Колко често се чувате с родителите си?

  • 15 276
  • 188
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 84
Казвам как правя аз и какви отговори ме вълнуват в темата, която аз съм направила. За нещо друго ще се заяждаме ли?
НИКОЙ НЕ СЕ ЗАЯЖДА С ТЕБ, ЖЕНА! Сериозно се успокой!

Едни са отговорили конкретно, други са добавили мнение, трети се чудят.... нормално развитие на нещата.
А да - темите не са собственост на този, който ги е пуснал.  Wink

Да се успокоя имат право да ми казват много малко хора и ти със сигурност не влизаш в това число.
Темата не е моя собственост и съм достатъчно интелигентна, за да го знам. НО не ми е приятно да се спами и да се губи първоначалния и замисъл. Направила съм я по въпрос,който ми е интересен и съм искала да разбера как е при другите хора. А за съжаление от 20-тина мнения насам, че и повече, никой не е споделил нещо от личен опит, всички се вживяха в ролята на моралисти, които осъждат поведението ми. Повече на такива постове не смятам да отговарям, защото си губя времето, което и без това ми е ценно!  Peace

# 166
  • Мнения: 733
Щом не искаш мнения, можеше да пуснеш анкета с отговори, които те устройват. И, за да не кажеш, че отправям към теб неконструктивни критики, дори мога да ти предложа няколко възможни отговора към анкетата. Например:

1. Веднъж на високосна година, защото какво толкова може да си говори 30-годишен мъж с майка си.
2. Аз мога да си говоря, колкото искам с родителите ми, но моят мъж - не, 'щото мнооого ме дразни.
3. Родители ли? Какви родители? Аз нямам вече родители, имам партньор!

# 167
  • Мнения: 84
Ама вие сте много интересни-или не четете,или много преиначавате нещата, не знам кое от двете. Къде съм казала да се преустановяват каквито и да било контакти с родителите? Аз да не съм някакъв изрод?! Много ясно заявих, че ме дразнят всекидневни разговори от типа: "Ама сготвиха ли ти,какво ядохте?" Еми да,дразня се от такова нещо, и не знам дали изобщо има някой,който няма да се подразни. Ако има такъв човек, ЕВАЛА за търпението му! 

# 168
  • Мнения: 19 323
Темата доста се е изродила.
Мен много ми харесва западния модел, в който децата и родителите са по-отделени отколкото тук, както и това, че на гости се ходи след предварително обаждане.

# 169
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Мен много ми харесва западния модел, в който децата и родителите са по-отделени отколкото тук, както и това, че на гости се ходи след предварително обаждане.
Не пиши такива неща, че ще те разчекнат Naughty

п.п. и аз много го уважавам, и при нас се спазва още от момента в който се изнесох да живея самостоятелно - само плюсове мога да изброявам Peace

# 170
  • Мнения: 682
Темата доста се е изродила.
Мен много ми харесва западния модел, в който децата и родителите са по-отделени отколкото тук, както и това, че на гости се ходи след предварително обаждане.

Далеч не е така при всички. И децата им гледат от време на време, и с пари им помагат, и у родителите си живеят порастнали деца. А за чуването... също е различно, някои по 2 - 3 пъти само във фейса ги гледам, че си пишат на ден и с мама, и с тати.

# 171
  • Мнения: 19 323
Е, то и тук не всички докладват чинно на мама какво са яли днес. Говоря за общия случай и не за страни като Испания, където често живеят до 30 при родителите си.

# 172
  • Мнения: 581
Чувам се всеки ден с майка ми, понякога и по два пъти.
Тя е на възраст вече, живее сама в друг град, разбира се, че ще й звъня всеки ден.
Теми за разговор винаги си намираме, на жената й се говори, аз нямам нищо против да я слушам и обсъждам с нея темите, които я интересуват. Да, често съм уморена, изнервена, ядосана, или болна и не ми се слуша нищо, не ми се коментира нищо. Понякога съм груба и затварям, но после винаги съжалявам.
Не забравяйте, че ще дойде мигът, в който и да искаме, няма да можем нито да чуем, нито да видим нашите родители.Затова и малко внимание към тях не е излишно, докато е възможно...

# 173
  • Мнения: 84
Темата доста се е изродила.
Мен много ми харесва западния модел, в който децата и родителите са по-отделени отколкото тук, както и това, че на гости се ходи след предварително обаждане.
Абсолютно съм съгласна,според мен хората трябва от по-рано да стават самостоятелни,а не както е в Бг-нали знаете приказката,че при нас пълнолетието не е до 18 години,а до 40... За съжаление е вярно и някои хора цял живот ги дондуркат мама и тате...не само е смешно,ами направо си е тъжно! И за ходене на гости само с предварително обаждане-с две ръце съм "За"!

# 174
  • Мнения: 408
Абсолютно съм съгласна,според мен хората трябва от по-рано да стават самостоятелни,а не както е в Бг-нали знаете приказката,че при нас пълнолетието не е до 18 години,а до 40...
Това са глупости! Западният модел е точно толкова реален, колкото приказките, че българите са най-красиви и най-умни. Навсякъде има различни хора, различни семейства, различни отношения. Единственото, което разбрах е това, че си дочула някое подмятане от свекървата по твой адрес и това е реалната причина да се дразниш от обажданията й. Ако мъжът ти не се впечатлява от подмятания, ти за какво се връзваш? През едното ухо влиза, през другото излиза! Колкото повече остаряват хората, толкова по-неадекватно започват да се държат, дали те приема или не, няма значение, стига неприемането й да не действа на отношенията ти със съпруга. Няма нужда да им се орязват контактите, тя си говори, ако някога стигне твърде далеч и мъжът ти е мъж на място, дава да се разбере, че не му е приятно и...животът продължава. Не си хаби нервите и времето с глупости.
Не забравяйте, че ще дойде мигът, в който и да искаме, няма да можем нито да чуем, нито да видим нашите родители.Затова и малко внимание към тях не е излишно, докато е възможно...
Ей сега ще ти кажат, че това вече е казано и не всеки ще съжалява, че вече не може да ги чуе. Та аз да уточня, че става въпрос за случаите на нормални отношения между нормални родители и нормални деца, които (надявам се) са повече от другите. И преди някой да се обиди, да разясня какво разбирам под нормално - грижовни, обичащи родители и уважаващи, обичащи пораснали деца. С две думи - двустранен процес!

Последна редакция: сб, 07 мар 2015, 11:25 от Helau

# 175
  • Мнения: 9 676
Това, че се чуваш всеки ден/през ден/през два с родителите не означава, че все още дондуркат малкото си бебче.  Laughing
Аз живея на 600 км от тях и се преместих 3 месеца след като завърших училище. Вече 11 години се виждаме 2-3 пъти годишно, финансово също не ме издържат. Както казах - чуваме се всеки ден/пред ден/през два/през три. Според зависи.

А за западния модел - масово виждам семейства, цели фамилии туристи тук при нас. Бабите, дядовците, децата, внуците. Бабите се прибират с внуците към полунощ. Дядовците запиват в лоби бара. Младите вършеят из дискотеките....
Най-често англичани и скандинавци, но толкова напомнят българските семейни отношения.

Работила съм и с групи американци. Почти всички всеки ден (всеки ден бяха в различен град) търсеха Wi-Fi за да пращат поздрави и снимки.

Айде не си мислете, че онези на запад и отвъд океана след 18 годишнина късат връзки с децата/родителите. Отношенията им са абсолютно същите като нашите - ШАРЕНИ!  Laughing

# 176
  • Мнения: 19 323
Само че аз никъде не съм споменала чуването по тел, а ходенето на гости без предупреждение.
Освен това не намирам нищо лошо във всекидневното говорене по тел с родителите, стига и на двете страни да им е приятно.

# 177
  • Мнения: 408
Само че аз никъде не съм споменала чуването по тел, а ходенето на гости без предупреждение.
Освен това не намирам нищо лошо във всекидневното говорене по тел с родителите, стига и на двете страни да им е приятно.
Аз държа да бъда предупредена и не се радвам на неочаквани посещения, но не мисля, че ходенето на гости без предупреждение е честа практика и в България. Най-малкото трябва да се знае, че посетените не са хукнали нанякъде, едва ли родителите им разполагат с ключ. Пак опира до различни хора и различен тип отношения, които не се определят от местоживеенето. .

# 178
  • Мнения: 19 323
Ако живеят близо един до друг, наблюденията ми са, че е по-скоро честа.

# 179
  • Мнения: 901
Не че ми тежи,ама в един момент просто ми дотежава да търся теми на разговор  Rolling Eyes
...мъж на 30 и кусур години какво толкова има да обсъжда през ден...  Rolling Eyes

Умрели майките ви да си обсъждат с вас...  Laughing
Искат просто да ви чуят - че сте добре, че сте живи и здрави, че нямате проблеми... Толкоз.
Останалото бърборене е колкото да си намерят повод да ви звъннат, ако няма основателна причина, разбира се.
Ако не искате да ви досаждат, звънете вие. "Как си майко, какво правиш? Аз съм добре, всичко ми е наред, звъня ти набързо, че имам работа и може да не ми остане време... Хайде, чао, че ще закъснея..."

Аман, ако спре да звъни преди да се е преселила, ще отваряме "майка ми не се интересува от мен".
Говорете си с майките, щото няма да е вечно, и по-лекинко, че идат години, в които никой няма да се обади безкористно да те провери как си.

Общи условия

Активация на акаунт