К.О.Т.К.И.-те [12]

  • 23 231
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 571
Добре, че не харесвате Мете-то ми, щото иначе трябваше да ви изпозастрелям всичките!  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Ако случайно решите да го харесвате-ПАЗЕТЕ СЕ ОТ МЕН!!!!!!!!!!   hahaha

# 31
  • Мнения: 11 747
Абе фенките не искат да се хващат за ръка, а да се налягат направо  Laughing  Ох, не ви се вярва, но са бетер тийнейджърки, наистина. И аз не знаех, докато не попаднах в такава тема. И на мен не ми пречи агата да е без риза, специално не съм го мечтала. Но други съфорумки цял ден (и нощ) правят рисърч в гугъл, за да го видят без риза. Обсъдени са пръстите на ръцете, носа, устните, краката, това между краката. Жените мечтаят и сънуват еротични сънища с него.  Sunglasses

Таня, аз вече си изясних напълно кюрди са. В първите кадри на първа серия жената говори на кюрдски, има суб на турски отделно. Питах живеещите в истанбул съфорумки, от там разбрах със сигурност, че е кюрдски. После разкостих сватбения танц, който е традиционен, типичен, сватбен, само кюрдски танц, той не е турски. И дрехите им са кюрдски. А и в Мардин се оказа, че живеят основно кюрди. Района си е Кюрдистан, без да има такава държава.

# 32
  • Мнения: 6 031
Извинете, за нас неуките може ли по една снимчица на агите с или без ризи. Не за друго, но да си помечтаем и ние негледащите.  hahaha

Хел, как можеш да си помислиш, че не харесваме твоят човек - аз направо съм влюбена в мустака му.  Joy

# 33
  • Мнения: 11 747
Ето ти направо клип, хем да видиш агата, хем сватбения кюрдски танц рейхани, хем потурите, хем носиите, хем завръзката на таз' любов голяма  Simple Smile  В две минути.

https://www.youtube.com/watch?v=MapU1YnoJVk

# 34
  • Мнения: 14 418
Ъъъъ,такъв танц по спомен и Къванч игра в "Перла"-поне подобен-с разперени ръце,приклякания,не бърз,но без кадъна Wink

# 35
  • Мнения: 11 747
Аз не съм гледала Перла, изобщо не знам за какво става дума, ама той да не е играл зейбек?

# 36
  • Мнения: 6 031
Пина, благодаря!
Интересно е.

# 37
  • Мнения: 14 418
 Embarassed ми не зная .Просто тогава ми хареса и се впечатлих от начина на изпълнение.За това съм го запомнила.

# 38
  • Велико Търново
  • Мнения: 248

Зейбек е танцът в Перла, а и в други сериали съм го виждала, а този на Боран ага е различен, казва се „Босилек от Мардин” (Mardin Reyhani) (Така каза чичко Гугъл).

И много моля кат' показвате агата без риза, свиркайте.  Heart Eyes Laughing

# 39
  • Мнения: 6 031
Хайде давам отчет за Дубай.  Laughing
Като цяло - хареса ми, доволна съм, но с една малка забележка - очаквах да е повече арабско, отколкото беше.  Laughing

Пъуването беше добро и в девте посоки - навръщане ми беше малко досадно, защото исках бързо да стигна при децата.
С една дума мога да опиша пътуването ни - бързане!!! Бързахме за всякъде и за всичко, защото времето с което разполагахме беше малко.
Тръгнахме от София при температури около минус 10 градуса, а се озовахме в Дубай при доста по-високи температури. Добре, че кацнахме вечерта и темепературната амблитуда не беше свръхвисока, а само 30-тина градуса.  Joy

На следващия ден времето беше супер топло и предразполагащо да се наслади човек на плаж, слънце и море.  Grinning
Започнахме с Мадинат Джумейра - комплекс от няколко хотела, в средата между които има създадено водно простронство, в което се движат лодки. Много беше хубаво, около него има много заведения, а по палмите пеят птички - изобщо спокойствие и безвремеи цари там. В една от сградите е изграден базар/пазар - на арабски сук - в който има най-различни магазинчета. Много е приятно за разходка и пазаруване.
След това отидохме до Дубай Марина - пробвахме плажа и се разходихме - там сякаш попадаш в друг град и друго време - в свръхмодерния и глобализиран свят. Много небостъргачи, много лъскави заведения, много лъскави коли и хотели. Плажа е приятен със ситен пясък.
След Марината се отправихме към Бурж Халифа, където имахме запазен час за качване на 124 етаж+посещение на кафене на първия етаж с напитка+кейк.
Много е хубав погледа отгоре. Бях запазила час по времето, когато залезва слънцето и така успяхме да видим Дубай и по светло и по тъмно. Моето лично мнение е, че по тъмно е по-красиво.
Снимки тук, снимки там и неусетно минаха повече от два часа. Отново бързахме, защото имах запазен час за разходка с лодка около музикалните фонтани - много ми хареса, защото лодката тръгва и когато фонтаните започнат да "танцуват", тя спира сравнително близо до тях и беше много романтично и феерично. В нашата лодка се случихме с двама много симпатични французи и няколко германки(не много симпатични  hahaha ). Разходката е повече от половин час, като лодката спира фронтално с/у Бурж Халифа и лодкаря кани, който иска за седне на носа на лодката и да го снима. Супер се постара нашия човек да ни направи хубави снимки. Французите не пожелаха да се снимат, германките се снимаха, а бакшиш дадохме само ние.  Joy
След лодката, изгледахме още няколко "представления" на фнтаните - това е за мен най-впечатляващото, романтично и привличащо място в Дубай. Моят фаворит! Представленията са на кръгъл час и на половинка. Всеки път звучи различна музика. Много ми харесаха арабските песни, които засякохме(два пъти). А в един от днити почти всички музики беха класически - супир наслада за душата и сетивата!
На следващия ден започнахме с посещения на Миракъл Гардън - изкуствено създадена(както повечето неща в Дубай) градина, която лично на мен много ми хареса. Времето още не беше станало супер топло - ще видите много и различни снимки в албума. Приятно, чисто, поддържано, има кафенета, тоалетни и т.н. Това чеше наслада за очита - много цветно и създаващо настроение.
След градините се отправихме къ Абу Даби - пътуването беше приятно, но продължително. В автобуса не могат да седнат заедно случайни мъж и жена - сядат или две жени, или двама мъже.  Grinning
В Абу Даби имах две цели - Хотел Емиратс Палас(с него уцелихме гредата, защото не допъскаха външни хора в този ден там) и джамията Sheikh Zayed Grand Mosque - абсолютна красавица!!!
При пътуването с градските автобуси в Абу Даби ми беше много интересно - предната част на автобуса е само за жени, а жените не са толкова много - сядаш, разполагаш се и пътуваш приятно...докато в задтата част на автобуса, беше някаква страхотна гмеш от мъже - естествено не арабски, а вясакви индо-пакистано-филипино и н. изглеждащи. Когато в предната част имаше някоя права жена, шофьора изпращаше мъжете директно на втората врата, за да нямат контакт с жените. Беше ми интересно. В метрото в Дубай също има вагони само за жени.
Да се върна на джамията - пак с бързане в последния момент се включихме в обиколка с гид - много симпатичен(Мохамед), който разказваше много умлекателно, пускаше по някоя шега и времето мина неусетно. Хареса ми много и джамията, и гида, и тура.  hahaha
Вечерта обратно към Дубай. Снимки съм качила само за тези дни. Ще кача и за следващите тези дни.
На следващата сутрин се събудих от странен шум - като, че някой шумолеше. Поглеждам навън и ... то не се вижда до отсрещната сграда - вятър и пясък....мнооооого. Да, но ние си имаме програма за изпълнение.  Mr. Green Сложихме очилата, въпреки ниската видимост, завързахме си по един шал и напред към ... Палмата! Возихме се на влакче до нея - интересно е, че се движи нависоко и така имаш възможност да поразгледаш(в нашия случай не много  Mr. Green ) листата на палмата с различните сгради, построени по тях. Стигнахме до хотел Атлантис - хубав и в по-добро време сигурно още повече, но ... Разходихме се наоколо, ядохме много хубав сладолед там, ама наистина хубав! И потеглихме обратно. От влакчето на палмата се насочихме към автобус за старата част на Дубай - е май не трябваше да отиваме там хихи - мъж ми през цялото време мрънка и искаше да се изнасяме по-бързо. Да съм видела какви са хората наоколо, да съм видел как ни/ме гледат и т.н., а на мен ми беше смешно.  Joy На мен ми хареса и в старата част. От там отидохме отново на плаж на Марината - просто времето не беше добро, а имахме намерение д отидем на друго място, но видимостта беше ниска и ... Вечерта отново в Дубай Мол при любимите ми фонтани.
Послединя ден вятъра и пясъка бяха още повече и нямахме избор - прекарахме го по моловете... За съжаление времето провали някои от плановете ми, но тъкмо това ще е повод да се върна отново там.  Grinning
Вечерта на летището и отново в София.
Сигурно пропускам много неща, но знаете, че не обичам да пиша, а написах цял роман.  Mr. Green

Пускам албум със снимки от пъвите два дни:
http://mimilu.snimka.bg/travel/dubayi.855237


# 40
  • Мнения: 14 418
Първо да благодаря на Мимии-прочетох с удоволствие,сега отива снимките да погледам Hug
Ъъъъ,мъничко не разбрах от къде изникнаха тези цветя,тез градини Shocked newsm78 Пу,мислех си ,че е само пясък и вятър Sad
Аааа, тази джамия ми взе акъла Peace

Последна редакция: ср, 25 фев 2015, 21:26 от Sause baus!

# 41
  • Мнения: 4 571
Снимките ще гледам утре.

Танцът на Боран ага и Съла е толкова толкова грозен  Laughing
Зейбека също е супер глупав. Изобщо тези хора танцуват много лошо на музиката си  Laughing

# 42
  • Велико Търново
  • Мнения: 248

Mими, супер, благодаря за романа, ако се сетиш за друго, пиши още.  Hug В старата част беше ли по-арабско или не толкова? Тази джамия май съм я гледала в "Без багаж", жалко че го спряха, хубаво предаване беше.

Що бе, Хелънче, на мен пък ми харесва зейбека, особено на Фатмагюл и Керим на сватбата им (въх, май много турски сериали съм гледала  Mr. Green ), виж босилека е по-странен.  Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 6 031
Фиорче, в старата част беше малко по-арабско и доста повечи индо-пакистано-филипинско.  Joy
Отчитам, че сме обиколили една съвсем малка част от по-старата част на Дубай.

# 44
  • България, София
  • Мнения: 1 754
Мими, благодаря за споделените красоти  Hug
Когато те обземе вдъхновение за писане, пак разказвай. На мен всичко ми е интересно.
Джамията е великолепна. Представям си какво е на живо  Heart Eyes

Пожелавам сладки сънища на всички  Hug

Общи условия

Активация на акаунт