Математически турнири - 31

  • 90 526
  • 741
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 2 018
Има ли резултати за Варна - математическа гимназия? Или са пак най-накрая с проверката?

естествено и по традиция последни; срока който са си дали е 8-ми април, така им пише на сайта; иначе резултати публикуват в петък късно следобяд, да не би случайно някой родител да ги обезпокои и да звъни по телефона да пита нещо

Да не забравяме преди да мрънкаме, че във Варна се явяват много деца - с два, три пъти повече от другите градове, а се изнася общо класиране - не като в Сф за всяко училище поотделно (а и някои софийски класирания са не особено прегледни - списъкът не е по резултати, а или азбучен, или безразборен и човек се лута докато намери каквото го интересува).

Като не можем да не похвалим МГ - Варна за перфектната организация - за малко повече от 5 мин. всички деца си бяха по местата без обичайното стълпотворение, което се получава по традиция. А и на децата са казали, че резултати ще има след седмица Simple Smile

Мен понеже ме интересува 2ри клас, засега гледам, че максималният постигнат резултат е 115 т., т.е. няма пълен резултат и като цяло върховете са рехави.

И от къде знаете за максималния постигнат резултат за втори клас, след като още не са излезли?

# 406
  • Мнения: 94
Браво на моето момче ще от наградените 75 точки. newsm44

# 407
  • София
  • Мнения: 12 273
Бо_ доколкото разбрах има предвид, че досега максималният е 115, а не че това е окончателният. Бих се радвала да остане така  Simple Smile, но и иначе ще съм доволна.
mariposa de noche явно съм пропуснала нещо миналата година, тогава едната ми дъщеря беше с пълен брой точки на Кенгуруто и единствената и награда беше участието в нац.кръг на кенгуруто. На СМТ също имаше златен мин.година, но там имаше награждаване и беше много по-доволна. Все пак са малки и се радват на тези неща, затова и попитах. Като излезе окончателното класиране за Кенгуруто ще попитам, макар че то общо ли е за София или е по-училища?
А някой да има отговор на въпроса за класирането за участие в Национално математическо състезание?
Цитат
Правото на участие в Националното Математическо Състезание се определя чрез предварителна селекция, базирана на резултатите на състезателите от следните състезания:
1. Математическо състезание Европейско кенгуру
2. Австралийско математическо състезание AMC
3. Математически турнир Иван Салабашев
4. Математически турнир Черноризец Храбър
5. Коледно математическо състезание КМС
6. Великденско математическо състезание ВМС
Най-успешно представилите се състезатели в посочените състезания се допускат до Националното Математическо Състезание в съотношение 9:2:4:3:1:1 по реда на изброяване на състезанията от 1 до 6.
Не ми става ясно това съотношение дали е някакъв теглови коефициент и е важно детето да е участвало на всички състезания или ако на едно от тези е на първите места би се класирало?

# 408
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 490
е, като организация на състезанията МГ Варна са много по-добре от Славейков, въобще няма база за сравнение; родителите стоят отвън, само децата влизат и са насочвани към стаите и т.н., няма какво да се сравнява с блъсканицата в Славейков

факт е обаче, че организацията им по отношение проверяването на работите не е добра, от големите градове почти винаги изкарват резултатите последни


е сега за четвърти клас има включени и две задачи с описания, като резултатите ще бъдат обявени едновременно и това ще доведе до допълнително забавяне Simple Smile
Както казва Карлсон - Спокойствие и само спокойствие Simple Smile

# 409
# 410
  • Мнения: 81
Mariposa de noche:  “Според мен в такъв случай по-скоро трябва да се обърнете към въпросното училище, за да се изясни доколко регламентирано е провеждането на съответните състезания.”
-   О, регламентирано е!  - за справка:  1.сайт МОН;  2.Писмо от СМБ до секциите на СМБ и организаторите; 3. Писмо от СМБ до РИО:
„.. Областният кръг на ЕК се организира и провежда от ...... с подкрепата и съдействието на РИО на МОН, съгласно регламента, качен в сайта на МОН”

Rumen_s: „е, като организация на състезанията МГ Варна са много по-добре от Славейков, въобще няма база за сравнение;”
-На същото мнение съм.

Mariposa de noche:  “ЗА ВАРНА - Имаше медали и грамоти за призовите места и грамоти до 6-то място включително, които се вземаха от офис на МГ, без официална церемония за връчване.”
   -Това се отнася за децата от Варна , но не и за тези явили се в ОУ”Цар Симеон I”

Малко доп.информация:
Съгласно Чл.3, т.13 и т.5 от Устава на СМБ  става ясно, че за постигане на своите цели СМБ организира съвместно със съответните ведомства олимпиади, състезания и т.н. сътрудничи на държавни органи и ведомства, които отговарят за науката, образованието и т.н.
Съгласно Чл.11 от Устава секцията е основна организационна единица на СМБ на териториален или производствен принцип. А съгласно Чл.14 ръководството на секцията организира и ръководи секцията в изпълнение целите и основните дейности на СМБ.

Логичният въпрос е редно ли е коя да е СЕКЦИЯ НА СМБ  да обработва, обобщава и публикува частична и непълна информация и то под заглавие от рода на „Обобщени за град...”?
Просто споделям с Вас (добре е човек да е наясно) – това не е само във Варна.
И без медали децата си знаят и могат толкова колкото знаят и могат.

Последна редакция: ср, 25 мар 2015, 13:33 от SvetlaC

# 411
  • София
  • Мнения: 1 635
Днес са излязли резултатите от ЕК и в 127СОУ.
За сега  са залепени на вратата, не знам дали ще ги публикуват в интернет. (Предполагам, че ако го няма в регламента, няма да го направят)

Исках да попитам, моето момче са го написали втори клас, вместо първи. Предупредих учителите, надявам се това да е достатъчно.

Последна редакция: ср, 25 мар 2015, 14:12 от mmm_

# 412
  • Мнения: 6 952
Като излезе окончателното класиране за Кенгуруто ще попитам, макар че то общо ли е за София или е по-училища?
...
...Не ми става ясно това съотношение дали е някакъв теглови коефициент и е важно детето да е участвало на всички състезания или ако на едно от тези е на първите места би се класирало?

Не съм виждала нито отделно класиране, нито награждаване за София на ЕК. По училища е абсурд да има някакво награждаване.

За съотношението - аз го разбирам, че ако за националното се класират по 100 деца от възрастова група, то това ще са първите 45 деца в класирането на ЕК, 10-те най-добре представили се на АМС, 20-те на Салабашев, 15-те на ЧХ и 5-те най добри на КМС и на ВМС. Т.е. може дете да е участвало само на едно състезание и пак да се класира на националното, стига да е постигнало добър резултат.
Не ми е ясно като за първи и втори клас няма АМС, то най-вероятно този коефициент ще претърпи някаква промяна.

# 413
  • Мнения: 2 690
За първи клас над 85 ще награждават сигурно... то и аз нз награди или  класиране и ако е класиране: само на база ек или всички други...
дидева,мерси,преди да пишеш си мислех,че на 85, сега вече разбирам,че все още не е ясно...
дъщеря ми е с 80 Simple Smile яко Simple Smile независимо дали се класирва за-където-и-да-е

Последна редакция: ср, 25 мар 2015, 14:45 от arino

# 414
  • София
  • Мнения: 12 273
maria77bg според мен обаче така има риск да има много класирани деца. Примерно по-лесните състезания с по-малък коефициент често имат обаче струпване в първите места и ще е нужно всичките деца  да се класират от което броят може да стане доста голям. Разсъждавам си просто, ще видим как ще е разбира се.

# 415
  • Мнения: 6 952
Не визирам 5-те най-добри резултата за КМС и ВМС (например), а само 5 деца от възраст, т.е. тези, които са имали максимален (или около максималния) брой точки (ако са 7 деца с максимален резултат, естествено, че и 7-те ще отидат).

# 416
  • Мнения: 1 743
Даването на 5 т за последната задача за 3-4 клас как се тълкува?  На тези, които са писали отговор или на наистина на всички участници? защото разбрах, че се дават 5 т. само ако има посочен отговор.










# 417
  • Варна
  • Мнения: 676
Mariposa de noche:  “Според мен в такъв случай по-скоро трябва да се обърнете към въпросното училище, за да се изясни доколко регламентирано е провеждането на съответните състезания.”
-   О, регламентирано е!  - за справка:  1.сайт МОН;  2.Писмо от СМБ до секциите на СМБ и организаторите; 3. Писмо от СМБ до РИО:
„.. Областният кръг на ЕК се организира и провежда от ...... с подкрепата и съдействието на РИО на МОН, съгласно регламента, качен в сайта на МОН”


Mariposa de noche:  “ЗА ВАРНА - Имаше медали и грамоти за призовите места и грамоти до 6-то място включително, които се вземаха от офис на МГ, без официална церемония за връчване.”
   -Това се отнася за децата от Варна , но не и за тези явили се в ОУ”Цар Симеон I”
Защото официалните домакини са само МГ-Варна и и ОУ "Славейков" и децата от целия град се явяват там Peace. За пръв път чувам, че Кенгуру се е провеждало в ОУ "Цар Симеон"... и сега пак там ли се явихте?

# 418
  • Мнения: 9 973
А ангел кога ще ги пусна.синковец е 1 кл.и не е разбраразбрал   

# 419
  • до реката
  • Мнения: 295
Здравейте,може ли някои да ми посочи къде официално се казва,че 24 задача за 3-4 клас на ЕК е с някакви нередности.Защото при нас нямат информация за такова нещо.

Общи условия

Активация на акаунт