Австрийска тема- №52

  • 91 607
  • 755
  •   1
Отговори
# 750
  • Пловдив
  • Мнения: 389
Здравейте, вчера се върнахме от семейна екскурзия във Виена и в мен се затвърди желанието да се преместим там. На няколко места видях реклами за валдорфски детски градини и днес ги проучвам по интернет. Видях цените на една от градините и ми се струва приемливо като за Виена. Проблемът е, че повечето свършват работа към 16:00 часа и най-късно тогава трябва да се вземат децата, а това ми се струва несъвместимо с нормално работно време на двама работещи родители, без баби и т.н. В останалите градини по-късно ли се взимат децата или пак към 16:00? Как успявате да организирате ходнето/взимането от детска градина?

Последна редакция: сб, 10 сеп 2016, 15:38 от bambucha_85

# 751
  • Linz
  • Мнения: 11 619
В 16 пак е добре. Тук затварят на обяд. При двама работещи родители е необходим 3-ти човек да се грижи за детето.

# 752
  • Мнения: 374
Bambucha, много майки работят на 30- или 20-часова работна седмица (тук има много повече такива възможности, отколкото в България, зависи и от професията, разбира се). Или майката и бащата напасват работата така, че единият започва по-късно и води детето на детската, а другият започва по-рано, съответно приключва по-рано и го взима. Има работи, при които е важно да направиш нужния брой часове, без да е твърдо фиксирано 9 до 5 например. Ако и това не става - детегледачка. 10-13 евро на час.

Нашата детска е до 17:30, но 80-90 % от децата ги взимат между 15:30 и 16. Става въпрос за Виена.

# 753
  • Мнения: 233
нашата също е частна KIWI, работят до 18:00. И да припомня, че тук частните детски градини не са по-скъпи или, не с такава разлика, както в Бг.
Някой ще ни направи ли нова тема? Берушке, верно изостави ни, ама ...:*?

Последна редакция: нд, 11 сеп 2016, 09:47 от Z♥

# 754
  • Мнения: 374
Заповядайте в новата тема!

Австрийска тема - №53

# 755
  • Мнения: 1
Здравейте! Може ли някой да ми каже какви документи и къде трябва да бъдат изпратени след раждането! За майчинство! Karenz 20+4

Общи условия

Активация на акаунт