Име за момиче с "А"? Мнения за името "Андреа".

  • 7 333
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте,

Бременна съм с момиченце в 8-ми месец и все още не мога да измисля име за бебето... Буквата трябва да е "А". Харесала съм името Андреа, но попаднах на тема, където се обсъжда дали е мъжко или женско и затова не съм на сто процента убедена, че това е името. По-голямата ми дъщеря се казва Катрин (с ударение на и-то) и ми се иска имената да звучат добре заедно. Да не е много дълго и да не е производно на "Ангел". Благодаря предварително за мненията и предложенията!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Името което си си харесала е страхотно!Андреа си е женско име!Прекрасен избор. Hug

# 2
  • Мнения: 6 833
Лично на мен не ми харесва. Може би АндреЯ ми звучи малко по-добре Peace

Иначе да, използва се и за мъжко име - веднага се сетих за Андреа Бочели.

С буквата А предлагам Адриана, Ася, Албена, Алиса, Анастасия  Peace

# 3
  • Мнения: 2 732
Едно време и аз си мислих ,че така ще кръстя детето си .Даваха един филм .Но не съм .Хубаво е името но и на мен Андрея по ми харесва .
Иначе -Аделина ,Анита ,Алена и т.н .

# 4
  • Мнения: 505
Андреа е женско име и тук където живеем в Испания беше много модерно до преди 5-6 години. В класа на сина ми има няколко Андреи. Аз не го харесвам особено , нито пък Адриана и съм много учудена от това , колко хора го предпочитат. Моя първи избор беше Аделина - сега обаче е доста предпочитано също. В крайна сметка кръстихме дъщеря ни Анита и изобщо не съжалявам. Намерихме златната среда - нито много модерно , нито старомодно. Сина ми го избра.

# 5
  • Мнения: 6 904
В класа на дъщеря ми има Андреа. Въпреки че не съм сигурна дали е с А или Я накрая. Момче е. Не знам, аз постоянно се сещам за фолк певицата, не съм сигурна, че бих мога да си кръстя детето така.

# 6
  • Мнения: X
Алиса ми харесва много. Анита също.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 754
На съседите момиченцето е Андреа,всички я наричат Анди.На мен името ми харесва! Peace

# 8
  • Мнения: 6 833
Tsvetence , ти всъщност не си сигурна дали ти харесва достатъчно името или те притеснява това, че се използва и за мъжко?

# 9
  • Мнения: 568
От мен като предложение Анабел(а). По нашите ширини е едно от рядко срещаните, но красиви имена. С Катрин са  напълно в съзвучие...
...предлагам това, защото първото ти дете е с чуждозвучащо име - няма лошо.
Иначе от българските с "А", харесвам моето си - Албена, също и  Аглика.

# 10
  • Мнения: 4 569
Андрея/Андреа не е лошо, но все ще обяснява как се изписва.

Анита
Алиса
Аника
Анета
Антония
Анелия
Анастасия
Ана
Аделина
Албена

# 11
  • София
  • Мнения: 44 120
Алина  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Антоанета  Heart Eyes

Аника, Асения  Laughing

# 12
  • Мнения: 212
Не знам защо, но винаги съм смятала Андрея за мъжко име. просто ми е трудно да го възприема като женско. Освен това ми носи неприятни асоциации с фолк певицата. Не ми харесва. С А бих предложила - Алена, Алекса, Аитана, Адриана.

# 13
  • Мнения: X
Аз го смятам за женско име. Не бих го избрала обаче, защото го свързвам с поп фолка.

# 14
  • Мнения: 14 635
Името е за цял живот.Ще мине времето на певачката Андреа и името няма да се свързва с поп фолк.Нямам представа това истинското и име ли е,или артистичен псевдоним?
На мен мн.отдавна ми харесва това име за момиче,много преди да се появи въпросната ''звезда''.
Във Франция е мъжко име.

Общи условия

Активация на акаунт