Регресия

  • 146 508
  • 807
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 118
И така, ходих на групова регресия и идвам да споделя....
Ей, много интересно си го описала и със сигурност нямаше да досадиш с разказването на приказката. Направо се отнесох там при вас.  Simple Smile

Къде беше на регресия, в Мандалата ли?
Кой юни? И аз обмислям от известно време да пробвам групова регресия.

# 76
  • Мнения: 11
Мили момичета!
Съветвам ви да сте мноооооого внимателни с тези неща! Има случаи на отключени тежки проблеми
от такива експерименти . Синът на моя приятелка в Хамбург вече трета година е с тежки психически проблеми след регресия при много известен специалист там. Отишъл просто от любопитство и в резултат тежки личностни проблеми . Когато майка му се разрови в последствие откри десетки подобни случаи по цял свят. Помислете си дали си заслужава риска ...... newsm78

# 77
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 851
Да не би да е било чиста хипноза? Възможно е обаче синът е имал "спящо" психическо заболяване, което се е отключило след регресията. Не мога да спекулирам дали е заради нея или не, мисля, че няма човек, който може да отговори на това... Специално аз познавам много хора, ходили на регресия. И всички твърдят, че нищо чак толкова шокиращо и страшно не се вижда там. Това е защото съзнанието ти през цялото време те "пази" да не ти показва нещо, което не би могъл да понесеш. Така твърдят и специалистите, и хора, които са се подлагали на регресия. Също е истина и че ако се страхуваш прекалено много,няма да можеш да "влезеш" изобщо в регресията, просто подсъзнателно няма да си позволиш да се отпуснеш и да "идеш" там.

Но да, помислете си добре - човек ако се страхува от нещо, просто не го прави Simple Smile Което си е ОК.

# 78
  • Мнения: 3 609
Sway  Hug
Много, наистина много ми е интересно да се подложа на регресия, но бих искала да съм сама, да няма други хора..или знам ли...просто наистина имам нужда да разбера какво ще "видя" и има ли то връзка с настоящия ми живот.

# 79
  • София
  • Мнения: 62 595
Затова е по-добре да не се пипа! Щом нещо е заровено и си спи кротко, не трябва да се разравя и събужда.

# 80
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 851
Пак казвам - ние само може да спекулираме кое е отключило проблемите. Щом го е направила регресията, то е можело да стане и от един сън дори. Защото аз мога да кажа с ръка на сърцето, че регресията, която направих, с нищо не беше по-различна като усещане и "виждане" от сънища, които съм сънувала (аз сънувам доста). Трябва да си доста лабилен, за да ти се разклати психиката от един сън или регресия. А лабилни хора - да, не трябва да ходят. Съгласна съм.

Захир, единствената разлика с личната регресия е, че там изцяло терапевтът си е до теб и ти задава въпроси и си говорите за това, което виждаш и усещаш. Много помага да влезе човек в детайли, които иначе биха избягали.

# 81
  • Мнения: 11
Да не би да е било чиста хипноза? Възможно е обаче синът е имал "спящо" психическо заболяване, което се е отключило след регресията. Не мога да спекулирам дали е заради нея или не, мисля, че няма човек, който може да отговори на това... Специално аз познавам много хора, ходили на регресия. И всички твърдят, че нищо чак толкова шокиращо и страшно не се вижда там. Това е защото съзнанието ти през цялото време те "пази" да не ти показва нещо, което не би могъл да понесеш. Така твърдят и специалистите, и хора, които са се подлагали на регресия. Също е истина и че ако се страхуваш прекалено много,няма да можеш да "влезеш" изобщо в регресията, просто подсъзнателно няма да си позволиш да се отпуснеш и да "идеш" там.

Но да, помислете си добре - човек ако се страхува от нещо, просто не го прави Simple Smile Което си е ОК.

Нали се сещаш, че ние всички си имаме някакви "спящи" проблеми ! Нужно ли е от любопитство да ровичкаме там дето не знаем какво става . За тоя дето прави регресията ясно : има нужда от пари, ама тия дето ходят без нужда ......

# 82
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 851
Ами много хора отиват от любопитство и им се получава добре. Иначе по-нагоре вече казах, че "спящите" проблеми биха могли да се отключат от 100 различни неща.

Естествено, всеки си решава за себе си. Когато човек няма влечение за това, естествено няма и никакъв смисъл да го прави.

# 83
  • UK
  • Мнения: 5 999
Бях решила да отида и аз сега на 29 май, но като ви чета, сякаш клоня към отказване, на ръба съм по лични причини, не бих искала да ги нищя тук или където и да е било, но имам 2 прекрасни дечица, колкото и да искам да я видя отново ( мама ...) толкова се и страхувам от това, не точно от това, а от това, какво би отключило тази среща у мен, ако изобщо се постигне такава. Страхувам се, аз същата ли ще съм и след нея, особено след прочетеното ...
Не бих искала децата ми да изгубат майка си, не говоря за физическо изчезване а за духовно, искам да ме помнят, искам да се радвам на тяхното израстване, да съм до тях и да съм поне на половината грижовна и любяща, колкото беше и моята майчица, към мен Cry
Разколебана съм

# 84
  • София
  • Мнения: 62 595
Човек в моменти на психическа лабилност, тревожност, или просто човек, който по природа си е тревожен, по-добре хич да не се навира между шамарите. Ако искаш да изясниш някакви неща за себе си, по-добре отиди при психиатър или психотерапевт, които работят в когнитивно-поведенческа терапия. Това е личното ми мнение. На мен дори фрайдистката нещо ми идва вповече, макар да съм съгласна с доста от нещата, които Фройд казва. При когнитивно-поведенческата поне си съвсем в час, няма абра-кадабра, няма мистики, няма тайнственост, а ти и емоциите, мислите и постъпките си. Разбирам, че много хора ги влече тайнствеността, но според мен това точно за човек в кофти състояние на духа е по-скоро вредно, защото в такива периоди той има нужда от стабилност и ясен ум, а не допълнително разбъркване на мътилката.

# 85
  • Мнения: 11 381
Ами много хора отиват от любопитство и им се получава добре. Иначе по-нагоре вече казах, че "спящите" проблеми биха могли да се отключат от 100 различни неща.

Дааа, но и много хора отиват там, защото усещат, че имат проблеми и търсят отговори. Влошаването и психичните разстройства не е много ясно дали със или без регресията нямаше пак да се развият Wink 

# 86
  • Мнения: 11 381
Бях решила да отида и аз сега на 29 май, но като ви чета, сякаш клоня към отказване, на ръба съм по лични причини, не бих искала да ги нищя тук или където и да е било, но имам 2 прекрасни дечица, колкото и да искам да я видя отново ( мама ...)

kokona20, нямам представа какво очакваш от регресията, но по време на процедурата няма да видиш майка си по начина по който ти липсва. През сегашния си живот ще минеш за 2 три момента и толкова - твои си спомени. А дали и как сте били преди не се знае.

Оставам с впечатление, че смяташ регресията за пътешествие отвъд. Как в действителност си мислиш че се случва, къде си и защо очакваш да се видиш с починалата си майка?

# 87
  • Мнения: X
Здравейте.
И аз съм била на регресия при Петър.При мен не се получи.Не видях нищо.През цялото време си измислях.Той постоянно ме питаше :Кое е първото ти усещане?Коя е първата ти мисъл?
Ами,беше си чиста фантазия от моя страна.

Някой виждал ли е като на филм?

# 88
  • UK
  • Мнения: 5 999
Бях решила да отида и аз сега на 29 май, но като ви чета, сякаш клоня към отказване, на ръба съм по лични причини, не бих искала да ги нищя тук или където и да е било, но имам 2 прекрасни дечица, колкото и да искам да я видя отново ( мама ...)

kokona20, нямам представа какво очакваш от регресията, но по време на процедурата няма да видиш майка си по начина по който ти липсва. През сегашния си живот ще минеш за 2 три момента и толкова - твои си спомени. А дали и как сте били преди не се знае.

Оставам с впечатление, че смяташ регресията за пътешествие отвъд. Как в действителност си мислиш че се случва, къде си и защо очакваш да се видиш с починалата си майка?

Да, но не точно Peace Това е пътешествие в миналото, но аз в разговор с провеждащата го, разбрах, че има и подобен вид личностна регресия, при която се викал духовния ти водач и ако и позволяли, можело да се яви  и тя, изобщо не вярвам в тези неща, честно казано Crazy
Та сеанса при мен, ще бъде в тази насока, а не просто регресия Peace

# 89
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 851
Здравейте.
И аз съм била на регресия при Петър.При мен не се получи.Не видях нищо.През цялото време си измислях.Той постоянно ме питаше :Кое е първото ти усещане?Коя е първата ти мисъл?
Ами,беше си чиста фантазия от моя страна.

Някой виждал ли е като на филм?

Аз виждах картини. Но е грешна представата "като филм" - не може да очакваш екранче, на което ти се прожектира всичко Grinning Вижда се така, както по принцип сънуваш. Само дето не е сън, защото си напълно буден. Аз видях и доста детайли, видях дрехата, с която бях облечена, бродерията й чак...

А ти защо си фантазирала, след като не си виждала нищо? Simple Smile Можело е просто да му кажеш, че нищо не виждаш. На груповата регресия имаше жена, която след като приключихме каза, че НИЩО не е видяла. Обаче си призна, че е зле с въображението и визуализациите. Като цяло в регресията е важно да имаш въображение, но без да го контролираш, естествено... Той затова те е питал "Първа мисъл, образ..." и така, за да нямаш време да помислиш и да си го измислиш Simple Smile Първото, което изскочи - това е.

Общи условия

Активация на акаунт