Регресия

  • 146 197
  • 807
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Добре, да приемем, че разбереш причините за нещо и приемеш, че са такива.
Това не означава непременно, че ще се промениш. Или може би идеята е просто да се приемеш и да се "освободиш" от това, което те мъчи?

# 61
  • Мнения: 5 215
buttinsky, може би можеш да се справиш и без регресия /от темата разбрах за нея/, след като сама намираш повтарящи се модели. Ако решиш може да пишеш по-подробно и да се анализират нещата.

Според мен, дали да се освободиш или не, си е лично решение. Може да искаш да се мъчиш.
Давам веднага пример с жена, която е подложена на физически и психически тормоз от съпруга си.
Аз на нейно място бих обвинявала него, но тя го защитава и обвинява за всичко себе си.
Не го напуска и след години и синът й започва да я пребива.
Намира извинения и за него и отново обвинява себе си за всичко.
При повечето такива случаи е безрезултатно да обясняваш, че тя не е виновна и да зареже насилника.
Трябва тя да го осъзнае сама и да потърси помощ. Иначе всичко се повтаря.

# 62
  • Мнения: X
Ами аз по-скоро говорех за случая, когато вече си ходил на регресията и си разбрал причините за повтарящите се модели, но въпреки всичко не можеш да се промениш.
При мен има и повтарящи се модели, и събития, които се случват, сякаш имам да получавам някакъв кармичен урок, че за капак и фобия, която ми е напълно необяснима. Няма какво да разводнявам темата.

# 63
  • Мнения: 18 551
Точно това искам да обясня ,за да промениш ,трябва да приемеш.Да се съгласиш. И уж си приел ,уж е  ок ,но се оказва,че има още. Не се е разтворило в теб ,приел го е  разумът за възможно ,но не е  още твое. Даже когато вече е в теб ,част от теб ,пак се появяват разни съмнения ,топчета или парчета съмнение . Минава време да го  разбереш,наистина да сте вътре в проблема.Сложно си е.Нещата са ми ясни за лична употреба,ама се напъвам и аз да се изкажа.за мен е по скоро усет.
За мен бяха полезно четиво  разни книжки за прераждания,вече са изтрити,но  може да се намерят отново. И то различни гледни точки на това прераждане. Полезни,защото помагат да разбереш себе си.Различни ,защото за тези неща няма нищо сигурно ,нищо,дето да се пипа.Материя няма.Та бавно става осъзнаването ,понякога един живот не стига.Но стъпка по стъпка  има напредък.В България  няма авторитети ,няма традиции като другаде по тези въпроси.

# 64
  • Мнения: 3 609
Записвам се да следя темата!

# 65
  • UK
  • Мнения: 5 999
Някой подлагал ли се е на групова регресия? Попаднах на такива реклами във ФБ и им се чудя още Laughing

# 66
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 844
Много добре се получава за повечето хора. Мои приятели са ми казвали, че дори им действа успокояващо, да има и други хора наоколо (макар че всеки си лежи със затворени очи). Разликата с обикновената регресия е, че няма комуникация между теб и терапевта.При личната регресия той задава въпроси, насочва те, помага ти да достигнеш докъдето трябва, ако ти е трудно. При груповата, просто те въвежда - след което ти си виждаш картини като филм... И после се извежда отново, като изтече времето.

# 67
  • UK
  • Мнения: 5 999
Много добре се получава за повечето хора. Мои приятели са ми казвали, че дори им действа успокояващо, да има и други хора наоколо (макар че всеки си лежи със затворени очи). Разликата с обикновената регресия е, че няма комуникация между теб и терапевта.При личната регресия той задава въпроси, насочва те, помага ти да достигнеш докъдето трябва, ако ти е трудно. При груповата, просто те въвежда - след което ти си виждаш картини като филм... И после се извежда отново, като изтече времето.

Sway
звучи интригуващо, признавам   bouquet А после, помниш ли, всичко и разбираш ли, смисъла му?

# 68
  • Мнения: 3 609
Много искам да се подложа на регресия, надявам се това да ми даде някои отговори за нещата, които ми се случват в този живот и хората, които срещам. Имам и пасиви- не познавам материята и това предполага някои страхове.. За София можете ли да ми препоръчате специалист?

# 69
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 844
Много добре се получава за повечето хора. Мои приятели са ми казвали, че дори им действа успокояващо, да има и други хора наоколо (макар че всеки си лежи със затворени очи). Разликата с обикновената регресия е, че няма комуникация между теб и терапевта.При личната регресия той задава въпроси, насочва те, помага ти да достигнеш докъдето трябва, ако ти е трудно. При груповата, просто те въвежда - след което ти си виждаш картини като филм... И после се извежда отново, като изтече времето.

Sway
звучи интригуващо, признавам   bouquet А после, помниш ли, всичко и разбираш ли, смисъла му?


Всичко се помни, при регресията няма заспиване и загуба на памет. Напълно буден и осъзнат си. Иначе за разбирането за смисъла - аз вярвам, че всеки открива своя смисъл, стига да е достатъчно отворен към видяното и неговата символика.

# 70
# 71
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 844
И така, ходих на групова регресия и идвам да споделя.
Първо,много се радвам, че действително успях да "вляза" в медитативното състояние. Петър е изключителен човек - определено е водач, който може да те отведе... абе, навсякъде. Стига да си отворен към мистичното... и имаш въображение, което оставиш да те води (много важно: не ти да водиш въображението, а то теб).

И така, видях един много спокоен и лежерен живот... Бях мъж, на 41 години, много хубав и строен, с брада, сини очи и много младежка усмивка... стоях на каменна тераса в голяма къща и гледах морето - изключително син цвят. Знаех, че съм богат и заможен, знаех, че не съм женен, знаех, че съм изключително мил, топъл и кротък човечец. Както гледах към плажа, видях как по него върви момиче с дълга синьо/бяла, ефирна рокля и дълга руса коса, супер красива. Тогава изпитах за пръв път копнежа да се оженя и създам семейство... а може би тя предизвика това в мен.

Ще спра дотук, за да не ставам досадна, историята продължи и беше много интересна, макар и да нямаше кой знае какви катаклизми...Видях и най-важното събитие от този живот (на този мъж), то се беше случило, когато той е бил дете на около 10 години. Видях и посланието към този ми (сегашния) живот и то беше: Не се изолирай. Да, да си сам носи спокойствие и намаля риска, но помисли какви страхотни неща изпускаш така! Не се изолирай, не отблъсквай хората, напротив, допускай ги много близо и постоянно.

И така.. много съм доволна. Пак ще отида Simple Smile Началото на юни. Определено е супер интересно изживяване, все едно си гледаш филмче. А и може да бъде супер полезно като терапевтичен метод дори.

Последна редакция: чт, 21 май 2015, 11:17 от Sway

# 72
  • Мнения: X
Sway, интересно звучи. Кой е този Петър? Има ли сайт? Да не е онзи, който предлага и диск, с който сам можеш да се подложиш на регресия?

# 73
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 844
Да, същия. Ето сайта му.

# 74
  • Мнения: X
Значи все пак може да пробвам с този диск.

Общи условия

Активация на акаунт