Отговори
# 135
  • Мнения: 8 585
"За седенето-има ортопеди, които провеждат прегледи и сигурна съм, всеки уважаващ себе си ортопед /поне в Бг./ ще бъде възмутен от седнало бебе на тази възраст."
Не е работа на ортопедите да се произнасят за това. А и всъщност няма какво много да се каже по този изкуствен въпрос.
С поддръжка на тялото и главата деца могат да се слагат в полуседящи пози от почти 1-ят месец ( в столчета за кола или колички с регулиращ се гръб). А детето на дроб4о е на 4. И Ви уверявам, че много им харесва...Основна причина за сравнително по-незадоволителното психо-моторно развитие на децата е И факта, че някои от тях са виждали само бялото на тавана до 6-7 месеца, лежащи безкрайно по гръб и никога седяли или полу-седяли.
На ортопедите, "препоръчващи" може да се предложат редицата блестящи книги и статии на Capute;Accardo. За леко опресняване и нека оставят педиатричните проблеми на педиатрите.

# 136
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
Birdie , до известна степен съм съгласна с теб, но детето само си показва дали е редно да се поставя в такава поза. Както писах по-горе, предполагам, че е нагласено за снимката. Аз също поставях голямата си дъщеря седнала за кратко време, но освен че беше родена износена, тя още на 3м се надигаше сама на 30градуса. И главата й не клюмваше в никаква посока.


С поддръжка на тялото и главата деца могат да се слагат в полуседящи пози от почти 1-ят месец ( в столчета за кола или колички с регулиращ се гръб)
Потвърдено е и от ортопед, д-р Алексиев, но не ми се рови да търся темата, ако не се лъжа ставаше дума за слинга.

# 137
  • Мнения: 4 176
След дълга дискусия на ICQ с татко ДРОБ, му обещах публично извинение, ако ми изпрати снимки на бебето и негови на мейла. Еми изпрати  ги и му се извинявам публично, както обещах.
Сори за оффа.

# 138
  • Мнения: 8 585
@ljuboznatelna
Дроб4о сподели, че я поставяли за секунди заради снимката. Но дори и да са я оставяли за повече, ако детето не се чувства дискомфортно-няма проблем.
Няма нужда някой от други, несвързани с педиатрията специалности ,да подтвърждава или опровергава мнения от чисто педиатрично естество. Специалността си владеем до подробности, като дори и да има различни мнения по сродни теми общоприетото педиатрично мнение е важно в края на краищата.
Ние например не показваме на ортопедите как точно да лекуват една луксация, нито на един УНГ колега как точно да процедира с "третата сливица".
От друга страна, мнението на педиатъра не е необходимо да се препроверява за достоверност при "специалист".
Ние все пак не сме "лукови глави" в обслужване на по-близки и по-далечни специалности. Нашата цел е сътрудничество на равни "начала".

Последна редакция: пн, 13 мар 2006, 01:48 от Birdie

# 139
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
"За седенето-има ортопеди, които провеждат прегледи и сигурна съм, всеки уважаващ себе си ортопед /поне в Бг./ ще бъде възмутен от седнало бебе на тази възраст."
Не е работа .....
Потвърждението беше заради цитата на въпросната майка, нещо ми убягва в момента постинга й.

# 140
  • Мнения: 4 176
Ай стига с това седене беееееееее
Моето седеше на челна стойка от 7 ден. Знаете ли ко е умнУ сега?

# 141
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 693
Мамica  newsm10 , много ме изкефи, чест ти прави това, че се извини.
За повечето от другите - не мога да повярвам, че оставихте въображението си да се развихри с такава мощ, не мислите ли,
че не е редно така да се сеят обиди. Всички знаем, че тук все умни и красиви се събираме, ако ли пък някой нещо не ни е на нивото, здравата го оглозгваме, ама все пак...
Виждам, че момичето е сложило снимки явно от кувиоза вече.
Марче, можеш ако искаш и сега да поднесеш ЕXIF инфото, и да доведете жестокото си разследване докрай.

И, между другото, чела съм доста неграмотни постинги в този форум, някои от които на хора, твърдящи, че са с 2 висши образования  ooooh! Sick

Зори - бъдете здрави   bouquet  и гледай да инструктираш бабите да не правят такива експерименти с малкото човече  Wink

Последна редакция: пн, 13 мар 2006, 02:59 от жълтичко ЛимОнчЕ

# 142
  • Мнения: 1 809
Вижте какво виждам че вече нямате доверие и търсите да се хванете и в най малкия детайл и сте много подозрителни но не се ли замисляте че покраи сухото гори и мокрото заради тези ваши думи накърнявате една майка която е искала да ви сподели един проблем и да и помогнете, а вие какво правите връщате й го тъпкано и още по лошо обвинявате я. Ако ще си чешите езиците с  хорските проблеми по добре не отгаваряйте. Благодаря на всички майки които ме посъветваха и повярваха в моята история. Мога да ви кажа много факти за моето бебче.Не сам публикувала снимки в страницата защото не са много приятни за гледане, но щом искате вече ги сложих и може пак да проверите. Това вече са от мобилния телефон. Не знам по какъв друг начин да ви убедя но не ми е това целта.Между другото обривите вече изчезнаха от Финистила - 3х5 капки
Дробчо или Зори, радвам се че пъпчиците са минали  Wink
Сега, нали знаеш и  "парен каша духа"  Stop
Съжалявам, че това  стана толкова грозна тема  Confused, за която принос имаме всички ние, включително и ти.
И не мога да не отбележа,че постинга който цитирам, е най-четеприятния до момента Peace
Бъдете здрави !

# 143
  • Мнения: 2 550
жълтичко ЛимОнчЕ, чак пък жестоко? Ако беше видяла кво съм писала ще забележиш, че не съм казала директно, че снимката в кувиоза е имама, казах, че може да не е тяхна, но може и да е  newsm78  На теб ако не ти се струва малко неадекватно държанието на майката, ами...попрочети пак  Tired 

Мразя да се извинявам, но в случая на бях права. Не, че ще стане по-добре, но и аз се извинявам.

# 144
  • Мнения: 27 524
За мен това са пълни глупости и евтини провокации! #2gunfire

Последна редакция: пн, 13 мар 2006, 08:51 от Blondi

# 145
  • Мнения: 3 698
Зори, аз също се извинявам,  разбери ни и нас, всички мами влагаме много чувства, а става дума за детски живот и дори само мълчанието ти будеше много въпроси.Аз очаквах след като темата се разводни да ни засипеш с въпроси за захранване, изследвания, нужни прегледи, гимнастики и т.н. и затова ми стана странно, че спориш, а не питаш.Надявам се да си открила цялата нужна информация.Направете прегледите и спокойно и щастливо си отглеждайте сладуранката, само на бабата й обяснете ясно и твърдо, че детето не бива да се храни с нищо, освен кърма или АМ.Желая ви щастие!

# 146
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 693
Може би начинът на изразяване не е какъвто точно очаквате,
но не смятам, че е чак пък неадекватен.
Марче, нарекох разследването жестоко, защото много лесно
взеха да се пишат определения за хора и ситуация, която още не
беше твърде ясна. Смятам, че Зори / дроб4о като име и мен не ме кефи много/ просто е твърде неопитна и млада, а и явно хората около нея не й помагат с много адекватни съвети. Вмъкнах тебе в постинга си,  защото можеше вече да кажеш нещо и за новите снимки, явно се справяш, което си е готино  Wink
Искам също да кажа, че когато човек е достатъчно интелигентен, за каквито се мислим повечето тук - не си позволява така лесно да дава  квалификации, каквито се изсипаха. В последно време имам чувството, че форума е станал мелачка за различните хора и мнения - нещо като не допадне на мнозинството - става мазало.

Не искам това, което написах, да стане повод за още 100 страници караници. Това е моето мнение, и мога да кажа, че аз дори не се изказах по конкретния ппроблем, просто ме издразни хищническото отношение.
А съветите, които й се дадоха, са отделен въпрос - те наистина са ценни, и надявам се, ще й послужат.
Айде със здраве  Peace

Последна редакция: пн, 13 мар 2006, 09:02 от жълтичко ЛимОнчЕ

# 147
  • Мнения: 3 447
Когато аз влязох за първи път в този форум, бях бременна в 4 месец. Зададох най-нормален въпрос. И "старите форумки" ме емнаха по същия начин. То не бяха подозрения, разследвания, изсипаха се обиди и накрая се стигна до извода, че изобщо не съм бременна ooooh! Трябваше да мине година и нещо, за да се престраша отново да пиша тук. И както е видно, бременна съм била, макар че на мен няма кой да ми се извини.
Момичета, прощавайте, но често се държите много лошо с новите. Дали ще е тая пуста Търсачка, дали ще си играете на следователи... защо? Дори и да е измама - много важно. Не мислите ли, че губите много повече, когато безпричинно наранявате някого? Чест прави на някои  от вас, че поне се извиниха.
Що се отнася до адекватността на постингите - първо, струва ми се от снимките, че Зори е доста млада, може и да няма 20 години. Второ - не е единствената неграмотно пишеща във форума, уви, пълно е с "вазмотени" и "васпитани". Адекватна или не - това не е наш проблем. Ако можем да й помогнем, ОК. Ако не искаме, подминаваме. Стига нападки, наистина Peace

# 148
  • Мнения: 704
... никоя от нас не е виждала на живо Нана. ... Историята е фалшива, който не е разбрал, вече да знае.

Извинявам се - темата за НаНа се намеси, НО просто не мога да повярвам, че някой ще измисли смъртта на едно дете. Четох темата за катастрофата, съболезнованията, беше ми много болно.
След това темата беше изтрита ...
Искате да кажете, че въобще и близначките и самата НаНа са измислени? И накрая просто авторът решава да убие героите си? ooooh!

# 149
  • Мнения: 27 524
... никоя от нас не е виждала на живо Нана. ... Историята е фалшива, който не е разбрал, вече да знае.

Извинявам се - темата за НаНа се намеси, НО просто не мога да повярвам, че някой ще измисли смъртта на едно дете. Четох темата за катастрофата, съболезнованията, беше ми много болно.
След това темата беше изтрита ...
Искате да кажете, че въобще и близначките и самата НаНа са измислени? И накрая просто авторът решава да убие героите си? ooooh!

Не знам за тази история,но аз самата имах познат,който уж беше женен,после се разведе,после пак се събра с жена си,имаше дете,после то умря,на 2 годинки и накрая се разбра,че всичко е измислица.Болни мозъци колкото щеш!

Общи условия

Активация на акаунт