Милано - 5

  • 84 655
  • 743
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 2 108
Ами, аз съм си направила програма за всеки ден кой град да посетим. И горе-долу часовете сутрин на тръгване, но например Павия (с която замених Торино, дано не съжалявам) е спирка на линията Милано - Генуа... Като го напиша като директен, не ми дава от Милано Чентрале, а от друга гара (бях писала по-горе). Аз обаче мисля да пътуваме от централната гара само. А за Комо - от  Stazione di Milano Porta до Garibaldi до Como S. Giovanni, слизаме на Como S. Giovanni.

# 631
  • Мнения: 3 609
Момичета, утре пътуваме за Милано. Имам рожден ден и много се вълнувам, че ще го посрещна там  Heart Eyes

Ще кацнем в Бергамо, имам запазен шатъл на Тервижън до Милано, където ще сме два дни. На третия искам да отидем от Милано в град Бергамо, където ще имаме един пълен ден и една нощувка. Въпросът ми е с какво най-лесно да стигнем от Милано до Бергамо? На сутринта полета ни е ранен, четох, че има някакъв автобус, който отива до летището, но малко се притеснявам. Ще съм благодарна ако ме ориентирате!  bouquet

# 632
  • Мнения: 659
От Милано Чентрале си вземете влак до Бергамо - 5,50евро. От Бергамо до летището върви автобус 1 има самолетче светещо до единицата. Това е важно, защото има и друг 1, който завива в дясно на последния светофар преди гарата. Билет  - 2.30евро.

# 633
  • Мнения: 3
Момичета на 19.03 се върнах от изложение в Милано, за мой ужас чак в България разбрах че съм си забравила костюма в хотела. Питах няколко куриерски фирми за цената на пратка от там, оказа се твърде скъпо. Горещата ми молба е, ако някой има възможност да го вземе от там и донесе до България. Естествено ще покрия разходите му и ще се отблагодаря. 

# 634
  • Мнения: 17
Здравейте, направих резервация в този хотел: https://www.booking.com/hotel/it/ambrosiana-milano-milano.bg.htm … fded838e68;dcid=2
видях, че е близо до метростанция и градски транспорт. Дали някой може да помогне с мнение за хотела или квартала.

# 635
  • Мнения: 5 664
Момичета, имам нужда от упътване. Имаме престой в хотел NH Milano Congress Centre в Асаго. За съжаление имаме само половин свободен ден - от сутринта до към 3-4 следобяд. Решихме, че искаме да видим Piazza del Duomo. Ясно, че за толкова кратко време няма да успеем да разгледаме, но все пак ще видим повече, отколкото ако стоим в хотела. Разглеждах картата, мисля, че долу-горе се ориентирах, но ще съм много благодарна, ако някой ми даде по-подробни обяснения. Първо - от летище Линате до спирка Assago Milanofiori Forum как може да се стигне? Има ли спирка на метрото близо до летището? И вторият ми въпрос е от спирка Assago Milanofiori Forum до въпросния площад как да се придвижим? На коя спирка трябва да слезем? Билетчето за метрото колко евро е и има ли възможност да се вземе някаква двудневна карта или няма смисъл?

# 636
  • Мнения: 965
Здравейте, направих резервация в този хотел: https://www.booking.com/hotel/it/ambrosiana-milano-milano.bg.htm … fded838e68;dcid=2
видях, че е близо до метростанция и градски транспорт. Дали някой може да помогне с мнение за хотела или квартала.
Кварталът е ОК, а хотелът - по-скоро не.

# 637
  • Мнения: 3 609
Момичета на 19.03 се върнах от изложение в Милано, за мой ужас чак в България разбрах че съм си забравила костюма в хотела. Питах няколко куриерски фирми за цената на пратка от там, оказа се твърде скъпо. Горещата ми молба е, ако някой има възможност да го вземе от там и донесе до България. Естествено ще покрия разходите му и ще се отблагодаря. 

Oх,  Stelu6a така ме е яд, ако бях видяла поста ти по-рано, щях да ти взема костюма!! Ние на 22-ри кацнахме!! Съжалявам, наистина!! Надявам се да си намерила начин да го получиш.

# 638
  • Milano
  • Мнения: 3 705
Момичета, имам нужда от упътване. Имаме престой в хотел NH Milano Congress Centre в Асаго. За съжаление имаме само половин свободен ден - от сутринта до към 3-4 следобяд. Решихме, че искаме да видим Piazza del Duomo. Ясно, че за толкова кратко време няма да успеем да разгледаме, но все пак ще видим повече, отколкото ако стоим в хотела. Разглеждах картата, мисля, че долу-горе се ориентирах, но ще съм много благодарна, ако някой ми даде по-подробни обяснения. Първо - от летище Линате до спирка Assago Milanofiori Forum как може да се стигне? Има ли спирка на метрото близо до летището? И вторият ми въпрос е от спирка Assago Milanofiori Forum до въпросния площад как да се придвижим? На коя спирка трябва да слезем? Билетчето за метрото колко евро е и има ли възможност да се вземе някаква двудневна карта или няма смисъл?


Няма метро на Линате все още, строят го (М4).
Вземаш автобус 73 пред летището до последна спирка (Сан Бабила), оттам вземаш метрото (М1) до Кадорна, където правиш смяна със зелената линия М2 до Ассаго Миланофиори Форум.

Билети има на машинките на спирката  пред летището, в твоя случай е cumulativo U+1 zona от 2,50 евро.


Обратно, от Ассаго до Кадорна с М2, там сменяш с М1 и слизаш на Дуомо.

Ако се разходиш по корсо Витторио Емануеле стигаш до Сан Бабила, откъдето можеш да си хванеш 73 до Линате от същата спирка, на която си слезнала на отиване, без да се връщаш до хотела.
Оттам билета до Линате е на градска тарифа (1,50 евро).

Двудневни карти за твоят тип билети няма.
Има еднодневна от 5,80 евро (biglietto giornaliero cumulativo area piccola), важи от валидирането до края на деня за неограничен брой пътувания.

# 639
  • Мнения: 5 664
Скрит текст:
Момичета, имам нужда от упътване. Имаме престой в хотел NH Milano Congress Centre в Асаго. За съжаление имаме само половин свободен ден - от сутринта до към 3-4 следобяд. Решихме, че искаме да видим Piazza del Duomo. Ясно, че за толкова кратко време няма да успеем да разгледаме, но все пак ще видим повече, отколкото ако стоим в хотела. Разглеждах картата, мисля, че долу-горе се ориентирах, но ще съм много благодарна, ако някой ми даде по-подробни обяснения. Първо - от летище Линате до спирка Assago Milanofiori Forum как може да се стигне? Има ли спирка на метрото близо до летището? И вторият ми въпрос е от спирка Assago Milanofiori Forum до въпросния площад как да се придвижим? На коя спирка трябва да слезем? Билетчето за метрото колко евро е и има ли възможност да се вземе някаква двудневна карта или няма смисъл?


Няма метро на Линате все още, строят го (М4).
Вземаш автобус 73 пред летището до последна спирка (Сан Бабила), оттам вземаш метрото (М1) до Кадорна, където правиш смяна със зелената линия М2 до Ассаго Миланофиори Форум.

Билети има на машинките на спирката  пред летището, в твоя случай е cumulativo U+1 zona от 2,50 евро.


Обратно, от Ассаго до Кадорна с М2, там сменяш с М1 и слизаш на Дуомо.

Ако се разходиш по корсо Витторио Емануеле стигаш до Сан Бабила, откъдето можеш да си хванеш 73 до Линате от същата спирка, на която си слезнала на отиване, без да се връщаш до хотела.
Оттам билета до Линате е на градска тарифа (1,50 евро).

Двудневни карти за твоят тип билети няма.
Има еднодневна от 5,80 евро (biglietto giornaliero cumulativo area piccola), важи от валидирането до края на деня за неограничен брой пътувания.

Ти си слънце Hug Ще си разпечатам обясненията ти и ще се водя по тях. Благодаря ти bouquet

# 640
  • Мнения: 86
Здравейте, един много бърз въпрос, на който не можах да намеря отговор из темите - някой да е взимал веспа под наем за един ден или няколко часа в Милано/Бергамо? В Интернет видях,че има разни такива предложения.  newsm78 newsm78

# 641
  • Мнения: 94
Здравейте, следя темата от известно време, но си признавам, че не съм прочела всички теми от началото. Опитвам се да намеря алтернатива на пътуването с влак от Милано до Бергамо (града, не летището) . Автобуси намирам само до летището. Ще съм благодарна, ако някой има информация, да сподели.

# 642
  • Мнения: 3
Момичета на 19.03 се върнах от изложение в Милано, за мой ужас чак в България разбрах че съм си забравила костюма в хотела. Питах няколко куриерски фирми за цената на пратка от там, оказа се твърде скъпо. Горещата ми молба е, ако някой има възможност да го вземе от там и донесе до България. Естествено ще покрия разходите му и ще се отблагодаря. 

Oх,  Stelu6a така ме е яд, ако бях видяла поста ти по-рано, щях да ти взема костюма!! Ние на 22-ри кацнахме!! Съжалявам, наистина!! Надявам се да си намерила начин да го получиш.
За съжаление не намерих друг начин. Все още се надявам някой да прочете молбата ми и да откликне.

# 643
# 644
  • Варна
  • Мнения: 282
Четох в темите, че за пътуване до Комо трябва  да пътувам от Milano Nord Cadorna до Como Nord Lago. Пътуването е около час. Ако тръгна от Милано централе до Como S. Giovanni ще пътувам половин час, а разстоянието между двете гари е около километър. Интересува ме пътя между двете гари приятен ли е или да предпочета първи вариант.
Ще ходим и до Генуа, като екскурзията до Комо ми е резервен вариант ако успея бързо да разгледам Милано. Ако не другия път.
Резервирах си апартамент през Airbnb (за първи път), за да ползвам кредита от 18 евро който ми пратиха, а и понеже в централната част на Милано нямаше евтини места през Букинг. Важно е да се знае, че веднага блокират парите дори и да имате анулация. Аз нямах достатъчно пари в картата, но до 24 часа ги осигурих и потвърдиха резервацията. Дано всичко е наред.

Общи условия

Активация на акаунт