Отговори

Анкета

Заглавие за следващата тема:

Опции:

# 30
  • София
  • Мнения: 357
elliee, на пара я правя.
Mrs.Petrova, коя е тази частна клиника с Студентски?

# 31
# 32
  • Мнения: 1 073
А, добър вечер!

Простете ми ако съм подразнила, досадила, обидила някого.

Благодаря за темата, Пипи.

Снощи с мъжа ми си приказвахме до 23.00, че последна вечер с едно дете и точно ми се доспа бебо се събуди. Не само се събуди, ами и не можах да го приспя до 1,30. Още 2 будения след това и окончателно ставане в 7.30.Сутринта бях скапана.Юруш чистене, подреждане, че гости чистофайници идат (родителите ми). Ужас!
Върнаха(щото нали ви казах, че имах чувството, че са я откраднали) ми детето ииии у нас стана лудница. Загубила съм тренинг Simple Smile Не вярвах по едно време, че ще смогна да се оправя, честно Simple Smile А малчо съвсем е забравил мачкането, тропанецо цял ден с пантофи, рязкото извикване, постоянното говорене, движения....абе вихрушката Simple Smile Гледа уплашенио и не разбира какво се случва. Даже се разрева от една свирка дето така я надуваше кака му по едно време, че квартала сигурно я чу.
Изчетох всичко, изкоментирах някои неща ...на ум. Simple Smile Не мога да се обадя компетентно  Wink сега обаче, не и днес.
От утре почвм захранване, уж за сега планът поне е такъв.

Преместих номер 2 от ляво на дясно и от 5 мин май спи. Разкачам и отивам да инсталирам в креватчето. Ако се върна да дописвам, значи не се е получило от първия път.

 Hug

# 33
  • София
  • Мнения: 1 110
ижинка, не беше ли ти ходила в 25 ДКЦ на нефролог? Моля ако някой е ходил, да пише дали е доволен и дали/как се записва час, за кръвта също. Не мога  да си спомня кой беше писал, а искам да идем тия дни.
Иначе ти за Радка Куманова ли говориш, че и аз имам нейна схема?
Аз ходих, но не при този доктор, който Ижинка цитира. Който се падна на смяна. Имайте предвид, че ехографа там има вид на първия произведен такъв. Ако имате по-високи очаквания по-добре на друго място. За кръвта, доколкото знам, отиваш без час. Минаваш само на регистратурата първо. За ехографа също първо там.
И още нещо, в кабинета хигиената не е на ниво, носете си пеленка, да сложите бебето, защото на тази кушетка лягат всички, постлана е с един крепонен чаршаф, пран последно.... едва ли е пран някога всъщност.  Grinning

Д-р Куманова съм я ползвала за единия батко, останах с положителни впечатления.

Днес мисля да добавя към картофа и тиквата (миналата седмица само това ядохме) резен ябълка, за да въведа ябълката и тъкмо да й стане уж по-вкусно. Повече от 60 гр. не изяжда. Всъщност за плодовото разбрах, ама зеленчуковото колко трябва да е максимум на едно хранене? Педито ми каза да стигна 100, ама грама или милилитри не разбрах...

# 34
  • Мнения: 1 423
Здравейте и от нас с бебе Момчил.
 Захранването нещо не ни върви, последно му дадох ябълка, леко сварена на пара + оризова каша на Милупа. Две-три хапки ( май заради интереса към лъжичката) и това е!
 Сега живот и здраве се готвим да ходим малко на планина, и съвсем ще зарежем захранването.Но ще е за сметка на чистия въздух.

Лек и успешен ден на всички мами!

# 35
  • Мнения: 109
Имам питане за TSH. Освен кафе, кола и шоколад има ли нещо друго, което не трябва да консумирам преди изследването? Че ще ходя чак ММ като се прибере.
За ваксините - когато се наложи забавяне при нас, началникът на детско отделение каза: " Те сега не са като едно време да трябва да се почва от начало", а дали е така... 

# 36
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 731
desimira, мерси за информацията. Май ще се наложи там да идем. Бях си харесала частната клиника, която спомена Мрс Петрова, но се оказа, че с нашето направление не сме затам- нямат специализиран детски нефролог. Явно някои ЛЛ дават общо направление за ехография и тогава е ок.Малко ме е яд, защото щяха да го гледат по-обстойно, даже се чудя дали да не си платя...Като си представя цялото чакане сред болни и намусени хора в поликлиниката...

Вижте един източник на тема захранване, виждат ми се доста адекватни съветите:

http://zacheto.blog.bg/lichni-dnevnici/2013/10/15/zahranvane-po- … meso-riba.1192887

Аз мислех горе-долу така да процедирам, но с това запичане май ще дам плод по-рано.
Според вас дали е проблем да дам лъжички плод след 10 дена захранване със зеленчук?

Според ЛЛ е ок, тя препоръча от 4ти месец, но е по старата школа, затова питам и вас, ако сте с по-модерни лекари.
Нощес пак беше драма у  нас, събуди се малко след заспиване към 21 ч с писъци, не можем да го успокоим по никакъв начин, не може да се изака дори с термометър. Накрая дадох гърда и се успокои някак, но се изака чак сутринта над тоалетната.

# 37
  • Мнения: 1 073
Лина аз ходя винаги на гладно за ТСХ.

Тази вечер три зъба се ббориха за първенство. Подуха се изведнъж венците и явно създават дискомфорт. Час и половина спи, 2 часа го приспивам. И така цяла вечер. Не е кисел, не плаче, но не може да заспи.
Пуснаха свободните места за ясли в София! Но системата не ни реагира адекватно на набора. Трябва да можем да кандидатсваме, а не става все още. Поне се виждат местата.

# 38
  • Мнения: 519
Desimira, на мен казаха засега едно бурканче от 125, мааааксимум 150 грама. Мисля, че говорят и в грамове, и в милилитри, като ги приравняват.....може би защото е по-течно в началото пюрето. Та каза, цитирам "Сега 125 грама, после 150 и накрая 180 гр.", като тук с накрая сигурно има предвид годинката. И на мен не ми е ясно много, та ще питам допълнително, че това беше в телефонен разговор. Сега яде по 125гр., сита е след това 3 часа и половина. От там насетне и бебчовците трябва да покажат Simple Smile

# 39
  • Мнения: 2 090
Добър ден!
LiNa07 TSh на гладно, задължително без кафе и по- добре без лекарства/абе само вода да си пила  Wink/. Обаче е по- сигурно сутрин рано да се изследва, имаше нещо с нивата на хормоните.

Нещо ми се върти , че в препоръките за захранване на МЗ пишеше 120 -125гр пюре. 180-190 са за по-късните месеци!  Wink

Пипи2013 ако направл. ви е за детски нефролог/и нашето е такова/, как ще го заведеш при рентгенолог /такъв разбрах, че гледа в 25п-ка/?
За захранването с млечни- защо си решила обезмаслени сирене и кисело мляко?

# 40
  • Мнения: 259
Дали може само 1 прием на Ротариск да дам ?

# 41
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 731
Добър ден!
LiNa07 TSh на гладно, задължително без кафе и по- добре без лекарства/абе само вода да си пила  Wink/. Обаче е по- сигурно сутрин рано да се изследва, имаше нещо с нивата на хормоните.

Нещо ми се върти , че в препоръките за захранване на МЗ пишеше 120 -125гр пюре. 180-190 са за по-късните месеци!  Wink

Пипи2013 ако направл. ви е за детски нефролог/и нашето е такова/, как ще го заведеш при рентгенолог /такъв разбрах, че гледа в 25п-ка/?
За захранването с млечни- защо си решила обезмаслени сирене и кисело мляко?


Грешка на езика, обезсолено сирене исках да кажа. Иначе няма логика Simple Smile
Хм, и в 25 ДКЦ ли не е детски нефролог? Къде да го търся това животно?  Thinking

# 42
  • София
  • Мнения: 2 901
запис

# 43
  • Мнения: 2 090
В детско здраве ще я водим ние, но не успях да запиша час при мъжа- Русинов ли беше? newsm78

# 44
  • Мнения: 1 073
Детско Здраве частната в Овча купел ли беше?
И ние сме с направление за нефролог, та ще търся сега.
Бебето е официално захранено. Обяда му го правихме дружно с кака му и после изцяло тя си го храни, аз навигирах отстрани.Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт