ЕЛП 46 - ароматна

  • 19 896
  • 734
  •   1
Отговори
# 675
  • гр. София
  • Мнения: 2 522
МУХА!



А на това още не знам как точно да реагирам
Скрит текст:

# 676
# 677
  • Мнения: 3 736
The Kingdom Upon Vinkeltown! hahaha hahaha hahaha

Извинявайте, ама... Добри, защо кенгуру?  Blush Поздравявам чудесния човек, ама искам да знам за какво точно го поздравявам. И майка му!  Hug

# 678
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
тоз въпрос, Пуц, ще остане без ответ  Blush и аз не знам защо едно математическо състезание се казва Европейско кенгуру.
установих обаче, че има и австралийско такова.
и не е животинката.

# 679
  • Мнения: 3 736
Напротив, отговори ми: математическо състезание.  Hug Супеееер! Браво! Интересно, наистина, защо така се казва.

По въпрос с прекръстването от страна на хлапетата: издателката, с която работя в Егмонт, ме информира, че според нейната дъщеря, малко по-малка от Кицата, тя се казва Мила моя мамо.  Mr. Green

# 680
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Защото, Ир, доколкото научих, състезанието
е започнало от Австралия - логично  Laughing И за
да се разграничи от австрийското (а такова
действително има) се нарича Европейско кен-
гуру. По мое мнение - най-доброто математи-
ческо състезание от всички, които се провеж-
дат (поне за тази възраст). Само Московската
математическа олимпиада донякъде го добли-
жава. Всяко състезание има съвсем различни
задачи, различен стил. Неочаквано бе за мен
да видя колко са различни - понякога прози-
ра надменност (в задачите) спрямо децата, по-
някога - уважение към способностите и стара-
нието им. Европейското кенгуру прави послед-
ното в най-голяма степен.

# 681
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
...По въпрос с прекръстването от страна на хлапетата: издателката, с която работя в Егмонт, ме информира, че според нейната дъщеря, малко по-малка от Кицата, тя се казва Мила моя мамо.  Mr. Green

Човек свиква. Разправят, че към края си Брежнев се представял по телефона "Обажда се скъпият Леонид Илич". По-подходящ превод за дорогой?.

Веднъж в живота си ходих на математическа Олимпиада, и то защото светилата в тоя бизнес се бяха разболели. Участието ми приключи неприлично рано. Помня, че задачата беше много оригинална : отиваш на някаква планета и се оказва, че населяващите я имали по 8 пръста на ръцете. Няма лошо, викам си. Лесна задача, ще броим пръсти. И чета нататък:

И по едно време, може би след някой и друг гълток иноплатенянска шльокавица, гостенинът бива обзет от фикция да разпитва колко хора има в това село, ами в онова, колко жени, шофьори или комсомолки имало всред тях.

За комсомолки май не питаха, простете, отдавна беше.

А пък многопръстият вожд, зевзек тамошен, взел да отговаря хитроумно: пък жителите били около 8424, от тях бабите не по малко от около 1400, шофьорите и те там някъде, а пък комсомолките - корен квадратен от ...ъъъъ, абе комсомолки мяй нямаше, мда. И се питаше колко било разстоянието до съседното село, приблизително. За комсомолките - пак нито дума.

Цялата работа беше да предположим, че закръгляването на числата при нас, земляните, идело от кратноста на 5 и 10 на пръстите и да приложим тая хитрина към осемпръста система. И да видим после аджеба, около колко километра ни делят от неуточнен брой комсомолки.

Позорно рано си излязох и направо отидох на тренировка. После потиснат изядох 6 банички от 18 ст (обикновено изяждах по 9) и се заклех никога повече да не ходя на Олимпиади. И без тях си се чувствах пределно прост. И не ходих, ама то защото никой и не ме викаше, де.

Изобщо училищното ръководство хич не ме смяташе за полезен откъм тая страна, и съвсем правилно смяташе. Само на някакво състезание по билкарство ме взеха, че даже и се предствах добре там - спечелих кутия корави моливи. А, да: курдисаха ме в училищния оркестър, че да помагам в носенето на големия тупан. Другият го блъскаше - дум-дум-дум, а аз се оглеждах наоколо и се стремях да изглеждам напет.

# 682
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Цитат
Другият го блъскаше - дум-дум-дум - а аз се оглеждах наоколо и се стремях да изглеждам напет.

 Joy Joy видях те Joy със синя ризка, червена вратовръзка и лъснати обущета

наистина ли е толкова зле новото кръстовище в Младост?
 Blush напъва ме да ида да видя творението на Скапания Тъпанар Джонсън, ама като се знам каква съм оправна с посоките ще взема да стигна я в Смолян, я в Силистра..

# 683
  • Мнения: 3 736
Вземи си водач, Добри, но не мен по понятни причини.  Mr. Green

Мерси, Лоана, изясни ми се картинката.  Simple Smile

# 684
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Вземи си водач, Добри, но не мен по понятни причини.  Mr. Green

...

ще сме две изгубените ли?  Laughing


а картинка дали няма да се намери? моооля.

# 685
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Как изгубени? Таман добре ще сте
две намерили се  Hug

# 686
  • София
  • Мнения: 6 219
Дубрютър!

Аз имам проблем, чието разрешение не мога да намеря.
Как може да се изпрати прес-съобщение със 145 вида подробности за едно събитие, а след това в на информационен саит да излязат 297 глупости! И да, знам че вероятно редактори просто няма, ама и тия дето не са редактори не могат ли да четат?

# 687
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Не съм изчислявал специално, но според мен на максимум  500 метра от всяка двойка изгубили се има видима бирария.

Спирате там и се обаждате за помощ.

От слънцето е, Ване, и от прекаляването с рукола и кълнове. Ще се поправят.

# 688
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Е, те са редактори, не читатели.
Съгласна, милорд, от кълновете
ще да е. И руколата. Слънцето
не смея да виня, че все още не
е в изобилие.

# 689
  • София
  • Мнения: 6 219
А, най-забавното е, че същите тези хора а присъствали на събитието. Не е като да не са били там и да не са чули за какво се говори...

Общи условия

Активация на акаунт