Колко често се чувате с родителите си?

  • 15 257
  • 188
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 735
Всеки ден или се чуваме или се виждаме. Майка ми е на легло вече 5 години след инсулт. Ако я пропусна почва едно сърдене и плачене. Просто мозъка и е силно засегнат и мисленето и е като на малко дете. ММ ако аз не го накарам забравя да се обади на майка си. за това май аз по често се чувам с нея.

# 16
  • Мнения: X
Почти всеки ден, по скайп - да си види внучето, знам че много му се радва. Денем на спокойствие, аз съм си вкъщи, тя работи, но сама си е шефка, та време бол. Не винаги има какво да обсъждаме, ама няма и нужда - тя гледа детето, говорят си. А иначе често й звъня, тя по-рядко, но аз искам да й се обаждам, мила ми е.

# 17
  • Мнения: 6 764
И с двамата се чувам всеки ден. Нямам проблем с темите на разговор. Нито са ми досадни, нито се насилвам. Звъня да проверя как са, разказвам им за детето. Винаги сме били близки. Брат ми също се чува с тях редовно.
Мъжът ми говори рядко с неговите родители. Ако не го подсетя да им звънне, няма да го направи. Те не се обаждат. Общо взето звънят като им трябва нещо.

# 18
  • Мнения: 46 518
Мъжът ми се чува с неговите родители веднъж в седмицата, не съм засичала точно... Е, разбира се, ако има повод е по-често, сега баща му беше в болница и му звънеше всеки ден.

Аз с майка ми почти всеки ден, но с моите родители имаме често служебни разговори, така че честотата е нещо относително. Ако нямаме повод - през 2-3-4 дни. Различно. Сега по-честичко, че обновяваме списъка със стикерите от Била  Laughing

Аз също бих се чувствала притисната, ако имам някаква норма. Обясни го на майка си.

# 19
  • Мнения: 1 416
Всеки ден.
Говоря по телефона с майка ми по няколко пъти на ден, всеки ден се и виждаме, и го намирам за съвсем нормално. Привързани сме.
Мъжът ми също всеки ден се обажда на неговата майка. Не виждам нищо лошо и не съм си помисляла, че е прекалено често.
Дори темите да са почти всеки път едни и същи, важен е контакта.

# 20
  • Мнения: 4 418
Какво значение има при мен/нас как е? Като ти е проблем си го реши.

Кво? Ако всички кажем, да чуваме се по 100 пъти на ден, на теб изведнъж ще ти станат нормални сегашните неща, които те дразнят? Ооо Еммм Джии!  ooooh!

# 21
  • Мнения: 11 567
Болна тема ми е. Има 2000 безплатни минути. Докато бях бременна, а и до ден днешен- всеки ден- по час разговор. Какво готвила, как се готвело, щуротии... Бях й направила забележка. Една седмица ми се сърди и не звъня, после пак почна.
Сега нарочно не съм си платила телефона и карам с една прима. Към нея няма безпл. минути. Две седмици не се бяхме чували. Звъни оня ден- ти няма да се сетиш да се обадиш, и бам- 30 минути.
 #Cussing out

# 22
  • Мнения: 2 141
Аз понеже съм омъжена в друг град и в началото се преместих беше телефонен тормоз - през 2 часа звъни. Нещата продължиха така и когато бях бременна - поне по 3 пъти на ден. Всичко се промени, когато родих. Просто й казах, че вече нямам време за мънкане по телефона и ще й се обаждам когато имам възможност. Така сега се чуваме веднъж на 2-3дни, а понякога и на 4-5.
Свекърите звънят всяка вечер на мъжа ми hahaha
Не ме натоварва това, че звънят, а това, че звънят за глупости ("какво ядохте, имаше ли сготвено ДНЕС, детето какво прави да не спи /все едно дете на 1 годинка спи по цял ден/,кога ще дойдете на гости, не сме ви виждали скоро /видели сме се преди 3 дни/" и т.н.)
Разговорите им са макс по 30сек, че понякога и толкова няма. Докато го ядосат и не ги пореже Laughing
Аз също бих се чувствала притисната, ако имам някаква норма. Обясни го на майка си.
newsm10  Съгласна съм Peace

# 23
  • Мнения: 260
Аз понеже съм омъжена в друг град и в началото се преместих беше телефонен тормоз - през 2 часа звъни. Нещата продължиха така и когато бях бременна - поне по 3 пъти на ден. Всичко се промени, когато родих. Просто й казах, че вече нямам време за мънкане по телефона и ще й се обаждам когато имам възможност. Така сега се чуваме веднъж на 2-3дни, а понякога и на 4-5.
Свекърите звънят всяка вечер на мъжа ми hahaha
Не ме натоварва това, че звънят, а това, че звънят за глупости ("какво ядохте, имаше ли сготвено ДНЕС, детето какво прави да не спи /все едно дете на 1 годинка спи по цял ден/,кога ще дойдете на гости, не сме ви виждали скоро /видели сме се преди 3 дни/" и т.н.)
Разговорите им са макс по 30сек, че понякога и толкова няма. Докато го ядосат и не ги пореже Laughing
Аз също бих се чувствала притисната, ако имам някаква норма. Обясни го на майка си.
newsm10  Съгласна съм Peace

Любопитно ми е, когато вашите деца порастнат и живеят някъде по-далеч, дали и вие няма да звъните поне по пет минути просто за да сте сигурни, че са добре?

# 24
  • Мнения: 46 518
Любопитно ми е, когато вашите деца порастнат и живеят някъде по-далеч, дали и вие няма да звъните поне по пет минути просто за да сте сигурни, че са добре?

Смятам, че има разлика от това да се чуят дали са добре и от задължението да провеждат дълги разговори и да има сърдене, ако не звънне. Ами да се обади пък тя.

Иначе за моето дете - през лятото гостува при бабите и не, не звъня през 5 мин., нито й се сърдя, ако денят е минал и не ми се е обадила.

Малко черен хумор, но има една приказка - ако не се обаждат, значи всичко е наред...

# 25
  • Мнения: 3 228
Аз се радвам на контакта с родителите ми, в повечето случаи ми действа позитивно да се чуем за 5 минути днес. Обикновено аз звъня. Радвам се и че мъжа ми си контактува с техните и поддържа връзка( стига да не ме кара и мен да си звъним с тях Mr. Green)

# 26
  • София
  • Мнения: 1 977
Така се надявам моите деца след 20 30 години да не пишат такива неща,а да имат желание да звъннат на майка си и да общуват с нея редовно.
Направо се плаша,айде за мъж ясно,те не обичат разговорите,не са много привързани към майките си,нали на мъже се правят,но една жена да няма желание да се чуе с майка си,това направо ме срази.С моята се чуваме всеки ден и то по няколко пъти,тя знае,че съм заета и чака аз да и звънна,говорим,докато пътувам например от/за работа,или докато гладя /ужасно скучно и самотно занимание/.Не ми тежи и го намирам за естествено,споделя ме се всякакви незначителни на пръв поглед неща,но и по-сериозни,познаваме се толкова добре,та аз я обичам,как ще ме дразни това да говоря с нея.
Разбира се пак казвам,тя не ме притеснява аз съм инициатора,тактична е и гледа като сме си с мъжа да не ми звъни,със свекървата също се чувам по-често,отколкото собствения и син,знае,че аз ще и разкажа какво правят децата,а не просто,ми добре са,айде,че имам работа/редовния отговор на моя мъж,като му звъннат техните/.
Замислете се след години вие няма ли да имате нужда да общувате с децата и внуците си?

# 27
  • Мнения: 46 518
hetera, нещата са двустранни. Явно при тях отношенията са различни.

# 28
  • Мнения: 6 993
В различни градове сме.
С майка ми се чувам всеки ден като се прибера от работа. Ако нещо се залисам, тя ми звъни.
Да се чуем как сме, да чуят малкия, такива работи. Не ми тежи, напротив, хубаво ми е да ги чувам.
ММ се чува с техните 1-2 пъти седмично. Според мен може и по-често, да чуват и те малкия, обаче не е по разговорите той.  Rolling Eyes

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
С баща ми се чувам 2-3 пъти седмично. Средно.
Мъжът ми почти никога не се обажда на техните, освен ако не го накарам. Обикновено ако е някакъв празник или са болни. И те не го търсят много често. Звънят на мен обикновено.  Rolling Eyes

Елена, ти се чуваш с майка си по 2 пъти на ден, но те дразни, че мъжът ти говори с неговата през ден?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт