дали ми тормозят детето в яслата?

  • 3 091
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 901
Бумеранг, доста мислих над казуса ти, защото много се развълнувах, чак ми се приплака за детето. Знаеш ли какъв ми е съвета - еми, отиди и проведи един разговор с всеки поотделно (казвам го, защото е възможно и да си попрехвърлят отговорността една на друга лелките), ама недей благинко и нежно, може би не и със скандал отначалото, но много сериозно, граничещо със строгост или леден тон. Виж, става въпрос за твоето дете и мога да си представя на теб точно какво ти е, щом на мен така ми примъчня. Със сигурност някой го тормози - може да му се карат, да му размахват пръст, дай боже да не го пошляпват, но за детето е достатъчно травмиращо и това отношение, особено пред останалите дечица! Никой няма право да се държи така с детето ти. Ако трябва, разкъсай ги бе! Знаеш какви майки има - скандал за поглед накриво правят, но - майки са! Защото, Бумеранг, по-добре няма да стане със сигурност! Нещата няма да се променят ей така от нищото и от едни бонбони, могат даже да станат още по-травмиращи за детето. Идеята ми е че нищо не губиш, наистина, просто имаш шанс да оправиш нещата. Пък и помисли реално - дори да се наложи да смените градината - това е пак по-добрият вариант, отколкото да продължават и да се задълбочават нещата така, нали? Честно да ти кажа, ако бях в Русе, аз щях да дойда да им се накарам на лелите.

Успех, и да знаеш, че ще те мисля! Сподели, как са минали нещата!

И, виж какво, ако се окаже че си била по-остра към някоя леля, винаги после можеш да поднесеш извиненията си с кутия бонбони, тогава вече и с друго око ще гледат на теб (ето, жената призна, че е сгрешила и се извинява, колко малко хора го правят) и поне ще знаят за какво лапан бонбони!

Успех, успех!

# 16
  • Мнения: 3 116
И на мен ми стана много тежко за детенцето  Cry Като съдя по реакциите които си описала явно има някакво по-грубо отношение в яслата  Twisted Evil

Споделям мнението на Валентина за това какво може би трябва да се направи  Thinking

Ох, сподели по-нататък моля те как се развиват нещата при вас  Rolling Eyes

# 17
  • София
  • Мнения: 39 770
Говори с персонала, може и да му се карат.
Когато прибирах Дияна от яслата съм присъствала на миене на дупета, но нищо не съм чувала зад вратата. Може нашите лели да са били добри.

# 18
  • Мнения: 36
Моето бебе е още малко за ясла, но започнах много да се интересувам от тези неща откакто подобно нещо се случи на братовчедка ми. Нейното момиченце е на 2г и 4 месеца - беше научено да си казва - аз лично съм я водила до тоалетната когато съм я гледала, изпишква се и се избърсва, ако ака аз я избърсвам и пуща водата. Записаха я на ясла и за първите три седмици два пъти я вземаха НААКАНА! Какво да си помисли майка й освен, че нещо са й се скарали или недай си боже е по- лошо. Така ми стана мъчно за детенцето, ами мама - гледаш го, трепериш му, притесняваш се за всичко и накрая какво - да ми го стресират и плашат хора, които са си сбъркали професията... #Cussing out
Boomerang искрено ти съчуствам. Все още не мога да ти помогна със съвет, но мисля, че Валентина е права. Няма кой да защити дечицата ни ако ние не го направим. Дано всичко да се оправи Praynig.

# 19
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Бумеранг, доста мислих над казуса ти, защото много се развълнувах, чак ми се приплака за детето. Знаеш ли какъв ми е съвета - еми, отиди и проведи един разговор с всеки поотделно (казвам го, защото е възможно и да си попрехвърлят отговорността една на друга лелките), ама недей благинко и нежно, може би не и със скандал отначалото, но много сериозно, граничещо със строгост или леден тон. Виж, става въпрос за твоето дете и мога да си представя на теб точно какво ти е, щом на мен така ми примъчня. Със сигурност някой го тормози - може да му се карат, да му размахват пръст, дай боже да не го пошляпват, но за детето е достатъчно травмиращо и това отношение, особено пред останалите дечица! Никой няма право да се държи така с детето ти. Ако трябва, разкъсай ги бе! Знаеш какви майки има - скандал за поглед накриво правят, но - майки са! Защото, Бумеранг, по-добре няма да стане със сигурност! Нещата няма да се променят ей така от нищото и от едни бонбони, могат даже да станат още по-травмиращи за детето. Идеята ми е че нищо не губиш, наистина, просто имаш шанс да оправиш нещата. Пък и помисли реално - дори да се наложи да смените градината - това е пак по-добрият вариант, отколкото да продължават и да се задълбочават нещата така, нали? Честно да ти кажа, ако бях в Русе, аз щях да дойда да им се накарам на лелите.

Успех, и да знаеш, че ще те мисля! Сподели, как са минали нещата!

И, виж какво, ако се окаже че си била по-остра към някоя леля, винаги после можеш да поднесеш извиненията си с кутия бонбони, тогава вече и с друго око ще гледат на теб (ето, жената призна, че е сгрешила и се извинява, колко малко хора го правят) и поне ще знаят за какво лапан бонбони!

Успех, успех!
Абсолютно съм съгласна.Нямам дете още,но направо се поставих на твое място.Много ми стана криво.Моето мнение е да идеш и да се разберете с лелите,за да не продължава да се травмира детето.

# 20
  • Мнения: 4 406
честно казано, нямам си доверие- много лесно ссе паля ,  а сега съм и афектирана към тези лелки и незнам колко неща ще им наговоря. но непременно ще се опитам да изкопча нещо днес. пробвах преди 2 месеца да получа  отговор на това как синът ми се е  напикал , след като е с памперс и не получих смислен отговор- тя била друга леля на смяна, отговорната леля твърдеше, че докато го водела от тоалетната до стаята и той се напишал... не се сетих тогава да питам за какъв дявол го е разкарвала из яслата събут...
ето сега и тези проблеми- ужасно се тормозя сега, как ли е горкото, аз докато съм на работа, да му се не видят и парите, ама то и гладен не се седи. снощи бях склонна да напусна работа, само и само да е спокойно детето

# 21
  • София
  • Мнения: 48
Аз имах подобен проблем с мойто момченце. Когато го преместиха от яслата в група трябваше да пишка на тоалетна чиния а не в гърне. За него това беше ново и непознато. Лелката го е карала на сила да седне, крещяла и дори го е пляскала по дупето. Той милия не е посмял да седне, до обяд стиска и като легнат на обяд се е изпускал докато е спял. Толкова го бяха стресирали, че сутрин започваше да плаче и да се тръшка още от вкъщи при положение, че година и половина ходеше на градина с желание. През цялото време споменаваше името на въпросната лелка, дори когато само я видеше в коридора започваше да плаче. Мъжът ми побесня, отишъл една сутрин и  и вдигнал сериозен скандал, дори я заплашвал. Явно това помогна, само не знам защо трябва да се стига до скандали и разправии. Тази жена вече е в по-горна група и нещата се подредиха.
Дано да разрешите и вие проблема по-бързо и лесно. Опитай се да разбереш коя е причината за това поведение на детенце. Сигурна съм, че такава има.  Simple SmileУспех!

# 22
  • Мнения: 4 406
дано да успея, не ми се искаше със скандали, но може би това ще е начина

# 23
  • Русе
  • Мнения: 785
Boomerang, доста си мисля по твоя проблем, защото сме донякъде в сходна ситуация, пък и от един град...
За мен е очевидно, че лелите се карат на детето (едва ли чак го бият Rolling Eyes), и ако то не е свикнало на такова отношение (особено пред другите деца), естествено ще се травмира...
Не може ли просто да ги помолиш да го оставят с памперс за малко (без заплахи и скандали, но твърдо)..., той като гледа другите деца, ще разбере "отде изгрява слънцето" и сам ще започне да се старае, да не прави издънки...
Не мога да разбера, защо толкова го бързат с тоя памперс (мързел ли, какво?)...В нашата ясла, има и по-големи деца с памперси - просто пробват всички и преценяват кое кога е готово. Моят син тръгна на година и 10 месеца, и още го нося с памперс, а там му го махат - е, случва се да ми върнат опикани дрехи, както и да го върнат пак с памперс, но това никога не е било проблем - нито за тях, нито за мен.
От другата седмица, ще го пускам пак на ясла, щото пък мен ме овикаха, че не ходел редовно и само бройка заемал, ама кво да ги правиш... не мисля да се разправям за каквото и било засега... (А, моят също няма желание да ходи..., явно има някакъв друг стресиращ фактор  newsm78)...
Успех!

# 24
  • Мнения: 660
Boomerang, много ми стана кофти, като прочетох тази история. Напомни ми преди време, когато аз ходех на детска градина, когато някой направеше беля, лелките го караха да застава в средата на килима, около който бяха наредени столчетата на другите деца, и да се съблече гол за наказание. Естествено, никой не искаше, а отиваше да мрънка и да се извинява на лелката, докато накрая тя великодушно му прости греха. Веднъж беше дошло едно ново момиченце, то не знаеше, че с лазене по пода се отменя наказанието, съблече се, всички деца вкупом се разсмяха, а лелките я овикаха, защо се е съблякла!!!, не мога да забравя погледа, с който тя гледаше в една точка стената отсреща, със стиснати устни и скръстени ръце и нищо не каза и не направи, докато една лелка не я избута грубо към ъгъла и не я облече.
Вярно, че говоря за група от по-пораснали деца, твоето е още мъничко за такъв тип психологически тормоз, но кой знае какви точно са им методите на възпитание, пък и те едва ли ще си признаят. Единственото, което ми хрумва на първо време, е да поговориш с майки на други деца от яслата - дали забелязват някакви признаци или са подразбрали нещо, и ако успеете да сглобите по-пълна картина, да се обедините в протеста. Така би имал по-голяма сила.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 901
Бумеранг, хич не се притеснявай, че лесно палиш - даже в случая е по-добре така! Като ти припали, им направи сериозния скандал и това е.

Вдъхновена от разказа на Бибошка, ще ти разкажа и аз за мен - бях обаче в детската градина (очевидно по-голяма) и една леличка ме биеше всеки следобед, защото не заспивах. Не защото съм пречела на другите деца - аз просто си лежах с отворени очи в креватчето и тя минаваше и като ме видеше (и аз - глупачката, не съм имала ъкъл да си затворя очите като наближи) с отворени очи, ми люсваше 2 шамара и ми крещеше, че не съм спяла и аз даже на няколко пъти и съм заспивала в неусвес! В другите просто си плачех под чаршафа! И въпреки, че тогава можех да говоря, знаете ли кога казах на майка ми - когато вече бях в университета - просто един ден пътувахме с мама в автобуса и тя ми посочи една руса жена (която абсолютно по същия начин се носеше с прическа на кок) и ме попита "Мамее, помниш ли я тази жена?" и аз веднага й казах "Да, другарката Груева от градината. Тя ме биеше, защото не спях!" Майка ми  #Crazy беше в потрес няколко дни! Как не съм й казала! Представяте ли си колко виновни се чувстват децата, какъв авторитет имат тези лели пред тях, че за едно нормално нещо детето да се почувства толкова несигурно! Аз можех да говоря, но не съм казала, ами твоето мишленце, Бумеранг, то сигурно и не може да си каже, какво му правят!

И съм на мнение, че един скандал в повече няма да им навреди, тъкмо ще знаят, че ако им хрумне нещо да превъзпитават некомпетентно, ще ги сполетиш отново!

# 26
  • София
  • Мнения: 6 743
Лелееее, хораааа, Shocked #Crazy Shocked #Crazy Shocked #Crazy направо ме травмирахте с тези истории.Аз по принцип имам лоши спомени от яслата на големия, защото често боледуваше, но сега за малкия дори и да имах някакви мисли да го пращам на ясла те вече се ИЗПАРИХА КАТЕГОРИЧНО и знам, че ще си го гледам до 3 години Heart Eyes   Heart Eyes :love
Аз лично бих отишла при директорката най-напред и бих говорила с нея много сериозно, не зависимо, че персонала не я харесва.Все пак тя е директор!А и самата директорка има началници!Ако се наложи бих стигнала и до по-нагоре дори в писмен вид.

# 27
  • Мнения: 601
  Един ден живот и здраве незнам как ще пратя моето дете,като ги знам какви са Close
   Явно е за толкова години не са си променили манталитета,защото по мое време имаше лелки,които най-редовно ни посягаха,спомням си един пример едно дете до мен защото не му се спеше и така го пребиха ,4е още ми е пред очите. #2gunfire
   Веднага щом си усетила да ти посягат не детето,смени му яслата.Повярвай това не се забравя,колкото и да си малък!

# 28
  • Мнения: 7 474
Според мен, ако говориш първо с директорката може да последва обратен ефект! Ако са гадни лелките да се озлобят още повече newsm78 Много сложна ситуация- ни така , ни иначе. По-добре с добро. Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 2 901
Според мен, ако говориш първо с директорката може да последва обратен ефект! Ако са гадни лелките да се озлобят още повече newsm78 Много сложна ситуация- ни така , ни иначе. По-добре с добро. Peace

Зависи кое наричаш добро - ако говориш за разговор с лелките, не се знае с какъв тон ще се започне нито как ще свърши всичко. Аз ако съм директорка на място, ще искам да знам, за какво става въпрос, преди хората да преминат към саморазследвания.

А това, че я недолюбват директорката... Това на някаква анархия ли ми намирисва или... В крайна сметка не можем да се съобразяваме с това. Ние сме родители и как ще се отнасят с детето ни на тази възраст все още не зависи само от детето!

Общи условия

Активация на акаунт