансфер. Това мисля аз. Дали са свежи или замразени за мен е само един от многото фактори за успех,но пък замразените си имат други предимства - могат да бъдат върнати в подходящо време,подходящ цикъл, а не да бързаш да се напасваш към донорката. За хора като мен с проблеми при правенето на лигавица този месец може изобщо да не е подходящ за връщане на свежи Я, но следващия да е перфектен. И какво се случва - само за да е свеж трансфера трябва да ги върнат точно в месеца на пункцията, за мен това е гаранция за неуспех.

# 2 873
  • Мнения: 1 552
Благодаря ви за споделеното и за получената дискусия, тези неща са важни! Успех на всички!

Be-lla, все пак можеш ли да коментираш спред теб на какво се дължи неуспеха за качествени ембриони при замразени ДЯ без мъжки фактор..?
Ами....мога да коментирам при мен на какво се дължаха 3 мисед аборта в 10 гс и как си реших проблема и си спасих детето - с едно хапче от 3 лв. Дължаха се на имунологичен фактор,неизяснен явно, който не се повлия от вливки на интралипид (Русев) и разни други лекари, които пък изобщо не го отчетоха като фактор. При всеки може да е различен фактора, трябва да се отхвърлят по-често срещаните проблеми още преди първия трансфер. Това мисля аз. Дали са свежи или замразени за мен е само един от многото фактори за успех,но пък замразените си имат други предимства - могат да бъдат върнати в подходящо време,подходящ цикъл, а не да бързаш да се напасваш към донорката. За хора като мен с проблеми при правенето на лигавица този месец може изобщо да не е подходящ за връщане на свежи Я, но следващия да е перфектен. И какво се случва - само за да е свеж трансфера трябва да ги върнат точно в месеца на пункцията, за мен това е гаранция за неуспех.

Ами при нас не сме имали никакъв избор за нищо повече. Изпълнихме само това, което екипа реши за нас и нямаше нито за замразяване, нито успех. Аз ли трябва да кажа на доктора какво може би не е на ред или той трябва да назначи, каквото би следвало да се направи?

Последна редакция: сб, 03 дек 2022, 13:54 от Mama2288

# 2 874
  • София
  • Мнения: 13 155
А сигурна ли си, че клиниката ви практикува замразяване? Да не идва от там проблемът?
Били сме в клиника, където нямат лиценз да замразяват. Тогава бяхме със собствени Я и винаги избираха 2 или 3 най-добри, които връщат и другите ги унищожават.

# 2 875
  • Мнения: 1 552
А сигурна ли си, че клиниката ви практикува замразяване? Да не идва от там проблемът?
Били сме в клиника, където нямат лиценз да замразяват. Тогава бяхме със собствени Я и винаги избираха 2 или 3 най-добри, които връщат и другите ги унищожават.

Не, нямаше качество за замразяване. Само 2 стигнаха до 5 ден и доколкото ми стана ясно, нито едното не беше годно за замразяване, затова ми върнаха и двете в Афродита. Не съм питала от колко клетки са били на 5 ден, но каза, че се движат бавно, по-слабички са, 'нещо ги мъчи'. Какво е това нещо, също не знаем. Отказаха мъжа ми да си прави повече изследвания, защото нямал проблеми. Затова стигам до другия общ знаменател в уравнението ембрион - > яйцеклетките.

# 2 876
  • София
  • Мнения: 13 155
Ако са преминали 3ти ден, проблемът не е от яйцеклетките. До 5ти ден вече влияе мъжкият фактор и добрата работа на ембриолозите.
Често МФ бива пренебрегнат, защото някои ембриолози самонадеяно вярват, че го неутрализират при оплождането.
Какви изследвания са му правени на него изобщо?

# 2 877
  • Мнения: 828
В Афродита ембриолога им е много добър,щом е казал така значи така е било. Те също така имат практика да замразяват, просто не е имало какво да се замрази. Ти кой пакет купи? И аз съм се замислила за второ и обмислях ДЯ от Афродита, но искам малък пакет. Може би тези Я от овобанк не са много читави? От Украина не съм чувала за такива проблеми. Имам позната на 46 забременя от първия път с размразени Я, иначе от 8 й се оплодиха и развиха 7. Но това от украинска банка
И аз съм чувала от лекар,че след 3ти ден вече играе повече мъжкия фактор

# 2 878
  • Мнения: 1 552
Ако са преминали 3ти ден, проблемът не е от яйцеклетките. До 5ти ден вече влияе мъжкият фактор и добрата работа на ембриолозите.
Често МФ бива пренебрегнат, защото някои ембриолози самонадеяно вярват, че го неутрализират при оплождането.

Три пъти питахме: дайте тоя мъж, аджеба, да го изследваме малко по-обстойно, защото на 44г никога не е забременявал жена. Не, не било нужно. Имаше само разширена спермограма + всички задължителни там вирусологични и т. н. Не мисля, че имаме вина. И не мисля, че ще повторим с Овобанк. Изгубено време и пари, претупаха ни между другото, между многото други успешни случаи, да приемем и някои други пациенти на донорски пък каквото стане.

От 6 се оплодиха 4,но не знам колко са достигнали 3 ден. Само знам, че на 5 ден бяха 2 негодни за замразяване и кой знае дали изобщо годни за трансфер. Не ми се обадиха на предния ден да информират какво е развитието. Очаквах, наивно, че и 4те са здрави и силни. Беше си шок.

Донорката беше от Украйна така или иначе. Пакет 6/7. Бяха 6.

Последна редакция: сб, 03 дек 2022, 14:26 от Mama2288

# 2 879
  • Мнения: 828
Май много са си снижили качеството на услугата и в Афродита. Аз ако трябва сега да избирам клиника,не знам какво щях да правя. Тя донорката може да е от Украина,но яйцеклетките се съхраняват в Овобанк,а те не знам какви критерии имат като банка. От 6 Я да изкараш едва 2 за трансфер си е трагично при това скъпо "удоволствие". За мъжа ще ти кажа - моя като даваше материал беше на 50 или май близо до петдесетака и никога не беше забременявал жена Simple Smile спермограмата му беше влошена, но пак при оплождането не са правили нещо по-специално защото количеството му беше ок за сметка на качеството. В друга клиника беше оплождането,не в Афродита,така че от тази гледна точка не знам дали ще получите по-различни идеи в другите клиники.

Общи условия

Активация на акаунт