Предстои ми инсеминация - тема 18

  • 57 181
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 167
НИКОЙ доктор не каза да пуснем хламидия... направо съм изумена  Shocked
Има ли знч в кой ден от МЦ се пуска? И 2мата ли трябва да го направим?


За проходимостта, и аз не знам точно какво да кажа. Преди лапароскопията ми правиха хидротубация - спазъм и 0 пропускливост (лекарката забравила да ми даде свещички или аулин или каквото и да е) и от там на лапаро... На лапарото в епикризата не са го написали но доктора ми заяви "тръбите бяха леко прегънати- изправихме ги". На първото канселиране (бях със стимулация подходяща за инвитро, някъде в темата назад мисля, че бях писала) понеже съм и с 2 доктори, едната заяви че според нея има сраствания и направо инвитро.. след като се консултираха и разгледаха епикризата, док. който прави процедурите каза, че не съм за инвитро и толкоз... и сега и аз съм в чуденка...

Ако направя хидрото отново, и излезне че имам сраствания?? Пак ли трябва да ходя на лапаро? Ще си изгубя ли опитите?

ПП: Лапарото ми е правено преди 9мес.

# 721
  • Мнения: 167
Здравей Poly84,

процедурите ми ги канселираха заради лош отговор на стимулациите (за инсеминация).
До тук имам 4 процедури- 2 канселирани и 2 обречени, платени само за да ги броят за фонда.
Имам ПКЯ и ИР. Общо взето май излезнах тежък случай за напредналата медицина...
 
Пожелавам ти успех bouquet Hug

# 722
  • Мнения: 2 886
за хламидия трябва да се изследвате и двамата, тъй като се предава по полов път. аз правих изследването малко след овулация, но не са ми казвали да има някакво значение денят от цикъла. предполагам, че трябва да е просто на чист ден, ако ще е със секрет. мисля, че има и други варианти/кръвно изследване/, но не съм сигурна.
за тръбите не знам какво да ти кажа. те могат да са нагънати по рождение, не е задължително да си имала инфекции, операции или да имаш някакви външни сраствания. не съм сигурна колко е възможно изправянето им, но ако бяха запушени или имаше сраствания, би трябвало да се види при лапарото. изглежда ми малко вероятно девет месеца по-късно вече да са непроходими. имай предвид, че понякога някой от яйчниците е трудно подвижен, така че лекарите си мислят, че има срастване, но въобще не е задължително да е така. проблемът е ,че ако тръбите са силно нагънати, макар и проходими: а/сперматозоидите преминават по-трудно и б/ оплодената яйцеклетка се спуска по-трудно в матката и може да се стигне до извънматочна. ако имаш съмнения и не планираш процедура този месец, направи цветна снимка, за да си спокойна. при нея ще се види дали контрастното вещество минава, дали минава под силно налягане/т.е. проходимоста е затруднена по някаква причина/ и дали тръбите са нагънати/виждат се едни завойчета  по тях, викат им колена/. прави се в първите чисти дни. колкото по-рано, толкова по-добре.
предвид, че стимулациите ти са доста силни, аз бих препоръчала да пробваш по-скоро инвитро. при инсеминациите идеята е, че са  по-щадящи, но на практика при теб не се получава така и до голяма степен се губи смисълът. само помоли да те стимулират възможно най-леко предвид СПКЯ и искай ежедневно следене, за да не се стигне до хиперстимулация. по-добре два читави ембриона и трансфер от хиперстимулация и прекъсване на процедурата, а момичетата със СПКЯ май са най-рисковата група.
ако евентуално стигаш до нормална овулация въпреки СПКЯ, можеш да пробваш и само на естествен цикъл.

# 723
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Предвид, че са ти правили хидротубация, предполагам, че си пациент на Щерев. Там цветната снимка се прави само в сряда орт д-р Билчев и може да пропуснеш месец или два, докато улучат подходящ момент.

# 724
  • София
  • Мнения: 1 844
Аз пиех неоксид - антиоксиданти /преди и след инсеминациите и инвитрото/, както и фолиева киселина разбира се  Peace


Е, да фолиевата киселина е ясна!
А този неоксид лекаря ли ти го изписа?
Да, лекарката, която ми прави всички процедури. Сигурно 3 г. съм го пила с малки прекъсвания. Колко е помогнал не е ясно  newsm78, но тя много държеше да го пия. Първите 4 м. от бременносттта ми също продължавах да го пия и после минах на витамини pregnacare. 

# 725
  • Мнения: 3 126
Аз пиех неоксид - антиоксиданти /преди и след инсеминациите и инвитрото/, както и фолиева киселина разбира се  Peace


Е, да фолиевата киселина е ясна!
А този неоксид лекаря ли ти го изписа?
Да, лекарката, която ми прави всички процедури. Сигурно 3 г. съм го пила с малки прекъсвания. Колко е помогнал не е ясно  newsm78, но тя много държеше да го пия. Първите 4 м. от бременносттта ми също продължавах да го пия и после минах на витамини pregnacare. 

благодаря ти!
На мен нищо не ми изписват освен фолиева киселина. Даже специално бях питала дали да не взимам някакви други добавки и док ми каза, че няма нужда. Затова реших да поразпитам,

Момичета аз пак имам въпрос.
Някоя от вас стимулирана ли е с мерионал 75? И на кой ден и е била инсеминацията при тази стимулация. До сега винаги без стимулация на 10 ден съм имала доминантни фоликули, че даже и на по- ранен ден. Сега три дни мерионал и днес ми е 10- ти ден и фоликулите са ми около 13 мм. Изписаха ми още две инжекции. И да  отида на 13-ти ден на преглед. Това нормално ли е?

# 726
  • Мнения: 2 886
поли, аз се включвам по-скоро с контравъпрос и предположения. моите стимулации бяха с клостил и винаги имаше доминантен, макар и при втората да беше по-слабо изразен. не съм сигурна, че проблемът е в мерионала. по-скоро може да се дължи на сближени стимулации/хубаво е да има поне месец почивка/ или противозачатъчните, които могат да доведат до по-малко и по-малки антрални фоликули. във връзка с това исках да те питам дали броихте антрални фоликули този път и имаш ли представа дали бройката е била по-ниска от тази при цикъл без противозатъчни. прочетох, че след противозачатъчни бройката на антралните била с 20 процента по-малка (в интерес на истината изследването беше за продължителна употреба-година и повече) и сега съм в паника, тъй като ще пробвам инвитро до 2-3 седмици, но няма как да ги спра.
иначе фоликулите растат с около 1,5 -2 мм на ден. 12 ден би било по-добре, но 13 не изглежда прекалено късно.
и една молба към забременелите с инсеминация момичета: пуснете нова тема.

# 727
  • Мнения: 3 126
Здравей Звездичке,
За чести стимулации при мен не става дума. Тази ми е първата.
Аз влязах в света на АРТ от февруари 2015 г.
Февруари на 10- ти ден доминантен фоликул.
Март 10- ден доминантен фоликул,
Април 8- ден доминантен фоликул и инсе на 10- ти ден,
Май проба за стимулация с фемара( само 2 таблетки) и на 11- ти ден два доминантни фоликула и инсе на 12- ти ден.
Юни задържан фоликул и 21 дена регулон.
Бройката на антралните фоликули след противозачатъчните не ми е по- малка, напротив по-голяма е. Всички месеци имах по 11 антрални фоликула. Сега след противозачатъчните са 12.
Общо 4 днес са с размер    Малко над 12 мм. Ако растът с около 2 мм на ден значи на 13- ти ден сутринта няма да е късно си мисля.

# 728
  • Мнения: 2 886
мерси. успокоих се малко.

# 729
  • Мнения: 3 126
мерси. успокоих се малко.

Не зная доколко е вярно, но на моя близка гинеколог и е казал, че след прием на противозачатъчни се увеличавал шансът за забременяване. Става въпрос за месеците непосредствено след спирането им. Дано да е така и да успеем този месец!
Стискам ти палци!

# 730
  • Мнения: 50
Здравейте, моят 1-ви опит инсеминация е неуспешен . Този месец ще изпозваме остатъчния ефект от мерионала.

Последна редакция: вт, 04 авг 2015, 23:39 от svetllla

# 731
  • Мнения: 3 126
Здравейте, моят 1-ви опит инсеминация е неуспешен . Този месец ще изпозваме остатъчния ефект от мерионала.

Здравей Svetllla,
Съжалявам за неуспеха и ти стискам палци вторият ти опит да е последен!
Тъй като и аз в момента се стимулирам с мерионал искам да те попитам ти колко инжекции направи, в кои дни и колко единици?
Колко фоликула образува , с какъв размер бяха?
Колко дебела ти беше лигавицата на матката?
На кой ден направи инсето?
Колко чаша преди инсето ти биха чхг?
И какъв се очаква да бъде остатъчният ефект от мерионала?
Благодаря предварително!

# 732
  • Мнения: 50
Здравейте, моят 1-ви опит инсеминация е неуспешен . Този месец ще изпозваме остатъчния ефект от мерионала.

Здравей Svetllla,
Съжалявам за неуспеха и ти стискам палци вторият ти опит да е последен!
Тъй като и аз в момента се стимулирам с мерионал искам да те попитам ти колко инжекции направи, в кои дни и колко единици?
Колко фоликула образува , с какъв размер бяха?
Колко дебела ти беше лигавицата на матката?
На кой ден направи инсето?
Колко чаша преди инсето ти биха чхг?
И какъв се очаква да бъде остатъчният ефект от мерионала?
Благодаря предварително!

Здравей Поли! Започнах мерионал 75 - 2Х1 от 3 ден на МЦ до 11 ден в който фоликулите ми сами се спукаха( за изненада на док) и направихме инсето. Образувах 4 фоликула 2 в ДЯ и 2 в ЛЯ. За дебелина на лигавицата незнам но док каза че е добре. За размери също незнам - док ми каза предния ден -10-ти че левите нещо изостават от тези в дясно и промърмори на себе си 16 мм. За остатъчния ефект също немога да кажа нищо не съм запозната. Ще бъда на преглед 9 ден от МЦ и ще разбера. Сега си чакам МЦ.  Успех!

# 733
  • Мнения: 3 126
Здравейте, моят 1-ви опит инсеминация е неуспешен . Този месец ще изпозваме остатъчния ефект от мерионала.

Здравей Svetllla,
Съжалявам за неуспеха и ти стискам палци вторият ти опит да е последен!
Тъй като и аз в момента се стимулирам с мерионал искам да те попитам ти колко инжекции направи, в кои дни и колко единици?
Колко фоликула образува , с какъв размер бяха?
Колко дебела ти беше лигавицата на матката?
На кой ден направи инсето?
Колко чаша преди инсето ти биха чхг?
И какъв се очаква да бъде остатъчният ефект от мерионала?
Благодаря предварително!

Здравей Поли! Започнах мерионал 75 - 2Х1 от 3 ден на МЦ до 11 ден в който фоликулите ми сами се спукаха( за изненада на док) и направихме инсето. Образувах 4 фоликула 2 в ДЯ и 2 в ЛЯ. За дебелина на лигавицата незнам но док каза че е добре. За размери също незнам - док ми каза предния ден -10-ти че левите нещо изостават от тези в дясно и промърмори на себе си 16 мм. За остатъчния ефект също немога да кажа нищо не съм запозната. Ще бъда на преглед 9 ден от МЦ и ще разбера. Сега си чакам МЦ.  Успех!

Благодаря, а кой ти е лекуващият лекар?

# 734
  • Мнения: 209
Здравейте момичета вчера мина цветната снимка при мен . Тръбата ми е напълно проходима всичко е наред , но искам да изкажа мойте огромни благодарности на zvezdichka тей като с тази под точка Е  мога да подготвя докоментите за фонда и да не си губя времето с 4 неуспешни инсиминаций.Д- Р незнаела че тръбата ми била с пластика макар че и занесох един куп докумети с всичко правено до момента  #Crazy. Дано това е първа и последна грешка от нейна страна. .... Желая на всички ви успех .

Общи условия

Активация на акаунт