Баба Марта се задава, здрави бебчета през ЮНИ обещава! - тема 9

  • 29 701
  • 703
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 533
snowflakely Звънни най-добре на док, за да ти каже дали да ходиш на ЖК или не, може да те извика, когато няма други пациенти. По-принцип с варицела е най-опасно да се заразиш през първите 3 месеца, дори съм чувала, че ако се зарази тогава бременна я карат да абортира. През другите месеци не е толкова опасно, защото повечето от органите са почти развити. Имам позната обаче, която изкара варицела в 8 месец и детенцето имаше някакви последици на белите дробове. От друга страна съм чувала, че когато майката я кара бременна, придава антитела на бебето. Но мнения всякакви-най-добре да се говори с доктор. Маги като кара всеки доктор ми казваше различни неща, аз разбира се, се доверих на моя, но съм я карала Wink
Моята щерка се представи много добре снощи. Пу-пу Simple Smile Дано да е така, че хич не обичам да се ядосвам и да й се карам Rolling Eyes

# 61
  • athina
  • Мнения: 524
ЗДРАВЕЙТЕ БРЕМЕННИ КОРЕМЧЕТА!!!

Как е настроението?
При нас е слънчево и смятам да направя една малка разходка-цяла нощ в съня си търсих да си купя кашкавал и сега отивам вече на яве да си купя,че явно но бебо му се яде.
За зъбите-когато усетя че са подути венците ми-правя гаргара с клеева тинктура разредена с вада.Когато кървят докато ги мия-пак същото правя.Два пъти ми се е случвало от началото и мисля че помага.
Косата освен че много цъфти не съм забелязала да е по-сплескана или да пада повече от нормалното,даже бих казала,че не е толкова мазна като преди.
Гъби слава богу не съм завъдила и се надявам да ми се размине,но каквото такова-всичко е в реда на нещата.
ЗА желязото,калцият и магнезият-ЗАДЪЛЖИТЕЛНО далеч едно от друго-иначе ефектът е никакъв.
Момичета-вчера с ММ обсъждахме евентуално живот и здраве това лято преди да се върнем в Гърция да кръстим бебето.То ще бъде малко сега,но догодина като се върнем пак в България ще бъде вече на повече от годинка.Вие какво мислите по този въпрос и някоя от вас знае ли кога най-рано може да се кръсти едно бебе-цяла сутрин се ровя в интернет но никъде не открих такава информация.
БЛАГОДАРЯ ВИ предварително и ви пожелавам ЛЕК,СПОКОЕН и СЛЪНЧЕВ ден.

# 62
  • Мнения: 533

Момичета-вчера с ММ обсъждахме евентуално живот и здраве това лято преди да се върнем в Гърция да кръстим бебето.То ще бъде малко сега,но догодина като се върнем пак в България ще бъде вече на повече от годинка.Вие какво мислите по този въпрос и някоя от вас знае ли кога най-рано може да се кръсти едно бебе-цяла сутрин се ровя в интернет но никъде не открих такава информация.
БЛАГОДАРЯ ВИ предварително и ви пожелавам ЛЕК,СПОКОЕН и СЛЪНЧЕВ ден.
Аз не виждам нищо лошо да го кръстите и след годинка. Когато ви е удобно. Не мисля, че има някакво изискване към възрастта.

# 63
  • Мнения: 565
За завиждане сте с това слънчице! При нас пак се ззаредиха едни дъждовни и мъгливи дни и силно се надявам вашето слънчице да огрее и нас.
Гери мисля че след 40 - я ден може да се кръсти бебчето, но аз лично бих го направила следващото лято. освен ако нямате нещо в предвид. Ивка я кръстихме месец преди рождения й ден, защото сестра ми си бяха дошли цялото семейство, а не бяха успяли за сватбата и щяха да си тръгват и избързах.

# 64
  • Мнения: 540
Моя син беше на годинка и 5м,но аз се съобразявах с брат ми,който тогава живееше в чужбина. Но и аз мисля,че след 40дни,може когато си искаш

# 65
  • София
  • Мнения: 361
Да се включа на по-събудена глава вече Simple Smile
За колики - Биогайа (но внимавайте да са я съхранявали в хладилник), инфакол и не помня какво още ползвахме. Нищо нямаше особен ефект. Повече гушкане, носене в поза "тигър на дърво", слинг... А скоро разбрах за някакво хомеопатично - Коликинд, но не съм го ползвала и нямам лични отзиви.
Зъбите - по-чувствителни са ми венците, смених си четката и пастата и е по-добре положението. В косата не намирам особена промяна, май капе по-малко само.
За варицелата - както вече сте писали, най-опасна е в първите и последните седмици. Но риск винаги има, за съжаление. И гаранция, че няма да се заразиш някъде,  няма. Не помага особено като знаеш откъде си се заразил. Резултатът е че си болен Sad
Онзи ден попаднах на много интересна и подробна статия за предлежането на бебето - оптимални позиции, коя какво значи. Има и информация как може да помогнем на бебето да застане в най-добра позиция за раждане Simple Smile
Тук се опитва да се покаже слънце, но пък трябва да работя... искам да идва май месец вече Simple Smile

# 66
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
Geri ATHINA, обикновено на 40тия ден бебето се води в църква и се чете молитва за майката и бебето. След това предполагам, че съобразно това кога може да се прави кръщене (от гледна точка на пости и прочие) е възможно по всяко време. Преди няколко години станах кръстница на бебето на моя приятелка. Бебето беше точно на три месеца и половина като го кръстихме.

# 67
  • Мнения: 955
И аз мисля, че след 40-я ден няма проблем за кръщаване, но най-добре да се пита в някоя църква. Ивайло го кръстихме на първия му рожден ден. Иначе на 40-я ден също ходихме на църква за молитвата, както е писала Diva*.

# 68
  • Мнения: 5 173
Племенницата на кумата ми е кръстена на 20 ден. Така че явно зависи колко пари си готова да бутнеш.

# 69
  • athina
  • Мнения: 524
БЛАГОДАРЯ ви момичета-и аз до такъв извод стигнах,че след 40-ят ден ще е възможно.Няма проблем детето да го кръстим и догодина-ако не успеем това лято ще бъде другото лошо няма-просто и на двамата ни се иска да го кръстим колкото се може по-рано.Аз съм кръстена на 6м а той на 18г-така че нямаме проблем с възрастта.
За ходенето на 40-ят ден на църква за молитвата знам и смятам да го направя-в този ред на мисли вие как ще процедирате-на мен ми се струва непосилно да си държа бебето 40 дни вкъщи посред лято-нали такова е поверието-водиш го на църква за молитва и тогава вече можеш да го извеждаш и показваш пред не толкова близки и роднини?Погача на 40-ят ден смятате ли да прави те?
От нямане какво да правя вече за кръщенета и погачи си мисля.Да ми се роди живо и здраво пък на всичко ще му намерим лесното-просто исках да чуя и вашите мнения.БЛАГОДАРЯ ВИ!!!

# 70
  • Мнения: 1 849
Точно щях да питам какви са ви възгледите за водата и вие сте опоскали темата още преди да успея да си задам въпроса. Много благодаря за подробната дискусия!  bouquet Аз лично мисля да предлагам по 1-2 лъжички след хранене "за зимиване на устата", но бебето ще реши дали иска или не. Ако не иска, няма да го насилвам.  Wink
А относно нашето пиене на вода, само мога да кажа, че аз вода си пия редовно и по много и мисля, че това е много важно особено по време на бременност. Първо, защото бъбреците сега са по-натоварени и така им помагаме да се промиват редовно, второ, защото пиенето на вода води до по-честото изпразване на мехура, което от своя страна пречи на разни микроорганизми да се завъдят вътре.  Peace Отделно, че водата и содата помагат идеално и безвредно при наличието на киселини.
Болките в кръста бих ги изсяснила. Най-добре е преглед и една урина. Може да е възпаление, може да са бъбреци, може да е ишиас а може и да контракции.  Peace
За варицела може да се пусне титър, но най-добре двоен - за наличие на имунитет и на активна зараза. Много хора си мислят, че нямат имунитет, а всъщност са изкарали повечето детски болести, мислейки, че е настинка или грип. Иначе е най-добре по-голямото дете да бъде спряно от градина, инкубационният период е 14-21 дни при шарките... Rolling Eyes
Умората и желанието за сън се дължат на факта, че кръвта ни е стала в повечко и е по-водна, а организмът първо ще трябва да се приспособи към новите си условия на работа. Освен това от около 24та седмица бебетата започват да "хапват" повечко и съответно ние ставаме по-гладни. И все пак постоянен глад и умора могат да бъдат и признак на гест. диабет, за това следете се, момичета.  Hug И понеже го споменах - ако лекарят прецени, се прави огтт към 24та седмица, за да се види дали има проблем. Но това е в случай, че има показания като повече качени кг до тук, по-едър плод, повече околоплодни води и всичко това може да е в комбинация с начално наднормено тегло. Като цяло, ако няма тези показатели, следят се редовно кр. захар на гладно и дали има захар в урината, това е достатъчно.
Видях, че има много момичета с инсулинова резистентност. Заповядайте в темата за хиперинсулинемията, ако имате въпроси или искате да си общувате със себеподобни! Hug Иначе принципно по време на бременност тя се влошава, известно е, че дори здравите жени имат клинична картина на инсулинова резистентност. За това и ако се прави натоварване с глюкоза не се отчитат нивата на инсулина, защото се знае, че те ще са изкустевно завишени. Поради тази причина жените с ир за съжаление са потенциални кандидатки да развият гест. диабет, ако не се движат достатъчно и не обърнат внимание на храненето си. По време на бременност няма какво да се приема за инсулиновата резистентност. След това има куп добавки, както и хомеопатия. Иначе добре познатият на всички метформин се изписва най-често. Той не е допуснат никъде за периода на бременност, тъй като липсват достатъчно данни за неговата безвредност и поради това е противопоказен. Правилото е, че се спира при положителен тест или най-късно, когато се види сърдечна дейност в 6-8г.с.
За кървящи венци май вече бях писала, но пак да си кажа - лакалут червен и билков със сода вършат чудеса.  Laughing А за зъбите можете да се консултирате с лекар/зъболекар и да приемата магнезий, калций и витамин Д. Те ще са от полза и на бебето, което изгражда костната си система, освен това тези добавки са една добра профилактика против остеопороза след време...Все пак бебето си взима каквото му трябва от майката и реално дефицитът си остава за нейна сметка.
Ниският хемоглобин задължително трябва да се видгне, защото ще става по-зле положението, а освен всичките бременни неразположения, до които може да доведе, бебето има нужда от достатъчно желязо, за да получава достатъчно кислород. Иначе желязото не трябва да се приема заедно с кафе, кола и млечни продукти, защото те пречат на усвояването и също е важно да се приема заедно с витамин ц. Магнезий и калций също пречат.

Иначе аз се отървах от гъбите, които както бях писала не знам от къде се появиха. Нито ям кой знае колко въглехидрати, нито път сме се обичали, ама явно хормоните си казват думата.  Rolling Eyes Бебо расте и подритва по-силно вече. Аз съм в търсене на количка, искам да е лека, май вече друго не искам, е, ако може и да е цветна, ама май прекалено много искам и няма да си намеря перфектната количка!  Crazy





# 71
  • Мнения: 955
За ходенето на 40-ят ден на църква за молитвата знам и смятам да го направя-в този ред на мисли вие как ще процедирате-на мен ми се струва непосилно да си държа бебето 40 дни вкъщи посред лято-нали такова е поверието-водиш го на църква за молитва и тогава вече можеш да го извеждаш и показваш пред не толкова близки и роднини?Погача на 40-ят ден смятате ли да прави те?
Ако аз и бебето сме добре /дай Боже/, нямам никакво намерение да го държа в къщи 40 дена. Особено в края на май, началото на юни - най-хубавото време. С баткото бяхме в болница 9-10 дена и няколко дена по-късно го изкарахме на разходка. Ако всичко е наред и сега така смятам да процедирам.
Погача не сме правили. И на мен ми е интересно да науча повече за тази традиция. Тя не е ли американска бай дъ уей  Thinking?

# 72
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
Елле, ето тук много добре и подробно е обяснено какво и защо се прави. Български си е обичая Simple Smile
цък


Имам питане към вече раждалите - помпа за кърма кога се купува? Смятам да не си купя, докато не родя и не видя, че всъщност ми трябва. Но пък, ако кърмата не тръгне знам, че с помпа най- добре се прави стимулация за слизането й....та се чудя, ако ми се наложи дали ще ми дадат в болницата  newsm78

# 73
  • Мнения: 636
здравейте и от мен
за косата - и моята е чуплива и ако се изправи след раждане ще съм много доволна  Grinning ,че с тая преса ми писна вече.  За сега не капе много , но цъфти , но тя и преди си цифтеше от пресата.
със зъбите за сега проблем нямам , може би не е лошо да ида на почистване , че събирам зъбен камък по принцип и скоро не съм ходила  а нормално на всеки 6 месеца си ходя , но обикновенно само на предните събирам и само те са за почистване
Аз също не мисля да държа бебчо 40 дни в къщи най-много 10-14 дни ако всичко е наред разбира се .
Днес бях и на леки покупки , купих шишета на Авент , залъгалка , протектор за матрачето , едно много сладко комплектче с ританки и блузка , чорапки и разни дребни нещица .  Heart Eyes
Mrs Fiore за помпата -от болницата дават списък аз ще съм в държавна болница и при нас искат да си носиш помпа в частните мисля , че всичко си имат .

# 74
  • Мнения: 955
Елле, ето тук много добре и подробно е обяснено какво и защо се прави. Български си е обичая Simple Smile
цък
Извинявам се, гледала съм по разни филми подобен обичай и бях останала с впечатление, че е американски Simple Smile. Определено обаче не е типичен за нашият край и най-вероятно няма да го правим.
За помпите, magi_sveta беше писала малко по-назад в темата, че е хубаво да се набележи помпа и да се сподели с таткото/бабата и ако на майката е необходима в болницата да се купи и занесе. Според мен е разумно, тъй като няма как да знаеш предварително дали ще ти трябва или не. Някой частни клиники разполагат с помпи, но трябва да се пита предварително.

Общи условия

Активация на акаунт