Болестта на Алцхаймер и синдромът на Даун.

  • 10 305
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • гр. Карнобат
  • Мнения: 175
Скоро срещнах и се запознах с една майка, която има много по-голяма дъщеря от нашите със синдрома на Даун. Тя ми каза, че навремето е използвала  руски лекарства като аминолон и липоцеребрин и френско клережил препоръчени от невролог. Проверих в интернет и установих, че тези лекарства се препоръчват за деца със синдрома на Даун. Моля Ви, ако някой е използвал тези лекарства да ми каже как се е чувствало неговото дете? Имало ли е някакъв напредък в умственото си израстване?

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 630
  Взех на Лизито ето такива шишенца
http://www.tnt-21.com/bg/ginseng/index.htm.
10 шишенца струват пет лева. Пият се със сламка, леко нагарчат и сигурно ще и ги сипвам в сокчето.

# 17
  • Мнения: 2 232
  Взех на Лизито ето такива шишенца
http://www.tnt-21.com/bg/ginseng/index.htm.
10 шишенца струват пет лева. Пият се със сламка, леко нагарчат и сигурно ще и ги сипвам в сокчето.

А има ли доза за деня която трябва да се изпие?Според мен трябва да има някаква норма при деца и възрастни.В другата тема беше писала, че си се регистрирала в руският сайт- те какви лекарства и имунностимулатори ползват?

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 630
   Здравей, dezho!
Пак искам да кажа, че давам на Лизито гинкго билоба с женшен по собствена инициатива. Напълно е възможно да се окаже, че не съм права. Започнах да чета за гинкго билобата точно от аналогията синдром на Даун - Алцхаймер. Това което прочетох е, че : подобрява паметта във всяка възраст, подобрява вниманието и способността за съсредоточаване, подобрява слуха и зрението(особено в съчетание с специални упражнения за развитие на сензорната чувствителност), спомага за способността да се мисли и за бистър ум, подобрява общата работа на мозъка, подобрява работоспособността и издържливостта, устойчивостта на стрес и претоварване.
  При проведени клинични изследвания е доказано, че ефекта от приема на препаратите от гинкго настъпва след 7-10 дни от началото на приема, след месец прием ефектът вече бил видим, а за по устойчив ефект трябвало да се приема не по-малко от три месеца.По-добре било да се приема в малки дози по-дълго време.
Това го прочетох на един сайт където нямаше реклама на никакъв конкретен продукт,но и навсякъде другаде пишеше сходни неща.
  Друго, което прочетох е, че "В опитите си учени от университета в Нортъмбрия (североизточна Англия) са установили, че еднократни дози гинко билоба увеличават  способността на изследваните доброволци за съсредоточаване  и им помагат да имат по-бързи реакции за по-дълго време. А всяка следваща доза женшен подобрява тяхната способност да съхраняват, задържат и извличат информация, като дори една-единствена доза дава забележително подобрение, уверява ръководителят на екипа д-р Андрю Шоли.

  Най-голяма изненада предизвикал ефектът от приемането на препарат от 60 мг женшен и 40 мг гинко билоба. Резултатите от тестовете, в които участвали доброволците, били толкова добри, че учените веднага разбрали, че са направили откритие. А то е, че съчетанието на женшен и гинкго билоба активизира и мобилизира наличната умствена енергия."
    Пред блока на моите родители растат много големи дървета гинкго билоба и един лекар от блока дълги години събира жълтите листа и полдовете (по скоро ядките) и ги суши и после пие отварата. Вече е над 90 годишен и е напълно с ума си.
   Не знам дали ще помогне този екстракт, но поне не забелязвам да и вреди. Мисля да и го давам 20 дни по 1\2 шишенце и после да правя месец почивка.
[/quote]

В другата тема беше писала, че си се регистрирала в руският сайт- те какви лекарства и имунностимулатори ползват?

[/quote]
 
  За имуностимулаторите ли искаше да ме питаш или  изобщо за медикаментозното стимулиране?
   Там е също като при нас. Различните родители имат различен подход. Някои смятат, че всичко трябва да се постига само с педагогически средства (аз споделям най-вече тяхното мнение), други вярват много на Интермед прима други дават на децата си ноотропил. Всеки родител постъпва така както смята, че е най-добре за детето му. Всички искаме децата ни малко да се различавата двигателно и умствено от обикновените деца и всеки от нас прави това, което смята за правилно. Единствено, което не съм срещала в нашият сайт е, че на децата тръгващи на училище им дават някакво хомеопатично лекарство церебрум композит на фирмата Heel


  

Последна редакция: чт, 17 авг 2006, 15:07 от milenavita

# 19
  • Мнения: 1 588
Привет!

Не знам дали видяхте тази тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=89779.0

Преди малко им звънях по телефона да ги питам дали в тяхната катедра има някой, който да се занимава научно в областта на СД и дали имат някакъв проект, който да е в тази посока. Познахте... няма! Cry

Но пък имало подобни катедри по генетика в Пловдив, Варна и Ст. Загора... Можело пък там да има... Надеждата умира последна... newsm78

# 20
  • Мнения: 2 232
Аз я видях темата.Защо ли хич не се очудвам на отговора който са ти дали...Също се съмнявам и в някой от другите градове някой да се занимава с нашият проблем- решението според мен е извън границите на нашата страна, въпреки че всички знаем, че и там го няма вълшебното лекарство за съжаление.

Благодаря ти Милена за изчерпателният отговор- мисля, че ние сме още много малки, но като станем на годинка мисля да го пробваме.Аз също мисля, че хомеопатията може до някаква степен да бъде в полза.Говорих даже с хомеопатката на другият ми син и тя това каза- че може да допренесе за развитето на нашите деца-да са по самостоятелни, изобщо за цялото им психомоторно развитие, но не и да очкваме чудо...

# 21
  • гр. Карнобат
  • Мнения: 175
Здравейте, мили Мария и dezho!
 Когато преди няколко години учих за втората си специалност (начален учител) само един семестър изучавахме Дефектология. Наблегнахме повече на симптомите при различните видове синдроми, но изобщо не засегнахме обучение и възпитание, може би защото има други, които изучават по подробно тази материя. Мога също да Ви кажа, че няма все още специално разработена програма за нашите деца. Според мен всеки синдром е различен и изисква различен подход, а нашите специалисти не са подготвени. Тепърва ще започнат разработки за специални програми. Навлиза ерата за премахване помощните училища и нашите деца да учат в масови училища (интегрирано обучение). Образователната ни система по този въпрос върви много бавно, защото всички знаем, че нашите деца бяха изолирани. Другите деца не знаеха за тяното съществуване. Да се надяваме, че и нашите деца ще имат бъдеще както другите деца и ще имат самочувствие. Сега когато пиша съпруга ми ми донесе вестник " ШОУ ". Във в-ка има снимка под нея е написано :
<< Можете да отидете на близо 200 театъра в Москва. Един от тях обаче е уникален - в трупата на "Театъра на Добродушните" всички актьори са със синдрома на Даун. Тук те репетират миналогодишния си спектакъл "Звяр". >>
 Всичко това ни дава надежда за по-светло бъдеще за нашите деца.

# 22
  • Мнения: 1 588
<< Можете да отидете на близо 200 театъра в Москва. Един от тях обаче е уникален - в трупата на "Театъра на Добродушните" всички актьори са със синдрома на Даун. Тук те репетират миналогодишния си спектакъл "Звяр". >>
В тази връзка, аз пък знам за един оркестър в Австрия, който е съставен само от деца със синдром на Даун, казва се "No Problem Orchestra" и има също и много международни изяви.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 630
   Лизито с удоволствие изсмуква екстракта гинко, чак плаче когато и отнемам шишенцето. Само първият път с подозрение се отнесе към новия вкус, а и не беше свикнала да пие през толкова тясна сламка. Това, че тя иска да ги пие ми дава надежда, че може би наистина има нужда от някакви вещества които се съдържат там. Аз много се доверявам на вкуса на децата си. Според мен те най-добре знаят от какво имат нужда. В книгата на Спок четох за експеримента на д-р Дейвис, как на три бебета им предоставяли избора от много възможни храни сами да си избират какво да хапват. Бебчетата се хранили не много балансирано според диетолозите, но се оказало, че си набавят вещества от които имат нужда в момента. Тамара когато беше на 4 г. и половина в продължение на два месеца искаше да вечеря само купичка кисело мляко, а тя по принцип изобщо не го харесва, след месец и се разклатиха млечните зъбки и на тяхно място излезнаха нови. Лизито покрай нова година намери и успя да отвори ябълковия оцет, почти всеки ден тя отваряше този шкаф и си изсипваше оцет върху ръката си и го ближеше. За да не прави това аз като я видех и правих сок от 2 ч.л. ябълков оцет, 1 ч.л. мед и доливах вода. Тази напитка тя изпиваше на един дъх, а тя рядко и се припива изобщо нещо, по друго време като и го предлагах не искаше да го пие. Същата напитка пиех и аз по време и на двете си бременостти, бях чела книга на един американски лекар д-р Джарвис, който много добре обясняваше за ползата на ябълковия оцет и препоръчваше една такава чаша на ден и децата щели да се развиват много по-бързо двигателно и умствено, вече не си спомням доводите, но тогава ми звучаха много логично. Тамара и племеникът ми, чиято мама също пиеше оцет, проходиха когато бяха на 7 месеца и половина и давмата се развиват много добре и почти не боледуват. Елиза също досега само веднъж е пиела антибиотик. Надявам се и това да и е помогнало. Имаше период когато Лиза обожаваше да хапва риба, само като види, че това съм приготвила, започваше да чука с ръка по масата, да крещи ам-ам и да се ядосва ако бавя следващата хапка. Готвих тогава 3-4 пъти седмично риба, добре че всички я обичаме. Сега пак и харесва рибката, но не чак толква.
Доста се отклоних от темата, извинете. Тази седмица Елиза се научи да се катери по леглата, започна да произнася нови звукове и няколко пъти казва нещо много подобно на дума която аз съм и казала, това може и да е естествения ход на нейното развитие, но може и гинкгото да има някакъв принос.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 630
Попаднах на статия "Даун срещу Алцхаймер" http://big.bg/modules/news02/comment_new.php?com_itemid=14929

# 25
Добър вечер,
Пише ви едно момче(мъж).Името ми е Драган,на 30 години съм.
Майка ми е болна от 4 години от деменция-Алцхаймер,засега е само в началото.
От 2 месеца започна да приема Aricept ,просто никой не знае  какво да прави в тази страна.
Надявам се,че при всички тук,които се сблъскват с Алцхаймер или болеста на Дуан,да могат да намерят своето щастие и нека Господ да е с вас,единствено той може да лекува.
Аз съм от Варна,а в България само тук е започнат един хуманен процес от една жена,създадена е "Фондация Състрадание Алцхаймер"-неправителствена организация.Пиша ви за това,защото разбирам ,че болеста на Даун и Алцхаймер са близки,а най-близкото е страданието......
Може би,чрез тази организация и чрез нас самите ще помогнем на нашите близки,на други болни.
Ще оставя дани за фондацията,както и за Световната фондация,за да можем заедно да направим нещо,защото човек само не може да се справя,а и съм сигурен,че с общи усилия ще постигнем много,мъкар можеби и недостатъчно.
Това е адреса във Варна
 Compassion Alzheimer Bulgaria
Tzanko Djustabanov 30, fl.3
Varna
9000
Bulgaria
Tel: +359 52505873
Fax: +359 52505873
Email: compassion.alz@abv.bg

А това е адреса на Световната фондация
 http://www.alz.co.uk/

До скоро.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт