Боледуване на децата ни - тема 23

  • 51 877
  • 759
  •   1
Отговори
# 735
  • около Варна
  • Мнения: 1 085
Точно маточината е с успокояващо действие, давала съм като бебета един чай на гранули с маточина, лайка и още нещо,не че имаше търсения успокояващ ефект, но пък не вреди.

# 736
  • Мнения: 943
Danaeka, малкия е на 3 години. Никога не е спал цяла нощ. Някои деца са такива. И каката ни беше така до към 5-годишна. Ама това са бели кахъри. Надявам се, този "бял кахър" да не е свързан с другите ни "дребни" проблеми /мърдане насън, бълнуване, понякога скърцане със зъби насън, липса на апетит, недостатъчно наддаване, субфебрилна температура, често хълцане, срамежливост, риска от фебрилни гърчове и свързания с тях риск от отключване на епилепсия/ Като се сумират картинката не ми харесва Simple Smile
На фона на предполагаемите болести, страховете от настинки, бронхити и тям подобни са ми някак много бледи. Да не предизвиквам съдбата, но така го чувствам.
Всъшност, не искам да ви мрънкам. Просто да напомня, че трябва да сме благодарни, защото може да бъде много по-зле. Малко да поотраснат и сегашните ви проблеми ще бъдат заменени от други Simple Smile
Хубава събота желая!

# 737
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Точно маточината е с успокояващо действие, давала съм като бебета един чай на гранули с маточина, лайка и още нещо,не че имаше търсения успокояващ ефект, но пък не вреди.
Да,има такива инстантни гранулирани/на Хип и Бебевита/,но лично аз не ги харесвам.Пълни са с консерванти и оцветители и не са особено подходящи за деца... Tired

# 738
  • Мнения: 943
Благодаря ви за включването за маточината.
Дев, на пакета с маточина пише точно това, което си писала. Но в разни сайтове за природно лечение пише друго, и аз вече не знам кое е вярно. Работата е там, че на вкус по-приятна е мащерката, а и имам набрана от Родопите, много ароматна. Ще пробвам и маточина.
А тези готовите гранули ...тц, не ползвам такива неща. Но пък фактът, че има мащерка в тях, показва, че вероятно е безобидна, ако не се прекалява.

# 739
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Хамдиева,може да опиташ да направиш слаба настойка от микс:маточина и мащерка.Маточината има много приятен лимонов аромат и не мисля,че няма да се хареса..но всеки познава детето си най-добре  Peace

Аз билки не купувам....целогодишно си отглеждам на балкона мента,мащерка и маточина в сандъчета.Режа,суша в марля и имам винаги у дома.

# 740
  • Мнения: 943
Хамдиева,може да опиташ да направиш слаба настойка от микс:маточина и мащерка.Маточината има много приятен лимонов аромат и не мисля,че няма да се хареса..но всеки познава детето си най-добре  Peace

Аз билки не купувам....целогодишно си отглеждам на балкона мента,мащерка и маточина в сандъчета.Режа,суша в марля и имам винаги у дома.


Така ще направя - микс.
Аз пък имам двор и нищо не ми пречи да си насадя билки. Между другото тъкмо днес ще ходя до близкия разсадник. Благодаря за идеята, Dev

p.s. По лични причини смених профилното си име Simple Smile

# 741
  • Пловдив
  • Мнения: 451
Мерси, че споделихте за чая. Нашия не обича да пие ни чай, ни мляко, ни сокове. Само вода.
Заспиването ни е проблемно. Давала съм мляко с голям зор около 100г и не е имало ефект при приспиването. Сега ще пробвам с чай от мащерка в малка концентрация. Действал отпускащо и на мускулите, успокоявал нервното напрежение. Като цяло е спокойно дете, но това приспиване - то не са ритуали, то не са приказки, песнички, топли чорапки... До преди няколко месеца режима му беше тотално разбутан заради едно лекарство, което пихме 6 месеца, пие се след храна задължително. И както и да въртим, налагаше се да се храни късно и заспиваше късно. Сега нормализирахме часовете за хранене, ритуалите ги започваме  около 20 часа, изгасяме осветлението в 21, а заспиването трае до 23 понякога. Не ме питайте какво правя в това време. Той става, разхожда се до хола да целува народа за лека нощ, рисува си на нощната лампа. Естествено, изреждаме всички номера - "пиша ми се", "ака ми се", "искам вода", "отивам да цункам кака" и т.н. Simple Smile Това приспиване не ми е най-големия проблем, свикнала съм вече. Той от малък трудно заспива, но 2-3 часа не мисля, че е нормално. Надеждата ми е, че със затопляне на времето ще се изморяваме повече навън и постепенно, ще влезем в ритъм. Макар че...вчера два часа бяхме на двора, онзи ден даже по-дълго, но това не повлия добре. Следобедното приспиване започна с прелюдия от 10-минутен рев, после още половин час връткане в леглото.
Така де... ще пробваме и с малко мащерка.  За да съм изрядна, трябва и стевия да купувам, че само тя не хранела кандидата в червата.
Много се изместих от темата, извинете Simple Smile

Аз да се включа, защото имахме такъв проблем преди около 2-3 години, когато малката беше на 3 години. Мисля че бъркаш мащерка с маточина. Маточината е за успокоение. Но на нас така и не ни помогна тя. Стигнахме до детски невролог, защото освен трудно заспиване имахме и други проблеми, които ме тревожеха (будене нощем с пищене, нервненчене по време на заспиване и такива други). Тогава ни изписаха какви ли не хомеопатични - нищо не помогна. Накрая невролога ни изписа едно сиропче - Алора (билково с пасифлора е). Каза да го даваме 3 месеца по 3 пъти на ден. Дозата която изписа беше двойна отколкото пишеше в упътването, т.е. 3 х 5 мл. И край, всичко си дойде на мястото. Още от първото даване, заспа си спокойно, спа цяла нощ и от тогава нямаме проблеми с това. Ако искаш пробвай, билково е, ако не ви помогне, няма да ви навреди.

# 742
  • Мнения: 1 103
Ние за спане,спим,ама цяла нощ завивам,не е топло,просто моето е шило,като малка спеше само с чувалчета!Нашата Скралатина в ДГ продължава с пълна сила,нови случаи и май пак ще взимат гърлени секрети!Дано тоя път вече се овладее,че вече нз къде ще излезе края,то това чудо няма минаване,до колкото разбрах вече в целия корпус има!Тия от ХЕИ и те мотат много време резултатите и болно,здраво пак са на едно! Elitta   Hug

# 743
  • Мнения: 943
Elitta - http://www.zdrava.bg/bilki/mashterka/
Срещала съм инфо за мащерката и на друго място. Проверих пак, защото и аз започнах да си мисля, че се бъркам  Rolling Eyes И не отричам, че маточината има успокояващ ефект.
Аз, доколкото е възможно гледам да избягвам фармацията в този случай. Чувала съм за дормикинд, киетюд, калкареа фосфорика даже сме ползвали като бебе. Все ми се ще да избягвам лекарствата, ако не е наложително. Затова ще пробвам с чайчета до април, когато имаме среща с невролога. Ако не намерим подобрение, ще проуча за сиропчето, което казваш и ще го попитам. Благодаря ти, че сподели.
Ние имахме същите симптоми - панически пристъпи през нощта, ревове. Сега това се успокои, събужда се, но рядко плаче. Обаче пък всеки ден /по време на следобедния сън/ бълнува, понякога става в леглото и ми говори нещо объркано, сочи нанякъде с пръстче... Да не продължавам, че това е за друга тема.
Liliq,  4-5 събуждания при нас са стандарт. И все е отвит. Повече ме притеснява, че с тези събуждания не успява да се наспи, а знаем колко е важен съня за малките мозъчета.

Последна редакция: сб, 14 мар 2015, 11:42 от mutafova78

# 744
  • Мнения: 3 830
Момичета,понеже се съмнявам ,че Габи има в очичките стафилокок(сълзят,зачервяват се,преди няколко дни имаше гурелчета и все още капем офталмосептонекс),мислите ли,че АБ ще излекува и стафилокока в очите или ще трябват капки?Между другото си мисля,че въпросната бактерия,се активира след последния АБ и си я влачим вече 3мес.Имунитета и спадна и явно само хомеопатията ни помогна да я удържим до момента да не направи големи бели,но сега много се проточи...

# 745
  • Пловдив
  • Мнения: 451
Elitta - http://www.zdrava.bg/bilki/mashterka/
Срещала съм инфо за мащерката и на друго място. Проверих пак, защото и аз започнах да си мисля, че се бъркам  Rolling Eyes И не отричам, че маточината има успокояващ ефект.
Аз, доколкото е възможно гледам да избягвам фармацията в този случай. Чувала съм за дормикинд, киетюд, калкареа фосфорика даже сме ползвали като бебе. Все ми се ще да избягвам лекарствата, ако не е наложително. Затова ще пробвам с чайчета до април, когато имаме среща с невролога. Ако не намерим подобрение, ще проуча за сиропчето, което казваш и ще го попитам. Благодаря ти, че сподели.
Ние имахме същите симптоми - панически пристъпи през нощта, ревове. Сега това се успокои, събужда се, но рядко плаче. Обаче пък всеки ден /по време на следобедния сън/ бълнува, понякога става в леглото и ми говори нещо объркано, сочи нанякъде с пръстче... Да не продължавам, че това е за друга тема.
Liliq,  4-5 събуждания при нас са стандарт. И все е отвит. Повече ме притеснява, че с тези събуждания не успява да се наспи, а знаем колко е важен съня за малките мозъчета.

Да, наистина пише за мащерката, че успокоява нервната система. Но при нас беше нещо страшно и дори в детската градина бяхме се разбрали известно време да не я слагат да спи, защото вечер не заспиваше до полунощ. А после невролога каза, че сме в порочен кръг с това недоспиване, защото от него още повече се натоварва нервната система и симптомите се влошават от това. И аз гледам да не прекалявам с фармацията, но просто нещата не се издържаха, аз съм стигала тя да реве вечер и аз с нея, защото нямаше как да я успокоя, просто не ми даваше да я пипам дори. Това беше единственото, което помогна.
Лили, и ние сме така, по цяла нощ през 2 часа ставам да я завивам. Уж и при нас в стаята не е топло, но тя се върти и премята крак над завивката и гърба й остава гол.

# 746
  • Мнения: 1 656
Щом самбукуса е за имунитета дива77 го спираш.
Оставаш само на изписаното от доктора. За гърло може тантум верде  - сладко е и децата го харесват. Пише че е за над 6 години но всички педиатри го дават. Казали са ти за тонзилотрена. Разтворен в малко вод ще го глътне. Или мед съсъ сода. Изварен компрез като заспи.
Успех.
Тантум не посмях да взема, но взех Салвигол- със салвия спрей. Тонзилотрена по колко се дават на ден? Аз й ги давам да ги дъвче, хруска ги и ги гълта. Мед още не съм й предлагала, чакам да стане на 2 г.
Как правите тези изварени компреси?

# 747
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 406
дива77 - за компреса не мога да помогна Peace
Тонзилотрена съм давала през 2 часа, когато положението е много зле. На следващия ден се разреждат. През 3 часа. Като се подобри гърлото на 3-4 ден по 4 пъти дневно, после по 3 пъти и така още малко, докато се убедиш, че вече пие течности, храни се и гълта без затруднение. И го спирам.

# 748
  • Варна
  • Мнения: 25 335
Новият номер на моя - изправя се и започва да си издухва яко носа, но без да е взел кърпа. В резултат хвърчат сополи навсякъде или му стигат два потока до брадата. Карам се, обяснявам, обяснявам, пришки ми излязоха на устата, шляпнах го по дупето - не и не, страшна забава да се издухва така. Освен че се прави целият в сополи ами нали е и опасно да не отиде към ушите като издухва със сила двете ноздри едновременно. Е как да му обяснявам на тва дете като е решило, че ще прави напук?

# 749
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 406
Месечинке, не му се карай Wink
То е видяло и иска да го прави. Но, по-добре го хвани пред теб и му покажи с неговите ръчички как да запушва едната ноздра и тогава да духа. Като игра му го покажи, че така е казал добрия чичо доктор...нещо такова.

Общи условия

Активация на акаунт