Православни пости - 6 тема

  • 68 563
  • 694
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 545
Всяко нещо може да навреди, ако се използва не по предназначение - в случая, ако постим без да се съобразяваме с възможностите и здравето си. "Постът е за човека, а не човекът - за поста"

# 16
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
Не мисля, че постът може да вреди физически, напротив-има много доказателства за това, че месото и млечните продукти в по-големи количества вредят. Така, че няма начин за някого да е полезно да ги яде, без да прави поне разтоварващи дни. Някои стари школи в медицината твърдят, че без млечни има недостиг на калций, но съвременните теории доказват обратното, смленият сусам съдържа десет пъти повече калций.
Но да, постът може да вреди на този, който се възгордява, но този който осъжда другите, трупа ненавист или унива. Много е страшно да решиш, че си повече от онези които не постят, това обезсмисля всичко, а май такива случаи не са съвсем изключение.Такъв човек по-добре изобщо да не пости, ще си навреди. Имам един любим цитат от турска авторка Grinning За да е твърда вярата ти като скала, сърцето ти трябва да е меко като перце. Simple Smile

# 17
  • Мнения: X
За да е твърда вярата ти като скала, сърцето ти трябва да е меко като перце. Simple Smile
Това много ми хареса.     Simple Smile
Ще го сложа в подписа си, ако нямаш нищо против.    Grinning
И,       bouquet   за новата тема.

# 18
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
Дааа, Краси и на мен много ми харесва. Simple Smile

# 19
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Тук съм!
 Не ви изпускам   bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 565
 Дядо хаджия, благодаря за новата тема Simple Smile

# 21
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Запис и от мен! Вече ми е малко трудно да се справям поне без мазнинка, но успявам да издържа засега. Честно казано нямам търпение да дойде събота, за да си направя една постна яхнийка със зехтинче. Както обичам да си хапвам сирене, мляко и яйца... Доста ми е трудно, но с достатъчно дисциплина ще успея! Simple Smile

Днес доста ми прималя, докато все още бях на работа и се уплаших да не би да не ям достатъчно и дали постът не ми се отразява зле за момента. Помислих, че ми е паднало кръвното и си взех една кола. Не знам дали ми помогна, но сега се чувствам добре. Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 2 992
Добро утро на Тодоров ден!
Днес от сутринта започнах с малко пиршество!
Закуска- постни мекици, за по късно пърленка с зехтин и чесън, салатка от красвици и доматки, и някъкви картофи може би.
Прочетох някъде, че днес постещите ходили на църква да се изповядат. Трябва ли наистина?
Хубава събота!

# 23
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
От днес ли вече е разрешена растителната мазнина  Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 279
От днес ли вече е разрешена растителната мазнина  Rolling Eyes
Да!

Последна редакция: нд, 01 мар 2015, 09:22 от stella_70

# 25
  • Мнения: 2 545
Дядо хаджия, честит имен ден!  bouquet  bouquet  bouquet
Честит имен ден и на всички останали именници! Да са живи и здрави!

Аз успях да се разболея вчера и днес изобщо не ми се яде. Дори няма да мога да се порадвам на мазните храни, които се позволяват днес  Grinning

# 26
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
Честит празник на празнуващите!
Днес дояждам каквото има останало-зеле с мрокови и малко зехтин, маслинки, черен хляб с резен тофу и малко сусамова халва за разкош.Сусамовият тахан го препоръчвам горещо по време на постите, много калций има в смления сусам. Страхотен хумус става с него и нахут.
За елдата, пише го на повечето опаковки, но все пак-първо се слага водата да заври, едва след като е завряла се слага елдата и се вари под капак, като трябва да се наглежда, че понякога стават инциденти. Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 6 182
Честит празник!
Тази година за дните без олио открих овесените ядки. От вечерта ги накисвах със сока от компот и за сутринта са набъбнали чудесно и добавям плодовете от компота. За вечеря попарвам набързо с вряла вода и добавям стерилизирани домати, може и някоя маслинка или кисела краставичка.

# 28
  • София
  • Мнения: 565
  Честит празник на всички! Честито на причастилите се!
Дядо хаджия, честит имен ден! По молитвите на св. Теодор Тирон Господ да даде здраве и спасение на теб и твоите близки!
 

# 29
  • София
  • Мнения: 7 904
Божеее и тука ме открихте.  Laughing

Благодаря за поздравленията !

Общи условия

Активация на акаунт