Математически турнири - 31

  • 90 519
  • 741
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 2 124
миналата година лесно намерих задачите и не бях ровила, но сега започвам ....като гледам в повечето държави е минало на 19,  ние за какво се крием тогава - незнам - само в Канада май не е минало.... ааа може да има канадски диверсанти и да ни откраднат задачите- как не се сетих Simple Smile Simple Smile Simple Smile



В Испания се провежда утре.

# 331
  • Мнения: 422
А приемат ли отговори, написани само с молив?
Че нашия хубавец само с молив бил писал... Sad

# 332
  • София
  • Мнения: 12 270
От линка с резултатите от Сливен.

Забележка: Поради допусната грешка и разместване в една от задачите в темите за 7-8 клас (22 задача) и 3-4 клас (24 задача), по препоръка на организаторите на „Европейско Кенгуру” се присъдиха по 5 точки за въпросната задача на всеки участник, независимо от посочения от него отговор.

При децата в 145-то днес са казали на някои от тях точките им, но официално не ги видях изнесени засега. Те са втори клас.

# 333
  • Русе
  • Мнения: 688
   Класирането в Русе вече е прекроено, макар и да се води временно.
Една грешна задача в това блиц състезание води до много изкривени резултати, поради загуба на време от децата за решаване на нещо нерешимо.  Грешките стават все по-често за съжаление. 

# 334
  • Мнения: 2 124
Една грешна задача в това блиц състезание води до много изкривени резултати, поради загуба на време от децата за решаване на нещо нерешимо.

Точно това коментирах и аз с дъщеря ми тази вечер, особено ако децата са се запънали на въпросната задача, а не са я оставили за десерт.

# 335
  • Мнения: 76
И в целия този ред на мисли: Тежко и горко на онзи, който реши да преписва от българите...

# 336
  • Мнения: 2 124
И в целия този ред на мисли: Тежко и горко на онзи, който реши да преписва от българите...

Малко трудно ще им се получи, защото не са полиглоти като нас Wink

(и освен очевадните пропуски и уж неволни грешки, доста често има съкратени или изопачени съществени моменти от условието)

# 337
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 367
Ето защо дъщеря ми не е могла да разбере условието на 24-та задача Confused.
Дано в цялата страна зачетат обърканото условие. Но заради него тя не е имала време да си провери останалите задачи - отделила е твърде много време да разшифрова задачата Tired Tired Tired.

# 338
  • Мнения: 472
Хлапето (3ти клас) пропусна ЕК тази година, но като гледам пак не се е разминало без гаф. На този набор им върви на изцепки на ЕК. При миналогодишните второкласници пак имаше корекция на резултата заради задачата с калкулатора, а сега сгрешена задача пак в тяхна тема. Само не разбрах сбърканата задачата в 3-4 клас и тази в 7-8 клас еднакви ли са? И ако е така толкова ли пък не можаха да измислят за по-малките нещо подходящо за възрастта им?

# 339
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 367
Доколкото разбрах, 22-ра задача за 7-8 клас и 24-та задача за 3-4 клас.

# 340
  • Мнения: 444
Ето защо дъщеря ми не е могла да разбере условието на 24-та задача Confused.
Дано в цялата страна зачетат обърканото условие. Но заради него тя не е имала време да си провери останалите задачи - отделила е твърде много време да разшифрова задачата Tired Tired Tired.

И моята така каза, че на последната задача не успяла точно да разбере условието, доста се помъчила. Не знам задачата нито верния отговор, но вчера като да не повярваш за първи път са и казали колко точки има и че е за награждаване. Сега се чудя дали тези точки са сметнати след тази препоръка или преди. Ако евентуално е дала отговора който се е считал за верен преди поправката се оказва че сега може и да мине назад. Ако е грешен пък напротив, зависи.
Дано са казали окончателните точките че ще увеси нос.

# 341
  • София
  • Мнения: 449
От къде бих могъл да видя резултати от Кенгуруто и Математика без граници за София? Сигурно е споменато по-напред в темата, не успях да намеря?

# 342
  • София
  • Мнения: 10 825
От къде бих могъл да видя резултати от Кенгуруто и Математика без граници за София? Сигурно е споменато по-напред в темата, не успях да намеря?
От никъде. За "Кенгуру" може би има някакви частични резултати съобщени в някое училище, но нищо обобщено, а "Математика без граници" все още не е проведена навсяъде

# 343
  • Мнения: 842
Ако въпросът е за резултатите от минали турнири:
http://www.math.bas.bg/smb/kenguru/2014/kengouru_2014.htm - тук е ЕК за цялата страна за 2014

А тук в раздел класиране са резултатите от МБГ:
http://www.mathematicalmail.com/category.php?id=23

# 344

Общи условия

Активация на акаунт