Антибиотик и кисело мляко

  • 20 871
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 108
и сега тъкмо реших да  си давам , както преди кисело мляко, когато поиска и Reflex ме разби отново Thinking
много съм скарана с тези лекарства Sick докато разбера,че ефералган и парацетамол били май едно и също голямо главоблъскане  беше Blush, а те  от най-масовите са ..... по бързо да оздравява,че се побърках от мисли ....
Сега само на сок ли да кара детето вечер Crossing Armsотидоха ни бузките на кино Tired
Виж тук, в Дозировка и начин на приложение  http://www.medinfo.bg/doctor/sprav/Upsamox.htm   Това е същия антибиотик, но друго производство.  Ако не може да се взима с мляко, нямаше да пише изрично, че храната не повлиява резорбцията му.  Grinning
не ми се отваря линка,но още в предния си пост ме впечатли с точното си цитиране на листовката и на неразбираемите за мен думички Laughing Rolling Eyes
ще си давам млякото-благодаря на всички взели отношение-понаучих разни неща

# 16
  • Мнения: 8 505
kote.kote1 ,грешката е моя,извинявай за заблудата EmbarassedКисело мляко е несъвместимо с АБ от тетрациклиновия ред,а с останалите може,но 2 часа преди или след даването на АБ.Витамините си важат и тук.

# 17
  • Мнения: 2 108
kote.kote1 ,грешката е моя,извинявай за заблудата EmbarassedКисело мляко е несъвместимо с АБ от тетрациклиновия ред,а с останалите може,но 2 часа преди или след даването на АБ.Витамините си важат и тук.
Кажи сега като отвори дума , какаво важи и тук за витамините?! #Crazy Бе аз на кой свят съм живяла преди да родя?! newsm78 Само аз ли съм толкова недообразована в тази област?!

# 18
  • Мнения: 8 505
Да даваш витамини от група В (В комплекс например).

# 19
  • Мнения: 2 108
добре-ще давам
вчера свършихме 10-дневен прием ва Мултисаностол и му давам вит С
Ще давам и това коет оказваш
Пак мерси

# 20
  • Мнения: 1 014
kote.kote1, за да ти е по-лесно да се ориентираш в търговските наименования, чети състава на лекарството. Обикновено е на самата опаковка или вътре на листовката. В ефералган, фервекс, парацетамол и в панадол активната съставката е парпацетамол, т.е една и съща. Случвало ми се е майки да споделят, че при температура редуват панадол с ефералган. Ами какво редуване, това си е едно и също лекарство и го предозират по този начин. Могат да се редуват лекарства от различни групи. Например - панадол с нурофен.

# 21
  • Мнения: 419
Витамин В и К2 се взимат винаги в комбинация с широкоспектърен антибиотик, тъй като при взимането на такъв антибиотик се развиват хиповитаминози, а вит. В предпазва и от развитието на гъбични инфекции и суперинфекции, които понякога се получават след приемане на широкоспектърен антибиотик. При тетрациклиновите антибиотици  мляко не се взима 3 часа преди и 3 часа след приема на антибиотик, но те се изписват много рядко и при деца над 7 год. възраст.

# 22
  • София
  • Мнения: 558
не ми се отваря линка,но още в предния си пост ме впечатли с точното си цитиране на листовката и на неразбираемите за мен думички Laughing Rolling Eyes
ще си давам млякото-благодаря на всички взели отношение-понаучих разни неща
Извинявай  Grinning    Резорбция - всмукване

# 23
  • Мнения: 7 640
по принцип е правилно лекарствата да се вземат на гладно, освен ако не е указано изрично нещо друго и с ВОДА- не млека, сокове, чайове.

# 24
  • Мнения: 2 108
ами аз решх да давам АБ със спринцовката от Нурофена и направо в гърлото-не че пак не го плюва частично ...но по - добре е от да го разредя с нещо и да не го изпие и не знам и колко от лекарството е изпил .... абе ще се науча аз Grinning
и после ще си давам мляко след 1-2 часа примерно-горе-долу ще угодя на всички Laughing
Мерси мами-добре че ви има  bouquet

# 25
  • Мнения: 7 640
правилно ще постъпиш

Общи условия

Активация на акаунт