С какво да перем бебешките дрехи

  • 8 983
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 112
на ръка ми каза една приятелка,която има две деца.не ми го е казвала,заради някакви суеверия.просто заради това,че пералнята все пак пере и нашите дрехи,някои от които(като на мъжа ми),са доста мръсни.

# 31
  • София
  • Мнения: 44 359
Добре де, ясно, че някой ти го е казал...
Ако толкова искаш - пери на ръка. Ние тук също сме майки пък ти казваме, че  винаги сме прали в пералня.
Да на мъжът ти са мръсни дрехите - като ги пускаш, има топла вода(40 градуса е по-топла отколкото ти би прала на ръка, а може да ги пускаш и на 60), пране с препарати, н броя плакнене и т.н.  Освен дрехите се измива и пералнята от мърсотията в това време.
Разбира се детските дрехи ще ги пускаш сами, не със силно замърсените на съпруга ти.
Все пак това дете ще живее и ще се докосва до вас, до същите тези ваши дрехи, излязли от тази пералня, ще ползва вашата къща, мебели и т.н.,  ще делите и въздуха... пералнята ли ще ви е проблем? Все пак няма да го гледаш в стерилна  среда.

Последна редакция: сб, 28 фев 2015, 09:42 от Angel_Dust

# 32
  • Мнения: 6 833
Съгласна съм с това Peace
А и според мен, както някой каза вече, мисля, че пералнята ще ги изпере много по-добре, отколкото аз на ръка  Peace

# 33
  • Мнения: 200
Пера с течен Тео Бебе и съм доволна

# 34
  • София
  • Мнения: 565
Преди време при Гала имаше една докторка, която обясняваше, че бебешките дрехи трябва да се перат само с течен препарат, защото този, който е на прах, се набива един вид в материите и е вредно за бебето. Не знам дали това не е пресилено, но имайте предвид като становище на лекар.

# 35
  • София
  • Мнения: 44 359
При правилно дозиране и 1-2 допълнителни плакнения няма проблеми.

# 36
  • Мнения: 23
Преди време при Гала имаше една докторка, която обясняваше, че бебешките дрехи трябва да се перат само с течен препарат, защото този, който е на прах, се набива един вид в материите и е вредно за бебето. Не знам дали това не е пресилено, но имайте предвид като становище на лекар.


То хубаво ама течни препарати има едва от няколко години.Преди се оправяхме само с прах Wink

# 37
  • Мнения: 6 833
Важно е и прахта да е качествена. На мен ми се е случвало с един Рекс да вадя дрехите целите побелели.

Относно прането на ръка - онзи ден прах една дрешка на ръка, защото всичко останало вече е изпрано, ми после два часа се борих да я гладя с ютията и така и не се изглади хубаво, както дрехите, които са прани в пералня.

# 38
  • Мнения: 376
И аз да си кажа. Пера в пералня предимно на 40 градуса заедно с нашите дрехи. На много от дрешките всъщност пише максимум 30 градуса, но досега не ми се е случало пералнята да ги повреди.
Ползвам Сано Максима и Тео бебе, течни и двата. Без омекотител. После пускам и само плакнене - хем да се отмие по-добре препарата, хем да не ми мирише толкова, че аз не обичам дрехите ми да миришат на препарати, колкото и ароматни да са те.

# 39
  • Мнения: 47
Ползвах Сано Максима и Тео бебе, течни и двата.Доволна бях и от двата. Саното си ми е любимо,малката  вече порасна,но продължаваме да си го ползваме с белия омекотител  Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 60
Сано Максима  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт