Къде в София предлагат по-луксозно опаковане на подаръци?

  • 13 667
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 872
Здравейте! Пускам тази тема, защото сама явно не успях да се ориентирам къде могат да ми предоставят въпросната услуга, на някакво по-компетентно ниво. Налага ми се тези дни да опаковам един доста скъпичък подарък, предназначен за специален повод и държа опаковката му да е луксозна и елегантна - отговаряща на съдържанието. За съжаление се оказва, че на повечето места предлагат доста стандартизирани услуги, в леко кичозен стил и на всичкото отгоре очакват за това изпълнение да им бъде заплатена цена от порядъка на 15-20 лв. Какво имам в предвид? Ами следното - обгръщат подаръкът по най-семплият начин с опаковъчна хартия (а и избора на такава не е особено богат), лепват една панделка отгоре и са отбили номера. А на мен ми се иска нещо наистина елегантно, нестандартно и пищно като завършек, по възможност да се съчетават няколко техники за постигане на крайния резултат (дантела, хартия, мъниста, някакви други детайли...) Нямам против да дам 20 лв. за опаковането, но очакванията ми да са оправдани.

Ето още 2 примерни линка на опаковки, които ми харесват като изпълнение:

http://www.hera.bg/im/9559.w625.jpg

http://www.crystalmystique.eu/images/Satin-foulard-wrapping-120.jpg

А на ето тази фирма - http://www.pack.almira-bg.com/index.html , творенията наистина са запленяващи (можете да ги разгледате), но пък не те ми отговориха на запитването чрез е-мейл, което съгласете се, че някак си не е особено сериозно, а и са ми малко далечко като местоположение, затова засега ги отписвам като вариант.

Очаквам вашите препоръки и идеи , благодаря! Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 1 484
 Сещам се за 2 места, на които са ми правили нестандартни опаковки. Едното е мол Сердика, като влизаш през главния вход има вляво един цветарски магазин- там съм опаковала два пъти преди около година подаръци, бяха красиви и елегантни. Сега не знам какво предлагат, вероятно зависи кой е зад щанда.
Другото място е едно мъничко магазинче за цветя на ул. "Асен Златаров", съвсем близо до ъгъла с "Шипка". Там собственичката прави разни изгъзици, ама красиви в повечето случаи. Основно там опаковам подаръци, но аз предпочитам по-изчистени неща, на завъртените само им се радвам.
Не знам дали биха ти допаднали изпълненията на тези две места, въпрос на вкус е, на мен тези, които си показала не ми харесват особено, идват ми прекалено, но можеш да пробваш, ако са ти на удобно място.

# 2
  • Мнения: 13 555
В МОЛ София има щанд за опаковане на подаръци. Там съм виждала страхотно опаковани подаръци.
Може да разпечатите снимки и да видите на място какво могат да направят. Успех.

# 3
  • Мнения: 576
В цветарските магазини на Цветна хармония-има на няколко места в София,едното е в мола на окръжна болница,са ми правили страхотна опаковка.Казваш,че искаш нещо по-интересно и нестандартно и го правят-надминаха очакванията ми.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 379
В МОЛ София има щанд за опаковане на подаръци. Там съм виждала страхотно опаковани подаръци.
Може да разпечатите снимки и да видите на място какво могат да направят. Успех.
Още един глас за там  Peace Също и в мол Сердика, етаж -1 срещу Ню Йоркър опаковат страхотно  Peace

# 5
  • Мнения: 106
Имаше на Патриарха и Витошка почти....по Патриарха посока Попа, малко след пиците. Там са ми опаковали както и каквото искам аз. Единия път по снимка ми го направиха (айде, почти същото).
Другото, което се сещам е големи цветарски магазини, ама наистина големи. Срещу Пирогов имаше такъв, там също имаха набор от много хартия, много пандела, много нещо. Остават и МОЛ-овете, ама там сякаш по-стандартни неща правят, а и по-скъпи по общи наблюдения.
Има ли шанс подаръкът да се събере в кутия за подарък? Има мнооооого хубави кутии, достатъчно луксозни, с капак във всякакви форми и цветове. Така че да дадеш парите за кутия луксозна, а не за опаковането й.

# 6
  • Мнения: 5 872
Момичета, благодаря на всички ви за изчерпателните отговори  bouquet

Радвам се, че сте обяснили подробно и защо препоръчвате конкретното място, тези насоки са ми от голяма полза.

Като че ли най-много положителни гласове е събрал The Mall (на Цариградско), а след него и Сердика Център. Най-вероятно ще заложа на първия, щом казвате, че предлагат по-нестандартни опаковки. Можете ли да ме ориентирате леко и в цените? Например - за подарък, който си е в негова фабрична кутия, с квадратна форма, с приблизителни размери 25-25 см. и дебелина от няколко см., колко горе-долу ще ме таксуват, според вас? Дали ще излезе над 20 лв.? На вас досега колко ви е излизало опаковането, понеже споменахте, че сте ползвали въпросните магазинчета?

terpsyhora, дали случайно това малко магазинче, за което пишеш има някаква фейсбук страница или уебсайт? Едва ли, щом казваш, че е мъничко, но все пак...Simple Smile А всъщност показаните от мен снимки (тези, които съм дала в двата линка по-горе) не са точно това, което искам. Просто странно, но дори в нета не успях да намеря примерни опаковки, такива каквито си ги представям. Може би единствено няколко от вариантите на фирмата, спомената от мен отговарят на очакванията ми. http://www.pack.almira-bg.com/ ето примерно 4-тата, 5-тата, 6-тата, 9-тата (особено тя), 12-тата, 16-тата, 20-тата и 24-тата много, ама много ми харесват като дизайн - искам нещо подобно, естествено в предпочитаната от мен цветова гама.

Jacky_S, къде срещу Пирогов? Аз не си спомням да съм виждала магазинче за цветя там, но може би просто не съм обръщала внимание. А колкото до подаръчните кутии- досега винаги такива съм ползвала и исках малко да разнообразя. Намирам някаква символика, ако щеш, в самия акт на разкъсването на опаковката на подаръка. Grinning Хах то как прозвуча, ама мисля, че ме разбрахте.

Отново голямо merci на всички ви Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 1 484
Гърне, не знам, мога утре да мина и да ги питам, но едва ли. Сега като видях конкретно тези опаковки, които си посочила, се сетих, че на пазара на Красно село имаше магазинче за цветя, в което една от продавачките правеше такъв тип опаовки, просто жестоки! И бяха без пари. Но беше преди много време, изобщо не знам съществува ли това място. Също така съм абсолютно сигурна, че в малкото магазинче ще ти догодят такава опакова, особено ако им обясниш/ покажеш какво точно искаш.

Ще се радвам да споделиш впоследствие къде си свършила работа и доволна ли си, мисля, че бъде полезно.

# 8
  • Мнения: 5 872
Разбирам... Simple Smile Права си, едва ли след толкова време може да се разчита, че магазинчето все още ще съществува и да не забравяме - че някоя компетентна служителка, в чийто капацитет попада подобно луксозно опаковане на подаръци, ще работи там. Може да не е особено веща в декорирането и да не може да постигне толкова елегантно и детайлно опаковане Thinking

Задължително ще споделя на какво съм се спряла в крайна сметка, обещавам. Просто ми се искаше предварително да имам идея от къде, какво могат да ми предложат, и като дизайн, и като цена, за да съм подготвена, понеже не разполагам с много свободно време и ще ми е на практика невъзможно да обиколя всички предложени от вас локации, веднъж, за да попитам за условията, и втори път, за да ми опаковат подаръка. Така че, ако имам време обезателно ще намина покрай препоръчаното от теб магазинче и ще се консултирам. Ако не - направо в Мола на Цариградско ще отида вероятно Peace

# 9
  • Мнения: 106
Момичета, благодаря на всички ви за изчерпателните отговори  bouquet

Радвам се, че сте обяснили подробно и защо препоръчвате конкретното място, тези насоки са ми от голяма полза.


Jacky_S, къде срещу Пирогов? Аз не си спомням да съм виждала магазинче за цветя там, но може би просто не съм обръщала внимание. А колкото до подаръчните кутии- досега винаги такива съм ползвала и исках малко да разнообразя. Намирам някаква символика, ако щеш, в самия акт на разкъсването на опаковката на подаръка. Grinning Хах то как прозвуча, ама мисля, че ме разбрахте.

Отново голямо merci на всички ви Peace
От другата страна на Тотлебен. Не където е бензиностанция Петрол, а отстрани - до банка ДСК. Той е голям магазин, на самия булевард.
Пък опаковай го сама, ако не харесаш нищо, може да се получи по-добре, отколкото предполагаш Simple Smile

# 10
  • Мнения: 5 872
Благодаря, ще проверя тия дни Peace

Едва ли ще направя нещо, ако тръгна сама да го опаковам, малко съм вързана в ръцете, а ми се иска да се получи наистина елегантно, затова смятам да пропусна самоделните опити Laughing

# 11
  • Мнения: 106
Едва ли ще направя нещо, ако тръгна сама да го опаковам, малко съм вързана в ръцете, а ми се иска да се получи наистина елегантно, затова смятам да пропусна самоделните опити Laughing
Ох, милата, ти като мене вързана. Аз затова знам къде опаковат, щото съм същата. Единия път като опаковах подарък за рожден ден на дете, отиваме с моето дете и майката казва на детето си, на което току що съм връчила собственоръчно опакован подарък "Оооо..виж, мамо, подарък имаш, и сама си го е опаковала" (детето ми). Повече няма нужда да обяснявам  Blush

# 12
  • Мнения: 5 872
Здравейте, момичета Simple Smile

Както обещах, ще споделя какво се случи в крайна сметка с подаръка - всичко мина добре, опаковката беше направена почти според очакванията ми, с богата и пищно изработена панделка.

Доверих се на малкото магазинче, на ъгъла на "Витоша" и "Патриарха", което беше споменато по-нагоре в темата и което и преди съм посещавала. Просто заложих на сигурния вариант, вместо да рискувам.

Много ми се искаше да проверя предложените от някои от вас места - магазинчето на "Асен Златаров" и силно препоръчания бутик в The Mall, но не успях да намина през тях, просто не ми стигна времето.

Съумях да отскоча до магазина за цветя до Пирогов, препоръчан от Jacky_S и бях впечатлена - наистина е огромен, на 3 етажа, мисля. Странното беше, че въпреки изключително богатия им асортимент, нямаха нито една мостра / пробна опаковка за подарък, даже и на снимка на можаха да ми покажат изработени от тях неща. Thinking Освен това, бяха доста уклончиви по отношение на евентуалната крайна цена, което допълнително ме отказа.

В мола на "Стамболийски" пък момичетата бяха много мили, но най-откровено си казаха, че няма как да изработят нещо по-нестандартно Mr. Green

Това е в общи линии - подаръчната ми драма се разреши успешно Peace Сърдечни благодарности на всички, включили се в темата със съвети и предложения, бяхте страхотни  bouquet

# 13
  • Мнения: 106
Здравейте, момичета Simple Smile

Както обещах, ще споделя какво се случи в крайна сметка с подаръка - всичко мина добре, опаковката беше направена почти според очакванията ми, с богата и пищно изработена панделка.

Доверих се на малкото магазинче, на ъгъла на "Витоша" и "Патриарха", което беше споменато по-нагоре в темата и което и преди съм посещавала. Просто заложих на сигурния вариант, вместо да рискувам.

Много ми се искаше да проверя предложените от някои от вас места - магазинчето на "Асен Златаров" и силно препоръчания бутик в The Mall, но не успях да намина през тях, просто не ми стигна времето.

Съумях да отскоча до магазина за цветя до Пирогов, препоръчан от Jacky_S и бях впечатлена - наистина е огромен, на 3 етажа, мисля. Странното беше, че въпреки изключително богатия им асортимент, нямаха нито една мостра / пробна опаковка за подарък, даже и на снимка на можаха да ми покажат изработени от тях неща. Thinking Освен това, бяха доста уклончиви по отношение на евентуалната крайна цена, което допълнително ме отказа.

В мола на "Стамболийски" пък момичетата бяха много мили, но най-откровено си казаха, че няма как да изработят нещо по-нестандартно Mr. Green

Това е в общи линии - подаръчната ми драма се разреши успешно Peace Сърдечни благодарности на всички, включили се в темата със съвети и предложения, бяхте страхотни  bouquet
Браво! Важното е всичко да е приключило, както ти си очаквала Simple Smile Още много хубави поводи за хубави подаръци в хубави подаръци ти пожелавам   bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 1 484
Аз ти благодаря за информацията. Радвам се, че си доволна и се е получило красиво! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт