Отговори
# 45
  • Мнения: 2 092
Да, на Ами Буе и в Овча купел са филиалите. Кой нефролог, къде преглежда - трябва да се провери.

# 46
  • Мнения: 1 073
мама ирина, Русинов ти е препоръчван? Аз бях решила там да го водимм, че нашия педиатър н ги препоръча и даже май той се води там някакъв. Та ако си ги проверявала направо да ми спестиш ръсърча Simple Smile
А пък Ами Буе ми е даже на пеша разстояние, така че ще е супер.

# 47
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
В детско здраве ще я водим ние, но не успях да запиша час при мъжа- Русинов ли беше? newsm78



Ами това ми се искаше да избегна, там ходихме на гастро и ни отива половин ден- в другия край на града ни е, трудно се паркира, чака се и трябва да ангажирам мъжа, сама не мога да се оправя там. Макар че ако е в Овча Купел е по-лесно, сега ще проверя.
Пфу, и в Токуда в момента нямали нефролози.

# 48
  • Мнения: 2 092
 ymemansi за Русинов писа АniMM, че е водила баткото. Разгледах сайта, реших , че е ок. , обаче нямаше часове за 2-3 седм. напред и напр. ни изтича през това време, та записах час при жена на Ами Буе. Ще дам отзиви след прегледа.

# 49
  • София
  • Мнения: 2 901
Сега се замислям, е нито един път не са ни пращали на ортопед, а за нефролог сигурно и няма да знае, че трябва... Има ли нещо, което може да има проблем, а да не дава "отзвук" страничен - имам предвид, ако не отидем, а бебето си изглежда читаво, да лъсне след време нещо много сериозно? Хич не ми се разправя...

Да ви кажа - чудо на чудесата. Шикалката свири с уста. Е, ако щете вярвайте. Тия дни правеше едни муцки с устенца, свиваше ги като "кокоше дупе срещу вятъра" и ние много й се радваме, и снощи си стоя така доста с такава уста, с дупчица по средата, и на едното издишване, взе че свирна, и после още няколко пъти. Като ни види да правим такава физиономия, прави и тя, и се получава и свирване. Ще падна  Joy Още малко и така ще ме вика - с подсвиркване  hahaha

Снощи опекох един хляб в пекарната - най-малката разфасовка, главно за нея, с повече коричка. Не че щях да го крия от останалите, но тая сутрин го нападнали и то едва останало за Шикалката. А те защото са много специални каките й - ако е пресен хлабът, още топъл, тогава го ядат, а на следващо ядене го пренебрегват. Ама ха!

Друго, вчера към зеленчуците за варене, сложих малко праз да се свари и той - яде момичката. После спа 3 часа. Няма връзка.

# 50
  • Мнения: 616
За ротариска-мисля,че трябва да са си 2 приема...

За пюрето на нас ЛЛ ни каза след заместване най -много 160...ама сега като се замисля броколито на хип е 125-той си го изяжда без да дохранваме с мляко,а домашните-днеска картоф с тиква ми излезна към 170,но доста течно-аз слагам вътре 30-40 мл АМ и си го изяде цялото без после мляко отново.Интересното е,че като е без АМ после а само пюре повече от 3 часа не издържа,а слеодбед няколко лъжички плодово с Ам,издържа и повече от 4 часа..

# 51
  • Мнения: 1 073
Каминг аз също не знаех,ч е се ходи по такива прегледи. С каката не съм ходила. Но мисля да го направим сега, така и така имаме направление. А иначе доктора ме предупреди,ч че е възможно сега (6м.)да се виждат разни аномалии при бъбреците и един добър ехографист щял да го има предвид, но някой по - недобър нямало да го отчете, та да не се филмирам ако ми кажат нещо, в случай че специалиста не е от най-читавите.

# 52
  • Мнения: 25
Ехооо, не може да ви изчете човек ..........

В петък бяхме на друг дерматолог. Категорично отрече АД. Каза, че има вероятност да е от ваксината, но и комплексно от всичко друго (въпреки че няма никаква промяна на прахове и т.н.) като реакция на организма в дадения момент. Иначе казано, често се наблюдавало при бебета да има сухи петна и/или засушаване на кожата. Общо взето беше доста изчерпателна в обясненията си. Успокои ме.
 Имам записан час за алерголог ........ та съм в чуденка дали да го отменя в последния момент, че този четвъртък сме на последна ваксина. Ще видя дали ще има реакция и тогава ще го мисля.

После ще чакам още седмица, за да започна да захранвам.

Изследванията ни са ОК, въпреки че хематокрита ( така ли се  казваше?) беше малко под долна граница. Ехографа също мина добре, ортопеда и той. И ние бяхме във Фихелт и не съм доволна от отношението и организацията. Може би не трябваше да ходим в понеделник, че тогава всички се юрват по лекари .......... ама аз се съобразявам с ММ.

Малкия човек започна да сяда от няколко дни. Задържа се сам около 5 до 10 секунди. Иначе отдавна, когато е в шезлонга или в кошницата се набира от страни с две ръце и се изправя да седнало положение. Аз реших да не го спирам, щом се чуства готов, пък и не се задържа толкова дълго. Дори трудно стои в кощницата докато пътуваме, че нищо не вижда, а е голям любопитко.  Обаче има още доста време, докато минем на следващото столче.

В този ред на мисли, Elliee  нали ти питаше за столчетата? Само да кажа, че и аз си бях харесала такова, но под калъфа има дунапрен, а на другите по-скъпите има стиропор и са доста по обезопасени. Та това ме отказа. Това столче ще стои постоянно в колата на жарко слънце през лятото (нямаме гараж Simple Smile )и този дунапрен бързо ще изгори, ще започне да се рони и ще стане една.......А все пак ще се ползва по-продължително време. Друг е въпроса, че ММ се впрегна за по-скъп вариант и сега се оглежда в Амазон.

 хайде това е за сега   bouquet

# 53
  • София
  • Мнения: 357
Аз ходих, но не при този доктор, който Ижинка цитира. Който се падна на смяна. Имайте предвид, че ехографа там има вид на първия произведен такъв. Ако имате по-високи очаквания по-добре на друго място. За кръвта, доколкото знам, отиваш без час. Минаваш само на регистратурата първо. За ехографа също първо там.
И още нещо, в кабинета хигиената не е на ниво, носете си пеленка, да сложите бебето, защото на тази кушетка лягат всички, постлана е с един крепонен чаршаф, пран последно.... едва ли е пран някога всъщност.  Grinning
Е, с това вече направо ме накара да се размисля дали да ходя там. Педиатърът ни много го похвали този лекар, но аз съм много чувствителна на тема хигиена... Sick Ще помисля днес дали да не запиша час тогава в частната детска зад Зоопарка.
За количеството на зеленчуковото пюре - нашият лекар ми каза 120-130г на обедното хранене.

Пипи, аз дадох плодово пюре на третата седмица след започване на захранването, а преди това му дадох да си смуче малко парче сварена ябълка.
ymemansi, жива и здрава да си, че спомена за яслите. Съвсем бях забравила, че е 23-ти днес. Отивам да погледна и аз и ако ми позволи - да редя желания.
Coming 2 life, искай си направленията - те се полагат на бебетата. На един месец на ортопед, на 6 на ехограф и кръвните с урина - не може да не ти ги даде, за къде ги крие тази лекарка?

Аз днес захраних с месо - взех пуешко на Плазмон. Сложих 2 лъжички към пюрето картоф с пащърнак. Много добре миришеше - на месце, чак ме изкуши да го опитам - ако имаше сол и подправки щеше да ми е идеално и на мен Flutter
Аз май ще трябва да си търся ортопед за мен - от толкова разнасяне на Никола лявата ми китка много започна да ме боли, но от два дни вече болката става все по-непоносима.

# 54
  • Мнения: 109
Мерси за информацията за TSH.  Hug
Сега се обадиха да ни поканят на ДК в сряда. Май няма да ни се размине боцването този път, ама нека да се свършва, че се уморих да се тревожа. Явно морковът ще почака малко.  Wink

# 55
  • Мнения: 519
Мерси за информацията за TSH.  Hug
Сега се обадиха да ни поканят на ДК в сряда. Май няма да ни се размине боцването този път, ама нека да се свършва, че се уморих да се тревожа. Явно морковът ще почака малко.  Wink
Как хубаво ми звучи това, като някакво планиране. Аз все попадам на лекари, и за бебето, и за себе си, при които всичко сама трябва да следя и да ги гоня за дати, часове.......

# 56
  • Мнения: 2 653
Здравейте!
И аз давам вече на две хранения твърда храна. След обяд им давам оризова каша с ябълка на пара. А как я давате тая ябълка на децата да гризкат, тя става като дунапрен? Искам и аз да им давам парчета, обаче не искам сурова.
Мама Ирина, ще следя с интерес рецепти за домашни гризки, пръчки и всякакви такива. Смятам изключително да готвя за децата. Което ме отвежда до другия въпрос, който исках да коментирам. Май сте позаминали темата, но държа да се включа с опит. Въведох правилото Не се яде на детската площадка. Там се играе. Носим вода, сок, чай. Ходим на площадка в междинно време, когато не е ас за храна. Между другото като цяло бях въвела детето да се храни само в часовете за храна, през останалото време имаше към 10 сутринта плодове или сурови зеленчуци за хрупане. В една чашка докато си играе. Имаше и такъв "снакс" между следобедната закуска и вечерята, ако нещо преценя. Обяснявах, че не може човек да занесе достатъчно храна, за да почерпи цялата площадка и поради това не яде докато си играе. Е, в един момент съм и разрешавала да вземе по ч пръчка от "суперхраната" зайобайо, дето я хрупат по всички площадки. Но и не смятам, че трябва абсолютно пазене. На една позната детето беше у дома на гости и на излизане към площадката ми предложи да му купя сладолед. Понеже знам, че майката изключително ограничава детето, го попитах- а майка ти разрешава ли ти. Детето отговори- О,да тя всеки ден ми купува сладолед(което беше абсолютна лъжа). Освен това ако готвите за детето си правилно- без да е подсолено, без да е с изкуствени неща и засилени аромати, ще видите, че детето ще отказва да яде боклуците, защото те ще са му с неприятен вкус. Започва да възприема вкуса им след системно хранене с тях. Това и за шоколада важи. Казвам го от опит.
ДОбавям: В детските градини- до предучилищната група(която е задължителна само) детето беше в ДГ и храната беше отврат. След това я преместихме на предучилищна към училище. Там занималнята след обяд беше платена и обядът беше качествен. За сутрешната закуска децата си носеха от вкъщи. От тогава въведохме кутия с закуска и до сега си давам. От министерството им отпускат някакви закуски. Те понякога са плод, но понякога са банички, понички, линдзери и тем подобни неща. Друг съществен вредител са бабите! Оф, сложно е , да! Обаче с усилия може да се постигне някаквъ баланс. А поне това, което зависи от мен в началните години съм напоравила  ии ще направя пак. Нищо не може да оправдае нежеланието да сготвя домашна храна на бебето си.(Висирам себе си, иначе всеки е свободен да прави каквото си поиска!  Peace)

Ели, за столчетата, понеже пита. Разликата м/у скъпите и евтини модели е не толкова в дизайна и функциите, а в качеството на изпълнение, контрола върху това качество и гаранциите за краш тестове. Нашето столче след кошницата  съм го ползвала до последно, интензивно, прано е много често, ползва го племенника ми в момента. Ако му умалее докато на нас ни потрябват, ще го вземем пак. Качественото столче можеш да го продадеш след като не го ползвате вече. Личното ми мнение по въпроса е, че за сметка на качествено столче съм склонна да преглътна лишения.

Малките са по около 6 и половина кг. Бяха малко сополиви и отложихме ваксините за четвъртък. От няколко дни отново си пропускат нощното хранене и чак сутрин в 6 стават.  Аз нещо съм се разчистила, понеже миналата година не можах да си направя пролетното почистване, а и други хора ми чистиха лятото, сега имам двойна работа. И като гледам ще си чистя още месец. Поне мина първия сем. на магистратурата и в общи линии остава само дипломната. Предлагат ми и докторантско място от есента и малко се колебая, защото си е поредната загуба на време, а тъкмо предусещах свободата си от есента-да знам, че нямам никакви задължения към нищо извън семейството.

Последна редакция: пн, 23 фев 2015, 14:43 от fiona

# 57
  • София
  • Мнения: 2 901
Аз защо реших, че Elliee пита за столче за хранене...

# 58
  • Мнения: 2 653
Аз защо реших, че Elliee пита за столче за хранене...
ААА, може! Даже сега разбирам, защо пита за функции...  Grinning
Ако е за хранене, всичко ще ти свърши работа. Обаче все пак има някои по-така глезотийки. Примерно:
-да му се регулират височините(на дъщеря ми можеше да се сваля до ниво обикновен стол и на един етап тя си слизаше и се качваше сама).
-да има колелца. Това в случай, че искаш да го местиш само, иначе е излишно. На дъщеря ми имаше 4 колелца. Сега търсих и не успях да открия такова от ниския ценови клас. Всички бяха само с 2 задки колелца. Реших си проблема като залепих на предните крачета от онези меките лепенки за крака на мебели.
-да има регулиране на облегалката. Ако ще се ползва от 6-7 месец нататък смятам, че това е без значение.
-да има кошница отдолу. Това може да бъде добавено и на столче без. Лично за мен има предимства, столчетата на децата са в трапезарията, която е част към хола и кошничките на столчетата ги използвам да им събирам играчките.. В противен случай трябваше да имам и допълнителен кош за играчки.
-Важни са коланите според мен, но май всички ги имат.
Не се сещам за друго нещо по едно столче за хранене от големите, защото с тези, които се прикрепят към друг стол нямам опит.

# 59
  • София
  • Мнения: 2 901
За столчетата, прикрепящи се към друг стол, мога да кажа, че е важно да се прикрепят към всякакъв (т.е. основата му да има и равна опция), защото иначе крачетата може да изпаднат извън някой по-тесен стол. Табличката им трябва да има поне 2 позиции - за по-малко бебе (по-близко до телцето) и за по-едро бебе (по-навън). Да е с колани също (ние още не ги ползваме). Иначе предимствата са, че не заема място (не го заобикаляш като самостоятелен обект), евтино е и можеш да го сгънеш до размер на препълнена чанта за лаптоп и да си го носиш при пътуване.

Ние имахме голя стол на колелца - преди 10-ина години беше едно 130 лв поне, вършеше ни чудна работа. Сега, когаот всяка педя свободно пространство вкъщи е от значение, столчето, което се прикрепя към друг стол, ми е безценно.

Общи условия

Активация на акаунт