Парфюмни размисли и страсти - 188

  • 71 548
  • 763
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 31 408
И аз го нося Ли днес обилно след като вчера си го купих, но на мен си ми прилича на Жур доста. Сега му е студено определно и мекия, лек жасмин който аз толкова харесах не се разкрива така, както ще го направи в жега. Ще го оставя за топло време, за което и смятам че е направен.

# 736
  • София
  • Мнения: 224
Здравейте, досега само чета интересните ви и полезни коментари и най-сетне се престраших и аз да се включа с едно запитване. Можете ли да ми препоръчате аромат на Montale, който да е сравнително свеж, може цитрусов, в никакъв случай сладък или ванилен, подходящ за сезона, а и не само. Благодаря.
Пробвай Soleil de Capri, единственият, който харесвам и нося от бранда, а също и Wild Pears

# 737
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Честит имен ден на всички ароматни момичета и момчета, с имена на цветя, дървета, храсти и подправки Simple Smile Честит празник на цялата ни ароматна тема, да сте здрави!
sesil99, добре дошла в темата. Монтал и свежест за мен са взаимно изключващи се понятия. Дори и Дивите круши, посочени като свежи са измамно свежи. Да, наистина, нежен крушов цвят и сочна, едва узряла круша са, но в базата са толкова обсебващи, че в един момент не можеш да го търпиш и минута върху себе си, а той мирише ли мирише, даже и след душ. Пробвай други брандове, ако търсиш добри цитруси, на Монтал силата са удовете и розите  Peace

# 738
  • Мнения: 558
Честит имен ден на цветята и тези, които имат цветя вкъщи! Hug
Имам нужда от спешна помощ - да купя ли Femme Rochas за 50 евро 50 мл, при положение че никога не съм го тествала?!? Има ли нещо общо с Алхимията или да не се хвърлям насляпо?
Трябва да кажа обаче бързо Sad

# 739
# 740
  • Мнения: 558
Надявах се да има Simple Smile Алхимията ми харесва Embarassed
Благодаря много за бързата реакция!

# 741
  • София
  • Мнения: 768
Дени, моята кожа сигурно е сбъркана или химията с парфюмите на Ерме  е по особена, защото на моята кожа Жур мирише като Елексира на чудесата.  Blush

Днес харесах много Five O`Clock Au Gingembr Heart Eyes не мога да повярвам, че не съм го тествала досега. Страхотен джинджифил и канела и подправки... Следващият път ще се напръскам  по врата, за да видим , ще имаме ли бъдеще заедно.  Grinning

# 742
  • София
  • Мнения: 1 983
Честит празник на всички  bouquet
Моля да ми препоръчате някакъв свеж, акватичен мъжки парфюм - на по-прилична цена Blush Трябва ми за подарък, а зная, че въпросният мъж точно такива аромати харесва/поразпитах и узнах, че последният, който е носил е бил Аква Булгари Thinking

Biskvitka - ето от мен няколко предложения по питането ти:

Versace Man Eau Fraiche
Azzaro Chrome Summer Edition 2013
Jean P. Gaultier Le Beau Male Summer 2014

Предложението по-горе на ScorpionKing за Salvatore Ferragamo Essenziale for men е чудесно, като бих добавил и Trussardi Uomo Black Extreme.

# 743
  • Мнения: X
Аз така и не разбрах какво му се прехласват толкова по тоя Chrome на Azzaro...

# 744
  • София
  • Мнения: 1 983
Аз така и не разбрах какво му се прехласват толкова по тоя Chrome на Azzaro...

buttinsky - Azzaro Chrome Summer Edition 2013 е доста различен от Chrome на Azzaro и смятам, че от Азаро правят грешка, като го реализират във вид на версия на класическия Хром.
Chrome Summer Edition 2013  е с характер на средиземноморски свеж италиански парфюм, като поне за мен, стои далече от металното излъчване на пръвообраза Chrome.
Но това е моето мнение  Simple Smile

# 745
  • Мнения: 290
Благодаря на всички за предложенията и коментарите.
Макарон и kovatcheva , то и аз свързвам Монталите с убийствена мощ,  трайност и много уд и рози, поне от това, което познавам, но аз познавам малко от ароматите на марката и все се надявам да изскочи нещо не толкова тежко и все пак свежо и трайно, подходящо за по-топлото време. От друга страна отдавна вече не се хващам да избирам парфюм по описание от сайт, а предпочитам лична среща. И без това много трудно харесвам ( освен ароматите на Шанел).
seemly - познавам дивите круши и хич не ми допадат. Soleil de Capri ще се взема да го пробвам, само да го намеря.
Истината е,че обикалям не знам от колко време да си търся нещо за лятото. Скоро имах удоволствието да пробвам всичките градини на Hermes, включително и новият аромат, монсеньор Ли. Почти всички ми допаднаха( без покривните), а новият аромат е чудесен, но някакси много ми напомня на жълтото B.U.  Rolling Eyes Разочарованието ми беше голямо от трайноста на Градините, след 3 часа няма никой.
А да попитам има ли някой впечатления от трайността на Escentric Molecules, като цяло от ароматите, моля да сподели.

# 746
  • Мнения: X
Аз така и не разбрах какво му се прехласват толкова по тоя Chrome на Azzaro...

buttinsky - Azzaro Chrome Summer Edition 2013 е доста различен от Chrome на Azzaro и смятам, че от Азаро правят грешка, като го реализират във вид на версия на класическия Хром.
Chrome Summer Edition 2013  е с характер на средиземноморски свеж италиански парфюм, като поне за мен, стои далече от металното излъчване на пръвообраза Chrome.
Но това е моето мнение  Simple Smile
Разбирам, че ти говориш за друга версия. Дано наистина да е по-различна, защото мен за жалост първообразът с нищо не ме впечатли, а знам, че е любим аромат на много мъже и жени. Даже за подарък съм го купувала, но буквално останах разочарована като го помирисах.

# 747
  • Мнения: 7 243

А да попитам има ли някой впечатления от трайността на Escentric Molecules, като цяло от ароматите, моля да сподели.

Виж в Аромастилница, прекрасно описание на две от тях. http://aromastilnitsa.blogspot.co.at/2010/10/molecule-01-escentric-molecules.html

# 748
  • Мнения: 290

А да попитам има ли някой впечатления от трайността на Escentric Molecules, като цяло от ароматите, моля да сподели.

Виж в Аромастилница, прекрасно описание на две от тях. http://aromastilnitsa.blogspot.co.at/2010/10/molecule-01-escentric-molecules.html
Благодаря.

# 749
  • София
  • Мнения: 5 576
Куражче, със здраве да си ползваш новите градини. При мен също като при Денси те много приличат на Жур.  Wink

Подкрепям напълно мнението на Бижу за миризмата на чисто нова кола...  Sick

Най-после тествах и аз Зелената рокля. Прекрасно начало, което обаче за съжаление изчезва след 2 минути и идва ред на компотче, сладичко и прекалено... И тя не ми хареса.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт