ПЪРВИ клас - 7 тема

  • 52 289
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 19 296
Какъв имуностимулант й изписа?

Бързо оздравяване на всички!

# 46
# 47
  • Мнения: 19 296
Мерси! Аз чела-недочела, помислих, че е нещо допълнително.
И аз давах цинк по едно време.

# 48
  • Мнения: 1 273
Бързо оздравяване на болните!
В нашия клас има нов стимул за послушание и дисциплина - госпожата им раздава стикери на Била.  Peace

# 49
  • Мнения: 22 428
Здравейте и от мен...
доста време не можах да открия темата, добре че сега ми излезе. Simple Smile

На болните да оздравяват бързо, ние удържаме положението с ученичката.
Аз обаче се разболях, малкия прави опити за разболяване, но е добре.

Има ли деца, които ще ходят на състезанието "Европейско Кенгуру"?
Калина се яви преди 2седмици на местно състезание Васил Левски. Сега голямо желание да ходи на кенгуруто. Не ми хареса оценяването от състезанието обаче. Цели 4т. са и пропуснали.

# 50
  • София
  • Мнения: 2 802
И ние сега се връщаме от доктор. Кашлицата му не мина за почивните дни, но дишането му било чисто и кашлял от секретите и гърлото. Изписа му капки за очи, но да ги капем в носа, сироп за кашлица и таблетки за смучене, както и противоалергично хапче вечер за отбъбване на лигавицата.  newsm78  Надявам се да укрепне и да не стигаме до антибиотици. А какво чудо беше в поликлиниката, много болни.  Shocked

# 51
  • София
  • Мнения: 433

А с коя фирма ходихте? Аз съм доволна, моят е на Лалето втора година, преди това ходи 2 години с детската, но не помня къде - май на Меча поляна. Не мога да преценя колко добре кара, защото не съм скиор, но щом не пада, а кара в група с по-големи, явно не е зле. Догодина ще го запиша на сноуборд, че видял и му харесало.


Бяхме с Мотен, пак от детската градина. На нищо не го научиха, само да стои на ските. Чак четвъртак, след като се обадих в офиса и вдигнах скандал, го бяха качили на бейби влека. Но при положение, че бяха страшно много деца, да се е спуснал 3 пъти за целия ден. За една седмица на Боровец, прескочи няколко нива, сега кара стабилно па всякакви писти. Искам да го пусна още една седмица, но се чудя дали да си спестя пак висенето на Боровец или на Витоша са се пооправили нещата  Peace

desi_yakova, страхотна идея на госпожата да стикерите от Била  Laughing Еййй, още има изобретателни преподаватели.

Бързо оздравяване на болните. Пропуснала съм темата за сливиците, но да кажа, че на синът ми ги извадихме още на 2г 9м, защото не можеше да спи и се задушаваше. Аз също мисля, че е ген, защото в семейството на мъжа ми няма един човек със сливици. Пък и толкова малък да направи такъв голям проблем с тях, просто си му бяха дефектни  Tired

# 52
  • Мнения: X
Бяхме с Мотен, пак от детската градина.

Моят досега е ходил само с Мачирски, каката и с Витоша ски. Но щом на третата година (което е все едно след 10 дни ски - 2 години по 5 дни) подкара без проблем по Лалето (червена писта), явно се е научил горе-долу. Но като техника нямам идея как е, може и да е зле, няма как да видя.
Най-добре е с индивидуален учител, трябва да потърся варианти и за това, групите са на късмет - понякога се събират по-напреднали деца, друг път е ужас. Ето сега, едната неделя пуснаха 7 пъти Лалето, другата - само 3, защото едно от децата хич не можело да кара и непрекъснато падало.

# 53
  • Мнения: 19 296
Момичета, квадратът как се води-правоъгълник с еднакви страни или не е е правоъгълник? Crazy
Спомням си, че някой се беше оплаквал, че в някакво състезание единия път е било едно, другия друго.

# 54
  • София
  • Мнения: 433

Моят досега е ходил само с Мачирски, каката и с Витоша ски.

Мачирски не са ли от другата страна, при Офелиите, а не при Алеко? Чувала съм за тях, но не си мислех, че само там карат.

Аз точно с индивидуален учител го пуснах на Боровец. В петък се спускаше по всякакви писти -  от сини до черни. Има още какво да се желае като техника, но основата я има. Вече може да го взимаме с нас на ски.

На мен лично на Витоша ми се струва скучно - само по Лалето и това е. Като да бягаш на пътека във фитнеса, но пък е много по-близо. Уфф, не знам, ще го мисля.

Синът ти с каска ли кара? Моят не иска да я носи, пречела му. Видяла съм се в чудо. Ще го водя този уикенд да пробваме други модели, дано просто да не му е удобна неговата.

По колко часа кара събота и неделя? Имат ли почивка за обяд?

# 55
  • Мнения: X
Момичета, квадратът как се води-правоъгълник с еднакви страни или не е е правоъгълник?

Квадратът е вид правоъгълник, но това се учи по-нагоре. За 1 клас квадратът си е квадрат, не се брои при правоъгълниците. Моят син много се дразни от такива задачи.

# 56
  • Мнения: X
Мачирски не са ли от другата страна, при Офелиите, а не при Алеко? Чувала съм за тях, но не си мислех, че само там карат.
Аз точно с индивидуален учител го пуснах на Боровец. В петък се спускаше по всякакви писти -  от сини до черни. Има още какво да се желае като техника, но основата я има. Вече може да го взимаме с нас на ски.

По-добре с индивидуален учител.  Peace
В група 1 ден е около 50 лв., плюс още 21 лв. за лифта - и като се паднат начинаещи деца, за 3 спускания на Лалето 70 лв. идват малко множко. В някои дни са по 10 деца в група, не знам какво научават. Иначе Мачирски са основно на Ветровала и Офелии (извозват децата с автобуси), но имат и 1 бус за Алеко/Лалето. Сутрин тръгват в 8.30, следобяд се връщат в 16.30.

# 57
  • София
  • Мнения: 433
На мен ми излезе по 100лв на ден с индивидуален учител по 4 часа с почивка за обяд (винаги караха повече). Взехме лифт карта за цяла седмица, излизаше на ден по около 18лв. 10 лв на ден за ските. 128 лв общо на ден. Разликата е малка, а наученото е несравнимо. Не знам на Витоша как са цените на индивидуалните уроци.

А гледах цените за групи на Боровец - май около 200лв беше. На Витоша направо прекаляват - хем няма писти, хем цените им като за Аспен. Ама така е като София е голяма и има много деца. На Боровец хората се бият за тях.  Peace

# 58
  • Мнения: X
На Витоша направо прекаляват - хем няма писти, хем цените им като за Аспен. Ама така е като София е голяма и има много деца.

Така е - цените ги прави пазарът. Понеже ние не сме скиори обаче, се принуждаваме да ги плащаме, иначе е многократно по-добре, както вие правите. И да го пратиш на група, едва ли ще научи нещо ново. Има една тема за ските, можеш там да разпиташ. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=810515.new;

# 59
  • София
  • Мнения: 1 727
Обаче колко грозно пише, не е истина! И му говоря, и се разправяме-не, не става.
Аз стигнах до извода, че е по-важно да се пише правилно и че ако много настояваме за краснописа, само ще ги отвратим от писането като цяло. И последната седмица не съм им се карала (много)  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт