ПЕТокласници - 4

  • 31 018
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Русе
  • Мнения: 11 923
  Хекси, много добре си е разсъждавало детето. Аз при такива обяснения хваля и не е важна толкова оценката, а това че се е опитала да съчетава знания от различни източници и да свързва.Направо бих се зарадвала на такова обяснение, дори да намалява оценката. Браво на Викито от мен.   bouquet

   Четири дена нищо не пипна с изключения на набързо надраскано домашно по математика, на което открих грешки разбира се. Само футбол, баскетбол и бодибилдинг. Едиственото беше, че дойде да ми покаже колко правописни грешки прави инструктор по бодибилдинг в описание на програма за натоварване. Mr. Green Това книги, това уроци, това домашни  Naughty . Добре че днес сутринта нямаше тренировки та успя да понапише нещо. Иначе аз все пак в понеделник го издебнах на поляната да му разкажа за религиите поне - урокът по география.

# 46
  • Мнения: 1 690
Амбер, то е меко казано караница. Казах й че са само цифри и каквото е дадено това е. Където има нужда от разсъждения да разсъждава. Но тук е поставена точна задача. Ние преди това обсъждахме в нас. Аз й казах че не може толкова бавно да пада температурата. Обсъждахме , че са сложили просто така цифри. Това повече ме накара да поговорим. Решавахме с различни числа в нас. Дори и за София стана въпрос. Едва ли температура за няколко години е -2 градуса през януари. Средна температура е това. Може да е имало и по топли и по студени години. Това се опитах да й кажа. Същото се отнася и за този връх. Ето обясних й че бяхме почти на същата височина и същото място преди две години през май. Температурата дадена в учебника е много по ниска от това което беше тогава.. Нищо. Каквото такова. Аз също се радвам , че мисли. Понякога обаче й изиграва лоша шега.

# 47
  • София
  • Мнения: 7 673
Довечера ще изпратя паролата на желаещите, че ми е трудно от таблета. Веси, има снимка на Влади на 6 годинки. Sunglasses

# 48
  • Русе
  • Мнения: 11 923
 
Довечера ще изпратя паролата на желаещите, че ми е трудно от таблета. Веси, има снимка на Влади на 6 годинки. Sunglasses
   Иринка, и на мен ако може.

# 49
# 50
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
И аз да се наредя за парола  Simple Smile

# 51
  • София
  • Мнения: 2 840
За мен и потребителското име, освен паролата Mr. Green

# 52
  • Русе
  • Мнения: 7 799
 Hug

Последна редакция: ср, 04 мар 2015, 20:51 от Ели_дечкин

# 53
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Момичета направих албум ,,5ти клас" за да качим актуални снимки на децата.

# 54
  • София
  • Мнения: 13 211
Довечера ще изпратя паролата на желаещите, че ми е трудно от таблета. Веси, има снимка на Влади на 6 годинки. Sunglasses

И на мен  Laughing

# 55
  • София
  • Мнения: 7 673
Довечера ще изпратя паролата на желаещите, че ми е трудно от таблета.
Микля, че пратих на всички. Ако съм пропуснала някого, да каже. Не е било нарочно.  Grinning
Хекси, обсъждаха тук във форума една задача от олимпиадата по математика за четвърти клас. Без да навлизам в подробности, но трябваше да се сметне възрастта на дядо и един-двама негови внука. В решенията беше записано, че трябва да се докаже, че например 12 години и 120 години са невъзможни математически, защото можело да става дума за костенурки или за жители на друга планета-  Laughing /това беше написано официално в кретериите/. Днес например Павел ми разправяше нещо подобно - задача за брой ученици в клас. Едното възможно решение било примерно 1 ученик в трите класа и класната казала, че колкото и да има отлив от училище  Wink, това едва ли е възможно на практика, но независимо от това, този вариант трябвало да се изключи математически. Та стигам до извода, че в математиката си трябват чисто математически изчисления и похвати, а не например - "не може 12-годишен да бъде дядо"

# 56
  • Мнения: 5 160
Здравейте,
Имам едно техническо питане - на тестовете на НВО в 4 клас зачита ли се за верен отговор при зачертан грешен и ограден друг? Или нямат право на поправки?
В началото на теста пише: "Прочети внимателно всеки въпрос и реши задачите от №1 до №16, като оградиш с кръгче само верния отговор:"
 И за ЧО - предполагам нямат право на атласи  Laughing
Благодаря ви!

# 57
  • Мнения: 14 133
Здравейте.  Hug
Клонче, бързо оздравяване на младежа.  Praynig
Моят още кашля, но ходи на училище. Ама много съм лоша.  Mr. Green
Има 4,50 на контролно по математика.  Hug
Чакам да му върнат контролните по ЗП НЕ и АЕ.
В петък ще правят пак по математика и по ЧП. Ще  го подгоня да преговори сериозно за второто.
По мат. сякаш не са му съвсем ясни НОД и НОК. Обяснявах, днес ще се упражняват и в час. Заръчах много внимателно да слуша госпожата, защото тя е страхотна.  Peace
Успокоих се, че не само той стои до полунощ, че и до по-късно.  Mr. Green Снощи заспа в 01,00ч.  ooooh! Добре, че е втора смяна.  Rolling Eyes

# 58
  • Мнения: 7 201
Иринка даде добра идея, за да надникна в албума. Hug
Качих актуална снимка на Дани - от лятото е.
Другата седмица ще ги водят в Стара Загора в Държавната опера на "Травиата", после МОЛ-а и Макдоналдс, естествено. Казах му, че това ще е подарък за рождения му ден + тържеството, което организираме в едно клубче, но не остана много доволен. Нямало ли да му купим и подарък?? Thinking

# 59
  • Русе
  • Мнения: 7 072
Не обичам много да се хваля, още повече като си знам магарето какво е, но преди час се върна с второ място от състезанието Спелинг бий. Сгрешил е на хандбал, пропуснал "д". Класира се на следващия етап във Велико Търново. Понеже не знам как става качването на снимки в албума, ще сложа тук
Скрит текст:


Момчил ги разбира задачите с НОК и НОД, дори предната седмица ми каза, че бил задобрял по Математика Laughing Днес в един магазин видях учителката му по Математика, но ми беше неудобно да я заговоря, да я питам аджеба колко е задобрял Laughing

Преди малко тъкмо и той ми каза, че екскурзията им щяла да е до Плевен до Панорамата, Историческия музей и кино. То, последното е най-важното ooooh! И цялото това удоволствие срещу скромната сума от 29 лв. Музеите са общо 2 лв., киното е 10 лв. Останалите 17 ми е интересно за какво са Thinking Билета с автобус от Ловеч до Плевен е на цена 3 лв.  Момчил каза, че няма да ходи. Оня ден бяхме на тези места.

Снощи разгледах снимките. Сега ще видя и Дани.

Общи условия

Активация на акаунт