Колко често се чувате с родителите си?

  • 15 291
  • 188
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 340
С баща ми се чувам всяка сутрин... И се виждам с него почти всеки ден (че гледа децата след у-ще/градина), с майка ми се чувам на няколко дни. Просто с баща ми имам повече за какво да си говоря. Никой не ми се сърди за обаждане или не обаждане...
И със свекъва ми се чувам на няколко дни / или седмица, аз й се обаждам да я чуя как е напоследък.

# 76
  • Вестерос
  • Мнения: 38 347
 Joy Въобще каква е целта на тази тема? Някой да не си пише дипломната работа или му трябват данните за някоя статистика  hahaha

# 77
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
Целта е такива като мен да се "вземат в ръце". Peace
Преди се чувахме поне по 2-3 пъти на седмица. Все аз звънях...
От както тате вече го няма....просто не мога- а минаха 2 години. Всеки път като реша да се обадя и...нещо ми се свива, че не мога да попитам - Как сте?...
Мама звъни всяка неделя почти...децата, работата....някак си по протоколно минават разговорите, вече....
Знам, че трябва да се обаждам по-често, но....
Не е сама - около нея са брат ми и внуците, та...не я мисля много, а трябва. Peace

# 78
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
А на мен ми е странно защо на другите им е странно, че на мен ми е странно, ама карай  Sunglasses
Laughing   +1 Peace Laughing

# 79
  • Down south
  • Мнения: 7 732
С роднините живеем на  има-няма един океан разтояние.
С баща ми се чувам около три пъти седмично, като един от тях включва и около двеминутен разговр със съпругата му.
Съпругът ми говори с родителите си веднъж седмично, аз също, от своя страна, им се обаждам веднъж седмично.

Дъщеря ми говори с всички, често и по много Simple Smile

# 80
  • Мнения: 4 418
Joy Въобще каква е целта на тази тема? Някой да не си пише дипломната работа или му трябват данните за някоя статистика  hahaha

Е, не може всички теми да са смислени пък.  Laughing

# 81
  • Мнения: 59
Чувам се с майка ми всеки ден, а понякога и по няколко пъти на ден. Разговорите ни са по 5 мин от типа как си, как е детето и тем подобни.
Мъжа ми се чува с майка си всеки ден(тя живее в Испания), но не се дразня от това(с малки изключения). Не е някакво мамино синче, което не може без мама.
Смятам, че това е проява на уважение към нея и се надявам и синът и аз един ден да имаме същите взаимоотношения като тях

# 82
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Авторката се чува всеки ден с майка си, че и по два пъти, но й се струва странно, че майката на мъжа й има нужда от същото внимание. А сигурно има достатъчно време да побъбри с приятелки за глупостенца или пък да рефрешва фейса на 5 минути, дано се появи нещо интересно. Ще ви се иска да имате възможност да ги чувате, когато ги няма...

# 83
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Ще ви се иска да имате възможност да ги чувате, когато ги няма...
Много си убедена... Rolling Eyes

# 84
  • Мнения: 364
с майка ми по 2-3 пъти на ден  ...с мъжа ми се чувам по 5-6 Joy
и той с майка си всеки ден може и поо няколко пъти .. ние уважаваме родителите си следователно и той моите и аз неговите Simple Smile

# 85
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
...с мъжа ми се чувам по 5-6 Joy

И аз така. Като добавим, че работим на едно и също място. Ужас!

# 86
  • Мнения: 84
Авторката се чува всеки ден с майка си, че и по два пъти, но й се струва странно, че майката на мъжа й има нужда от същото внимание. А сигурно има достатъчно време да побъбри с приятелки за глупостенца или пък да рефрешва фейса на 5 минути, дано се появи нещо интересно. Ще ви се иска да имате възможност да ги чувате, когато ги няма...

Така, 1-во: Чувам се, защото ако не вдигна ще има паника-да не се е случило нещо, не се чувам по своя инициатива по 2 пъти. Освен това има малка разлика между мъжете и жените-колкото и да ми говорят че децата си оставали деца цял живот за родителите, меко казано ми е странно какво толкова има да си говори с мама ВСЕКИ ДЕН един мъж на повече от 30 години?! Жените най-малкото ообсъждат с майките си нещо около децата, защото с отглеждането им главно жените се занимават.
2-ро: С приятелките си се чувам когато имат нещо интересно да ми казват или имат нужда от съвет, с повечето от тях не живеем в един град. На кафе мога да си изляза с някоя приятелка един път в седмицата и не виждам нищо лошо в това!
3-то: Нямам Феисбук, закрих си го много отдавна.

# 87
  • Мнения: 9 698
... ми е странно какво толкова има да си говори с мама ВСЕКИ ДЕН един мъж на повече от 30 години?! Жените най-малкото обсъждат с майките си нещо около децата, защото с отглеждането им главно жените се занимават...

1. Различните хора, изпитват различни потребности и чувства. Може мъжът ти да няма потребност да чува майка си всеки ден, но тя да има такава. Извод - имаш възпитан мъж, който отговаря любезно на майка си.
Едноминутното - "как сте, добре ли сте" няма да съсипе графика за деня.  Wink

2. Мъжете са точно толкова родители, колкото и жените. Защо да не обсъжда отглеждането на децата?

Въобще това някой да държи сметка на половинката си колко често разговаря с някого, особено с родител, ми се струва малко...айде няма да кажа какво....  Rolling Eyes

***
Мъжете около мен:
Моят мъж(30г) се чува с майка си според зависи. Наскоро претърпя много тежка операция и съответно се чуваха по няколко пъти на ден. Иначе горе долу през ден.
Брат ми(27г) - по 20 пъти на ден се чува с майка ни. Имат общ бизнес и няма как.
Баща ми(55г) - през 2,3 дни се чува с баба ми. Все пак тя е сама жена на село и няма как да бъде оставена "без надзор". Всичко може да стане.

Ето, ситуации различни....

Аз безкомпромисно бих натирила половинката ми, ако ми прави фасони за това, колко често разговарям с родителите си.  Mr. Green

# 88
  • Мнения: 733
Подкрепям напълно ФЕЙщица и Ice Queen. За мен е абсолютно недопустим двойният аршин в отношенията с моите родители и родителите на мъжа ми. Аз се чувам с майка ми и сестра ми всеки ден. Свекърва ми също се обажда ежедневно на мъжа ми. И през ум не ми е минало, че това може да е проблем. И жената звъни точно, за да пита как е детето. И не виждам защо и мъжът ми да не може да отговори на този прост въпрос.
Дори, ако едните или другите родители пропуснат да се обадят някой ден, аз съм инициаторът да им звъннем. За мен това са нормални и топли роднински отношения.

Като една бъдеща свекърва (Дай, Боже, да стигнем дотам) би ми било изключително неприятно, ако разбера, че снаха ми се дразни или създава проблеми на сина ми, защото се чуваме всеки ден.

Не мога да разбера защо някои хора търсят под вола теле и сами си създават излишни проблеми. Не забравяйте, че и ние ще остареем и ще имаме нужда от това да чуем децата или внуците си поне за малко.

Последна редакция: ср, 25 фев 2015, 17:43 от Dr.Who

# 89
  • Мнения: 2 931
Така, 1-во: Чувам се, защото ако не вдигна ще има паника-да не се е случило нещо, не се чувам по своя инициатива по 2 пъти. Освен това има малка разлика между мъжете и жените-колкото и да ми говорят че децата си оставали деца цял живот за родителите, меко казано ми е странно какво толкова има да си говори с мама ВСЕКИ ДЕН един мъж на повече от 30 години?! Жените най-малкото ообсъждат с майките си нещо около децата, защото с отглеждането им главно жените се занимават.
     Свекърва ти не е ли жена, щом смяташ, че има разлика между мъже и жени? Тя не е ли майка по същия начин като твоята? В паника не може ли да изпада?
      По темата - с моите родители се чуваме веднъж седмично, освен ако няма конкретен повод. Мъжът ми рядко говори по телефона с неговите, отбива се два-три пъти седмично за по 10-15 минути след работа да ги види. Моите живеят в друг град, неговите - на пет минути от дома ни. Моята майка не изпада в паника, ако не ме чуе дори десет дни, но свекърва ми е склонна да се паникьоса, ако 2-3 дни няма вести от синовете си. Не ми пречи, дори всеки ден да си говорят или виждат. Бих разбрала и мъжа си, ако той изпитва необходимост да й се обажда/вижда всеки ден. Не виждам с какво би ме ощетил, ако постъпваше така.  

Последна редакция: ср, 25 фев 2015, 17:31 от Хърмаяни

Общи условия

Активация на акаунт