„Завръщане”/ Sila /- С участието на Джансу Дере и Мехмет А. Алакурт - Тема 8

  • 91 765
  • 746
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 295
Още от малък е претендентин за вилает....ама така си е, човек е толкоз голям, колкото са големи мечтите му... newsm78 newsm78 newsm78

# 31
  • Мнения: 114
 wavey Привет и мерси за новата тема smile3525

Записвам се с една снимка, която предизвиква само греховни помисли  Embarassed

# 32
  • Мнения: 4 303
Джансу Дере каква роля изпълнява във "великолепният век"?

# 33
  • пуерто де сагунто валенсия испания
  • Мнения: 57
Привет ,момичета! Hug
Да се запиша и аз в новата тема, надявам се да прекараме приятни и полезни минути тук, както до сега Simple Smile
Този дългунестия на сниката дето си е опънал краката е нашия човек, още от тогова  си е личало ,че ще стане манекен един ден. Grinning
Записвам се за темата и напомням въпроса си от предната - героите във филма кюрди ли са? Дано някой, който го е гледал преди години или знае турски да може да сподели.
До колкото знам геройте в сериала са турци ,поне не е намеквано за друго ,едва ли ще  си изберат ага - кюрд.

# 34
  • Мнения: 849

Пак един много нежен клип с чудесна музика!

http://www.bg-mamma.com/url.php?u=aHR0cDovL3d3dy55b3V0dWJlLmNvbS93YXRjaD92PTJjMlRha1RCdE1rXnw3MjAzMTQubXNnMjUzMDc4MTMjbXNnMjUzMDc4MTM=

# 35
  • Bourgas, Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 414
Ще коментирам предни серии, затова ще го скрия.

Скрит текст:
Днес цял ден гледам, за да видя първата им среща в Истанбул. Доста се разочаровах. Те се срещнаха на плажа и веднага започнаха да се галят. И само на мен ли ми се струва, че има леко недоглеждане. Боран като слиза от колата е с превръзка на ръката. После като вървят нищо му няма. Търсих репликата на Съла, че изнасилвачите не стават бащи или нещо такова. В коя серия е?

# 36
  • пуерто де сагунто валенсия испания
  • Мнения: 57
Джансу Дере каква роля изпълнява във "великолепният век"?
Беше в ролята на Фирузе-казват че била деиствителна личност, иранка от знатна фамилия ,кръвни врагове на Османската империя.Става наложница и любимка на Сюлейман и  опасен противник на Хюрем .Артистична личност -музикантка танцьорка ,разбира от поезия.Обърка доста главата на султана, за кратко обаче, докато той разбра коя е.

# 37
  • Разград
  • Мнения: 8 243
 

 

# 38
  • Мнения: 276
Скрит текст:
той сам си маха гипса точно на този плаж
Ще коментирам предни серии, затова ще го скрия.

Скрит текст:
Днес цял ден гледам, за да видя първата им среща в Истанбул. Доста се разочаровах. Те се срещнаха на плажа и веднага започнаха да се галят. И само на мен ли ми се струва, че има леко недоглеждане. Боран като слиза от колата е с превръзка на ръката. После като вървят нищо му няма. Търсих репликата на Съла, че изнасилвачите не стават бащи или нещо такова. В коя серия е?

# 39
  • Мнения: 21 201
Ще коментирам предни серии, затова ще го скрия.

Скрит текст:
Днес цял ден гледам, за да видя първата им среща в Истанбул. Доста се разочаровах. Те се срещнаха на плажа и веднага започнаха да се галят. И само на мен ли ми се струва, че има леко недоглеждане. Боран като слиза от колата е с превръзка на ръката. После като вървят нищо му няма. Търсих репликата на Съла, че изнасилвачите не стават бащи или нещо такова. В коя серия е?
По повод скрития текст.
Скрит текст:
Да, беше с лонгета но я свали за да предотврати четвъртия шамар Mr. Green от нейна страна.
Ето го момента но и аз не чух такива думи от нея. newsm78



Ваня, за новата тема.

Много ме е яд, че точно БТВ закупиха сериала а не Нова, защото първите редовно прекъсват сериали, които излъчват докато зрителите не забравят какво са гледали и се решат да ги изгледат в нета.

# 40
  • Мнения: 849
Ще коментирам предни серии, затова ще го скрия.

Скрит текст:
Днес цял ден гледам, за да видя първата им среща в Истанбул. Доста се разочаровах. Те се срещнаха на плажа и веднага започнаха да се галят. И само на мен ли ми се струва, че има леко недоглеждане. Боран като слиза от колата е с превръзка на ръката. После като вървят нищо му няма. Търсих репликата на Съла, че изнасилвачите не стават бащи или нещо такова. В коя серия е?

На кой език си гледала сериите напред?
Скрит текст:
Защото с руското аудио много добре се чува какво му казва Съла точно за детето, а и се вижда кога Боран си смъква превръзката от ръката. Това което питаш е в 40 епизод с руско озвучаване в 10:30 мин.Каза следното:“ У насильника не бьвает детей“ .

Последна редакция: сб, 21 фев 2015, 20:45 от dimana-nova

# 41
  • Мнения: 4 303
Джансу Дере каква роля изпълнява във "великолепният век"?
Беше в ролята на Фирузе-казват че била деиствителна личност, иранка от знатна фамилия ,кръвни врагове на Османската империя.Става наложница и любимка на Сюлейман и  опасен противник на Хюрем .Артистична личност -музикантка танцьорка ,разбира от поезия.Обърка доста главата на султана, за кратко обаче, докато той разбра коя е.
Благодаря за бързия отговор! Отдавна гледах този филм, още когато тръпнехме по седмица в очакване на преведената серия и нещо не можах да се сетя!

# 42
  • Learn to fly. Fly away.
  • Мнения: 284
Така, аз се поразрових в интернет за информация за Мардин и ето на какво попаднах - откъс от един пътепис:

"В единственото българско четиво за град Мардин се прокарва идеята, че мардинци никак не били любезни, сякаш човек е в някаква «друга» Турция. Нашият опит не потвърди това твърдение. Напротив, направи ни впечатление, че хората по малките улички ни поздравяваха така, както у нас се поздравяват планинарите. Освен поздрава често дочувахме и някакво пожелание за «берекет». Търговските набези спрямо туристите не са лепкави и зловредни каквито бяха на други места по маршрута ни. Близо до Улу Джами един уличен продавач предложи да ни предреши като кюрди и да ни снима. Но не ни накара да си платим за дегизировката, нито да купим куфията (кърпа, шал за глава). Тук се налага да направя някои уточнения относно цветовата символика на куфиите. Понеже в Мардин етническото разнообразие е по-голямо от това в Диарбекир, започна да бие на очи, че някои от мъжете носят черно-бели карирани куфии, а други – червено-бели. Едва в Шанлъурфа научихме, че кюрдите се «символизират» чрез черно-белите шалове, а арабите – чрез червено-белите. В Сирия и Йордания обаче с черно-бели куфии се сигнализират преди всичко палестинците, а с червено-бели – някои от бедуините и арабите. Това не пречи да срещнете хора с напълно бели куфии, а пък в Шанлъурфа – с лилави, при това носени и от двата пола.
Мардин, Мардин! Как да те забравя и как да те прежаля?! ..."

За тези, които проявяват интерес, пускам линк към целия материал:
http://patepis.com/?tag=%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B4%D0%B8%D0%BD

# 43
  • Bourgas, Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 414
Ще коментирам предни серии, затова ще го скрия.

Скрит текст:
Днес цял ден гледам, за да видя първата им среща в Истанбул. Доста се разочаровах. Те се срещнаха на плажа и веднага започнаха да се галят. И само на мен ли ми се струва, че има леко недоглеждане. Боран като слиза от колата е с превръзка на ръката. После като вървят нищо му няма. Търсих репликата на Съла, че изнасилвачите не стават бащи или нещо такова. В коя серия е?
По повод скрития текст.
Скрит текст:
Да, беше с лонгета но я свали за да предотврати четвъртия шамар Mr. Green от нейна страна.

Скрит текст:
Да, и аз очаквах нещо такова, но в сериите където гледам няма никакви шамари. Казвайте моля в коя серия са шамарите.
Ето го момента но и аз не чух такива думи от нея. newsm78



Ваня, за новата тема.

Много ме е яд, че точно БТВ закупиха сериала а не Нова, защото първите редовно прекъсват сериали, които излъчват докато зрителите не забравят какво са гледали и се решат да ги изгледат в нета.

# 44
  • Bourgas, Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 414
Скрит текст:
В коя сериа са шамарите?

Общи условия

Активация на акаунт